Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
23. jan 2007

Ahoj kacenka 🙂 Vitame ta u nas 🙂 Super ze sa vas tu tolko nazbieralo v priebehu mesiaca 😉a co mas dievcatko alebo chlapceka?Meno?a akedy ste sa narodili.Ta hned spovedam 😅

anika
23. jan 2007

vitaj kacenka 🙂 🙂 🙂
Ako som sa tesila, ze spinka, ale coby, zaspal sice skor ako zvycajne, lebo cez den spinkal dvakrat po pol hodinke, ale teraz som pred desiatou uspavala druhykrat, aj mliecko este, asi mu chybalo, brusku mal este trosku miesta 😉

nikolasko
24. jan 2007

Dobré ránko ja len na skok jéééj zase niekto nový vitaj kačenka som rada že nás je zase viac 😉
dnes nevarím je od včera zeleninkový mix stále rozmýšlam nad tým pudingom ale na každom sa mi niečo nepáči tk my dajte prosím presnú značku ktorú dávate vy dakujem a pekný den 😉

kvendolinka
24. jan 2007

ahojky 🙂 Nilolasko ja som ti dala vcera typ na puding presny nazov:Mliecny puding od Dr.Oetkera a ma cerveny obal a davam jej vanilkovy lebo je aj cokoladovy ale ten jej este nedam a je fakt dobry lebo ked ho mala papa tak ani okom nemihne 🙂 Nikolaskovi ked isli zubky bolo tak ze sa budil v noci a slintal a nepokojne buval?Mala v noci tak zle spinkala,zdalo sa mi ze je taka teplejsia ako obvykle a furt cumel vypluvala tak neviem ale ja na tie zuby cakam ako na spasenie 😅

kvendolinka
24. jan 2007

asi to budu zubky teraz som jej zmerala a ma zvysenu 37,5 strasne je mrzuta ☹

barunka
24. jan 2007

ahoj kacenka, som rada, že si sa sem mrkla 🙂 to ja som ti písala na bábetku 😀

baby, včera som tu nebola, v BA bolo stretko, tak sme sa vybrali aj my.
nikolasko, pýtala si sa na puding? tak ja kupujem klasický, čo má zloženie nejaký škrob a prírodne identickú aromu, urobím ho vo vode a keď vrie, tak dosýpam UM. Ale vraj sa dá robiť aj v MM, niektoré baby to tak robia...

kvendolinka
24. jan 2007

Barun a ako bolo?Simi sa vyblaznila co?Nezmokli ste/toto pocasie je riadny des 😒

barunka
24. jan 2007

v pohode, síce najprv cesta busom tam bola riadna katastrofa, za nami stál nejaký mladý chalan a Simi ho celú cestu očumovala a trieskala mu do rúk a kričala, ale to stretko stálo zato. Aspoň sa trošku vybláznila, síce jej dvakrát čosi otrieskali o hlavičku a mala na každej strane hrču, ale nevadí. Jednému chlapcovi to aj vrátila 🙂
naspäť nás už bral manžel 🙂
a hlavne som už konečne vypadla odtiaľto, tu je to strašná nuda.

kvendolinka
24. jan 2007

aj tu v Lv hnus ani von mala ma horucku teraz buva a ja neviem co so sebou.Bodlo by aj mne vypadnut niekde.Aj ma kolegyne vzdy volaju na kavu ale nemam kde dat malu lebo manzel robi len nocne ☹

barunka
24. jan 2007

kvendolinka, takže máš manžela celý deň doma? a v noci preč? musí to byť ťažké, že? ja si nedokážem predstaviť, že by robil len po nociach...

malinká má horúčku? možno vám už fakt idú tie zúbky. Čítam, že ste mali ťažkú noc, malinká sa vám budila. Inak ani náš čertík nechcel počas toho, ako jej šli zúbky dudlík do pusinky, stále ho vypľúvala a stačilo aby ho zbadala a vrieskala 🙂

kvendolinka
24. jan 2007

no je to dost blbe ze pride len rano spi do nejakej druhej a potom o pol siedmej ide zas ☹ Iba v piatok a v sobotu ma volno aj to nie vzdy.Barun ked isli Simi zubky davala si jej nieco na znizenie alebo staci len cajik?O 9:00 mala 37,5 a dala som jej len cajik tak uvidim ci pojde teplota hore.

barunka
24. jan 2007

Simi nemala teplotu, ani hnačku. Ona bola len upišťaná, nechcela spať a bola strašne vyhádzaná na líčkach. Dávala som jej na ďasienka calgel.
a tých 37,5 mala pred alebo po odrátaní??? lebo ak pred odrátaním, tak by si nemusela ešte na teplotu dať nič, to by mala len 37. Ale ak po, tak to už by som asi radšej dala, panadol baby, alebo nurofen alebo niečo proti horúčke, však určite niečo máš doma, že??
a hlavne veľa, veľa piť.

kvendolinka
24. jan 2007

No mam Panadol aj cipky mala 37,5 po odratani tak ked sa zobudi idem omerat.Ona strasne zle znasa bolest.Staci ked sa trosku udrie a jaci jak keby sme ju drali z koze.A ked toto je len zaciatok tak zbohem a este jej z nosa trci taka riadna soplova bublina takze ju ani odsavanie neminie 😒

ivcap
24. jan 2007

Ahojte babenky. Kvendolinka na teplotu ešte nedávaj nič až nad 38. A slinká ti malá? Saška hrozne slintá, keď sa jej tlačia zuby. Daj jej zatiaľ len gelik od bolesti ďasienok. Možno chytila nejaký vírus. Radšej počkaj s liekmi a keď bude mať teplotku aj zajtra, tak choď pre istotu k lekárke, začína chrípková epidka. My dnes ideme do poradne, tak som zvedavá, koľko Saša pribrala. Ináč u nás je krásne strašne veľa snehu. Včera to bolo rozprávkové sneženie. Dnes varím ryžový nákyp, môžem dať z neho trochu malej? Ryžu som varila na kupnom mlieku. Ináč malej varím tie cestovinky s jogurtom.

barunka
24. jan 2007

ivca, mne minule baby na bábetku vraveli, že kľudne ryžový nákyp z klasického mlieka, ak nemá alergiu, ale nie to bielko, čo sa dáva navrch.
my sme mali dnes žemlovku, Simi sa za ňou bláznila. Dnes sme si dali nemäskový deň, namiesto toho sme si dali na olovrant rožok s masielkom a žltkom. Aby aspoň niečo mala 🙂

kvendolinka, inak aj ja som čítala, že ide chrípka, takže možno to je aj to. Ale to sa ťažko určuje, lebo aj pri zúbkoch vraj veľa detí soplíkuje.

pipo1777
24. jan 2007

Čaute baby kolko zúbkov majú už vaše ratolesti.Naša má už 5, a Ďalší sa už ukazuje pod ďasienkami.Kolko vážite momentálne,lebo naša má ledva 7,5kg a ked vidím deti okolo tak mi je hrozne.To v jej veku teda mesiaci majú 9,10kg.A chcem sa opýtať na ten puding, ja mám doma tiež Dr,oetker ale ten obsahuje farbivá a to môže?

kvendolinka
24. jan 2007

No baby horucku uz dnes nemala iba rano a teraz spi ako buchticka spokojne tak neviem ci na nu daco lezie ale nemyslite ze sme uz fakt dost velky na to ze mame uz skoro 10mesiacov a ziaden zub?Ked sme boli naposledy na poradni a dr.jej cumela na dasna tak s istotou tvrdila ze do mesiaca je prvy zub vonku a to bolo 30.novembra[dobra odbornicka ze]?.Pippo aj moja patri medzi tie deti co su take subtilnejsie.Naposledy mala 7100g a 1.2.mame dalsiu poradnu tak uz dufam ze aj takych 8kileciek by mohla mat 🙂 Baby inak dakujem za rady.Je to super ked sa mozem takto na zubky spytat mamiciek co to uz zazili,snad pri druhom uz budem mudrejsia 😉

ivcap
24. jan 2007

Ahojte babenky.Tak dnes sme boli v poradni, Saška váži 9180g a má 6zubkov.Kvendolinka, chcem ťa ukľudniť, tvoja malá je určite v poriadku, mojej netere vyšiel prvý zub keď mala rok, dokonca keď mala14 rokov, tak mala ešte nejaký mliečny zub. Ináč bola úplne zdravé dieťa,len zuby jej neskôr rástli. Každé dieťa je iné. Moja má zúbky, ale ešte nelozí, ani nevie sama stáť o chodení ani nehovorím. V poradni som stretla maminu, čo bola so mnou v porodnici a jej malá tiež nemá ešte zúbky. Takže kvendolinka hlavne kľud, teš sa z toho, že máš zdravé bábo. Čo sa týka váhy bába, tak môj syn tiež mal nízku váhu v tomto období.Keď mal rok, tak doktorka ho chcela zobrať do nemocnice kôli nízkej váhe. Dnes je z neho urastený chlap, športovec. Dieťa by malo do roka mať trojnásobok pôrodnej váhy. Takže babenky hlavu hore, tešte sa zo svojimi ratolesťami pri objavovaní tohto sveta 😉

pipo1777
24. jan 2007

Díky baby potešili ste ma.Ináč našej Miške idú zuby celkom v pohode ,len pri prvých to bolo nanervy celý mesiac mrnčala zničoho nič no našťastie len cez deň.ale pri ostatných to je v celku dobré.Som rada že sú aj iné detičky také ako môj slížik,ale neviem neviem či tú svoju váhu s trojnásobí do 1 roka.No uvidíme.tak pá pá

alzbetka
autor
25. jan 2007

ahojte, ked ste pri tych zubkoch, tak malej sa teraz rezu obidve spodne dvojky a pre istotu mi nechce nic jest, pravdaze okrem mojho mliecka. nevadi to vydrzime a ked budu vonku sa snad rozpapa ako predtym 😉 . prajem pekny den.

nikolasko
25. jan 2007

ahojček tak to bolo aj u nás tiež nechcel nič jesť aj to jeho oblúbené brm-brm ho nebavilo ale ako píše alžbetka-vydržať a potierali sme vodičkou Babydent
baby ako reagujú vaší drobci nazvieratká náš ked vidí nášho psa to je podívaná šklbe ho nahána a šteká po nom 😀 😀 😀 až mi je ho lúto
baby a ako je to zo sušeným ovocím dávate?ja chcem skúsiť slivky ale nikde som nič nenašla o tom či sa môžu a teraz v zime....

cairka
25. jan 2007

ahojte všetci. Vy ma síce ešte nepoznáte, ale ja vás už hej. Tajne vás čítam už asi mesiac. 😝 Mám doma aprílove adopčiatko - dievčatko. Najprv som len obdivovala tie vaše šikovné deťúrence. Moja princezna mi však ukázala, že je rovnako šikovná a dobehla takmer všetko, čo zameškala v detskom domove. A za veľa vďačím nášmu psíkovi - keď ho chcela naháňať a ťahať za uši, tak sa musela naučiť loziť 😎 A vďaka psíkovi aj otvorila rúčku, veľmi skoro po príchode domov.Ale ináč tá naša psica tým moc nadšená nie je a nevie, kde by sa pred malou skryla (už sa dostane takmer všade ) 😅

barunka
25. jan 2007

cairka, to musí byť paráda, keď maličká tak naháňa hafinka po dome. Ja osobne ťa veľmi obdivujem, (nechcem aby to vyznelo teraz blbo, neviem ako to slovami vyjadriť) že máte doma adoptované dievčatko. Nie preto, že ja by som nechcela, ale preto, že je to veľmi zdlhavý proces, kde si preverujú snáď aj to, koľkokrát týždenne doma upratujete. Musí to byť veľmi nepríjemné, keď si ťa niekto takto preveruje, ale za ten pokladík doma to stojí, že?

nikolasko, u nás máme psa zavretého, ale simi vždy k nemu dolezie, postaví sa mu pred ohradu a šklbe ho za všetko, za čo jej dovolí. 😀

čo sa týka váhy a tak, to neprezradím, my ideme na poradňu až okolo 20.2.

ivcap
25. jan 2007

Ahojte babenky. Cairka, musí to byť pre teba úžasné, počuť doma detský smiech a plač.Viem asi koľko trpezlivosti a nervov ťa stál ren cyrkus okolo toho, ale stojí to zato nie? My sme mali tiež psíka kokra 8 ročnú fenku, ale pred dvoma rokmi, akurát, keď som otehotnela s malou sme ju museli dať utratiť , lebo bola chorá ☹ . Brat má bavor. farbiara tiež fenku a tá keď vidí našu Sašu, tak by sa skryla aj pod zem.Ináč mne je hrozne ľúto tých psov, ale oni sú takí obetaví a budú držať a kňučať, ale deťom noublížia. S tým sušeným ovocím ja si myslím ,že to môže. Daj malému ochutnať, či ti to bude vôbec jesť a skús mu dať len trošku a uvidíš čo sa bude diať.

nikolasko
25. jan 2007

cairka vitaj 😉 som rada že si neodolala a pridala sa ku nám 😀 taktiež máš môj velikánsky obdiv a určite si nekonečne štastná.
tak skúsila som tie slivky nakrájala na kúsočky zabarila vrelou vodou pomiešala s ryžou a jogurtom a nechutilo ☹ ale asi zase pôjde nejaký ten zub lebo mu nič neberie iba cucká 😒
dnes bol hore od 7.h.a zaspal až teraz a to bol nonstop v pohybe to dieta je nezmar 😖

hanka274
25. jan 2007

ahojte, som tu dlho nebola, tak zubky preberate...my mame uz 6ks 😀 😀
teraz som bola u doktorky s malou, mimo poradne, lebo uz treti den ma okolo 37,5 teploty, a nechce mi papat, okrem bananiku a mojho cecku....tak, a mala vysypane hrdlo, dake pluzgieriky, bud z vonku, cosi chytila, dala do pusy, no des, aj sa usmieva, len ked ma nema na ociach, tak smuti a placka. Tak uvidime do zajtra, ak by sme pokracovali, musime ist na krv, ci to neni na antibiot. dufam, ze bude mat krv v poriadku a len to bude daka viroza. Bojim, nechcem aby brala antibiotika. Inak som si pred dnami tukala po cele, ze tuk tuk, mala este nebola ani raz chora, a bumbac....
Inak, my vas asi prekvapime, ale my vobec nepijeme (okrem MM), nedam do nej nic, ani lyzickou, ani s takou flaskou, roznej farby, s roznym dudlom, poharikom so sosacikom, salkou....no asi 10 ddruhov a farieb, NICCC!!!
tak budem musiet ako novorodencovi striekackou, ved by okram mna mala vypit uz urcite min. 5 dc. No kde, 2 hlty a aj to nenasilnym nasilim....
poradte mi ako na to? ona si to proste neda ani do pusy, pokial to neni bradavka. Polievocku papa s lyzickou, to pozna, podla tanierika a tak, ale vodu....och...

hanka274
25. jan 2007

som zabudla privitat nove aprilovky!!! tak vitajte....

pipo1777
25. jan 2007

No mne hovor Hanka ja mám ten istý problém lenže ja už nekojím od 5mesiaca a okrem nutrilonu a asi 20lyž vody denne nevypije nič len vypúšťa cez ústa a baví ju to.Ona mala reflux a aj mlieko som odsávala a zahusťovala a vodu len lyž.pila ale teraz je už malí čertík a páči sa jej ako jej tá voda tečie von z úst.Tak čo sňou?

ivcap
25. jan 2007

Hani 274,tak malej skús dať čajík, alebo vodu to tanierika z ktorého jej dávaš papať. Mne tiež malá nechcela piť čajík, dávala som jej bylinkový sypaný. Tak som skúsila HIPP granulový a s tým nemá problém. Ja viem je to chémia a je sladký. Tento dopijeme a skúsim znova sypaný. My máme zase od včera problém s kakaním. Po každom jedle kaká, dnes už bola pokakaná asi 4 či 5krát. Neviem čím to je, žeby to mala z jogurtu? Saša mi kakala 2krát za deň. Hnačku nemá, kakina je tuhá. Ináč je v pohode,len riťku už má vyštípanú.

alzbetka
autor
25. jan 2007

ahoj cairka, vitaj medzi nami. s tym pitim je to u nas rovnako. ked mala teploty, tak cosi vypila, ale teraz len moj cicik. co sa tyka tych psov, odkedy nasu susedu (rok aj cosi) pohryzol pes (boli na navsteve), tak mne naskakuje husia koza, ked sa nasa mala k nejakemu psovi blizi. tu susedu pohryzol na tvar, museli ju zosivat, ma jazvu na licku a pri ocku. je strasne zlata a psov sa dalej neboji. 🙂 . tak pekny zvysok dna, idem kupkat malu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre