Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
19. feb 2007

ahoj barunka, moze to mat zo spreju do nosteka, asi jej to drazdi sliznicku, ak to podavas dlhsie.Ak to ide,ked nema nejake sopliky tak sprav pauzu alebo ak to nejde, skus ine kvapky.Nepouzivaj nasivin baby, ten je moc agresivny, ak ano, tak len kratkodobo.
Aj caste alebo dlhodobe odsavanie narusa sliznicu nosteka, ale ty pises, ze si nechce dat odsat, takto tym nebude 😉
Barun, tak ty takto so susedmi 😀, pomsta je sladka 😉

sweetienka
19. feb 2007

no barunka, take pekne mi uz dlho nikto nepovedal, dakujem dakujem 😵 ta vyska, no nie je to nic moc, ale komplexy uz mam za sebou 😉
tiez si myslim, ze ta krv u simi moze byt od podrazdenia sliznice, aj dianka uz mala v sopliku krv a prave vtedy, ked som jej nostek vytierala kvapkami
no nam krv tiez este nebrali, ale uz by mali si myslim, ci je vsetko ok...mohla som sa na to dnes opytat a zabudla som 😠 a v poradni, cakali sme tam 47 minut, lebo este mala v cakarni normalnych chorych, takze poradna musela pockat 😒 ale vydrzali sme, nase aktualne miery 73cm a 10 850g, ale ta vyska sa mi nezda, ja som ju doma merala a mala o 3 cm viac, zatial vsetko ok, akurat zajtra pojdeme na to kozne a prvy marcovy tyzden nas caka tretia davka ockovania

sweetienka
19. feb 2007

a skoro som zabudla, Simonke vsetko naj k dnesnym 10 mesiacikom, daj jej za nas pusinku 😉

nikolasko
19. feb 2007

aj my sa pripájame ku gratulantom a taktiež véééélku pusku posielame a už aby dala aj maminke barunke vydýchnuť 😉

hanka274
19. feb 2007

blahozelame aj my!
Nam tiez krv nebrali este, a barunka tiez si myslim, ako pisali baby, ze to moze byt z podrazdenia, z tych kvapiek a tak. Potom napis, co si vyhrala....
Tak fakt by nas kazdu vyhra dajaka nemusela minut, a co sa tyka choroby.....hm, snad to do BA nepojde, z GA to ide smerom na NR, a potom to len tak zrazu odfuka snad uplne mimo....
Barunka, inak citam citam....poriadkova sluzba...policajti....vrazda...ze co to bude, islo do tuheho....a bum. sliepky a zajace. Som tak ztuhla, ze ide o cloveka....nie ze by mi nevadilo, ze pipi a zajace umreli, ale fakt som myslela, ze pises o cloveku, susedovi....a tak...Och, soking....
hm, uprimnu sustrast ostatnym zvieratkam na dvore... 😢

nikolasko
19. feb 2007

hanka 😀 😀 😀

cairka
19. feb 2007

Ahojte. Pripájame sa ku gratuláciam.
Ani malej ešte krv nebrali, len po prijatí do DD - oni si tam furt robia kontrolu kvôli nákazlivým infekciám a deti idú do izolačky, kým nemajú všetky výsledky - tak 2-3 dni. Keď som chodila za malou akurát tam mali jedno dieťa a to v kuse plakalo - ono tam sestričky chodia len na plnenie základných potrieb. 😒 Teda na tú izolačku, potom je to vraj trochu lepšie 🙄
Aj my sme dnes boli v poradni. Prehliadku jej nerobila, mala nás očkovať, ale hovorím, že je malá soplíková a Dr. na to, že to nevadí, aj tak ešte nedošli očkovacie látky 😅
barunka, to bol riadny horor. Nechceš sa dať na písanaie detektívok? 😀

hanka274
19. feb 2007

nikolasko, ze to tak vypadalo, normalne, ze jezis, sused, daky, koho poznala, joj, alebo suseda, s ktorou kafickovala alebo tak. A nakoniec sliepocky a playboje....fnuk!

barunka
19. feb 2007

hanka, však aj ja som si myslela, že tam zabili nejakého človeka, aj som manželovi vravela, že zaujímavé, že nie sú pohrebáci alebo sanitka. a oni to boli nakoniec "len" zvieratká.

baby, ďakujeme za blahoželanie.

s tou krvou, neviem, ja to asi sama nevyriešim, budeme čakať kým dr vyzdravie a príde. Aj manžel vravel, že možno so spreju, tak sme dva dni nedávali a stále tiekla tá krvička. Inak mne sa zdá, že odvtedy, čo sa dochrámala na TV stolíku, praštila si ňufáčik a rozrazila pusinku. Možno si vtedy niečo poranila a ešte sa to nezahojilo...

sweetie, ale veď to je pravda, si kočka a načo komplexy.

barunka
19. feb 2007

a ešte som chcela, baby pustila som sa do tej tabulky, neskôr pridám čo som zatiaľ vytvorila a napište čo chcete zmeniť a čo pridať či ubrať...

hanka274
19. feb 2007

barunka, a co to je za tabulku?
a kde ju najdem?
u teba v albume?
alebo?
dik

barunka
19. feb 2007

hanka, ešte nikde, ešte je len u mňa v počítači a skúšam... keď bude, napíšem vám sem link.
ale nečakajte nejaké zázraky... 😅

hanka274
19. feb 2007

lebo si pisala, co chceme zmenit, tak som nevedela.
A co tam pises? O aku tabulku sa jedna?

barunka
19. feb 2007

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
hani tabuľka je tu, bol tu návrh urobiť taký prehľad aprílových bábetiek, tak som sa chytila a skúšam robiť.
toto je len prvotný návrh, keď pripíšete info a dáte námety čo ubrať, upraviť, pridať, tak to trošku prerobím, lebo nie je moc vidieť písmo. ešte chcem vyskúšať, či sa dajú nahrať aj fotky... k tomu si asi sadnem večer.

alita
19. feb 2007

Babenky,tak to som rada,ze s tou krvou niesme mimo,lebo nasa Mudr casto zabuda a ...Uz ju chcem davno vymenit,len sa neviem dokopat.
Musim sa vam pochvalit,nasa Tami dnes ked sme spievali Ruky rucicky...zacala s nimi otacat a pri "zatlieskajte na ne" zacne tapkat.S muzom sme boli dojati 🙂 Uz mi poukazuje zvieratka a niektore predmety,na kt. sa jej spytam,aj ocko,usko a nostek.Dava mi papat z lyzicky ked si vypytam,no skratka som na nu pysna.Moj muz ziarli,lebo na anglictinu este nereaguje.On je Anglican,rozprava super po slovensky,len na nu musi len anglicky.

hanka274
19. feb 2007

barunka, tak ja ti doplnam: moj vek tento rok 24, vaha pri nar. 3200, merala 49, a narodila sa 27.4. o 20:00. a 1.marca budem vediet najnovsie miery, ideme aj na ock.

alita, no pekne, my este nevieme take daco. ani pusu dat....tlieskat vie pri tap tap tapusky, aj pupok vie kde mam ja aj ocko. Ale nos a ukazovat zvieratka....len rybky zavesene take co cinkaju....

alita
19. feb 2007

Super Barun,pripajam nase udaje:
Matka vek 32
Tami nar. 12.4.2006, 49cm 3400g
Sucasne udaje prilozim na bud. tyzden,nesli sme do poradne cez chripkovu epidemiu.

alita
19. feb 2007

Barun uber mi z toho veku nieco 😎

hanka274
19. feb 2007

no alita, podla tvojich fotiek v albume....uberaju ti dost....
🙂
asi si pozitivne naladena a taka vesela....aj to ubera...

barunka
19. feb 2007

alita a ja ti mám načo uberať, keď pozriem fotky, tak by som ti v živote netipovala ani 30... vyzeráš super. výzor uberá sám za seba, skôr mňa zbombardujú za preklep.
skúšam to trošku pomeniť, tak uvidíme, či sa podarí.

alita
19. feb 2007

Vdaka za kompliment,tesim sa 😀 😀 😀

sweetienka
19. feb 2007

alita, no veru, neprehodila si si cisielka? 😀 23 by sme uverili 😉 Tamarka je velmi sikovna, my sa este niecim podobnym pochvalit nemozeme
takze do tabulky udaje, ja mam 26, mala narodena o 13:15, mala 344Og a 52 cm
inac krasna tabulka barunka, ty si dnes na mna taka dobra 😵 ze kocka 😵 som sa usmievala od ucha k uchu, mozno aj omladnem od tolkej dobrej nalady 😵

sweetienka
19. feb 2007

barun, no tak aj ta druha tabulka ja velmi pekna, ja by som sa nevedela rozhodnut 😀
este co si pamatam cairkina mala je vanesska

anika
19. feb 2007

barun, Branko sa narodil 20.4. o 5.12 hod., miery 3000 g a 49 cm.Ja mam 27. 🙂
deegeg/to pise Branko a rozobera mi to tu 😠 /

cairka
19. feb 2007

Sweetienka, dobre si pamätáš 😎 Len malá je Vaneska s jedným s. Narodila sa 7.4. , miery 3400 g a 51 cm. Dnešné miery 71 cm a 9100g. Ja mám 28
Obe tabuľky sú pekné, ale mne sa viac páči tá druhá.

cairka
19. feb 2007

Baby, aké kaše varíte? Ja som jej doteraz robila kupované, ale už papá toľko, že má jednu krabicu na 3,5 porcií. A domáca ma napadla len krupicová, a to sa mi zdá divné stále dokola to isté. Tak hoďte nejaké tipy, pls.

nikolasko
19. feb 2007

Barun ty si jednoducho famoooooozna 😉
naše údaje vek:25.nar.30.4.o 22.20h.a miery 3330g. a 49cm.dnešné 9540g.a 78cm.
cairka my kupujeme sunarkove ale moc mu to nebere skúsila si už aj vločky s ovocím?
alita ten vek to fakt neverím 😀 😕
baby náš Ničko mi stále berie utierky na zadok a pochutnáva si na nich vlastne vycuciava ich ked mu to zoberiem ručííí nechápem čo mu na tom tak chutí 😖
ozaj v sobotu sa prvýkrát sám postavil bez držania vydržal asi 5sekúnd a elegantne spadol na zadok

barunka
19. feb 2007

Baby, údaje vám dohodím až zajtra, dnes to vyzerá u nás blede, tatinko jej uvidel takmer pretlačený horný zúbok a teraz sa jej venuje, pokúša sa ju presvedčiť, že jesť treba...
aj teraz som tu len na skok, lebo tí dvaja sa asi bezo mňa nezaobídu... 😵

kacenka_2
19. feb 2007

Ahojte,
mne sa tiez paci ta druha tabulka, doplnam udaje - mam 28 rokov, maly sa narodil o 1,32 ráno a aktuálne udaje doplnime neskor /neviem kedy pojdeme na poradnu/. Hani, my sme s manzelom mali narodky, on je 12/02 a ja 15/02 a medzi tym Valentin - tak vsetko naraz. My mame cyklosedacky dve - jednu dopredu /tu bude mat asi manzel/ a jednu dozadu /tu budem mat ja/. Nasmu malemu brali uz trikrat krv - prvy kvoli ekzemu, co mal na licach - urobila test na alergiu na mlieko a taktiez rozbor - zistila, ze ma malo zeleza, tak sme brali Maltofer. Druhykrat pre alergologicku a + kontrola zeleza a treti krat mu este zobrala krv aj alergologicka /test na mlieko, vajicko, lepok a celkovu imunitu/. No nezelam to nikomu, maly reval ako keby ho z koze drali. Barunka, ta tvoja detektivka mi pripomenula, ze mi sme mali to iste, ale budicek o 03,00 rano policajtmi a na druhy den bolo v spravach, ze sused zabil manzelku kladivom v spanku, lebo sa chcela s nim rozviest. Este stale je base a nastastie deti predali dom novym majitelom, tak sme si vydychli. Alita, ja fakt ziram, mala aka ucenliva, no super. Cairka, my mame doma bananovu kasu na dobru noc od Sunarky, malemu chuti a je aj z toho zasyteny a este nemliecnu ryzovu kasu od Nestle, no tu mu musim oklamat rozdrvenymi keksami, inak by mi to nezjedol.
Packo K.

cairka
20. feb 2007

Dobré ránko.
Barunka, ako zúbok? Presvedčili ste ho, aby vyšiel?
My vieme piť z pohára! 😎 Ja teda viem, že to mala vedieť už dávno, ale ona asi pred mesiacom, keď sme skúšali kategoricky odmietla sosáčik, tak sme pohárik odložili a dnes som ho vytiahla a čuduj sa svete malá asi do minúty pochopila, ako ho má držať a piť, aby jej tieklo 😀
Dík za info ohľadne kaši, my sme kupovali Hami a Sunarku dobrú noc, ale teraz ma skôr zaujímajú doma varené, nech máme na obmenu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre