Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
20. feb 2007

cairka tak to netuším, nedovolí mi mrknúť do pusinky... teda dovolila by, ale to by som sa musela nechať pokúsať a to nehrozí, strašne to bolí.
ale úplne sa nám rozhádzal spánok, cez deň zvykla spať len cez obed a teraz spí ráno a ešte aj poobede dva krát po pol hodinke až hodinke.. katastrofa, ale zato v noci sa to trošku upravilo, nevstáva už 15 krát ale len takých 6, takže super, konečne chodím vyspaná.

a kaše, krupicovú si už spomínala, dá sa urobiť aj z vločiek, ale tá u nás moc nešla. Simi zbožňuje domácu kašu z ryže. Uvarím ryžu v mlieku, pridám ovocie, ochutím napríklad škoricou a hotovo. Niekedy som to zvykla mixovať, ale teraz už nie a ide sa za tým potrhať. 🙂

barunka
20. feb 2007

a ešte som zabudla, tu je nová adresa tabuľky

nikolasko
20. feb 2007

barun véééélku pochvalu máš za tabulku si šikula 😉

barunka
20. feb 2007

nikolasko ďakujem...
a ešte tá adresa, lebo ako vidím, zabudla som... https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
skúšala som tam uploadovať aj fotky ale táto stránka mi to akosi neberie, tak musím vymyslieť asi niečo iné ako to spraviť.

hanka274
20. feb 2007

barunka, chvalime aj my dve tabulku!!!
Hanula uz tiez skusa sa pustat a potom bum-bac. Inak aj vase dietky trosku ubrali s placom? Proste sa pusti, padne, kuka a nic. Prestava plakat...Alebo ticho pred burkou?
Dalsie zuby? Ale klop-klop, my sme zuby prezili uplne v poho. Ani som nevedela....

barunka do ryzi davas mlieko umele? uz som sa to pytala, asi hej, vsak?
baby skusali ste uz kupit mlieko, take to 3dnove, plnotucne?
Ja este nie, len ma to pokusa uz varit ryzovu kasu a tak, neviem preco, ale mlieko umele nechcem kupovat. Tak co skusali ste? Asi nie, to je skoro este, vsak?

cairka, preco by ste mali vediet uz davno? pozri na nas, my a pitie....nepozname a to som skusala flase od vymyslu sveta.... 😢 😢

sweetienka
20. feb 2007

ahojte 🙂 hani u nas je to tak, ze ked aj padne a udrie sa a ja sa tvarim, ze som nic nevidela, tak mala ani nezaplace, ale ked ku nej pribehnem, ze moooja, tak place, dokonca aj do toho nieco rozprava, ako keby sa mi vyzalovala, ze co sa jej stalo 🙂
a take to klasicke mlieko...no vraj az od troch rokov na pitie, do varenia mozno aj skor, ale radsej by som este pockala, ked by si robila male mnozstvo, tak si odstriekaj vlastne, niektore kocky to tak robia, ja som este neskusala

pipo1777
20. feb 2007

4aute baby davali ste niektorá už deťom cviklu alebo šampióny?nikde o tom nepíšu tak neviem.Ja by som chcela vedieť s čoho vyrábajú tie um mlieka ked ich odporúčajú do 2-3rokov.Nie je kravské mlieko lepšie?čo vy na to.Nie je tam chémia ani umeliny...??? 😉 ☹ 😎 😕

cairka
20. feb 2007

Hanka, ani u nás sa už toľko neplače. Skôr plače, keď sa naľaká, abo keď sa ozaj udrie. Ale také tie "akože" pády prejdú väčšinou s úsmevom.

pipo1777
20. feb 2007

Práve som pozerala tabulku,A ako vidím sme narástli najmenej len neviem komu mám dať údaje aby ich tam dopísal? ☹

cairka
20. feb 2007

Pipo, my sme ešte nemali ani, ani. Cvikla nechutí mne 😅 a huby až po 3 rokoch - sú strašne ťažké na žalúdok. Hoci šampióny možno sú menej ťažké.
K tým UM si tiež myslím, že to netreba preháňať. Ja plánújem počkať do 15-16 mesiaca a skúsiť kravské a uvidíme podľa reakcie.

cairka
20. feb 2007

údaje hoď sem a šikovná Barunka ich hodí do tabuľky.

cairka
20. feb 2007

Baby dávate už deťom lyžičku do ruky pri papaní? My sme doteraz nemali, ale v poslednej dobe stále šermuje rukami. Dnes po obede vyzerala, ako keby ho sama jedla. A stolička a okolie tiež. Je pravda, že jej idú všetky 4 trojky, ale aj tak ma už hnevalo, že má stále prsty v puse a obtiera nimi všetko 😖

hanka274
20. feb 2007

pipo, ahoj, sampiony urcite nie, teda ko kazde ine huby...A cviklu, myslim, ze sa moze...

no dobre, odstriekam....a to moje mlieko mam dat normalka do hrnca a uvarit s ryzou? to ste uz skusali? to je take divne. varit si zo seba nieco nie?
mozem tak?

barunka
20. feb 2007

ahojte baby, tak ako som dnes zistila, moja dr už ordinuje, len to zabudla oznámiť, takže som dnes v pohode mohla ísť na poradňu a dať simi zaočkovať a aspoň by som už aj ja vedela, aká je tá moja baba teraz veľká.

pipo, info o vás pošli sem alebo mi pošli do IP a ja ti to tam potom doplním.
a všetkým ďakujem za pochvalu, konečne mám pocit, že robím na tej mojej materskej aj niečo, čo podporuje môj intelekt 😀 😀 😅

huby by som ešte nedávala, niekde som čítala, že šampiony až od 18 mesiacov, sú dosť ťažké a aromatické. cvikla je vraj zdravá, podporuje krvotvorbu, do mňa ju ako do bábetka cpali na kilá a teraz ju nemôžem ani vidieť bez toho, aby sa mi žalúdok neobrátil naruby, takže ani toto sme ešte neskúšali...

čo sa plaču týka, tak keď padne, vrieska len vtedy, ak niekto zhíkne alebo ju začne ľutovať. vtedy dolezie ku mne a presne ako dianka plače a čosi bľaboce akoby sa žalovala. inak ak som s ňou sama alebo s manželom, ktorého už mám vytrénovaného, neplače, pretože sa obaja usmievame, tak sa smeje aj ona.

a ešte k mlieku, ja zatiaľ tú ryžu varím v UM, ale už čoskoro plánujem skúsim kravské mlieko. Ja osobne mám info, že od takého jedného roka sa môže UM nahradiť kravským, aj keď všeobecne sa odporúča dávať UM do troch rokov. Takže postupne začneme variť v kravskom a hotovo.

nikolasko
20. feb 2007

niekde som čítala že kravské ale prevarené sa môže už od 1,5roka tak fakt neviem a čo sojové mlieka?
u nás sa plače tiež striedmo a najviac ked mu niečo zakážem 😠
cairka Ničo papá dosť málo tak používame všetky možné spôsoby len aby niečo zjedol tak aj tú lyžičku a samozreje spúšť široko daleko 😖
sweet Dianke posielame pusku k 10mesiačiku 😉

sweetienka
20. feb 2007

nikolasko dakujeme 🙂 ten cas tak rychlo leti, je to ako keby sa narodila len vcera 🙂
hanka, ano, normalne pridas namiesto normalneho mliecka to vlastne, je to take zvlastne, ale aj ja planujem vyskusat
poznam dost vela ludi v okoli, ktori davaju aj plnotucne mlieko okolo dvoch rokov, asi ako sa ktory rodic rozhodne, my mame este cas 😀

barunka
20. feb 2007

sweetie, aj my prajeme všetko naj ku krásnym 10 mesiačikom. ani sa nenazdáme a máme za sebou prvý rok našich detičiek. daj za nás Dianke pusinku.

na to kravské mlieko je strašne veľa odlišných názorov, jeduje ma to, lebo v takej dôležitej oblasti ako strava detí sa nevedia dohodnúť ani lekári, tak čo čakajú od mamičiek???? 😠 😠

ivcap
20. feb 2007

Ahojte, no Vy ste tu toho popísali, kým som tu nebola.Barun,takže naše údaje. Vek 40, ale môžeš kľudne zmeniť na 30, vôbec sa nenahnevám 😀 , 22.04.o 20,55 , 3340g a 50cm. Do poradni ideme až v marci, tak Ti dám udaje 9 mes. 9180g a meria neviem presne, lebo moja dr. nemerá, asi 80cm. Si šikulka. Takže čo sa týka ob. mlieka, ja som to už spomínala, že som sa na to informovala u dr. Vo varenom jedle môže. Pýtala som sa konkrétne na ryžový nákyp a tam sa varí ryža na mlieku a na palacinky. Cairka, tiež som malej pri jedle začaladávať lyžičku, ona sama si ju pýtala. Zatiaľ je spokojná a len si ju drží v ruke, našťastie s ňou nejde do jedla / zatiaľ /.
Cviklu som Saške dávala, keď mala boršč, všetko bolo o.k. len ju treba trošku dlhšie variť, aspoň ja som ju mala tvrdšiu.

barunka
20. feb 2007

ivca, ten boršč si už tuším niekde spomínala a ja sa k nemu neviem dopátrať. Nemôžeš mi ešte raz hodiť recept prosím ťa? Znie to zaujímavo... ďakujem.

ivcap
20. feb 2007

Dojcensky borsc:
1mrkva,kusok cvikly, kaleráb, mladý pór, petržlenová vňať, rasca, hydinové mäso, olivový olej, 150ml dojčenskej vody
Najemno postrúhanú mrkvu, cviklu a kaleráb uvarte vo vode. Pridajte niekoľko koliesok póru, mletú rascu a kúsok mäsa. Keď sa mäso v polievke uvarí, vyberte ho, nakrájajte nadrobno a dajte späť do polievky. Pridajte lyžičku oliv. oleja a pridajte pokrájanú petržlenovú vňať.

anika
21. feb 2007

ahojte baulky, ja som sa hned zrana na Brana nahnevala, aj som zvysila hlas, ☹, mlady pan si zmyslel, ze bude od pol siestej hore.On tak priblizne vstava, ale dam mliecko, potom este spinka a dnes nic.Neviem preco, ale posledne dni som nejaka unavena,ledva sa vyvleciem z postele okolo osmej a dnes takyto budicek.teraz sice maly zaspinkal, uz davno sa nestalo, aby som ho ucicikala na rukach, ale tak zrazu ho to vzalo, este sme sa jasili, ja som citala Nevedka, potom som ho zobrala na ruky a on bol tak tichucko, spievala som mu a zachvilu zahajal 😕
Barunka, ta tabulka je perfektna 🙂
Vcera som nasla dalsi zubok. Barunka, aj nam s takym vacsim odstupom vysli zubky, prve v 4,5 mesiaci a potom az v 9,5 mes.teraz lezu ako huby po dazdi 😀 A celkom bezbolestne.

este k tym hribom, aj ja som s nimi opatrna. Dostala som tu kupovanu zeleninovo- masovu vyzivu, kde su aj sampiony, ale som ju pichla hlboko do chladnicky, to teda nedam, aj ked sem tam kupovane ano, ked nahodou nemam masko alebo niekde ideme.

anika
21. feb 2007

Brun, my sme boli na poradni 6.2., takze to nebudu v tabulke desatmesacne miery, ale 9,5mesacne, neva- 8730 g a 76 cm 😉

cairka
21. feb 2007

Ahojte. Aj u nás je dnes veselo 😒 Vonku tak krásne a my nemôžme ísť von 😕 Ale asi poobede zbehneme na chvíľu, lebo malú rozkúskujem 😅 Od rána mravčí, už aj spala a dobre, tak som čakala, že bude lepšie a nič 😖
Anika, aj ja by som už na ňu hlas zvýšila, problém je, že ešte stále som bez hlasu. Je to o ničom, lebo ináč mi už je fajn, ale sa nedá ani hrať, ani nič s malou. Keď rečním, tak ma dosť dusí 😢 A to chce malá počúvať CD a aby som jej spievala s nimi. Dostanem zo seba len dosť zvláštne zvuky 😅

barunka
21. feb 2007

ivca, ďakujem.
anika, ale veď to neva, údaje doplním neskôr, asi až večer, budem mať viac času ako teraz.
inak dnes je tiež simi zlá ako čert, už by som ju dokázala aj capnúť, celý obed mi vyliala na zem...
a hanka, pýtala si sa čo som vyhrala, tak od nivea baby niečo, ale ešte nič neprišlo. a ak chceš vedieť za čo, tak čítaj http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i... môj je ten zvýraznený príspevok skoro nakonci...

cairka
21. feb 2007

Barunka, tak to ste lepší. Na mňa dnes iba káva letela - našťastie už vychladnutá 🙄 Ale aspoň, že dobre mierila a nevyliala to na seba 😅
Baby, myslíte, že už sa jej môžu tlačiť stoličky? Neustále má prsty v puse, ale tam, kde sú stoličky, nie tam, kde jej tie trojky lezú. Tak neviem. sa mi zdá ešte skoro.

sweetienka
21. feb 2007

barunka dakujeme 🙂 a k tomu prispevku, krasne si to napisala, vazne a velka pravda sa v Tvojich slovach ukryva 😉
ivcap, dakujeme aj my za recept, urcite vyskusam....ja sice nie som ktovieaka kucharka, ale zacina ma to bavit, ked vidim, ze inym chuti 😀
a ja mam certika medzi cd-ckami....aspon sem mozem napisat

sweetienka
21. feb 2007

cairka aj dianka ma casto prsty tak hlboko v puse, ale nemyslim, ze su to dalsie zubky, stolicky maju ist az okolo 18-24 mesiaca

barunka
21. feb 2007

baby, aj simi má stále prsty v pusinke, okusuje, ohlodáva, dokonca niekedy až tak hlboko, že ju napína, ale zuby v nedohľadne. asi jej chutia vlastné prstíky. teraz som ju uložila do postieľky, som zvedavá, kedy dnes zaspí...

sweetienka
21. feb 2007

barun simi je aspon v postielke, dianka je na koberci a triedi mi hudbu 😀

barunka
21. feb 2007

sweetie, hudbu už mám pre istotu na poličkách, kam nevie vyliezť. Mne sa dnes zasa hrala na dídžeja, skoro som infarkt dostala, však to poznáš...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre