Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
12. jan 2007

babulky, som v 7. nebi, maly mi od vcera noci zacal davat bozteky, ja ho pusinkujem snad stale, ale on nemal moc rad, niekedy sa sam protulil, ale teraz uplne vedome, boze.

barun, no postrach Denis

😀

barunka
12. jan 2007

Ja neviem, ja Simi ešte na nočník nedávam, zdá sa mi to veľmi skoro, veď chuderka ani by nevedela čo od nej chcem. Máme ho v kúpeľke vystavený, párkrát som ju naň posadila, ale nepáčilo sa jej to, začala plakať. Má ho však v láske trošku viac ako svoj kočík, lebo na nočník sa dokáže aspoň pozerať... 😀 😀

anika to je super. teraz sa môžeš tešiť na ožvatlané zrkadlá. Ja čistím každý deň 🙂 učila si ho to??? alebo to začal robiť sám od seba?

inak, Simi má už mesiac takú mániu, že si brnká prštekom po pusinke a robí brrrrrm brrrrm a dnes ma s tým tak vytočila, že som myslela, že vyskočím z kože. som jej dala na obed jedlo do pusinky a ona urobila to svoje brrrm a hrachová kaša skončila na stene...

alzbetka
autor
12. jan 2007

anika super. nasa mala sa stale natahuje len za mnou a tuli sa ku mne, muz pomaly zacina ziarlit, lebo by chcel, aby sa aj k nemu tak tulila, ale ona by chcela stale iba maminku. 🙂

alzbetka
autor
12. jan 2007

aj mne mala rada brrmka pri jedeni a niekedy to u nas vyzera ako v chlieve.
barun nasej sa na nocnicku od zaciatku zase paci. ono darmo sa nepovie sto ludi, sto chuti.

barunka
12. jan 2007

baby a ešte viete čo ma vytáča??? Keď sa Simi o tretej ráno posadí a myslí si, že je indiánka... asi viete čo myslím...

alzbetka, presne, každé bábetko je iné. Preto je nezmysel detičky porovnávať.

anika
12. jan 2007

Barun, aj mi brm-brm a naramne ho to bavi, to bolo snad prve, co vedel, to pusinkovanie som mu stale opakovala, ze "daj maminke bočenku"a vcera v noci, ked sa mi okolo pol noci zobudil, zobrala som si ho k sebe a len sme na seba kukali a on sa ku mne tak silno pritulil a "vybočkal ma" a znova a znova.

Ked hovoris o tych zrkadlach, ohromna zabava, doleze ku skrini, mame vstavanu celu presklenu,a to len tap tap a baran baran buc.
Ozaj ukazuju vam deticky papa alebo len-tak vselijak/to na otazku, ako sa ma?!-kruti rucickou/?My esre nie, ale ucime sa.

anika
12. jan 2007

tento tyzden je vobec nejaky prelomovy-zacal konecne pevne sediet, nechce si pustit flasu z ruk-ja sam,plus, co som uz pisala. 🙂

hanka274
12. jan 2007

caute, nekrutime rucickou, ucime sa papa, vieme kde ma tatino a mamina pupook, potom mame take rybky zavesene na strope do prievanu, tak to vie, ked jej poviem kde su rybky, tak uz kuka hore a hlada ich, potom zacinkam a ide mi z ruk vyskocit, potom tap tap tapusky vie-tak si tapka....a barambarambuc.....

barunka-k tomu nocniku....praveze ja od nej nic nechcem, v ziadnom pripade ju nechcem akoze sadni a teraz vidis tu sa cika a teraz sa tu vycikaj a tak....lebo bude z toho debil....raz moze do plienky, raz nie....ale rano, tak ako clovek otvori oci a so samozrejmostou vstane hore, oblece sa a tak. Tak mala vstane hore, otvori oci, vyzleciem od vecera plienku a hacneme na nocnik.....ak bude revat, skoncim.....ale preco to nevyuzit a pripravit sa takto na leto, ked vlastne uplne viem kedy rano cika, nie?
tak som to myslela vies, ziadne "nasilie"....

anika-no tak to je zlate, mala to este nevie, iba na mna krici....a uz aj z toho sa idem posr...t, tak uvidime ked mi da boztek co to so mnou spravy....hnedy flak na gatoch a hotovo....

alzbetka
autor
12. jan 2007

aj my robime tap tap tapusky, barambarambuc a sem tam sa nam podari ukazat aka bude velka.
barunka s tym porovnavanim si myslim to iste ako ty, nema zmysel porovnavat deti, pretoze kazde je ine. 🙂

nikolasko
12. jan 2007

baby ja mám dosť ten náš drobec má už aj druhý zúbok hned vedla toho čo mu včera vyrástol ak to takto pôjde dalej neviem neviem
aj my robíme brm-brm spraví to aj mne a ak mu poviem teraz sebe tak spraví sebe,vyplazí jazyk a ešte pohladká ked mu poviem urob moja ale to len mna aspom niečo ked mi nepovie mama, tata kričí o dušu a mama iba ked sa buchne.
Je radosť sledovať tie pokroky.

alzbetka
autor
12. jan 2007

blahozelame k dalsiemu zubku 🙂

nikolasko
12. jan 2007

dakujeme som z toho celá paf najprv dlho hič a teraz len to poradie ma zaráža 😲

barunka
12. jan 2007

my robíme papa, stačí ak ju niekto vezme na ruky a už mi ukazuje papa, alebo si sadne pred terasové dvere a kričí papa a aj ukazuje.
ako sa má neukazuje, to som ju neučila, ale ukazuje aká bude veľká, vkuse robí baran baran buc, pusinkuje kadečo, najčastejšie samú seba, keď jej poviem, aby polúbila mamičku, tak sa pritúli a ocapká ma rukami a podobné hlúposti...

hanka274
13. jan 2007

caute, co ste mimo?
uz som skoro u konca s tym albumom....vyberam fotky....hned to tam supnem....

pipo1777
14. jan 2007

čaute baby poraďte mi kolko krát denne papáte?a hlavne čo, lebo ja už neviem čo dávať malej aby neala stále to isté

melory
14. jan 2007

hanka to si neneham ujst! 😀

kvendolinka
15. jan 2007

Caute babule 🙂 som tu dlho nebola.Jeeeeeeeeeeej Nikolasko vy mate uz zubok?A my stale nic.A ani ti neplakal nijako nedaval najavo ze mu ide?Mozno takto nenapadne pojde aj nam 😅 No baby vcera sme boli u nasich a prvy uraz je na svete.Totizto moja mamina strasne oblubuje kvety a ma ich snad vsade aj tam kde netreba 😀 no a nechala som malu v izbe len na tu chvilu lebo som si myslela ze sa postim a zrazu len veeeeeeeeeeeeelky rachot a plac som letela so stiahnutymi nohavicami 😒a prosim pekne zvalila na seba najvacsi kvetinac s obrovskym kaktusom ktory jej spadol krizom cez tvar a na chrbatik.Samozrejme ma cele jedno lice doskriabane a chrbat ma jak tyrane dieta.Ale co ju uz mam so sebou na WC nosit?Viem ze takych bolaciek bude este vela ale to proste neustrazis ☹ Esteze poradnu mame az o 2 tyzdne lebo ta moja sprosta dr.by si bohvieco myslela 😠 A ozaj aj nasa Natali uz vie dat paa paa aj tlieskat rucickami na tap tap tapusky a este ukazuje hlavou ze nie nie.Tak sa jej pytame furt nejake blbiny a ukazuje hlavickou.No kazdopadne je s nimi riadna sranda ze?A este k pipovi;my papame 5krat denne.Ranajky-mlieko moje,desiata-vyziva alebo kasa ale snazim sa davat skor ovocie.Obed-masovo-zeleninove jedla,obcas maso vymenim za zltok.Olovrant mlieko a vecer kasa-najviac jej chutia Nutrilon a Hami.A ktym receptom chod tu na stranku dojcenske recepty aj ja mam odtial kopec 😉

nikolasko
15. jan 2007

kvendol bol trošku mrzutý a potom to prišlo v jeden den prvý a hned na druhý den druhý v noci každú hodinu hore utíšila som ho iba kojením no užili sme si 😖

barunka
15. jan 2007

pipo ja som to písala nejakú stránku dve dopredu, u nás sa papá 6 krát denne plus medzitým nejaké dobrôtky. papáme mliečko, kašu, jogurt, ovocie, výživu, puding, rožteky, zeleninku, mäsko... je to rôzne. recepty hľadám na nete, napríklad aj na mimibazári sú dobré.

hanka274
15. jan 2007

caute, od kedy mozu deti mlieko, myslim z obchodu....ň
melory-a co tu ty? co som bola slepa, ze som ta tu este nevidela....uz uz som u konca, ale mam niektore fotky aj 1MB, a neviem ich zmensit, viete mi pomoct dakto? nemam ani na to program....mam to poslat adminom...zmensia mi to? alebo ako? dik

hanka274
15. jan 2007

barunka-rozteky ake? biele?
poradim-tmave je zdravsie.
Ale ked si to tak zoberes, boli sme odchovany aj my na to a sme tu....takze moc prehanat nie....ale to je len tak, aby rec nestala....vidim, ze nas tu ale je....

alzbetka
autor
15. jan 2007

hanka ja prehliadam fotky v Microsoft office picture manager a tam dam len upravit fotku a komprimovat obrazky a tam vyberiem webove stranky a ono so pekne skomprimuje.

barunka
15. jan 2007

hanka, dá sa to v pohodičke zmenšiť aj v programe, čo je originál vo windowse, teda podľa toho, ktorú verziu windowsu máš. alebo sú dobré programy irfan view, photofiltre, fast stone image viewer a podobné.

a čo sa pečiva týka, tak ja striedam. tmavé je zdravšie, ale zato biele je ľahšie stráviteľné. Ja robím kompromis 😀 😀

a také to obchodové, tak to asi plnotučné, a to s trvanlivosťou cca 5 dní (ostatné sú viac chemicky spracovávané) sa môže teoreticky od roka, ale väčšina lekárov odporúča vydržať do dvoch či troch rokov.

kvendolinka
15. jan 2007

Caute baby 🙂 Sakra nam sa nejak lepi smola na paty ☹ Dnes som dala malej dlhu piskotku[Paffino}sa volaju tak si ju pekne papala v stolicke a zrazu len ocervenela a zistila som ze sa jej zasekla ale v hrdielku.Tak prve co ma napadlo schmatla som ju za nohy,dole hlavou ako ked zajaca deru a jemne som ju stuchla do chrbta a vypadla z nej piskota jak patkorunak ☹ Normalne som mala vycitky ze som nemozna 😢 ale predtym mi piskotku vzdy pekne spapala.Ach jaj a to ma len 9 mesiacov 😖

barunka
15. jan 2007

kvendolinka, to je v pohode, to sa ešte stane veľakrát. ja som minule lovila kameň. Nie si neschopná, nemôžeš byť pri maličkej každú sekundu, tak je jasné, že sa niekedy niečo pritrafí. Ty za to nemôžeš, netráp sa.

kvendolinka
15. jan 2007

noved to som si povedala aj ja ze aj ked som na od nej len na meter aj tak stihne vymysliet nejaku volovinu.Inak co robkate?Simi uz buva?Natali uz zarezava mala tazky den 😉

barunka
15. jan 2007

simi ešte vymýšľa, nechce sa jej spať. dnes zasa spala len tú hodinku, pol noci prešantila. ja nechápem kde berie tú energiu, ja už ledva vidím písmenká na monitore.
aký ste mali deň? dnes bolo strašne krásne. nepridáš nejaké nové fotočky???

kvendolinka
15. jan 2007

My sme boli vonku aj u kamosky trosku.Ma dom tak tam mala spala na terase 2 aj pol hodinky.Simi je strasne podarene babo.Akurat som pozerala Snilkove foto ako sa bije o svojho slonika.No co musi si uz odmalicka branit svoje veci nie?No akurat som myslela na to ze dnes musim dat nove foto Natalky ved tam mam strasne neaktualne fotky lenze muz mi uprchol do robotky a ja to neviem spravit.Ako to mam.Ze by som sama skusila? 🙂

barunka
15. jan 2007

no Simi sa už naučila brániť si veci, lebo čo si neobráni, paťko uchmatne, tí už majú doma zbierku simonkiných hrkáliek.
skús tie foto spraviť. neviem, či ich máš už v počítači alebo ešte vo foťáku, ale je to v pohode, nie je to nič ťažké, len treba skúšať.

kvendolinka
15. jan 2007

Huraaaaaaaaaaaaa uz mam fotky nove v albume 🙂 Barun chcelo sa to s tym trosku pohrat.Aspon ukazem zajtra muzickovi ze niesom od neho zavisla cha
cha 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre