Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

ivcap
18. mar 2007

Ahojte. Alitka super fotečky. Tvoja Tamarka sa dosť podobá na Cairkinu Vanesku. Aspoň mne sa tak zdá. 😉 Cairka, keď ti malá nechce doobedu spinkať,tak ju nedávaj. Skús ju dávať spinkať už iba raz. A možno si zvykla, že v noci si pri nej, tak chce spinkať s Tebou aj cez deň. Tak šup do postele k malej a oddychuj. 😉 Ja viem ono sa to ľahko povie. Možno má teraz len také obdobie. Saške sa tiež teraz zmenil režim, doobedu spinká dve hodky, poobede ju dám spať okolo štvrtej a spí do pol siedmej.Predtým mi spinkala hodinku a o siedmej som ju ukladala na nočný spánok, teraz chodí spať o deviatej. To je asi tým, že v noci buntoší a cez deň to dospáva ☹

cairka
19. mar 2007

Ahojte.
Tamarka je tu jediné tmavovlasé bábo, okrem Vanesky. A ešte majú obe aj tak mierne kučeravé vlásky. 😎
Ivca, to, že si ľahnem s ňou síce zaberá, ale nie je to možné 2x denne. Hoci by mi to až tak nevadilo 😀 A mňa najviac zlostí, že ona je evidentne unavená, keby sa mi nezdala unavená, tak ju nedávam spať a posuniem to na neskôr. No uvidíme, väčšinou, keď má také divočejšie obdobie tak to trvá tak týždeň, tak hádam to už pomaly prejde samo. Majte sa.

nikolasko
19. mar 2007

baby zlaté ako sa máte? u nás prší ☹ tak sme doma Ničko má soplisko a slintá chúda moje malé ☹
baby pekné fotky 😵 drobci sú zlatučký
a kde je barunka?

kittyna
19. mar 2007

ahojte baby.. jaj bože hneď z rána rozčúlená... Budúca svokra mi dohovárala aby som začala dávať malú na nočník. Vraj bola dnes varovať jej druhého vnuka a má len 8 mesiacov a už vie kakať a cikať do nočníka. Ja som skúšala dávať malú na nočník a po každý krát mi začala plakať lebo sa ho bojí, alebo čo.. a zasa nútiť ju tam nebudem. Svokri 😠
Inak Miška mi spravila už 5 krôčkov... ani si neviete predstaviť akú mám radosť velikú. A v stredu ideme na pichačku - očkovanie. Aspoň že teraz nebudeme platiť - vraj to prepláca poisťovňa..

alita
19. mar 2007

Cairka,ja davam malu spavat uz len raz a to poobede,spinka 2-3 hodiny.Ked ju dam 2 krat tak v noci buntosi,tak ako pisala Ivca.Skus to a uvidis,kazde dieta je ine.
Nikolasko vystava bola ovela lepsia ako min. rok,uzila som si a nabrala inspiracie.Muz bude mat radost,co zase povymyslam 🙂 Videla som na tvojich fotkach trojkolku,si s nou spokojna?Ja zhanam nieco podobne a neviem sa rozhodnut.
Kittyna,na svokru sa vykasli,ked mala place netreba to silit,na to ma este kopec casu.Tamarka kaka do serblika od 7 mesiacov a vyslovene sa nan tesi,ked ho vidi krici KAKA.Vyhovuje jej asi ta poloha,do plienky sa uz nevykadi 😀
Kacenka o aky recept mas zaujem?Ja davam brokolicu vsade,lebo mala ju miluje.Nasa klasika: mrkvu+por+zemiaky+bazalaka+drvena rasca a na poslednych 10 min. tam pridam brokolicu.Inak uz som jej robila aj zapekanu v miske.Udusila som ju spolu s karfiolom na pare,zaliala troskou UM+eidam a zapiekla,spapala vsetko.

alita
19. mar 2007

Cairka,ja davam malu spavat uz len raz a to poobede,spinka 2-3 hodiny.Ked ju dam 2 krat tak v noci buntosi,tak ako pisala Ivca.Skus to a uvidis,kazde dieta je ine.
Nikolasko vystava bola ovela lepsia ako min. rok,uzila som si a nabrala inspiracie.Muz bude mat radost,co zase povymyslam 🙂 Videla som na tvojich fotkach trojkolku,si s nou spokojna?Ja zhanam nieco podobne a neviem sa rozhodnut.
Kittyna,na svokru sa vykasli,ked mala place netreba to silit,na to ma este kopec casu.Tamarka kaka do serblika od 7 mesiacov a vyslovene sa nan tesi,ked ho vidi krici KAKA.Vyhovuje jej asi ta poloha,do plienky sa uz nevykadi 😀 A to ockovanie preplaca poistovna.Mohla aj skor 😠

Kacenka o aky recept mas zaujem?Ja davam brokolicu vsade,lebo mala ju miluje.Nasa klasika: mrkvu+por+zemiaky+bazalaka+drvena rasca a na poslednych 10 min. tam pridam brokolicu.Inak uz som jej robila aj zapekanu v miske.Udusila som ju spolu s karfiolom na pare,zaliala troskou UM+eidam a zapiekla,spapala vsetko.

Baby segra bude mat male aprilcatko,termin ma okolo 20 a chcem jej kupit Babyvak alebo lehatko.Mate skusenosti?Ja som nemala ani jedno ani druhe.

A este som chcela: neviete kde je ta tema o Davidkovi?Chcela som prispiet a uz to neviem najst ☹

alita
19. mar 2007

No fajn,tak to mate dvojmo 😖

ivcap
19. mar 2007

Ahojte babenky. Stojím pred ďalším problémom 😒 Kúpila som Saške na jar ADIDASKY - tenisky a neviem, či jej mám kúpiť aj topánky s ortopedickou vložkou. Na doma máme papučky s vložkou, alebo chodí v protišmyk. ponožkách. Tak neviem, ako ste to vyriešili s topkami vy?

nikolasko
19. mar 2007

alita téma o Davidkovi bola zrušená ale v časáku Mama a ja sa o tom písalo skús mrknúť tam alebo je tu ešte jedna už neviem presný názov ale niečo ako To nieje podvod
ivcap Nikuško má ortopedické a aj športové topánky a taktiež papučky ale chodí po byte v protišmyškách myslím že dvoje sú akurát jednak z ních rýchlo vyrastie a zase rezervu mať musí

nikolasko
19. mar 2007

alita tu je tá téma skús sa kontaktovať cez IP
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sweetienka
19. mar 2007

ahojte,
alita, tak tie fotky su perfektne 🙂 malinka Tamarka s kozliatkami, ako z rozpravky 🙂
cairka, my tiez najnovsie spinkame len raz, alebo vobec ☹ ale ked spinka malo, tak dalsi den to kvalitne dospava, stale sa snazim naucit ju na nejaky rezim, ale niekedy sa podari, inokedy nie
my mame na doma sandalky a potom boticky na von, myslim, ze staci 🙂
alita, babyvak som nemala, ale pouzivala som vanicku z kocika aj ako lehatko, je to skvela vec, malinka mi v tom zaspavala, ked bola nervozna, alebo ma sledovala, ked som varila, myslim, ze to sa zide 🙂

kvendolinka
19. mar 2007

Ahojky babulky 🙂 ako sa mi mavate?My dobre Natali buva uz od siedmej tak sa nudim.Ale mala by som ist hajat lebo rano idem na kompletnu gynekologicku prehliadku a na krv po roku.Ale mam aj problemiky lebo od porodu sa mi pod pazuchou tvoria hrcky.Bojim,bojim velmi.Neznasam gynekologicke prehliadky od poradni 😠 ale co uz?Vy ste uz boli po roku?Ja som bola od porodu raz v decembri a teraz idem druhykrat 😒 A ste sa bavili o spinkani.Tak my buvame cez den dvakrat a to doobeda 2 hodiny a poobede tiez 2-2,5 hodinky a vecer zaspava okolo polosmej je hotova ale stava sa nam ze poobedny spanok vynecha ale to je uz potom o siestej hotova 🙂 Nikolasko v sobotu sme boli v Nitre u manzelovej rodiny tak som na vas myslela ze kde sa asi nachadzate.Oni byvaju na klokocine{siroky pojem ze?na Banicovej]aj vy ste z Klokociny?Inak ja zboznujem Nitru uz odmala sme tam chodili nakupovat,potom do divadla,neskor diskoteky,sestra tam studovala a skoro aj ja 😀 a tak a je to jedine mesto v ktorom by som po Leviciach byvala 🙂 Ozaj a to Centro Nitra je ake?Oplati sa tam ist?Ako sa nam narodila mala tak tam uz chodime poriedko ale sla by som tam mrknut.Inak krasne fotecky mate v albumikoch.Boze musim tam aj ja tuto moju malu opicu suchnut aby ste videli ako sme narastli.Asi tu teraz nik nieje ale prosiiiiiiiiiiiim drzte mi palceky na zajtra sa bojim toho viac ako porodu.Taaaaaaaaaaky krasny Dr.mlady to je ako model z casaku vypada.Prinom som rodila a teraz mam pred nim vsetko vytasit????? 😲 😝 tak bru nocku 😔

cairka
20. mar 2007

Ahojte. Kvendolinka, držím palce, nech to zvládneš a nečervenáš sa pred fešným dr. 😀
Alita, my máme babyvak a je to dobrá vec, hoci v tom ozaj bábätkovskom veku sa využíva najviac. ale aj my ho ešte teraz občas používame - najčastejšie, keď ideme venčiť psicu a nechce sa mi vyťahovať kočík. A mám kamošku, ktorá v ňom pravidelne nosí dvojročného syna.
K téme nočník - ja Vanesku pokladám na nočník, občas sa jej podarí vycikať, raz sa vykakala ale 90% si len chvíľu posedí, kým ju oblečiem. aspoň mi neuteká 😎
A ku spaniu - zmenili sme spôsob uspávania a aj keď si vždy chvíľku pomrnčí, nedá sa to porovnať s tými revmi, čo boli minulý týždeň. A cez deň spíme stále 2x. 🙄

cairka
20. mar 2007

Ozaj, ešte ku topánočkam. My máme na doma ortopedické sandálky a na von ortopedické topánočky. Vaneska má sklon krútiť pravú nôžku dovnútra, a preto nám rehabilitačná zakázala chodiť bez topánok. Že len v lete po tráve, po nerovnom teréne. Ale je to dosť náročné, lebo aj v tých sandálkach máva spotenú nôžku - a to už máme druhé - a občas mám chuť ju nechať behať len v ponožkách.

nikolasko
20. mar 2007

jeej kvendol baničovú poznám je to kúsok od nás nohli sme sa stretnúť 😀
k tomu centru 😒 no podla mna nič moc viac sa mi páči Max čo otvorili vedla Baumaxu a je aj o niečo lacnejší
držím palce aby tie hrčky boli iba nejaká banalitka
ja som bola u gynoša naposledy po šestonedelí a to ma ani nepozrel a povedal nech prídem ked prestanem kojiť.
alita a asi je vhodnejšý babyvak alebo šatka ved bude mať asi autosedačku-vajíčko a to sa dá skvele používať ako lehátko

barunka
20. mar 2007

Ahojte, tak sa po dlhšom čase zasa ozývam. Už na koníka nepíšem príliš veľa, kvôli istým "konfliktom".
Dnes mala Simi na obed žemlovku, konečne sa aj najedla, lebo tam nebolo mäso. To mäso je našim večným trápením. Ale čo už.
Simonke sme kúpili nedávno nové tenisky, sukničku, šatočky a tričká na leto, tak sa mám aspoň z čoho teraz tešiť. Včera sme kúpili aj sedačku na bicykel, tak čakám, kedy sa zlepší počasie a ideme vyskúšať.
k nočníku sa ja stále vyjadrovať nemôžem, Simi mi z neho utečie a behá s holým zadkom po dome, tak to už asi radšej vzdám a vrátim sa k tomu v lete, keď bude behať po dvore a ja nebudem musieť po nej umývať mláčky.
sweetie, dianke všetko naj k 11 mesiačikom a máte peknú fotočku...

sweetienka
20. mar 2007

barunka dakujeme krasne 😉
ja malu tiez davam na nocnik rano a aj pred kupanim, ale viac menej uspech je nahodny, ked vidim, ze tlaci do plienky, vtedy sup sup na nocnik a vykaka sa tam
aj ja uz chcem malinkej nakupit nejake peknucke oblecenie, pojdem popozerat v tych novych obchodoch v avione 🙂

barunka
20. mar 2007

sweetie, my ideme v sobotu, už sa teším, manžel sľúbil, že nás vezme už ráno. Normálne mám cestovnú horúčku 🙂

kvendolinka
20. mar 2007

Ahojky 🙂 Barun Simi ma presne ten isty kocik co chceme pre Natalku my.Je kraaaaaaaaasny.Ako si s nim spokojna?Kde si ho kupila?Aj my prajeme Dianke vsetko naj naj k 11mesiacikom 😉

anika
20. mar 2007

ahojte 😉
Baby, vy mate teeeeda sikuliatka.
Aj ja som kupila nocnik, ale co ked to moje sidlo tam nevydrzi sediet.mate nejake specialne, hlbsie?

Som citala, ze deti do troch rokov nemusia mat tvarovane v topanockach./v pravde to v sobotnej prilohe rozoberala nejaka dr./

anika
20. mar 2007

Dianke vsetko naj k mesacninkam 🙂

alita
20. mar 2007

Dianke vsetko naj k poslednym mesiacikom.Sweetienka ides na to spolocne stretko?My to mame kusok do Slimaka tak asi skocim kuknut.
Nikolasko dik za ten link.
Kvendolinka ako bolo na gynde,vsetko OK?Ja by som asi pekneho doktora vymenila,sak to by som sa musela specialne chystat.Ja mam stareho,maleho a tucneho 😀 Musim sa priznat,ze som este nebola na kontrole od narodenia malej 😔
Baby ja som bola v Avione dnes,je tam OK.
Anika ani mi nehovor!Dnes som vysolila nehorazne peniaze za ortopedicke topanocky!!

sweetienka
21. mar 2007

babulky dakujeme krasne za blahozelania 🙂
barunka, aj my asi budeme v avione v sobotu 🙂 tak sa mozno uvidime 😵
alita, idem na stretko, pridite sa s malou pozriet tiez, minuly mesiac bolo super, tak snad bude aj teraz 🙂
a s tymi topanockami kazdy hovori inac, by sa mohli ujednotit, aby nam neplietli hlavicky, my mame ortopedicke...
a pekny prvy jarny dnik zelame 😵

barunka
21. mar 2007

kvendolinka, my sme ho kúpili v ba v auparku v dráčiku, ale teraz som si písala z mrenkou a vraj sa na slovensku už vôbec nedá zohnať, všade kde sa pýtala jej povedali, že táto farba sa na slovensko nedováža. My sme ho kupovali asi pred mesiacom a bez problémov... dokonca v tomto dráčiku jej tvrdili, že taká farba nie je ani v katalogu, tak neviem. Inak som spokojná, ale ak si predtým nemala golfky, tak väčšina báb sa sťažuje, že sú kolieska príliš blízko pri sebe a kopú do nich. Ja som mala aj predtým golfky, takže pohodička. ľahko sa tlačí, dokonca aj jednou rukou.

sweetie, tak sa možno uvidíme, my ideme už ráno, pochodíme celú blavu, lebo už mám nervy z toho, že vonku stále prší a musíme sedieť doma..

my máme topky aj ortopedické aj normálne tenisky (tatinko na nich trval tak teraz simi pobehuje v adidasoch...) Ale tie tenisky sú tiež pevné, kožené a majú klenbu.

alita
21. mar 2007

Sweetienka ak sa nic nepredvidane nestane ideme na stretko,skusim ta vyhladat,hadam vas spoznam podla fotiek 😉

nikolasko
21. mar 2007

baby my sme boli omrknúť avion v nedelu a samozrejme HM-ko u mna vedie musela som obohatiť svoj aj Ničkov šatník 😎nedalo mi to
barun konfliktom sa nevihneš nikde a pre hlúposť niných predsa na nás nezanevrieš neblbni ved si mi tu normálne chýbala 😉
Dianke želáme krásny 11.mesiačik a Ničko posiela pusinku 😅
u nás sa stále soplí a neje už začínam byť zúfalá 😢 ☹
a chcem sa spýtať či aj vaše zázraky tak skotačia ked im odsávate soplíky lebo Niki robí ako blázon, akoby ho z kože drali a krikúúúú 😠 😢

ivcap
21. mar 2007

Ahojte. Sašku som dala spinkať, tak som na chvíľu nakukla čo máte nové.Dianke tiež želáme krásny jedenásty mesiačik. Aj u vás je také hnusné počasie? Celý deň snežilo, ale taký hnusný mokrý sneh, to akoby pršalo. Tak sme neboli ani poriadne vonku, len sme skočili do obchodu a hneď domov. Stretla som jednu známu, tá ma polročného chlapčeka. Bola v poradni a dr. jej povedala, že malý málo váži, /za posledný mesiac pribral iba 300g, ale veľmi narástol/ a má malému dávať hocijaké mliečne výrobky aj pribináčik 😕 Ja som už z tých lekárov hotová, veď všade píšu, že tvaroh až od roka. Aj s tými topánkami, môže ťa poraziť. Vysolíš hehorázne peniaze za topánky s vložkou a zbytočne. Ináč baby, moji chalani keď boli malí, tak sa vôbec nedávali ort. vložky, len vtedy, keď bol nábeh na plochú nôžku.
Nikolasko, Saška s odsávačkou vôbec problém nemá. Sama som prekvapená ako pekne drží hlavičku. Samozrejme, keď už sa jej dlho vrtam v nose, tak potom protestuje. 😉

barunka
21. mar 2007

ivca, tak teraz ťa asi šoknem, ale včera si moju sestru v obchode odchytila naša "super" dr. a dobre ju zvozila, lebo videla ako kupuje mlsánka či pribináčika. Vraj či sa zbláznila dávať to malému. A to bude mať Paťko v auguste 3 roky. Ešte dobre, že ja som sa pred ňou skryla 😀 😀 😀
ja inak pribináčika či podobné veci nedávam, tvaroh, smotanu a podobné určite až po roku ale neviem, či vôbec pribináčika dávať budem...

nikolasko, ono to nebolo len o konfliktoch, napíšem ti IP, nechcem to písať tuto, číta to hocikto. S tou odsávačkou to u nás vyzerá podobne, ale mne sa ju simi nepodarí ani dostať do nosa, lebo stačí že zbadá, ako ju vyťahujem a chystám a už s plačom uteká kade ľahšie.

kittyna
21. mar 2007

ahojte baby. Dnes som bola s Miškou v poradni a váži 10 150 gramov... dobré teliesko.... 😀 Pítala som sa na Pribinákov a doktorka povedala že jej môžem dávať aj pribinákov aj od rajo jogurtíky. A že môže všetko čo dospelí okrem údených a pod.
Inak chcem sa spítať či tu je nejaká mamina ktorá ešte kojí????

cairka
21. mar 2007

Ahojte. Tu to voľáko viazne v poslednej dobe. 🙄 Ono to asi bude tým, že tie naše ratolesti sú stále viac pohyblivé 😉
My tiež ešte stále troška soplíme, ale vidieť zlepšenie a ak bude všetko do piatku OK, tak by nás mali zaočkovať. To je už tretí termín 😅
S odsávačku našťastie problém nemáme, len keď sa jej moc dlho vŕtam v nose.
Barunka, nenechaj sa znechutiť hlupákmi. A ak som si dobre všimla, tak aj Hanka niekde zmizla. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre