Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
14. mar 2007

Ahojte.
Brankovi prajeme skoré uzdravenie. Nás čaká očkovanie v pondelok, ale keď tu čítam tie vaše reakcie, tak začínam mať strach. 🙄
Aj Ničkovi skoré uzdravenie. Ešteže ten úraz nie je taký vážny, ako sa asi zdalo na prvý pohľad. a malý je na fotke usmievavý, asi sa mu páči nová ozdoba na čele 😅
A hlavne som chcela: Vaneska sa oddnes radí medzi chodcov 😀 Pustila sa a sama si ide, kam potrebuje. Prejde teda len 5-6 krôčkov, potom štvornožkuje, ale to už len musí nabrať viac síl. Tak nám asi začína ďalšie veselé obdobie 😅

ivcap
14. mar 2007

Ahojte. Brankovi a Nikolaskovi skoré uzdravenie. Ničko je na tej fotke zlatunký, akoby bol pyšný na ozdobu na čele 🙂 Musel to byť šok, ale hlavne, že je v poriadku. Tak Vaneska už chodí? Tak to je fain. Bože baby, ale nám tie detí rastú. Ja v septembri pôjdem pravdepodobne do roboty 🙄 . Som z toho strašne smutná, neviem si to ani len predstaviť. Aj u Vás je tak super teplo? Musím sa pochváliť, dnes som bola na korčuliach urobila som asi 8km. Takže som si super prevetrala hlavu. 😉 Saške je už trošku lepšie, aj keď stále soplí, ale znáša to statočne. My na očkovanie ideme na budúci týždeň. Som prekvapená z tých reakcií na vakcínu, veď všade píšu, že HEXA nemá vedl. účinok.

anika
14. mar 2007

ahojte, tak sa nam konecne podarilo zaspat, cely den sme boli pravdaze doma, boli sme na paralene a nurofene na striedacku, vecer nemal teplotku, mohlo by to do zajtra odozniet.Branko ma vobec prvykrat takuto teplotu, doteraz nikdy nemal,prve dve ockovania sme mali tiez tuto Hexu a bez teplot 😒
nickovi to pofukaj aj za mna 😉
vaneska je sikulka, Branko spravil tie dva krocky sam pred par dnami, odvtedy nie.
Ivca, mna do roboty teda nikto tak skoro nedostane, brrr 😝

cairka
15. mar 2007

Ahojte.
Anika, ak si pamätáš, ja som tiež asi pred dvoma týždňami písala, že sa malá pustila a potom asi o 3 dni, že to zabudla. 😉 Ale teraz to už asi nezabudla. Len neviem, čo bolo lepšie 😅

kvendolinka
15. mar 2007

Ahokte babuse 🙂 My mame teraz hrozne trampoty ☹ Mala mi v pondelok dost teplotovala 38.5-39 mala teplotu ale vedela som ze zo zubkov lebo nemala ani sopliky ani kasel ale aj tak som radsej isla k Dr.a ta povedala ze aj zubky ale je vraj aj zahlienena tak jej dala sirup Ambrobene.Dala som jej ho teda vecer a rano a asi o take 2 hodiny sa mi naskytol strasny pohlad.Mala komplet opuchnuta a telo vysypane vyrazkami od hlavy po paty no hroza.Tak sme leteli na pohotovost a tam jej zistili alergiu co mne bolo hned jasne tak jej dali Dithiaden.Dufam ze jej to prejde co najskor lebo chudatko cela je flakata a este k tomu tie zubky idu,mrzuta je a za vsetko sa rozplace ☹ale aspon uz budeme vediet ze ten sirup uz nesmie a bohviekolko liekov este nebude znasat 😒 Nikolaskovi aj my prajeme skore zahojenie obociatka 😉

anika
15. mar 2007

Ahojte 😉 Dnes nam je uz lepsie, nemal rano teplotu, to som rada.Buntosime uz od pol siestej, ja som taaak nevyspata.
Cairka, dufam, ze aj Branulo si spomenie 😀
kvendi, moja, drzte sa, ja sa alergii hrozim, hlavne tych liekovych, som uz videla kadeco ☹

som zabudla napisat, pred troma dnami sme boli gratulovat kamaratovi k rociku, boli sme tam kamosky, co kocikujeme,deticky tam o dusu hrali a vyskali a maly oslavenec sa pri tom ich kriku vzdy rozplakal, ako keby sa zlakol 😅 a tak milo sa rocne deticky zacinaju hanbit 😉

nikolasko
15. mar 2007

baby pofúkané je aj za vás dakujem
kvendol Natalke tiež prajeme skoré uzdravenie
cairka Vaneske gratulujem je to riadna šikulka
anika o chvílu čaká taká oslava aj naše aprílčatká baby ako to stráááášne letí až mi je lúto
ivcap to vážne ideš už do práce musíš alebo chceš?ja osobne si to chcem užiť celé lebo súrodenca tak skoro neplánujem ale nikdy nevieš
inak dnes nás čaká očkovanie fúúúha to zase bude revúúú
včera ked sme boli na tej neurologii tak som bola zhrozená kolko detičiek má fakt vážne tažkosti dakujem Bohu že sme zdravý ked sa s tým človek nestretáva tak si to ani neuvedomí a ak sa budem ešte raz stažovať že zase skotačí tak mi kludne vynadajte len nech tí naši drobci vystrájajú aspom vieme že sú zdraví

ivcap
15. mar 2007

Ahojte, my sme tiež hrozne uplakaní,soplíky už Saška nemá, ale je hrozne mrzutá. Tak sa mi zdá, že jej ide dole stolička, keď ona potvorka si nedá pozrieť do pusy. Maródom prajeme skoré uzdravenie, dúfam, že nás teploty minú po očkovaní. Už som si kúpila pre istotu PARALEN čipky , lebo som doma pre malé detičky nič nemala. Do roboty musím ísť, vôbec som to nemala v pláne 🙄 , chcela som ísť, až keď by Saška mala 2,5roka. Ale synáčik sa rozhodol ísť študovať a z tej smiešnej materskej to neutiahneme ☹ .

nikolasko
16. mar 2007

ach ten náš sprostý štát 😠
musím pochváliť Nikuša ked ho očkovali tak vôbec neplakal je to môj malý hrdina 😀 a zatial ani teplotku nemáme tak to bude zrejme dobré
baby čo dávate drobcom ked trošku kašlú?zdá sa mi že je trošku zahlienený 😒Dr. ho aj počúvala ale že dýchanie má čisté tak neviem 😒 díkes

cairka
16. mar 2007

Ahojte.
Nikolasko je ozaj hrdina, keď zvládol očkovanie tak super 😵
Na zahlienenie mi doktorka poradila Hedelix a Sinupret. Po Hedelixe sa mi malá vysypala, ale ten sinupret zabral. Len je strašne horký, ešte aj Vaneske, ktorá nemá problém vypiť kalciový sirup, som ho musela miešať z ovocnou šťavou.
My sme ani na očkovaní neboli a zato teplotu máme 😒 Vyzerá to na zuby, je strašne uplakaná a nezaberá ani chamomila, ani babydent. Už rozmýšľam, že jej dám panadol od bolesti, hoci teplotu má "len" zvýšenú 😖

sweetienka
16. mar 2007

ahojte maminky a babatka,
no co sa tu toho udialo, kym som tu nebola...Nikolasko je hrdina, posielame pusinku, nech sa uraz rychlo zahoji, ale je to silny chlap 🙂 aj ockovanie zvladol, no klobuk dolu 🙂
vsetkym chorym babatkam nech sa rychlo uzdravia, ved teraz su take krasne dni, mala uz vonku ani nezaspi, len sleduje okolie 🙂
inac aj my mame sopliky, sem tam zakasle, ale zatial to neriesime nejakymi liekmi, uvidime, ako sa to bude vyvijat

nikolasko
16. mar 2007

hmmm vidím že sa všetky naše detičky s niečim trápia telpoty zúbky zranenia 😢 babulence zlaté
a ked ste všetky?

sweetienka
16. mar 2007

🙂 no ja som tu 🙂 musim dnes trosku vyupratovat, cakame vecer navstevu, len neviem ako zvladnem vysavanie, ked sa mala toho hluku boji 😒

nikolasko
16. mar 2007

aj ja mám s vysávaním problém lebo mi ho Ničko vypína 😀

sweetienka
16. mar 2007

ale aspon sa neboji 🙂 Dianka sa aj boji, aj by ho chcela chytit 🙂 sa nevie rozhodnut 😀

nikolasko
16. mar 2007

vidno že je to šikovná baba ked bude velká bude jej vysávať chlap 😀

sweetienka
16. mar 2007

nikolasko 😀 😀 😀
baby, vcera ked vecer mala papala kasu, tak bola mrzuta, plakala, nechcela otvorit pusinku, tak som jej tam nasilu vtlacila lyzicku a ona chudiatko maline uslzene, ze mnam mnam mnam 🙂 mozno aj nam uz idu zubky a ta mrzutost je zaciatok

nikolasko
16. mar 2007

ach tie zuby
čo dobré budú dnes papkať vaši drobci mna zase nič nenapadá mám vyvarené bio cestoviny a čo dalej? 😒

sweetienka
16. mar 2007

nikolasko ja Ti neporadim, cestovinky papame s olivovym olejom a obcas aj masko kuracie k tomu, mne toho mala moc nezje
ale zase karfiol a brokolica jej chutia az az 🙂 a minule sme v nudzi papkali hipp bio cestovinky a tie jej chutili tiez
ozaj a ked je takto teplo, kolko drobci vypiju? myslim mimo mliecka

nikolasko
16. mar 2007

u nás je to rôzne každý den inak ale asi 175ml.-200ml.čaju alebo vody
ja padám Ničko sa zobudil,idem vyvešať prádlo a niečo vymyslím k tým cetovinám

sweetienka
16. mar 2007

aj dianka cca tolko, ale dnes uz vypila 150 ml caju a to je este pred obedom tak nechapem 🙂 tak pekny dnik zelame 🙂 a potom sem supni receptik 😉

cairka
16. mar 2007

Ahojte. Už sa vám podarilo pripáliť zemiaky? Mne áno. Dnes 😅 Sme sa strááášne dlho uspávali a mama zabudla, že varí obed 🤐 Až smrad ma donútil si spomenúť.
Ináč papáme dnes brokolicu, zemiačky žĺtko. Cestovinky sme mali cez víkend, som jej spravila na ne omáčku "co dúm dal" - troška nakrájanej hyd. šunky, troška syru, kukuričku a hrášok a v "mliečnej" omáčke. Baštila o dušu. ale ona zbaští všetko 😀
Vypije teraz tak do pol litra čaju denne. 😎

cairka
16. mar 2007

Ešte podotknem, že zemiačky som jej navarila druhé, nie tie spálené 😀

sweetienka
17. mar 2007

ahojte babulky, ako vikendujete? my sme sa akurat vratili z tesca, skusala som Dianku posadit na odrazadlo 🙂 zlata bola, len sa mi zdalo, ako keby jej bolo male, radsej skusim pohladat trojkolku 🙂
skoda, ze dnes nesvieti slniecko ☹ tak si zaznem aspon to nase v izbe 🙂 tak zatial 😉

kacenka_2
17. mar 2007

Ahojte, maminy a sikovne chodiace a nechodiace deturence. My tiez este nechodime, iba za dve ruky, okolo nabytku a za jednu sa neudrzi. Dnes bol od 10,00 od 17,30 hore, ale pospal si medzi tym len 30 minut. Teraz spi, dohana vsetko, co nespal. Slinta ako dingo, neviem ci nam nejdu nejake zuby. Vsetkym chorym, ockovanym, zubatym a poranenym detickam prajeme nech sa rychlo uzdravia. U nas sa tiez ozimilo. Baby, poradte mi ako robite deturencom brokolicovu polievku /ale bez muky a vajicka/. Dakujem

kacenka_2
17. mar 2007

Este som zabudla - v stredu sme boli v Aquathermali Senec, tak som hodila zopar foto do albumu.

cairka
18. mar 2007

Ahojte.
Tak u nás sa pravdepodobne očkovannie zasa presunie. Vaneska si odniesla ochladenie nádchou, uvidíme, čo povie dr. Dúfam, že nemá aj niečo horšie 😒
Tomi je zlatý v tom bazéne. Aj s tým vysávačom. My sme nemali problém s vysávaním, ale včera revala, jak keby ju na nože brali, keď som zapla vysávač. A až potom sme išli von a myslím, že vtedy prechladla, lebo bol u nás strašný vietor a chcela len sedieť v kočíku. A to sme boli von asi pol hodiny. A tá noc. No hrúza spala som dokopy asi 4 hodiny 😔

sweetienka
18. mar 2007

kacenka Tomasko je perfektny 🙂 aj vo vodicke...nebolo tam vela ludi? sice my by sme chceli ist cez vikend, pozeram, ze vy ste boli v stredu, to je asi lepsie riesenie 🙂
cairka tak dufam, ze Vaneska sa vylieci, aby ju mohla dr. zaockovat, my sme tuto noc mali tiez tazku, mala vela plakala, to sa nestava, tiez slinta, takze mozno pribudne nejaky ten zubok 🙂

alita
18. mar 2007

Ahojte,vybrali sme sa na 2 dni k babke a zostali sme tyzden 😀 .Mame za sebou ockovanie,nastastie uplne bez problemov.Za ten tyzden Tamke vysli 2 zubky a dalsie su na ceste.Ja som skocila k zubarke,mam 3 kazy!(to som kaz nemala asi 5 rokov),dentalnu hygienu,osklbat nohy...Bolo nadherne pocasie,sme si to na dedine super uzili.Prababkinej koze sa "narodili" kozliatka,tak sme mali sukromnu ZOO,hodila som fotky.
Este mam co robit aby som precitala 3 stranky co noveho sa tu udialo😉

cairka
18. mar 2007

Ahojte. My už spíme. Zasa raz zaspávanie "bez problémov". To poteší. 😅
Baby, neviete, ako rozoznať, že je dieťa pripravené na jeden denný spánok? Ja už som zúfalá, my sa najnovšie asi 5 dní 1-2 hodiny (3x denne) uspávame. Ale pritom už od deviatej ráno si šúcha očká a začína byť unavená ale pred desiatou mi nezaspí ani v kočíku. Dnes sne sa uspávali od desiatej, do 11:45 😒 A po pol hodine bola hore, ale to sa ani nedivím, lebo už som ju nechala vyrevať v postieľke a ja som revala v kuchyni ☹ Teda ona medzitým 4x zaspala, ale len kým som bola pri postieľke. Akonáhle som sa zdvihla od postieľky do dvoch minút bol rev. Kdesi som čítala, že keď sa dieťa učí niečo nové, ako napríklad loziť, či chodiť, tak to môže narušiť spánkový režim. Tak sa tým ukľudňujem, ale moc tomu neverím 🙄 A ak by to bola pravda, tak ešte asi dlho nebudeme normálne zaspávať 😉 Hoci už sa odvážnejšie púšťa do sveta, ale ešte treba čo to precvičiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre