Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
8. mar 2007

ivca, aj u nás je to tak, keď ide muž v noci k Simi má u nej väčší rešpekt ako ja. U mňa vymýšľa, chce sa túliť a hladkať. Manželovi stačí ju dať ležať, zakryť, dať dudlík alebo napiť a už sa aj spí...
u nás bolo dnes otrasne, celý deň sme boli zavreté doma, simi sa jašila s odrážadlom a ja som po nej statočne upratovala...

anika
8. mar 2007

ahojte, Branko sa dnes pustil spravil ku mne dva krocky 🙂 🙂 🙂
a v&krika na cele kolo mamamamamamama, doteraz to bola len baba, vavavava, jeeeej a heeej.
My sme boli vonku aj napriek tomu, ze prsalo, ved nebolo zima.

cairka
9. mar 2007

Ahojte. Branko je šikulko. 😵
Dnes musíme upratovať 🙄 Sa mi nechce 😉 Ale čakáme návštevu.
Ozaj, ktosi sa pýtal na tie Vaneskine meniny, som na to zabudla. Neviem, kedy sú v maďarskom kalendári, ale v americkom to vychádza na 2.2. Takže sme oslavovali pred mesiacom. 😎
Ináč, ešte k tomu odrážatku. Včera ma jedna kámoška upozorňovala, že mám najprv skúsiť u niekoho, či to malú zaujme. Že oni malému kúpili na 1. narodky, teraz už mal aj 2. a stále že ho to nezaujíma. Tak asi najprv počkáme, kým sa naučí poriadne chodiť, nech si to vyskúša a na narodky niečo iné vymyslíme. 🙄

barunka
9. mar 2007

cairka, u nás odrážadlo úžasne funguje. Simi s ním behá ako bláznivá, najnovšie sa už skúša aj posediačky odrážať. Doteraz ho pred sebou len tlačila.

anika, Branko je šikovný chlap a vidíš, aj on ti dal darček na MDŽ. Povedal ti mama 😅

sweetienka
9. mar 2007

barunka, pekna je aj tato nova tabulka, si sikulka 🙂 a Simonka na tom odrazadle je roztomila, ozajstna kočka
anika, tak Branko je ozaj trieda, takto pekne na MDŽ Ti tolko prekvapeni prichystal 😉
baby inac moja Dianka, co sa chodenia tyka, stale nic, pokrok je, ze uz sama dlhsie vydrzi stat, ale chodit zatial len s oporou

cairka
9. mar 2007

Barun, len ja mám obavy, že Vaneska bude taká vysoká ako Simi hádam o pol roka. A neviem, či dočiahne na zem sa odrážať.
Baby, ja som asi zabudla prebaľovať. Používame furt tie isté plienky a predvčerom sa mi malá precikala raz, včera 2x a teraz sa tak dokakala, že som musela prezliekať body aj pančušky 😖 A to sme predvčerom otvorili nový balík plienok, tak neviem, čo to má byť. Či máme dáke zmetky, či čo. 😨

barunka
9. mar 2007

cairka, môže to byť aj plienkami. Možno sú o niečo iné ako boli predtým a potom to takto dopadne.. Hlavne pri pamperskách to tak býva.
inak to odrážadlo môže použiť aj tak, že to bude tlačiť pred sebou, hodím ďalšiu fotku, ako to Simi využíva...
sweetie, som rada, že sa páči, lebo tú pôvodnú chlap niekam odpratal a ja ju neviem nájsť. To mám tak, keď ho pustím k počítaču. 😅

cairka
9. mar 2007

My máme na tlačenie takého hava - je pevnejí. Tiež je aj na jednej fotke. Ináč presne toto odrážatko máme v centre a tam ju veru iba vozím, lebo nohy má ešte dosť nad zemou 😉 Ale Simonke sa určite páči, to je vidno. 😵

barunka
9. mar 2007

cairka, ono každé dieťatko je iné a niečo iné sa mu páči. Simi bola za týmto odrážadlom pobláznená, vždy nám v obchode kvôli nim takmer vyskočila z kočíka. tak jej ho dedko kúpil a hotovo.

ja chcem teraz kúpiť Simi takú trojkolku, určite viete akú myslím, dá sa aj tlačiť a má aj zábranu aby dieťa nevypadlo. Len chcem takú, čo sa jej dá rúčka vysúvať, aby ma zbytočne nebolel chrbát... Neviete o niečom...

videla som toho havinka na tlačenie, čo máte, my sme chceli pre simi dávnejšie čosi podobné, ale akosi sme sa k tomu nedostali. Teraz tlačí pred sebou prakticky čokoľvek. Ale Vaneska sa mi strašne páči na tej fotke relax, je tam úžasná 😀

kittyna
10. mar 2007

Mamulky ktorá z vás podávala na mimibazare inzerát? CHcem predať kočík a neviem ako to tam mám podať. poradťe mi.

ivcap
10. mar 2007

Ahoj Kittyna. Musíš sa zaregistrovať. V pravo máš ponuku pre Teba a najdi si nová inzertná fotografia a potom len dopĺňaš údaje. Fotku nesmieš mať veľkú, ináč Ti ju nezoberie, tak to skús,keď Ti to nepôjde daj vedieť.

nikolasko
10. mar 2007

ahoj mamulky a babatenka Ničko mi zaspal tak mám čas mrknúť aj sem.
Dnes bolo u nás celkom dobré počasko tak sme boli konečne aj vonku.Alita aká bola výstava užila si si ju?
Ničko sa naučil zliezť z postele príde na kraj dá sa zadkom a už sa len zošuchne vyliezť nevie ale toto mu celkom dobre.Ničko volá padám a pekný víkend 😉

barunka
10. mar 2007

Nikolasko, tak to by sme ich mali dať so Simi dokopy, lebo ona vylieza perfektne, ale zlieza zásadne hlavičkou napred. 😖 Aspoň by sa čomusi priučili.
Dnes sa Simi konečne znova odvážila ísť sama, po tom otrasnom páde, čo má za sebou. Prebehla sama pol dvora, potom zistila, že ju maminka nedrží, tak si radšej rýchlo sadla 🙂 No čo už, mala som na ňu dávať lepší pozor a nemusela sa teraz takto báť...

sweetienka
10. mar 2007

ahojte
aj ja ucim Dianku zliezat z postele, ale zatial sa sama este neodvazila
barunka a aky pad ma za sebou Simonka? som asi nepostrehla, ked si tu pisala...ale inak su to sikulky tie Vase deticky, ktore chodia 🙂

barunka
10. mar 2007

sweetie, neviem či som to tu písala. Simi ako sama chodila, tak raz sa mi tak rozbehla, že spadla noštekom na kvetináč a pri dopade sa ešte odrazila a chrbátikom vrazila do skrine, čo máme na chodbe. Potom plakala asi pol hodinu vkuse. Bolo to strašné, sama seba som obviňovala, lebo ona vlastne utekala za mnou na WC.
no čo už, raz ju ten strach snáď prejde.

sweetienka
10. mar 2007

juuj malinka Simonka, to muselo byt strasne ten plac, viem si predstavit... u nas je to rovnako, mne tiez malinka tak padla, ze si hlavicku udrela do stolicky a ten plac, ten mi trhal srdce, tiez som si nadavala, ale potom mi to vysvetlili, ze kazda mama, nech je akakolvek obozretna, nemoze byt vsade, takze s tym obvinovanim opatrne 🙂
inac my sme mali dnes rodinny vyletik, boli sme cca 3 hodky vonku v lese, mala polovicu prechadzky spala a druhu sme ju striedavo niesli a zabavali, aby vydrzala a nemrncala 😀 som unavena ako po celodennom aerobiku 🙂

kacenka_2
10. mar 2007

Ahojte babenky, tak som tu opat. Fotky v albumoch su super. Inac nic nove, len sa Tomi naucili nove zrucnosti:
- pit z poharika zo sosiacikom
- taktiez si uz sam drzi jablcko a odkusuje si
- zapne si televizor - postavi sa k nemu a gombickom na TV si ho zapne
- do nocnicka sme uz dvakrat aj kakali
- chodit sa mu chce len za dve ruky, za jednu ho este vykruca, no a sam ani nahodou
Musim ho pochvalit, lebo dnes sme spali do 06,00 od vecera 19,15 s dvoma prestavkami na didu, potom doobeda od 8,45 do 10,15 a poobede od 13,30 od 16,30. Nechapem z neho. Maly spi bez vankusa.
O tej mrkve mi hovorila alergologicka, ze malemu nemam davat surovu, lebo ze to moze byt skrizena alergia na brezu /ja som alergicka na brezu/, ale o zemiaku som este nepocula. Maly ma zatial tu alergiu na lickach dobru, ale je na liekoch. Teraz sa mu to vyhodilo na krku, tak nechapem.
My mame pady na dennom programe, tak ja uz si to ani nevycitam. Ale tak hrozny pad sme este nemali. No a zliezat z postele dole hlavou je zabava, este tak pred mesiacom vedel, ze ma ist nohami a aj nimi placil dole z postele, ale teraz hura dole hlavou.

cairka
11. mar 2007

Ahojte.
Chúďatko Simonka, ale ako mne vysvetlili, keď si malá rozrazila peru, tak žiadne dieťa sa bez pádov nenaučí chodiť 😖
Tiež sa zatiaľ neúspešne snažíme naučiť zliezať z postele. Ale už aspoň Vaneska neskočí šípku, ale začne na kraji postele volať ná ratu. 😅
U nás bolo včera ešte dosť chladno a zamračene, ale dnes sa ukazuje slniečko, tak hádam bude lepšie. Už som vytiahla jarnú bundu a včera mi bola pri kočíkovaní zima. 😒

barunka
11. mar 2007

cairka, my sme mali tiež už dvakrát rozrazenú peru, noštek máme dochrámaný stále. Tomu dieťaťu jednoducho nevysvetlíš, že to tak nejde. Najnovšie sa naučila vymontovať jednu tyčku z postieľky a chce vyliezť von, lenže sa tam samozrejme zasekne a jačí a jačí.
sweetie, to je super taká prechádzka v lese. Veru, aj ja by som išla. Musíme rýchlo kúpiť sedačku na bicykel a hurá na výlety. Inak tá Diankina "spiaca" fotečka je super. Ako krásne sa túli k bábike
Kacenka, Tomáško je teda šikovný chlap. Na to, aby sa Simi sama napila, je lenivá. Ona radšej dovlečie hrnček za mnou a vrazí mi ho do ruky, než by sa mala napiť sama. Inak super, že tú alergiu máte pod kontrolou. Testy vám ju ukázali na prvý krát??

kittyna
11. mar 2007

ahoj Ivcap, už to skúšam 3 krát a nejde to tam zobraziť. Ako to vždy vyplním, dám aj foto, a pod napísaním tam mám tabuľku, pripojiť foto - clicnem naň a viac nič a dostanem sa do inzertné fotografie a ďalej sa nedá nič robiť. ani to nezabrazuje v tej kategórie...

ivcap
11. mar 2007

Ahoj kittyna, keď si na fotke, klikneš na ňu a dáš otvoriť? Potom asi máš veľkú tú fotku ono by Ti to tam malo písať, že fotka má viac kb alebo je rozmerovo väčšia, tak si ju musíš zmenšiť v programe, ktorý je na také veci.

kvendolinka
12. mar 2007

Ahojte moje aprilciatka 🙂 ja som taka zaneprazdnena a tak rada by som s vami kecala ☹ My teraz teplotujeme kvoli zubkom tak mame v noci veselo ale cipok je nasa jedina zachrana.Co mate nove?Kacenka citam ze Tomasko je riadny sikulacik 🙂 Barun a Simi sa ma ako?Klasika vystraja?Tak je to nasa stara zlata Simi ze? 😀 Cairka kraaaaaaaaaasne fotecky 🙂 Aj ja sa chystam dat uz nove foto.Akurat vcera vecer som nakladala do pracky a strasne podozrive ticho 😒 Oooooooops to bude nejaka neplecha a ona v obyvacke opreta o stol a doslova vyzierala take farebne ryzove burizony.Boli proste vsade aj na licach vo vlasoch ale hodila na mna tak krasny usmev ze som ju celu vybozkavala.Potom dam foto.Tak sa mi babulky zatial majte lebo ideme sa trosku poprechadzat von.

barunka
12. mar 2007

Ahojte baby, tak mi Simi zaľahla, vytvorila si nový režim, vstáva ráno o šiestej a potom o deviatej sa pýta spať.
kvendolinka Simi snáď vystrájať nikdy neprestane, je to hotový čert, ktokoľvek sa mi na ňu pozrie, tak hovorí, že jej už ani z očí nič dobré nepozerá 😀 😀
zasa máme trošku vyrážky, aj teplotku, hryzie, je nervná, tak sa nám asi tlačí ďalší zub. Najprv si dá 5 mesiacov pauzu a teraz to všetko ide takto zhurta.

kvendolinka
12. mar 2007

Barunka pamatas sa na nas?My sme prvy zub mali v 10mesiaci a teraz idu ako huby po dazdi. 😒 Peknu tabulku si spravila musim ta pochvalit 😉 a kukla som aj fotecky no a stym susiakom a hlinou....perfektna je aj ked tebe vtedy urcite stupol adrenalin ze?

barunka
12. mar 2007

kvendolinka, ja by som ju vtedy najradšej vycápala po riťke. Ale ostatne, mne by stúpol adrenalín aj po tých burizonoch. Hlavne po oslintaných, lebo to sa určite perfektne lepilo 🙂
Ako si potom Natálku "čistila"????

kvendolinka
12. mar 2007

vies co ono to bolo presne pred kupanim lebo keby po tak by ma asi slahlo.A tie burizony boli na kasu roztrete aj po parketach takze som este aj to musela zmyvat a to som uz nemala v plane upratovat 😠 a to ma furt buzeruju ze to je nic ze to co robi teraz je len velmi slaby odvar toho co bude neskor.No uznaj takto ma plasia ale vsak na strechu mi snad nevylezie no nie? 😀

barunka
12. mar 2007

vieš čo, keď to porovnám s Paťkom (2,5 roka) tak to o toľko horšie zasa nebude. Vlastne to bude to isté. On tiež zvykne robiť to čo simi, ak mu jedlo nechutí vypľuje, špinavými rukami obchytkáva steny a robí tam otlačky, hryzie káble a podobné voloviny.
Ale čo, raz tie deti musia dostať rozum, tak dovtedy stačí len vydržať.
(mimochodom, neviem či na strechu deti vylezú, ale Simi lezie najnovšie na povalu, stačí vyklopiť rebrík a už aj lezie)

kvendolinka
12. mar 2007

no asi mas pravdu musi to prestat ale neviem ktory idiot nazval matersku ze"dovolenka"?{urcite chlap} 😠 ved co vsetko musi zena na materskej postihat okolo domacnosti a este sa aj vzorne starat o dieta a to sa proste niekedy neda ustriehnut ved to poznas sama nie?Co Simi este buva?Natali sa tu furt na mna splha.Taka je nejaka omaznana a precitlivena.Uznaj chcela som jej dat rozok a ona na mna spustila taky srdevruci plac akokeby som jej neviem co ponukala.Nechapem 😒

barunka
12. mar 2007

kvendolinka, veru, s tou materskou plne súhlasím. Nedávno o tom bol na bábetku aj článok, že chcú dať mamičky podnet, aby sa názov "materská a rodičovská dovolenka" zmenil, pretože to teda žiadna dovolenka nie je. Aj tam bola petícia.
Simi ešte našťastie spí, aspoň mi tu nemravčí a netrieska na dvere, že chce ísť von. Ja na to ale už tak moc nemám žalúdok, lebo to nie je žiadna sranda jednou rukou dávať pozor na ňu a vodiť ju za ňu, lebo stále naháňa zvieratá a hrabe sa v zemi a druhou rukou, alebo niekedy bruchom pred sebou strkať kočík. Však to poznáš...
To s tým rožkom, aj simi má takú mániu, pýta si mňam mňam a potom jej dám, pozrie na mňa a spustí vreskot. Tiež nechápem prečo...

kvendolinka
12. mar 2007

no asi to bude predcasna puberta hormony s nimi trieskaju 😀 idem vyvesat a nacistit zemiaku ked uz mam tu dovolenou 😝 papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre