Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
12. feb 2007

Babusky ako som slubila hadzem na sklo receptik:Gulas z morcacieho masa a zeleniny
Potrebujeme;100gmorc.masa,40gzemiakov,20gzeleneho hrasku,20gmrkvy,bazalka,petrzl.vnat,olej a dojc.voda na podliatie

Postup:Maso z morky umyte,nadrobno pokrajajte,nasucho opecte,zalejte horucou vodou a za obcasneho miesania duste do polomakka.Potom pridajte osupane a na male kocky pokrajane zemiaky,na male kocky pokrajanu mrkvu,hrasok a duste do makka.Pridajte olej,nasekanu bazalku{ja som dala susenu} a petrz.vnat.Hotove jedlo podla potreby vidlickou roztlacte.

Dobru chut aprilciatka 😉
------------------------------

sweetie aj my uz sami stojime.a odkedy sa to naucila tak som hotova pretoze nic ine uz ani robit nechce ale clovek proste nemoze stale len nad nou stat a tak ju obcas smarim do ohradky a tam si stoji a jaci 😠 ale musim aj varit aj poupratat a to sa jej nepaci.Obcas mam pocit ze sa jej nevenujem dostatocne ale ju uz nebavia ani hracky no proste stat a stat.Barun,Simi je 100bodova na foteckach 😀 aj Branko kraaaaaaaaaaaaaaaasne deticky mame

anika
12. feb 2007

ivca, nejak tak to aj u nas vyzeralo 😀 ale samozrejme sme stihli aj nejake klepy, hihi 😉
kvendi, no mnaaaam

alita
12. feb 2007

Fiha Barunka ta tvoja kocka papa viac ako ja 😀 Nechcem porovnavat,len som chcela vediet,ci sme v norme.
Nikolasko papa menej,ale nevidiet to na nom,je krasne gulatucky.Aj Tami si vzdy cucla po papani,preto som si nebola ista, ked uz sme na UM.Krpec jeden odkedy jej narastol vrchny zub ma zacala hryzt a este jej to bolo aj smiesne,ked som zjajkls a asi po tyzdni zo dna na den prestala chciet MM ☹

hanka274
12. feb 2007

caute, vitam medzi nami nove maminy s deturencami....
no baby, nemate co obdivovat to nocne surfovanie, mna to netesi, len sa neviem dotrepat do postele. A je to aj tym, ze mame mobilny internet T-Mobile a sme v takom pasme kde nie je mozne dat rychly internet, viete co to je, akou "svetelnou"rychlostou sa mi tu stranky pozeraju. Ja kym si pozriem veci, napriklad 3 strany, tak sa mi to prehadzuje aj s citanim a to citam rychle, aj 15-20 minut. No strasne. Musime si dat nieco ine, len az o rok, viete 2rocna viazanost. 😒
Mala trosku pila dnes vodu z polievky, taku teplejsiu. Potom som jej dala obyc. vodu a z tou sa hrala, bublinkovala....takze budeme pit polievky 😀
No ale dnes pojdem urcite spat skor, som 😔
tak ahojte!
Moc som tom nedala, ale som bola cely den prec dnes a som moooc unavena...

cairka
13. feb 2007

Ahojte. Aj my už stojíme, Kvendolinka, je to presne ako u vás. Ale začlo ju baviť, že sa postaví ku košu s hračkami a postupne ho vyprazdňuje 😀 Každú jednu hračku chytí do ruky, poprezerá, ako keby ju prvýkrát videla, ochutná a šmarí na zem 😅 Tak dokáže stráviť pomerne dlhý čas.
Ináč sme spali už druhú noc bez zobudenia, ale od večera spolu v posteli. 😅 . S postieľkou to skúsime zasa za čas. 😠

nikolasko
13. feb 2007

kto to tu zase halabušil? 😉 😀
práve mi Ničko vyhádzal všetko kam až čahal zo vstavanej skrini a to je ešte len ráno 😖 😀 ale dnes som plná energie lebo sme mali skvelú noc spal konečne vo svojej postielke a zobudil sa iba 3x a ani nie tak na cuckanie ako na to že si búchal hlavičku o mriežky ked sa chcel otočiť. 😵
pár str. dozadu sme sa bavili o zraneniach pri cuckaní ked už majú zuby a ja som asi málo klopkala ☹
alita ak sa Tamuška sama odstavila ako si sa zbavila mliečka?
ozaj ten náš drobec ked počuje hudbu tak si sadne začne striedavo kopkať o zem raz s jednou raz s druhou pätou a tapká je zlatučký reaguje aj na rozne zvučky ako reklama...úplne spozornie otvorí ústa 😀 a asi najviac reaguje na Simpsonovcov

barunka
13. feb 2007

baby, prezraďte mi niečo... Ako mám vyriešiť to, že moje decko lezie na všetko, kde sa dá. na televízny stolík, vylezie na jednu poličku, na druhú a visí tam ako opica, na prebaľovací, po schodoch (ale len u jej krstnej), nedajbože ak niekto vyklopí povalu tak lezie na rebrík, minule som ju našla na treťom schode. Dnes mi vyliezla do kvetináča a vešala sa na zábradlie na schodoch, potom sa zavesila na postieľku a tam visela a visela...
Ako mám tomuto zabrániť??? Či mám ju nechať tak, nech sa vytrieska?? Lebo mne už dochádza fantázia, najprv som všade dávala nejaké zátarasy ale teraz si ich odprace...
Robia to aj vaše deti?? (však áno....)

kvendolinka
13. feb 2007

aaaaaaano aj moja je taka ze sa dostane vsade.vsetky spodne police mam prazdne no aj tak minule skoro na nu spadla 😠 mala je proste vsade.Na spajzi mam take blbe dvere ze sa daju lahko otvorit a minule som ju nasla ako oblizuje zemiak s cibulou aj ked to mam na policke.Niekedy som uz aj ja unavena a len sa prizeram co zase spravi a minule som si tak tresla makovicku o radiator zacala vrieskat ja som nereagovala akoze som to nevidela a hned sa usmiala.Obcas ich podla mna treba nechat aj poucit samozrejme v ramci bezpecnosti nam nic ine neostava ☹

kvendolinka
13. feb 2007

ze minule som si tresla makovicku 😀 nie ja ale mala tu uz bludy pisem 😀

kvendolinka
13. feb 2007

ha a vraj bude este horsie ak budu chodit samostatne 😖

barunka
13. feb 2007

kvendolinka a ja že ma utešíš a ty na mňa hneď bububu... katastrofa s tými našimi deťmi, aj Simi je taká, že ak si ju nikto nevšíma, tak sa môže otrieskať ako chce, ani nepípne, ale akonáhle vidí, že niekto sa pozerá tak vreští a vreští. Dnes si spravila novú hrču na hlave, spadla na ňu v kúpeľni taká rohová polička, čo tam máme postavenú. Skoro som infarkt dostala, ale jasné, že ju to neudrží, keď na to polezie ale sa to preváži...

kvendolinka
13. feb 2007

😀 😀 😀 ze bububu som sa nasmiala.No tu ziadne slova utechy asi nepomozu ked to mam doma pred ocami kazdy den.Ale neboj neskor sa budeme na tom vsetky smiat 😉 Som ta potesila?

kvendolinka
13. feb 2007

Co ste mali alebo budete mat na obedik?Ja som malej capla do hrnca hrasok,zemiak,mrkvu,kur.maso.Nechce sa mi vymyslat

barunka
13. feb 2007

no to už bolo lepšie...
inak, musím sa vám posťažovať, môj manžel chcel dnes po mne hráškovú polievku na obed, takú ako robievala jeho mama... bože, dúfam, že keď príde domov, nebude hladný, lebo to teda nedopadlo najlepšie. Ja hráškovú polievku moc nemusím, tak možno preto mi to chutí divne... Uvidíme, večer vám potom napíšem, či už náhodou nie som vdova 😀 😀

ozaj baby, neviete nejaký dobrý recept na koláčik? hlavne aby bola príprava rýchla, aby Simi zvládla čakanie... chcela by som niečo tomu môjmu chlapovi nazajtra upiecť, niečo také, čo som ešte nerobila... 😀

kvendolinka
13. feb 2007

😀 😀 😀 vdova hadam nie 😝 ja som robila sosovicovu.Moj stary si spravi perlickovy kupel do vane 😀 A co tak bublanina hm?alebo pernik?to sa tam len nahadze a pecie hm?

kvendolinka
13. feb 2007

mam aj dobry receptik vola sa to ze babin cokoladovy kolac 😉

barunka
13. feb 2007

perník?? no to by sa mi tu o to zasa potlkli, to robíme každý týždeň...
pošli ten receptík, znie to zaujímavo..
a už viac nepíšem, lebo môj švagrík sa nudí v práci a špehuje, ešte nech sa niekedy sťažujú, že chodia domov z roboty unavený. 😠

nikolasko
13. feb 2007

áno barun aj u nás sa vešá na všetko najväčšie obavy mám však ked sa zavesí o sporák občas potočí aj kolečkom 😠 tak dúfam že nevybuchneme 😅
kvendol perličkový kúpel dobrééé 😀 😀 😀 😀

kvendolinka
13. feb 2007

Babin cokoladovy kolac
------------------------
Potrebujes:250g hery,400g,pras.cukru,4vajcia,2pol.lyzice kakaa,300ml mlieka,400g,polohrubej muky,1kav.lyzicka sody bikarbony,pol balicka prasku do peciva;cokol.poleva,dzem

Postup:Heru vymiesat s cukrom a postupne po jednom primiesat zltky.Pridame kakao,mlieko,sodu bikarbonu,muku s praskom do peciva a nakoniec tuhy biely sneh.Do cesta sa mozu pridat aj mlet. orechy,kandiz.ovocie,hrozienka{ja davam len orechy}Vylejeme na vymasteny hrubou mukou posypany plech a upecieme.Este horuci potrieme pik.dzemom a vychladnuty polejeme cok.polevou

Dobru chut 😉

nikolasko
13. feb 2007

niečo podobné som robila včera ale mne to pečenie nejak nejde 😝 zjesť sa to dalo ale ten tvar v strede napuchol a finálna podoba bola ako chleba 😠 tak ja toho valentína vyriešim nejakou čokoládou istota je gulomet 😉

cairka
13. feb 2007

Ahojte. My sme sa akurát vrátili z plávania.
Kvendolinka, my sme mali rovnaký obedík, len namiesto zemiačika som dala cestoviny - tiež som len narýchlo chystala, nech stíhame.
A aj my všade lozíme. Včera mala prvý krvavý úraz - liepala sa po skrinkach a ako padala si rozrazila peru 🤐 Tieklo z nej teda kvalitne, ale o dvadsať minút sa už zasa liepala na skrine 😖 Tak asi to zvládla v pohode 😎

alita
13. feb 2007

Nikolasko,mlieko som si odsavala,vzdy len trosicku aby sa mi dalej netvorilo a po tyzdni sa mi takmer stratilo.Najskor som jej ho dala do flasky alebo do kase,ale vobec ho nechcela.Este sem tam pocitim pnutie.
Najoblubenejsia Tamkina pesnicka je od Akon-a Smak that 😀 Ked ju pocuje hned rapuje.Kupila som jej cedecka od Marie Podhradskej a Richarda Canakyho,su super,pomahaju aj pri jedeni.
Barunka vekom to bude fakt horsie,moja segra ma o 5 mes. starsieho syna a je to hotova katastrofa.Priklada si hrnce,vysavac,hracky,len aby na vsetko dociahol a pootvaral,segra chodi s vyplazenym jazykom.
Kvendolinka vidim,ze ta bavi varit,budem sledovat tvoje receptiky.Inak ja rada experimentujem aj s inokrajnou kuchynou.Hrozne ma bavia Kluci v akci na CT,casto podla nich varim.

sweetienka
13. feb 2007

baby, to stveranie sa je teda uplne normalne, to ste ma potesili 🙂 aj my vyliezame, kde sa len da, je to mile, zatial ju viem ustrazit, klop klop klop, ale neviem si predstavit, ake to bude, ked zacne chodit 😀 asi nejake to kilecko pojde dolu 😀

barunka
13. feb 2007

alita, to poznám, sestra má dva a pol ročného chlapca a on učí simi kadejaké voloviny, najnovšie si už aj ona tlačí pred telku kýblik a lezie. On si minule takto postavil schodíky a našiel na poličke bromexinové kvapky a vypil... to ste mali potom vidieť.
no a nedávno, keby manžel nekričal na sestru, tak bohvie akoby to dopadlo, malý si v obývačke pochutnával na kábli od lampy, samo, že zapojená v elektrine...

kvendolinka ďakujem. znie to dobre, zajtra okukám čo všetko máme doma a buď urobím toto alebo "babičkin obrátený jablčník" 🙂

ivcap
13. feb 2007

Ahojte. Saša sa včera naučila zatvárať dvere, najhoršie na tom je, že si tam niekedy zabudne prstíky a to je plačúúúúúúúúúúúúú.Keby im potom dala pokoj, prestane plakať a poď ho k dverám. Tiež ju nenechávam dlho bez dozoru a keď je nejak podozrivo ticho, tak viem že niečo majstruje. Toto je asi najťažšie obdobie pre rodičov, kým si zvyknú na to, že oči musia mať aj na chrbáte. A hlavne treba predvídať, stačí chvíľkova nepozornosť a hneď je úraz. Ja som sa s mojimi chalanmi dosť nabehala po pohotovosti. ☹

barunka
13. feb 2007

baby, inak ešte k novým hračkám simi, teraz boduje veža, najnovšie sa hrá na dídžeja, dnes pustila cd-čko tak hlasno, že nám skoro vytlačilo okná 😀 😀 😀

fakt ja nechápem odkiaľ tie deti berú tie nápady, ale ivca má pravdu, len čo je ticho, tak sa niečo vyvádza. 😵

sweetienka
14. feb 2007

krasne valentinske ranko 😉 barunka, mne vcera vecer urobila dianka presne to iste, sama zapla vezu a vypeckovala radio, ze som skoro infarkt dostala 🙂 a ako sa hra s cd-ckami, tak to som odfotila a pridala do albumu
a tusim nikolasko pisala o simpsonovcoch, u nas je to Nr.1 serial, dianka tak pozera, ze tusim ani nezmurkne

kvendolinka
14. feb 2007

kraaaaaaaaaaaaaaasne valentinske ranecko prajemeeeeeeeee vsetkym 😉

barunka
14. feb 2007

baby, krásneho valentína. a hlavne aby si na to tí naši chlapi vôbec spomenuli 😀
u nás je dnes všelijako, ja som v noci budila manžela na to, že mi je zle, točila sa mi hlava, nevedela som ísť ani k simi, tak musel chodiť on. a Simi sa dnes k pár vyrážkam, čo jej miznú a znova sa objavujú a včerajšej troška zvýšenej teplote ešte pustil aj soplík, no nechce si ho nechať odsať, horko ťažko som jej tam nastriekala sprej. Teraz spí, čo mi je divné, dúfam, že nebude prvýkrát chorá...

sweetienka
14. feb 2007

juuj, barun, to mi je luto, skore uzdravenie vam obom 😉
teraz mi napadlo, ze ked mala dianka soplik a nechcela si ho dat odsat, tak sme ju museli rozosmievat, aby tie sopliky sama vyfukla, ked sa smiala...ale to bola len prechladnuta, pri teplote si to neviem predstavit, drzte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre