Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alita
5. mar 2007

Baby ak tu niektora budete teraz v noci,napiste,ja sa sem priebezne pozriem.Kym tu nemam muzika,tak si tu po nociach surfujem 😉

hanka274
5. mar 2007

ahoj, si tu?
tak dnes som sla na ten danovy na sevcenkovu, co ste z BA viete....isla som z mosta noveho. Boli do 16-tej, a ja som 15:56 stala na tej svetelnej krizovatke pri Shellke 😎 😎 ....chytro dolava, dolava, zaparkovat a sup pomedzi skulinku dveri dovnutra...chichi, tak som prefrcala okolo straznikov, ze mi nestihli nic povedat 😝 ....no ale ja som vedela, ze len nieco odovzdam, ze baby tam zdrzovat nebudem. No a o 16:05 som uz urcite sedela v aute a startovala 😎 ....do soc. idem v stredu, zajtra uctovnicku musim navstivit....to zase bude pojmov a cisel.... ☹ ☹

cairka
6. mar 2007

Ahojte. Baby, ja si tu čítam, čo ste popísali a Vaneska sa zatiaľ nakŕmila havovými granulkami. 😕 Bola podozrivo ticho, tak som kukla čo robí a ona sa kŕmi. 🙄 Tak som jej dala čajík, nech to zapije a dúfam, že to nebude mať následky 😖 Veď to je tiež mäso a vitamíny 😅

anika
6. mar 2007

ahojte 🙂
cairka, Brano zase zo zlosti, ze som sa mu opovazila ponuknut papat, mi vyhodil misku z ruky, takze som ho musela pichnut pod tocku 😒 a komplet prezliect, teraz trucuje v postielke 😉
mne mama stale pripomina prihodu, ked som asi ako rocna zjedla nasmu psovi z misky sliže-uz vtedy som bola pazrava- a vidis, som tu 😀

cairka
6. mar 2007

Včera tu bolo riadne živo. Kittyna vitaj.
Barun, nech už sa vám dnes viac darí pri zisťovaní diagnózy, hlavne nech natrafíte na lepšie doktorku. 😉 A najlepšie by bolo, keby Simi už vyzdravela a nemuseli by ste vôbec behať po doktoroch 😵

ivcap
6. mar 2007

Ahojte. Baby Vy ste ma tak rozosmiali 😀 .My sme tiež mali psíka,8 ročnú fenku kokeršpaniela, ale museli sme ju dať utratiť, lebo vážne ochorela a hneď na to som zostala tehotná so Saškou.
Barun ako je malej? Baby spia vaše detičky na vankúši?

cairka
6. mar 2007

Ivcap, Vaneska v postieľke nemá vankúšik, ale tým, že v noci spí so mnou, tak tam spí na vankúši. Ale ja mám len taký, možno centimetrový na výšku. Ja tiež nemôžem spať na vysokom - nikdy som nechápala, ako mohla moja starká spať na 3 takých veľkých 😕
Ináč, my máme 8a pol ročnú fenku, tiež už sa správa ako taká staršia pani, ale zdravie jej zatiaľ našťastie slúži.

alita
6. mar 2007

Ahojte,
Hani ja som okolo 12 isla spat,ty si teda nocny vtak.
Cairka nove fotecky nemaju chybu,malinka ma krasne oci.S tym zradlom to je sila 😀 Aj u nas je podozrivo ticho,ked ma nieco v puse.Minule mi zjedla trosku rolky z toaletneho papiera.Inak ked si da nieco do ust,tak je strasny problem jej to z tadial vydolovat.
Ivca my mame uplne plochy vankus,ale kedze tiez spi so mnou,tak casto skonci na paplone a v roznych polohach.

barunka
6. mar 2007

Ahojte baby, tak som natrafila na dve veľmi múdre a milé doktorky a každá má svoje vysvetlenie a veľmi logické. Jedna, u ktorej sme boli, zastáva názor, že to najskôr nebude potravinová alergia, ale skôr na vonkajší podnet a prikláňa sa k oblečeniu, lebo Simi má už vyrážky len tam, kde sa jej napríklad dnes dotýkal holého tela svetrík. Pod bodynkami ani pod pančuškami nemala nič...
alebo to môže mať zo zúbkov...
A vybaví nám ďalšie očkovania u jednej super doktorky a takisto aj alergologa, čo je jej kamarát a tí nám vraj určite pomôžu.

a druhá, mi dala vysvetlenia hneď dve.
1. že simi ma sklon k alergii a tymi dvoma ockovaniami DTP sa nadmieru
senzibilizovala a teraz stacila len stopa antigenu aby zareagovala. Je
mozne, ze ak by dostala klasicku DTP, bolo by to este hrozivejsie.
2. Alebo ide o spoluucast viacerych faktorov, ktore spustili takuto
neprimeranu reakiu. Jednak je to ta senzibilizacia klasickou DTP 2 x, potom
zubky, mozno nejaky virusovy infekt a uz je toho vela.

takže máme ešte zostať chvíľku na HA mlieku a postupne zaraďovať potraviny do simonkinho jedálnička, ale s trojdňovým odstupom. A máme sa vyhnúť mrkve, zemiaku, jablku, zeleru, petržlenu, lebo sú to silné alergény...

Tak snáď už budeme o.k.
A ozaj, môj nápad na narodeninový darček je v ťahu, dnes simonkin dedko iniciatívne privliekol domov odrážadlo a simi s ním už otrepala kus steny v dome... 😖

cairka
6. mar 2007

Barun, super, že už aspoň prišli na dôvod. Teraz len poslušne dodržiavať príkazy tety Dr. a budete OK 😎
Alita, ďakujeme za pochvalu fotiek.
Zajtra máme v centre karneval. Som zvedavá, ako malá zareaguje na toľko ľudí a ešte aj v maskách 😕 Vaneska bude niečo medzi princeznou a bielou pani 😀 Potom pridám fotky zajtra.

ivcap
6. mar 2007

Ahojte. Barun, tak som rada, že ste sa dostali do tých správnych rúk. držíme palčeky, aby to zabralo a boli ste fit.
Cairka super fotečky. Vaneska je strašne zlaté bábo a vyzerá staršie aspoň na fotkách. 😉

barunka
6. mar 2007

cairka, vidíš, mňa sa dnes mamina kolegyňa pýtala, že kedy je v maďarskom kalendári vaneska, lebo v slovenskom nie je a nevedia, kedy oslavovať meniny. Kedy oslavujete vy????

a baby, ďakujem za držanie palčekov. Simi už nemá ani jeden ďubanec, vyzerá to, že konečne sme nabrali ten správny smer a môžeme skončiť hladovku.

anika
6. mar 2007

alita, hanka, ja uz som tu

alita
6. mar 2007

aj ja,co nemozes spat?

anika
6. mar 2007

ee, studujem nieco, citam si a tak
bdiem nad spankom mojich chlapov 😀

alita
6. mar 2007

ja vyuzivam nepritomnost mojho draheho,normalne to tu okupuje po 22

anika
6. mar 2007

ja by som tu normalne tiez nebola, ale dnes to moj muz vzdal uz o deviatej, ani futbal ho nebral a teraz chrape, pomooooc 😠

alita
6. mar 2007

tiez ked si sadnem k internetu sa tu zapletiem do polnoci,ja len cakam kedy sa tami zobudi na mlieko a potom zalahnem

alita
6. mar 2007

hanka to uz vzdala,takto v noci ma nenapada nic babatkovske,preto sme sa stretli na inej teme 😀

anika
6. mar 2007

my uz len sem tam papavame v noci, iba ak sa vecer menej napapa, inak pekne zacal v noci spinkavat.Teraz asi pred hodinkou sa trochu prebral, sadol si zmenil si polohu, opacne ako ho ukladam, tam, kde mava nohy, ma hlavu 😉

anika
6. mar 2007

ale coby, tusim je na navsteve v nemocnici 😉

alita
6. mar 2007

no to mas fajn,spava ti v postielke?ja ju tam uz neviem naucit,lebo sa tam otlcie a to ju zobudi,jej je mala aj nasa obrovska postel ☹

alita
6. mar 2007

takto nas zanedbava,po navstevach chodi 😀

alita
6. mar 2007

😀 😀 to bolo dobre v tej nemocnici anika,si predstav co si pomyslia ti co nevedia o com...

anika
6. mar 2007

ja Branka uspavam vo velkej posteli, potom ho dam do postielky, ale v noci ho prenesiem k nam, ked zacne mrnkat a to ma celu postel len pre seba, my sme na krajicku 😎

anika
6. mar 2007

😔

alita
6. mar 2007

no to poznam,mne pekne spinkavala do 6 tyz. a potom sme isli do nemocnice-nejaka crevna vyroza a ja som tam zo stresu uplne stratila mlieko,tak som si ju davala k sebe aby som si ho znovu rozbehla a takto to dopadlo ☹ uz ju nemozem dat naspat

hanka274
6. mar 2007

caute, uz som doma mama. Idem studovat co ste dnes popisala. O chvilu pisem....

anika
6. mar 2007

taketo spinkanie ma hlavne velke pozitiva/teda pre mna urcite/, spinka pokojne, nebudi sa tak casto, je hrozne zlaty,ked sa preguli a privinie ku mne -hovorim tomu, ze do lavorika/oprie sa o mna chrbatikom/

hanka274
6. mar 2007

my bez vankusa v postielke, my s manzim spolu zvlast s veeeelkymi vankusmi, teda s jednych poriadnym a potom kazdy zvlast este ma svoj milovany vankusik nekupovany, vyrobeny....usity...
Barun, no konecne. Som rada, ze ste konecne na nejakeho lepsieho natrafili. tej svojej daj okamzitu vypoved. A mrkva, zemiak je silny alergen? O tych dalsich som vedela, ale mrkva a zemiak? 😒

alita a teraz este kojis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre