Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
5. feb 2007

ahaaa, no jasne. Ved preto som sa pytala. Ja si idem dat Blistex, ten je paradny, taky kramovy vytlacaci....

anika
5. feb 2007

mne inak staci aj obycajny hrozienkovy, ja mazem skoro stale, v kazdom vacku mam nejaky balzam 😉
sa to nejak zvrhlo, tato debata, povodne tusim o aprilovkach a aprilcatach 😉

hanka274
5. feb 2007

aj ja som zavisla nikam ani na krok bez balzamu....
ale ved aj toto je o tom....

anika
5. feb 2007

dobru noc, hani, idem si listovat novu mama a ja, a aj muz ma vyhana od pc 😝
papa, zajtra 🙂

hanka274
5. feb 2007

ahojcek! ja som isla uz kupat malu a tak, ved uz bolo 10 hodin....

ivcap
6. feb 2007

Ahojte. Dík za pozitívne ohlasy na moju rodinku - snažíme sa. Aj keď to niekedy nie je prechádzka ružovým sadom ☹
Ako ste sa vyspinkali? Saša spala celú noc do pol siedmej, len ja som buntošila už o štvrtej, ale potom som ešte zdriemla. Takže ráno sa mi dosť ťažko vstávalo.
Bez pomády ani na krok ,to je moje heslo či je zima, alebo leto. Práve sa mi míňa, takže si musím kúpiť novú. Ja kupujem nearomatizované, lebo keď má nejakú vôňu,alebo chuť, okamžite ju zlížem,alebo zotrem. Nemám to rada, takže kým nájdem nejakú neutrál, tak sa chvíľu pohrabem v regáloch. Idem variť ten privaroček, dám potom vedieť ako malej chutil.

kvendolinka
6. feb 2007

Caaaaaaaaauko babulky 🙂 boze ja som tu nebola od stvrtku a hroooooooooozne ste mi chybali 🙂 A mam novinku:Natali mala v nedelu 10mesiacikov a prvykrat sa sama postavila a uz vie spravit aj sama niekolko krocikov ale velmi nesmelo.Tak sa vytesujeme ale aaaaaaaaaaaaaaaau moj chrbat 😒 Co budete dnes robkat?Vcera bolo krasne pocasie mala vonku prespala 2 aj polhodiny ale dnes to nevyzera bohvieako ze?

pipo1777
6. feb 2007

Ahojte.My sme boli na chvílku vonku ale mrholí tak sme sa vrátili.Miška dospáva v kočíku a ja som tu 😀 .My máme 10mes.vo štvrtok kto ešte?

nikolasko
6. feb 2007

aj☹ ☹ u nás prší

anika
6. feb 2007

ahojte, uz sme prisli z poradne, aktualne miery- 8730g a 76 cm, no slíž 😀 .nam dnes velmi chutil spenatik, robim ho munimalne dvakrat do mesiaca, niekedy aj kazdy tyzden, aj u nas prsi ☹

cairka
6. feb 2007

Ahojte. My sme sa akurát vrátili z prvého plávania. Bolo úplne super, som sa bála, čo na to malá povie, ale celkom sa jej páčilo, hoci nebola úplne vo svojom živle. Unavilo ju to poriadne 😎 a tiež teraz ešte dospáva v kočíku. Asi by sme simali to plávanie presunúť na pol siedmu večer 😀
My máme 10 mesiacov zajtra.

ivcap
6. feb 2007

Ahojte,tak všetkým živioooooooooooooooo k desiatim mesiačikm 😀 Unás dnes doobedu snežilo a teraz je celkom príjemne. Akurát sme sa vrátili zo špacírky, napapáme sa a ideme spinkať.Zelená fazuľka dopadla super,Saška mala aj duplu. Veľmi jej to chutilo, môžem vrelo doporučiť. Pridala som aj trochu kôpru, ten urobil fazulke dobrú aromu.

kacenka_2
6. feb 2007

Kokso, ja z Vas nestiham, tak ste sa rozpisali. My budeme mat 10. mesiacikov az 19 - teho. U nas dnes tiez prsalo, tak sme boli len doobeda vonku. Na obed sme mali spenatovu polievku a brokolicovu kasu s kuracim masom. Maly je dnes cely den mrncavy, vela nenaspal - idu mu spodne dvojky. Tak sme boli nakupit lieciky na zubky - Chamomilu a Calgel. Babi, chcela som sa opytat, ci po tej Chamomile neboli vase dietky zive ako by ste im dali nejaky povzbudzovak? My sme chodili plavat, ked mal mali styri mesiace, tiez ho to vzdy zmohlo.

nikolasko
6. feb 2007

anika máš môj obdiv skús nejaké web. str.napr.www.materskecentra.sk 😉
dnes mal krpko rajčinkovú polievku a až som zírala ako mu bralo 😕 večer sme skúsili tú nátierku s časáku Mama a ja a chutila ak niekto nemá tu je:
zmiešame 20g.tvrdého syra,10g.rastlinného masla a polovicu mladej cibulky natrieme na celozrnny chlieb a dobrú chuť 😝

hanka274
6. feb 2007

kvendolinka-blahozelam, to je radosti, sa tesite... 😀 😀 😀 😀
my este nekrocikujeme samy.....ale dnes stala, pridrziavala sa, zrazu sa pustila, kukla na mna, ze co sa to deje a bum na ritku. Bola prekvapena....takze tiez uz skusa....
kacenka_2-kam ste chodili na plavanie? Do Iuventy? Ake to tam je? Ciste, pekne? A "pani ucitelky" ????

cairka
7. feb 2007

Anika, odkiaľ si? Ja som jedna z členiek MC u nás, môžem pomôcť nejakými kontaktami abo informáciami - a určite kukni tie materské centrá, čo ti písala Nikolasko. Ak nie si z ďaleka, tak ťa pozývam na návštevu 😀 Ak si, tak sa nakontaktuj na bližšie centrum a určite ťa neodbijú. Na webke sú aj kontakkty na každé centrum.

nikolasko
7. feb 2007

cairka babulke blahoželáme k 10-temu mesiačiku a posielame pusinku 😉

kvendolinka
7. feb 2007

Cairka aj my sa pripajame ku gratulacii 🙂 Baby chcem sa opytat mate niektora skusenost s odchodom od detskej Dr.?Ja by som chcela odist s malou k druhej ale mne je blbe pytat si kartu.Ze ci si ju nahodou nevypyta ta Dr.ku ktorej chcem odist alebo ako to funguje?Prinajhorsom poslem manzela ten ma velke usta 😀

barunka
7. feb 2007

cairka, prajeme krásnych 10 mesiačikov.
kvendolinka, aj ja chcem zmeniť dr, pretože s touto čo mám, som vrcholne nespokojná. Dnes som sa dokonca dozvedela, že odmietla prijať mamičku s chorým malým dieťaťom (malo teplotu 39stupňov), že ona už doordinovala, nech idú na pohotovosť...
čo som si zisťovala, tak najprv si musíš pozháňať nového doktora, a ten ti dá lístok, kde si vyžiada kartotéku. S tým potom pôjdeš k tvojej dr. tá ti ju dá a hotovo, takýto musí byť postup preto, lebo dieťa nemôže byť bez doktora.

hanka274
7. feb 2007

ahoj kvendolinka, tak, posli muza. Alebo: aj ja chcem odist od mojej dospelackej dr k druhej ktoru mam v stredisku s detskou. a planujem jej povedat, ze je mi daleko k nej, ze uz byvam v inej casti BA....podrobnosti vediet nemusi....ved ani nevedela, ze som tehu, aj moje stare meno ma este.....

kvendolinka
7. feb 2007

aha diky takze manzelik naklusa ale mame este u nej objednanu hexavakcinu koncom februara tak nech zaockuje a prcham lebo tato tapa nejavi ziadny zaujem o svojich malych pacientov.Sedi na riti a z 5metrov sa na nu pozera 😠 Ale co ma najviac dorazilo bolo ze sa ma opytala ci uz malej davam zeleninu.Je normalna?ved si to zapisuje a mala papa zel.a ovocie uz od 4mesiacov tak som vysla od nej sklamana a zroven pevne rozhodnuta odist 🙄

alzbetka
autor
7. feb 2007

ahojte, cairka vsetko naj k 10 mesiacikom.

hanka274
7. feb 2007

kvendoli, no ved jasne. Vobec sa ti nedivim....truba.

sweetienka
7. feb 2007

ahojte, aj my sa pripajame ku gratulaciam cairkinej Vaneske a rovnako vsetkym aprilciatkam k 10 mesiacom, ci uz oslavovali alebo ich to len caka
aktualna tema doktorka aj u nas...teda zmena, uz dlhsie uvazujem, ze prestupime k inej, tiez nie som spokojna s pristupom 😒
viete co mi mala vyvadza? nedavno sa naucila hryzkat chlebik, to som sa hned pochvalila, no a najnovsie, ked jej davam papat zeleninku tak ju pohryzie a vypluje, nie a nie ju zjest, poznate nieco take? skusam jej ju davat aj ked ju vypluje, to uz ani neotvori ustocka, ale novu znova rozzuje a vypluje 😠

ivcap
7. feb 2007

Ahojte. Tiež sa pripájam ku gratuláciám. Čo sa týka dr. ja som si teraz poriadne rozmyslela kam budem chodiť. Lebo s chlapcami som chodila ku takej ako opisuje Kvendolinka, mne sa u nej stalo, že si môjho syna pomýlila s nejakým iným chlapcom a predpísala mu Dytiaden, pýtala som sa načo? A ona mi povedala:" Veď máte syna alergika. " Ja som na ňu čumela ako puk a povedala som jej, že o ničom neviem, tak začala listovať v karte a nakoniec mi povedala, že si Mareka splietla s iným chlapcom. Myslela som že ma porazí. 😠
Sweeti. skús tu zeleninku pomixovať, mne tak Saša vymýšla s mäskom

cairka
7. feb 2007

Ďakujeme všetkým za gratulácie.

sweetienka
7. feb 2007

ivcap, predtym som jej skusila aj mixovat, to spapka bez problemov, no ked uz vie hryzt tak som myslela, ze bude hryzkat vsetko...no ako vidim mylila som sa
a chcela som sa tiez spytat na cumlik, tiez mate doma zavislaka? 😀 dianka si aj v noci v polospanku sama najde cumlik a da si ho do ust 🙂

hanka274
7. feb 2007

sweetienka-tak zlate to musi byt, len si to predstavujem ako si ho hlada a sup do pusy s polozavretymi ocami....
malu som s cumlikom nezoznamovala, takze nepozna...
a s papu-my sme nemixovali vobec, len s vidlickou som potlacila, lebo vraj ked si zvykne, tak potom sa bude drhnut s velkymi kuskami....no neviem co na tom pravdy je, lebo vravim, my sme hned sa vrhli na pomackane, no a teraz si vyzaduje velke kusy....vidis, my naopak.

cairka
7. feb 2007

Sweetienka, aj Vaneska je cumlíkový závislák. Teda v noci. A potom, keď jej idú zuby - ako dnes - máme také skvelé noci, že ju cumlík tlačí, tak ho vypľuje a za 10 sekúnd si spomenie , že potrebuje dudu. a za 2 minúty ju vypľuje, lebo ju tlačí ... Dnes v noci sme od jednej do štvrtej mali tento kolotoč 😖 Dúfam, že táto noc už bude lepšia. Keby si ho chcela nájsť a dať sama do pusy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre