Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
10. feb 2007

ta Simča je zlatááááá 😀
a to že sa u nás spí už nieje pravda 😠 😠 😠 😠

ivcap
10. feb 2007

Ahojte babenky. Cairka Vaneska už má ukončený 10 mesiac ja Ti to rozpíšem podľa Sašinho dátumu narodenia: 22 april- 22 maj - uk 1mesiac
22 maj - 22 jun - uk 2mes.
22 jun - 22 jul - uk 3mes.
22 jul - 22 aug - uk 4mes.
22 aug - 22 sep - uk 5mes.
22 sep - 22 okt - uk 6mes.
22 okt - 22 nov - uk 7mes.
22 nov - 22 dec - uk 8mes.
22 dec - 22 jan - uk 9mes.
22 jan - 22 feb - uk 10mes.
Takto som Ti to rozpísala, lebo ja som to počítala ako ty, len jedna známa mi to vysvetlovala a nepochopila som to, kým som si to takto nerozpisala. Sedela a dumala som nad tým pol hodku. A mala pravdu

barunka
10. feb 2007

nikolasko, no ja doteraz ľutujem, že som nemala foťák. také to bolo podarené. podala mu aj hračku a keď ohrozoval rádiobudík len sa nevedel k nemu dostať, lebo on ešte nelezie ani nechodí, bol len v chodítku tak išla a pomohla mu. Potvora jedna.

ivca s tými mesiacmi súhlasím, presne takto to má byť. 😀

kacenka_2
10. feb 2007

Ahojte babulky, ozyvam sa az teraz, lebo sme mali hrozny tyzden. ☹ Zacalo sa to od pondelka mrncanim, lebo nam isli spodne dvojky. V piatok nam obidve naraz vysli a vecer sme chytili teploty a trapime sa s nimi este aj dnes. Ale uz konecne spi, za cely den vela toho nenaspal. Teploty dostal odo mna, ja som ich mala dva dni predtym. Teraz uz mame 8 zubov - spodne a horne jednotky a dvojky.
Hanka, my sme chodili na plavanie do plaveckych jasliciek v Pezinku, lebo my sme zo Svateho Jura, tak do Pezinka sme to mali blizsie. A bolo to lacnejsie ako napr. Alva.
My sme uz absolvovali odchod od nasej prvej detskej lekarky, lebo urobila zopar zavaznych chyb, ktore ma donutili odist. Stacilo mi len zavolat lekarke a nahlasit, ze odchadzam a adresu novej lekarky, kam chcem poslat kartu.
Nas Tomi ma doma dudu, pouzivame ju len na uspatie, ked uz nevieme sa uspat na dide. Ale potom ju vypluje. Maly je tiez v pohode papac, na ranajky zje rozpoleny rozok s maslom, na desiatu jablcko, na obed polievku a druhe, potom na olovrant banan a vecer kasu. Zapija to MM a 250 ml caju. Jedlo mu od zaciatku prikrmovania pucim vidlickou, len velke kusy mi vylovi z pusiny. Nosime velkost 80, lebo mame 79 cm a 9 400 gr.
No, no, no a zdvihnuty prst - u nas kazdodenny jav. Len uz je voci tomu otrly a nevsima si nas a robi to dalej.
To je vsetko, uvidime kedy sa zase ozvem, ale priebezne citam prispevky, len pisat akosi nestiham.

sweetienka
10. feb 2007

ahojte babulky, aj my sme sa uz dlho neozvali, mali sme take vyletnicke posledne dni, ze ani nebolo kedy sa ozvat
kacenka, aj my uz mame 8 zubov, len tie nase miery neviem, do poradne ideme 19-ho januara tak potom hned aj napisem...sa mi zda, ze mala schudla, ani sa nedivim, menej papa a strasne vela sa hybe, no ale aj tak 😒 dufam, ze sa mi to len zda
s tym nonono to iste aj nas 😉 ale asi to patri k tomuto veku, ze chcu vsetko vyskusat, dnes sme boli v mcdonalde, dianka si uchmatla hranolku, rozpucila ju v rucke a potom celou tou mastnotou vyutierala stol 😀 ale taka bola stastna, ze som jej to dovolila (a aspon chvilu nekricala 😉 )

sweetienka
10. feb 2007

🙂 a este som zabudla, barunka, aku velkost tych topanociek mate? ja som bola vo stvrtok v tych ortopedickych potrebach na dunajskej a tam mi teta predavacka povedala, ze najmensiu velkost vyrabaju c.19 (tj 17cm nozicka) a ze to je na 10 mesacne babo urcite velke

cairka
11. feb 2007

Ahojte. Tak ste mi objasnili, ako je to s tými mesiacmi. Ďakujem. Dopijeme tento otvorený sáčok a ideme na Bebu 3. Hádam bude lepšie 😅
Dnes spala malá od deviatej večer u mňa v posteli a čuduj sa svete, bola hore raz, aj to asi 2 minúty. Potvora jedna, je jasné, že ju nezlostia ani zúbky, ani upchatý noštek, ale postieľka 🙄 Tak asi naozaj nám neostáva nič iné, ako spať spolu.
Ináč aj mne v ortopedických povedali, že až od č. 19, kúpili sme tie "prvé topánočky" v normálnej obuvi. Ináč máme č. 17 - to je najmenšie s pevnou podrážkou a so spevneným členkom. Aspoň tak mi teta predavačka povedala.

barunka
11. feb 2007

sweetienka, my máme 21, nám merala tetuška nohu a zostala zaskočená z toho, akú ju má veľkú. Teraz už pomaly sledujem, že asi by trebalo aj o číslo väčšiu topánočku, lebo už sa mi prst dozadu do jej topánočky veru nevlezie. Tak asi za chvíľku budeme okukovať znova.

my ideme tiež do poradne až 20. februára, dúfam, že nás vtedy už konečne zaočkuje, lebo v ôsmom mesiaci nemohla, nemala vakcíny. TAk som zvedavá.

alita
11. feb 2007

Ahojte aprilcatka,my mame doma jednu aprilovu nezbednicku.Tami sa narodila 12.4.2006 v Bratislave.Momentalne meria 75cm a vazi 8.5 kg.Stvornozkuje,stavia sa a velmi by chcela chodit,celkovo je velmi aktivna a neposedna.Uz ma celkom dobru slovnu zasobu,len nevieme v akom jazyku rozprava.Rady by sme sa k vam pridali do debaty, ak dovolite 😉

nikolasko
11. feb 2007

alita vitajte aj s babulkou 😵 😵 😵 😵

ivcap
11. feb 2007

Ahoj Alita. Tak ťa u nás vítam. Som rada, že je tu čím ďalej, tým viac mamičiek. Tvoje Tami je tiež riadna šikovnica 😉 Moja Saša dnes biduje. Doobedu vôbec nespala, na obed som ju musela uspávať na rukách, spala iba hodinku, tak sme išli okolo pol štvrtej von, že dospí deň. Ale kdeže by ona spala, zaujímal ju každý pes, kde čo sa zvrtlo, tam mala oči 😖 Tak som to o hodinku vzdala a išli sme domov. Teraz sa zlostí, kričí, no proste otras 😠 A to musím vydržať ešte takú hodinku, kým ju dám spať.

cairka
11. feb 2007

Ivcap prejem pevné nervy 😎
Alita vitaj. Už tu nie som služobne najmladšia 😅

barunka
11. feb 2007

alita vitajte 🙂 to je super, že nám tých našich aprílčatiek pribúda. 😀 😀
moje dve detičky bláznia vo vani, ešte aj strop kúpeľne mám mokrý, skúšajú, kto vyšplechne viac vody rukami. a maminka môže upratovať... paráda 😅

kvendolinka
11. feb 2007

Ahojky babulky 🙂 Vitaj medzi nami blaznivymi aprilciatkami 😀 Som tu len na skok lebo tento moj krpec este furt nespi a demoluje mi spalnu 😒 Barun nevytopili kupelku deturence? 😀

alita
11. feb 2007

Dakujem kocky za mile prijatie 🙂 .Mate krasne deticky.Pridala som zopar fotiek do albumu,len nemam cas sa s tym nejako pohrat.Tamarka je v poslednych dnoch stale na mne nalepena,zle spava a este horsie sa uspava.Tak vsetko co nestiham cez den dohanam po nociach.

kvendolinka
12. feb 2007

Ahojky 🙂 kukla som fotecky Tamarky-krasna babika ako vsetky nase aprilciatka 😅 Nikolasko si bude mat z coho vyberat.Tusim ze je tu jediny chlapcek ako maly kasanova 😀

ivcap
12. feb 2007

Ahojte babenky. Aj ja som pozrela Alitke na fotečky, Tamarka je zlatunká.Tie naše "bábetká" sú na spapanie 😝 .Tak čo akú ste mali noc? Musím sa pochváliť my super. Saša spala celú noc do siedmej vo svojej postieľke. 🙂 Tak som do ružova vybubkaná aj ja. 😉 Teraz spinká ,tak jej idem niečo ukuchtiť. Dnes sme mali hrozne tvrdú kakinu, až plakala pri kakaní a ja som nevedela, ako jej mám pomôcť ☹ . Urobím nejakú vlákninovú papu.

nikolasko
12. feb 2007

ten sa má 😉 😉 😉ale nieje tu sám chaloš
ked pozeráme spolu vaše fotečky tak dáva kočkám papa je zlatý 😀
baby v čom chodia vaše ratolesi doma obuté lebo Ničo sa v papučkách nevie dosť dobre pohybovať tak som to vyriešila tak,že mu dám hrubé ponožky a na to ešte protišmykové nožky studené nemá tak to asi stačí 😒

barunka
12. feb 2007

kvednolinka, vytopili. ešte hodinu som tam potom zberala handrou vodu, katastrofa.
ja som práve doprala, konečne, Simi sa včera zasvinila ako malé prasiatko, vzala som ju na dvor a nechcela chodiť po dvoch, lebo som jej nedovolila kam ona chcel, tak hajde po štyroch naháňať mačku a psa. Chuderka mačka sa pred ňou nevedela skryť. Potom ukradla Paťkove (moje krstňa) odrážadlo, chytila sa ho a lietala za ním ako besná. To ste mali vidieť aká bola špinavé, také malé prasiatko 🙂 😀 😀

alita, Tamarka je krásne bábo. Také huncútske očká má, akoby len sedela a rozmýšľala, kde čo môže vyviesť. 😀

alita
12. feb 2007

Manzel zobral malu na prechadzku,tak mam veget=varenie,upratovanie a zehlenie 😀 Tami sa teraz budi 2x za noc na papanie.Len pred par dnami sme sa prestali kojit,tak musim zarabat.Vsetko mam nachystane,trva mi to asi 1 min. aj to reve ako o dusu.Ako vam papaju deticky,mohli by ste mi napisat denny jedalnicek,prosim.Teraz ked uz nekojim,sa mi zda,ze malo papa.Sorry,ak ste to tu uz rozoberali,nemam cas prelistovat vsetko dozadu.

barunka
12. feb 2007

alita, papanie rozoberáme asi stále, ale porovnávať moc nie je rozumné, lebo ako sú tu detičky, každé papá úplne ináč a iné množstvo. Moja Simi je dosť veľký jedák, takže mi po menších zmenách teraz papáme takto
7,00 - 240ml mlieka
9,00 - jogurt
12,00 - obed (zelenina, mäsko, vajíčko, cestoviny) dokopy asi 250g
14,30 - puding alebo domáca výživa
16,00 - acidko + ovocie, alebo rožok či chlebík + ovocie
19,30 - 330ml kaše

plus medzitým chrúme piškoty, chrumky, ovocie, alebo čo si kde uchmatne.

anika
12. feb 2007

ahojte babulky, aj vy,Alita s Tamarkou.Je krasna, zda sa mi na tatinka, nie? 😉
ja nejak nestiham sem chodit, prepacte 😉 aj teraz cakam navstevu, kolegyna s detmi, Katka ma 6 rokov a Julko je od nasho Branka o dva dni starsi, boli sme spolu aj v porodnici.Som na nich mooooc zvedava, lebo som ich nevidela vyse devat mesiacov. Som si trocha makla, musela som trosku poupratovat, strudlu som zbuchala,chlebicky, hop-sup, este s malym sa pohrat, uspat, tak teraz mam pauzu.
Kvendi, ty si na nas zabudla, aj ja mam chlapa 😎
papa, snad sa sem dostanem vecer, ak sa s muzom o pocitac nepobijeme

😠

kvendolinka
12. feb 2007

hiiiiiiiiii hlboko sa ospravedlnujem ja som na Branusa zabudla.Trubka som riadna.Tak budu na tie nase babizne dvaja 😀 Co idete varit?Ja idem daco vykoumat z knizky a potom hodim receptik jo? 😉

anika
12. feb 2007

ahoj kvendi, Branko ti odkazuje, ze tvoje ospravedlnenie prijima 😀
ja som zase varila tu brokolicovu, ale vo vacsom mnozstve, lebo budu papkaci dvaja 😉

kvendolinka
12. feb 2007

😀 😀 😀

sweetienka
12. feb 2007

ahojte babulky, aj kacenka ma Tomaska, takze traja chalani 😀
tiez vitam novych clenov, vlastne clenky 😉
barunka este sa vratim k tym botickam, Simonka si teda zije na velkej nozicke 🙂 my mame 12cm chodidielko, ale uz moja mamina nasla nejake vhodne topanky, tak uvidime, odfotim a ukazeme sa 🙂 a este som sa chcela opytat odkedy davas Simi acidko?
inac vcera sa Dianka postavila, opierala sa o mna, ale potom sa pustila a sama dost dlho stala 😀 bolo to par sekund, no mne sa zdalo ako pol hodka 😀

nikolasko
12. feb 2007

a aj atam tu má Lubka 😉
alita náš jedálniček:
rano-MM
desiata-rožok alebo chlebík s nátierkou(kúsok 😒 )
obed-zeleninka,mäsko,štava(to sa dá spočítať na lyžičky)
olovrant-jogurt,výživa,ovocie
večera-kaša alebo rožok namočený v UM
2.večera-MM
za každým jedlom ešte cucká MM lebo papá dosť málo 😢
sweet tak to bolo radosti 😉
kvendol tvoje receptíky ma vždy veeeelmi potešia díkes

barunka
12. feb 2007

sweetie, no super, gratulujeme, vidíš akú máš doma šikovnú babu??
acidko jej dávam asi také dva tri týždne, predtým som jej párkrát dala taký jogurtový nápoj od raja, manžel si to kupuje a simi od neho žobrala, tak sme jej dali. odvtedy sa ide za tým potrhať. Dnes dokonca ukradla fľašku od mojej mamy a privliekla ju ku mne... asi mama daj 😀 😀

anika
12. feb 2007

Ahojte, to vam bolo, plny barak deti, nakoniec prisla aj dalsia kolegyna a deti bolo pat, dve skoro desatmesacne , jedna osemmesacna a dve sestrocne.Bola to zabava, pozorovat tie deturence.Az teraz na mna dolahla hrozna unava.A keby dosli dalsie dve maminkykolegynky, ktore su na materskej, boli by sme kompletna zostava.Pat tehul v jednom case na pracovisku, to sa len tak hocikde nevidelo 😉 A vraj to nie je nakazlive 🙂

ivcap
12. feb 2007

Anika to ste mali asi nejaký tehotenský vírus v robote 😀 .A čo na to Váš šéf? Tak takúto návštevu si ani neviem predstaviť, to ste aj niečo pokecali, alebo len nono, nechaj to, neber mu to 😉 Lebo ja som takú kolegyálnu návštevu mala pred koncom roka a takto sme si pokecali. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre