Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
1. feb 2007

Ahojky 🙂 aj my sme buvali od 19:30 do 7:00 tak som ako rybka 😉 My budeme mat dnes zemlovku a kuraciu polievocku.No a vonkajsie prostredie ma ani trapit nemusi pretoze sme chore.

anika
1. feb 2007

ahojte mamulky, ja sa nemam teda cim chvalit, vcerajsia noc bola asi rarita, dnes v noci sme buntosili od pol druhej asi hodinu ☹ najprv som ho chcela ucicikat pri sebe, ale neslo to, potom teda mliecko, ale vymyslal dalej, rano sme boli hore pred osmou

sweetienka
1. feb 2007

krasne ranko aj od nas, my sme mali tiez divnu noc, teda hlavne zaspavanie, mala zaspala asi okolo pol jedenastnej, to uz som ja skoro spala postojacky, taka som bola unavena...a tajne som dufala, ze bude spat o to dlhsie...ale kdeze, od osmej uz robime zle 🙂 v tejto chvili vam mala strasne tuzi nieco napisat 😀
navsteva u zubara by prvy krat mala byt medzi 6 az 12 mesiacom...takze my sa tiez chystame tak v aprili 🙂

nikolasko
1. feb 2007

naša noc bola v celku dobrá iba 3x hore na papanie
obed :špenátik žltok a zemiačky som zvedavá čo na to povie

cairka
1. feb 2007

Ahojte. Vy tu tak provokujete s tým spaním celú noc. Aj ja chcem 😠 My teraz už síce spíme lepšie, nepapáme v noci, ani nepijeme, ale aj tak si kždú chvíľu musí pomrnkať a potuľkať sa. Ale furt lepšie, ako keď sme boli aj 2-3 hodiny v noci hore.
Vy ratolestiam varíte každý deň niečo iné na obed? Ja sa vždy snažím si aspoň na 2 dni pochystať, nech mám jeden deň "voľno" 😀 Napríklad dnes máme brokolicu, žĺtok a zemiačky od včera a ja môžem sedieť pri PC 😅 Malá spí, tak zabíjam čas. 🙄 Skúšam skenovať fotky, uvidíme, či sa podarí, ak hej, tak si spravíme albumček. Mám totižto len klasický foťák.

barunka
1. feb 2007

ahojte. ja sa k nociam nevyjadrujem, my máme bežne zlé. U mňa je dobrá noc, keď sa Simi zobudí tak 2 - 3 krát 😀 😀
akurát som dovarila obed, dokrmila Simi a šupla ju do postieľky. Som zvedavá koľko bude spať.
Baby, koľko vám cez deň spávajú deti? A v noci? Tak dokopy myslím, lebo ja som našla článok, že cez deň 3 hodiny a v noci 12 hodín a zdá sa mi to trošku prehnané.

anika
1. feb 2007

niko, my sme ho mali vcera, robim ho skoro kazdy tyzden, lebo mu moc chuti a zje fakt vela, davam mu ho na hlboky tanier 😎 , ziadna miska
Dnes ideme na navstevu v case obeda, tam mam kupeny obed 😔
teraz spinka.
niko, maly je velmi peknucky/ja viem, najkrajsi/ 😉

cairka
1. feb 2007

Barunka, tak u nás to v podstate sedí s tým spaním - doobedu cca. 2 hoďky, poobede 1 hoďky a v noci "spí" od osmej do siedmej,niekedy osmej ráno, ale s prestávkami. Teraz sa o trocha zlepšilo, už je hore len 2-3 krát na pár minutiek.

anika
1. feb 2007

barunka, Branko cez den predobedom/niekedy to vynecha/-pol hodinu az dve hodiny/to zriedkavo/ a poobede v kociku od tristvrte hod. do hodiny a pol , malokedy dve.V noci- vecer zaspavame okolo pol osmej, zobudzame sa tiez okolo pol osmej, ale spime s jednou, vacsinou dvoma prestavkami.

pipo1777
1. feb 2007

Ahojte.My spíme doobeda najnovšie 30min, a poobede 1-1,5h.Občas sú vínimky a vtedy prespí aj 2-2,5h ale to musí byť vonku a je to len raz za čas.Baby ako robíte špenát ja som kúpila ten bonduéle či ako sa to píše 😅 ale ešte som nerobila.to len podusíte na vode? a ten žltok?uvaríte vajce natvrdo a vyberiete žltok?

barunka
1. feb 2007

Baby, myslíte že je fakt málo, ak spí Simi cez deň jeden krát - hodinu až dve hodiny (málokedy) a večer zaspáva o 20,00 zobúdza sa ráno o 7,00 a medzitým má v noci pauzu bez spania dokopy také dve až tri hodky??

pipo, ja špenát varím normálne ako pre nás, akurát bez soli. Uvarím vo vode, prilejem neskôr mliečko, ak treba dohustím kukuričným škrobom. A vajíčko uvarím natvrdo a vylúplnem žltok a rozdrobím do toho.

my sme dnes mali brokolicovú polievku s písmenkami a žltkom.

barunka
1. feb 2007

teda ešte k tomu spaniu, mne dr. vraví, že spí málo, písala som jednej pediatričke na nete a tá na mňa vybehla s podobnou tabuľkou ako som písala, že deti od 9 - 12 mesiacov majú spať cez deň 3 hodiny a v noci 12 hodín neprerušene.
ja nemám pocit, že by bola Simi nevyspatá, tak podľa mňa jej to stačí. Neviem teraz, či mám stresovať, že s ňou zasa niečo nie je o.k. alebo to brať že každé dieťa je iné..

nikolasko
1. feb 2007

barun samozrejme nestresovať 😉 každé dieta a aj dospelák spí inak v tých tabulkách je priemer aj u nás sa spí málo a okato mu to stačí je živý usmiaty a ak nejdu zuby a máčo chce aj spokojný 😀
anika všetky detičky sú najkrajšie 😉
cairka dúfam že sa ti to s albumom podarí a teším sa ako budeme obdivovať tvoju babulku 😉 a aj ja varím na dva dni ale nie špenát ozaj a v celku chutil 😝
viete čo má nové náš Ničo naučil sa vrčať fakt tak ako nejaky havkáč najprv mi to bolo smiešne ale ked to spravil u doktorky v čakárni a pozeral pri tom na jedneho chlapčeka všetko mi jedno nebolo ešte že to zobrali s humorom 🙂

sweetienka
1. feb 2007

barun, tak my sme na tom podobne ako vy, napriklad dnes Dianka spala asi pol hodinku, ked sme sli k lekarke, od rana je hore a nie a nie zaspat.... uz mi to spravila viac krat, ze cely den hore a o siedmej uz zaspala
taky bezny den spinka hodinku po ranajkach a hodinku po obede, vecer zaspava okolo osmej, ako som spominala v noci sa budi 2x, napije sa a spinka dalej do siestej...to uz obvykle buntosi
nikolasko aj moja mala sa naucila taky podivny zvuk, nie celkom vrcanie, ale jazyk ma pri tom vystrceny a obcas pri tom zvuku aj pluje 🙂 dnes u lekarky sa zase velmi usmievala na maleho chalana, herecka 😀

sweetienka
1. feb 2007

a este som chcela vediet nieco o strihani vlaskov, uz ste strihali, alebo sa chystate?

cairka
1. feb 2007

Tak už máme aj my album. Ale len dočasný, lebo tie fotky sa mi nedajú lepšie upraviť. Teda aspoň to neviem 😅

cairka
1. feb 2007

Ináč, ten zvuk robí aj Vanesočka, ja som to nazvala, že sa hrá na tigra.

hanka274
1. feb 2007

no caute, tak som mala dost, kym som precitala aspon kazde druhe slovo za ten 1-2 dni co som tu nebola.
Ja uz ani neviem na co som chcela odpovedat, sakra....
pamatam len ten sampon-nedavam, podla mna cim neskorsie tym lepsie....pozivam mydlo Sebamed.
Inak teraz ma napadlo, mojej babky kamos, ma okolo 70-80 r. pouziva na vlasy detske mydlo. A ma tmave vlasy, nefarbene...Dobre co?

hanka274
1. feb 2007

Ked mala zjedla ten papier, tak som pisala aj kamoske, a ona mi odpisala:
Joj, co taky papier, k tebe sa este nedostalo, ze nas Nolan spapal kancelarsku spinku? ň
Dobre co? som myslela, ze padnem zo stolicky.
Co vsetky spite?

cairka
1. feb 2007

Tak tá spinka by ma naľakala 😲 Chúďa chlapec, keď to tlačil von 🤐

barunka
1. feb 2007

nikolasko, sweetie, ďakujem, upokojili ste ma...
cairka, malinká je veľmi pekná. Zlaté dievčatko.

cairka
1. feb 2007

Barunka ďakujeme. V skutočnosti je ešte krajšia 😀

kacenka_2
1. feb 2007

Ahojte, my sme spali vcera od 18,15 do 05,00 s prestavkou o 23,00, tak som tiez vyspata. My sme mali na obed polievku z ovs. vlociek a zemiaky s cuketou a telacim maskom. Boli sme dvakrat vonku, dobre nas vyfukalo. 😲 Cez den spal od 08,00 do 9,15, potom od 12,00 do 12,45 a potom od 16,00 do 17,00. Teraz spi od 19,15. Ja robievam malemu spenat so zemiakmi a vajickom resp. kuracim maskom kazdy tyzden, lebo mu chuti. Mam Bonduelle spenatove listy zmrazene, tak vzdy trochu odrezem, najprv dam varit zemiaky, ked su polomakke, pridam spenat, len trochu obarim, zlejem vodu a pridam vylupnute zltko - ide sa za tym zabit. My tiez vrcime ako tiger a naucili sme sa brm - brm a tiez vie, ze to robi auto. My este nebudeme strihat vlasky, lebo ich mame dost malo.

kacenka_2
1. feb 2007

Aj my uz mame zopar fotiek v albume.

pipo1777
2. feb 2007

Ahojte my sme už strihali vlásky 3x 😅 ,Lebo sa naša princezná narodila s hustýmy tmavými vlasmi-po mame-ale iba ofinu.Ocko držal a mama sa snažila cvak cvak a raz po bokoch lebo jej kde tu 2-3vlásky trčali dlhšie ako ostatné a vyzerala jak bezdomovec 😀

nikolasko
2. feb 2007

tak fotečky som popozerala a sú krásne 😅
vlásky som strihala iba okolo uší inak nie a ani neplánulem zatial
spinku? a my si robíme hlavu z papierika 😀

barunka
2. feb 2007

ja by som chcela ostrihať prvýkrát vlásky, keď bude mať simi rok, rok a pol, vraj potom krajšie rastú (neviem či fakt, vyskúšame), ale najprv sa nám musí na hlave vytvoriť "hustejší porast" aby som nestrihala len kožu 😀 😀

ivcap
2. feb 2007

Ahojte babenky. Jéj super fotečky. Saška mi spinká, tak som nakukla. My sme malej strihali vlásky na temene,lebo tam ich mala od narodenia dlhé a vyzeralo to smiešne, keď sme jej dali dole čiapku, tak mala úliz ako p.ČALFA 🙂 . Stále som jej to musela trochu postrapatiť, tak s manželom sme jej to "číro " ostrihali. Teraz je to lepšie. Tiež uvažujem, že by som jej ostrihala ofinku.Počkám do jari a uvidím aký strih jej narastie na hlávke. Ja si myslím, že nezáleží na tom, či vlásky striháš, alebo nie. Dieťa už má geneticky dané, aké vlasy bude mať.

cairka
2. feb 2007

Ahojte. Tak my už máme za sebou prvý vážnejší pád. 😒 A prvý monokel pod okom, teda skôr vedľa oka 😖
A aj napriek tomu aj tak celé poobedie vstávala pri všetkom, na čo natrafila 🙄 Aspoň viem, že sa nebojí 😅 Ale vyzerá pekne a zajtra to bude asi ešte krajšie, chúďatko moje.

nikolasko
2. feb 2007

pofúkaj pomojkaj a pokial sa vydá... 😀 😉
náš krpček robí podobné akrobacie a práve mi zaspal pri cuckaní neuveritelné a to je ešte len 19.06h. ja zííííram 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre