Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
30. okt 2006

no nic tak zajdeme k dr.lebo mame este jeden problem a to s pomerne dost suchou pokozkou.Malu kupem iba v cistej vode a natieram ju Bubchen olejcekom no aj napriek tomu ju ma supinatu.Chcem aby jej predpisala ten excipial u lipolotio nemate s nim nahodou skusenosti?

kvendolinka
30. okt 2006

jej to je super Vanda vy ste mali aj stretavku v Bojniciach?Raz by sme sa mohli aj my stretnut z fora.To by bolo super ale sme dost rozhadzane po celom Slovensku 😀

anika
30. okt 2006

ahojte, prave sme sa vratili z prechadzky, je tam strasneee zima, brr. Kvendolinka, dakujeme.

vandaa
30. okt 2006

Kvetolinka, ano mali ...a chystame dalsiu, to bude takyp redlzeny vikend v januari na Zvaznej Porube, aby si tatinovia aj polyzovali. A chystame aj stretko rocnych mrnusov, to bude asi nieco v style narodeninovej party. Uz sa moc tesime. V BA mavame tak raz do mesiaca take mensie stretka ...a je perfektne vidiet ak onam deturence rastu, a uz dokazu aj medzi sebou takym svojskym sposobom komunikovat, chytat sa a hlavne sa papat navzajom 🙂
Prave som vpustila dnu kocura, chudak este nejedol, ae lkosa je tam veru riadna.

atam
30. okt 2006

Ahojte,aj u nás na ďalekom juhovýchode je strrrrrrašná zima.Fučí severák, skoro nás na prechádzke odfúklo.Ale za oknom je teplúčko.

alzbetka
autor
30. okt 2006

ahoj kvendolinka, na supinky na hlavicke sme mali olejcek(predpisala nam ho dr.), ale nepoviem ti ako sa vola 😒 ,lebo to na nom nie je napisane (robili ho v lekarni) a co sa tyka excipialu, tak ten je super, mala sa my vysypala, ked som si dala jablko a potom jej ostalo strasne vysusene brusko a olivovy olej jej nepomahal, excipial pomohol, uz vobec nema suchu pokozku. 😉

alzbetka
autor
30. okt 2006

aj tu v ZA je riadna zima, nastastie nejako nefuka, ale zima je teda riadna a mala my nechce byt v kociku 😀 .

kvendolinka
30. okt 2006

jeeeeeeeeeeminecko to je zima.A to este nieje taka poriadna zimisko.Ale mala buvala zababusena v overale tak tej sa spalo 🙂 Alzbetka dik za radu idem ho vypytat od Dr.na recept je lacnejsi.

anika
30. okt 2006

babulky, do coho budeme len tie nase deticky v poriadnej zime babusit? Uz dnes som Branula nacibulila.Aj vase sa taaaak jeduju pri obliekani?

alzbetka
autor
31. okt 2006

aj moja betulka sa hneva pri obliekani, ale dneska sa mi ju podarilo poobliekat, ked spinkala, boli som happy, lebo mi spinkala v kociku. boli sme u dr., malu ockovali a drzala sa hrdinsky 🙂 . baby aj vase deti beru natrium fluoratum? chcu vam to s cajikom?

atam
31. okt 2006

Ahojte,Alžbetka na základe čoho to beriete?My berieme Vigantol olej.

barunka
31. okt 2006

ahojte. tak aj u nás dole je strašná kosa. ani sa to nedá opísať. dnes som bola dvakrát so simi vonku, ju som poobliekala, aj seba, akurát, že mne primrzli ruky ku kočíku, kým som tlačila...
a teraz to moje dieťa odmieta spať. dnes je celkovo taká zlá, že sa to ani opísať nedá...

alzbetka, vám to predpísala dr??? nám vravela, že netreba... tak neviem...

alzbetka
autor
31. okt 2006

hej, predpisala nam to dr., atam je to na zubky, proti zubnemu kazu

anika
31. okt 2006

alzbetka a prosim ta ako to vyzera/natr.fluoratum/?Myslim v akom je to skupenstve, ci tabl. alebo kvapky.Na zubky, nie je to skoro?Ja co si pamatam, sme nejake tabletocky na zubky brali, ked som chodila do skolky 😀 a viem, ze nam velmi chutili!

anika
31. okt 2006

alzbetka, pozeram fotecky a malinka ako pekne sedka, tomu nasmu sa samemu sedkat nechce, vrti sa ako sidlo, on bude skor lozivy ako sedkavy

atam
1. nov 2006

Alžbetka,to je trochu skoro,nie?Veď sa im ešte ani poriadne nemajú od čoho kaziť.Od zeleniny,ovocia,či azda mlieka?

alzbetka
autor
1. nov 2006

anika su to take male tabletocky.ja si tiez myslim, ze to je somarina, aby uz tak skoro brala nejake tabletky, ved ma iba dva zubky.

anika
1. nov 2006

ahoj alzbetka, tak to su asi tie, co som spominala, ved ich aj ochutnaj, pamatam si , ze vtedy v skolke isli na dracku 😉 , tak nam chutili.Ja by som sa este s niekym poradila, myslim s inym lekarom, ved, neviem o nikom inom, kto ma rovnako stare dieta a bral by tieto tbl.Ale neboj, urcite neuskodia 🙂

alzbetka
autor
2. nov 2006

zatial som jej ich este nedala. dneska ideme k nasim a ideeme 1-krat vlakom 🙂 . drzte palce 😅 .som zvedava ako to zvladneme, cesta by mala trvatnieco pod 3 hodiny. prajem uz aj pekny vikend. budem na nete az niekedy buduci tyzden.

barunka
3. nov 2006

ahojte baby.
prezraďte, čo robíte s deťúrencami, keď je vonku taká strašná zima a teda sa nedá byť tak dlho???

atam
3. nov 2006

ahpj,Barunka,my sa u nás ešte teploty neklesli cez deň pod nulu,takže sa snažíme ísť vonku každý deň a aj musíme,deti zo školy vybrať a tak.Ale všetko mi omŕza.Ja som si ho totiž tak naučila,že vonku mi dobre spí.Tak mi treba. 😀 V zálohe mám stále dvor alebo balkón.
Dnes aj u nás snežilo!

alzbetka
autor
8. nov 2006

ahojte babule. boli sme prvykrat vlacikom na zahori. cestu (skoro 3 hodiny)sme prezili hranim a rozpravanim a hlavne bez placu a mrzutosti. mala sa drzala 🙂 . teraz uz mozeme chodit vlacikom castejsie 😅

nikolasko
8. nov 2006

Ahojček až teraz som si všimla túto tému a pridávam sa do klubu aj my máme aprílové bábo.
barunka ked nejdeme von tak sa snažím zaujať krpka ako sa len dá teraz ho napr. baví kôrka z chleba

barunka
8. nov 2006

ahojte baby, tak mi máme za sebou hodinový cirkus. Simi zasa plakala a ja neviem prečo... možno to bude zasa ďalší zub, lebo ju preháňa a má trošku zvýšenú teplotu, slintá, vyhádzala... ale ktovie, môže to byť aj príznakom niečoho iného. veď uvidíme...

alzbetka išla si s ňou sama???? ja sa chystám tiež teraz so Simi na výlet autobusom, tak dúfam, že mi tú hodinku a pol, či dve vydrží... ale ona neznáša kočík, tak možno budú trocha problémy...

atam
8. nov 2006

Ahojte,my sme dnes boli celý deň u našich,ešteže to máme tak blízko-len na druhý koniec mesta a k tomu sme sa viezli autom.
Barunka,busom sme už šli,ale v klokankepo stojačky(v MHD 😀 ).Na dlhšiu cestu by som si netrúfla.
Alžbetka,blahoželám.
Nikolasko,kedy presne ste sa narodili?

vandaa
8. nov 2006

ahojte, aj my mame problemy s kocikom. No dnes sa prekonal, neplakal, boli sme na cintorine a upravovala som ocinovi okolie, dokonca som ho tam nakojila a pospinkal,akoby vedel ze mi na tom zalezi. Ale inak je to strasne, rev a zurivost. V TT v meste este v pohode ale akonahle sme v nejakej kludnej zone.... strasne.
Nechcem hned rypat, ale korka z chleba? to je strasne skoro ..hlavne kvoli lepku.
Dnes som aj podpisala prihlasku na plavnaie, budeme pokracovat v TT ...predtym sme plavali v Jaslovskych Bohuniciach.

barunka
9. nov 2006

čo sa toho lepku týka, tak ja som už prečítala všeličo. niekto tvrdí, že od siedmych mesiacov, iný od deviatich, moja pediatrička od šiestich a jeden odborník na výživu na nete (neviem už presne kde) tvrdí, že prvýkrát medzi 4 a 6 mesiacom... toto sa vraj začalo praktikovať v nejakej krajine a tam klesol počet detí trpiacich na celiakiu, takže si vyberte...
my sme začali na odporúčanie pediatričky zavádzať lepok v omrvinkách. to znamená, že jej každý deň dám nejaký drobný kúsok z rožku alebo chleba... omrvinku.... 🙂 🙂

nikolasko
9. nov 2006

atam náš krpko sa narodil 30.
a čo sa toho lepku týka taktiež som prečtala toho vela a ako píše barunka čo lekár to iný názor náš krpko to má skôr ako hračku a nie na jedenie samozrejme že dávam pozor 😉

alzbetka
autor
9. nov 2006

barunka isla som s nou sama. vyhoda vlaku je v tom, ze sa da aj pochodit, v buse je to horsie.baby co sa tyka tej chlebovej korky, ja som uz malej tiez zacala davat, ona to len zuzle a masiruje si tym dasienka, dost ju to ukludnuje 😀

nikolasko
9. nov 2006

maminky čo chutí vašim drobcom a ak ešte dojčíte tak kolkokrát za den?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre