Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

alita
1. apr 2007

Ahojte,ja to tu trosku zanedbavam,cely tyzden mi chodia neplanovane navstevy.Vonku je krasne,tak to asi kazdeho taha von,spomenuli si na mna ludia,co som nevidela roky a tesim sa z toho.
Tamarka uz chodi za jednu ruku,skusila som ju aj pustit samu,prejde v pohode,len sa jej to vobec nepaci a nervaci.Radsej ju nebudem nutit a necham to na nu.
Cairka,fotky su zlatucke.Vaneska rastie do krasy.

SOFINKE VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINKAM!

Ivca clanok je perfektny,normalne ma dojal.Gratulujem 🙂
Musim povedat,ze som si pred tym neuvedomila kolko mas rokov.Vyzeras velmi mlado...

nikolasko
1. apr 2007

Sofinke prajeme aj my všetko naj naj k prvým narodeninkám hlavne zdravie štastie a úsmev na tváričke 😉 a od Nikuška vééélku pusinku 😉
ivcap no mna si dojala až k slzám mohla by si sa tým živiť 😉 a máš super rodinku
cairka Vaneska je zlatučká a keby sa mne podarila taká torta bola by som štastná čo sa ti na nej nepáčilo?

cairka
1. apr 2007

Ivča, veľmi pekný článoček. Úplne v ňom cítiť, že naozaj to tvoje srdiečko tak cíti.
Alita, ďakujeme za pochvalu, aj Nikolaskovi. Torta nebola zlá, ale bola iná, ako som chcela. A neteri dávali robiť u cukrárky, tak tá naša bola pri jej ako chudobná príbuzná. 😅 ale cukrárka robí len krémové a som chcela, aby aj Vaneska z toho niečo mala. Veď sú to jej narodky. A potvora, som jej dávala lyžičkou pekne cesto, banány a jablká a ona si rukou vytiahla jahodu a dnes zasa natierame ekzém 😖 .
Dnes zasa budeme spať asi len raz. Už spí 3 hodiny 😕

hanka274
1. apr 2007

jani, restika, bar, kaviaren a podobne....tak to urcite na sro, naozaj. Neberte to na zivnost, som myslela, ze idete podnikat v niecom inom, ale ked uz mate nieco velke, tak urcite na sro. My sme tiez dali nakladaky vsetky a nakladac na f, resp. sme to ofic. kupili az po otv. sro.
Urcite nedavaj na zivnost.....
Gratulacie vsetkym oslavenkynam !!!!!! a velku pusu a nech su drobci zdraviiii!!!!-to je najdolezitejsie!
Sa tesim z pocka, konecne jar! 🙂
aspon tu v BA 😎

janakl
1. apr 2007

ahojte, tak už máme oslavy za sebou 🙂 dakujeme za gratulácie, sme stastné ako blsky, práve teraz, ked toto písem, som presne pred rokom lezala na sále a už som bola tá najstastnejsia osobka na celej planéte v danej chvíli... malinká sa narodila o 20.48 🙂

sweetienka
1. apr 2007

jani, tak vidis ako rychlo ten cas leti... 🙂
samozrejme aj my gratulujeme Sofinke k jej krasnym 1.narodeninkam, nech je zdravucka a robi Vam radost 😉
ivacp, ten clanok je skvely, fakt, aj nejaka ta slzicka bola pri citani 😉 mas krasnu rodinku
cairka, krasne fotky, aj torta, mimochodom nie je dolezite ako vyzera,ale ako chuti 🙂

kvendolinka
2. apr 2007

Sofinke aj my s Natalkou prajeme ocean zdravia,more lasky,rieku stastia a potocik jej prvych uspechov a velku pusku posielame 🤐 Ivcap krasny clanok 😉 baby u nas vypukne oslava v stredu tak sa uz tesim 🙂

anika
2. apr 2007

Ahojte, kvendoli, ako sa mas?Pekny kocik ste vybrali, uz dorazil?taky dievcensky 😉
vcera som u nasich svokrovcov prehrnala stare albumy/to milujem/a na jednej som objavila, ze chalani mali hupacieho konika.Spytala som sa , ci ho este maju, takze ho pekne krasne vytiahli z postele a zajtra nam ho hadam aj donesu.Moc sa tesim 🙂 🙂 🙂

kvendolinka
2. apr 2007

ahoj anika mame sa dobre.akurat Natali zabuvala ja som dopiekla zemlovu a chystame sa vyrazit do ulic s novym kocikom 🙂 Kupili sme jej Cicco ct 04 je krasny taky kvietkovany vola sa hawai.Tesila som sa mu ako male dieta.Bodaj by aj nie ked predtym kocik co sme mali vazil 18kg a tento ma tusim 10.A vy co robkate?

barunka
2. apr 2007

ahojte.
aj my prajeme Sofinke krásne prvé narodeniny a hlave aby bol jej druhý rok života ešte lepší, krajší, ako ten prvý 🙂
kvendolinka, kúpili ste hawai?? my sme boli v sobotu v alltoys a dosť ma šoklo, že už tie chiccá čo tam mali vystavené mali malilinkaté kolieska... Už vyrábajú také??? My to nejde do hlavy..
ivca, parádny článok, inak už dávnejšie som ti chcela povedať, že ty vyzeráš na fotkách oveľa oveľa mladšie. Z teba musí mať muž doma radosť, že má ešte stále takú kočku po boku.

kvendolinka
2. apr 2007

Ahoj barun my mame este tie velke kolieska.Ale chicco c4 uz ani na Slovensku nedostat az v juni budu zas. 🙂

barunka
2. apr 2007

kvendolinka to vážne??? ja som si myslela, že to len tie hrazdičky...
strašné, ešte dobre, že mňa do nákupu dokopal manžel, lebo inak by sme sa ešte teraz hádali pre to, aký kočík kúpiť
Pozerám, že vy za chvíľku oslavujete narodeninky. Už aj Natálka bude veľká baba. 🙂

cairka
2. apr 2007

ahojte. Ja som sa dnes tak nasr.. dila. Išli sme s Vanesočkou na prechádzku, stáli sme na prechode pre chodcov (na dvojprúdovke, zastavil nám bus, ešte mi ujo šofér ukázal, že môžme prejsť, tak som vystartovala. A v tom autobusár trúbi jak najatý, tak som strhla kočík k sebe a asi 15 cm pred kočíkom preletel nejaký idi ot. Ináč, určite nešiel 50km/hod, pretože to ubrzdil asi 15-20 metrov za prechodom. Môžem ďakovať autobusárovi, lebo keby nezatrúbil, tak ten haj zel určite stiahne kočík. A ešte som naštvaná na seba, že som v tom šoku nekukla na jeho ŠPZ. Ale asi 5 sekúnd som stála bez pohnutia na prechode a predychávala a potom som rýchlo šla na prechod a ma to vôbec nenapadlo, až pozde.
Ináč, ja bežne nezvyknem nadávať, a už vôvec nie pred Vaneskou, ale som potom volala segre čo sa stalo a teda toľko nadávok som už dlho za jeden deň nepoužila 😅

ivcap
2. apr 2007

Ahojte. Cairka tak toto presne sa stalo aj mne, keď som išla so Saškou. Nejaký DEBIL na ávii sa veľmi ponáhľal. V tej chvíli by ste sa mojej krvi nedorezali, celá som ztuhla.
Ďakujem za pochvalu, ináč tie chyby čo tam sú, urobila ta babena, ktorej som článok posielala, robila na ňom nejaké štylistické úpravy.
Dnes ideme kúpiť malej tú trojkolku.
Sašku som dala spinkať poobede, lebo už druhý večer mi nechcela zaspať, buntošila do deviatej. Keď spinkala doobedu, tak poobede mi zaspala až okolo piatej a potom sa jej večer nechce spať a vymýšľa. Reve v postieľke ako najatá, nechce aby som z izby išla preč a muselo byť zapálené svetlo. Kým zaspala prešla aj hodina. 😠 .Tak uvidíme čo to dnes bude. Teraz mi v postieľke zaspala po sediačky, skoro som ju chcela odfotiť, no boli vybité batérie 😠

hanka274
2. apr 2007

jezisi ,cairka, to ti verim, ten pocit.. 😠 😠 😠 😠 .musis pozerat aj do druheho pruhu, 😕 😕 VZDY. Vzdy bude viac idiotov ako normalnych vodicov. to bude vzdy. Nemozes sa spolahnut, ze ta kazdy pusti. Kvoli tomu treba oci otvorit este viac 😕 😕 a pozerat, aby sa vam nic nestalo. Aj ked len ja idem dakam, tak vzdy zastavim v strede medzi jednym a druhym pruhom a nakukam 😕 ci tam aj ten druhy zastavi. Inak ja osobne, ked sofer. a vidim kocik, vzdy pustim. 😎 😎 To je taky zvyk....takze pozor davaj !!!
Krasne oslavy vsetkym, my trosku neskor, az ku koncu mesiaca....
ja sa chystam v alltoys kupit tu hojdacku drevenu, a este niake odrazadko pozriet...joj a musim do tej protetiky mrknut na tie botky, ale to az tak nenahana, kedze my tak nepochodujeme ako Simi.
Barunka, aj vonku ti ide? Kolko ti prejde krokov sama? je sikula velka! 🙂

cairka
2. apr 2007

Hanka, ja tiež kukám, ale keďže kočík je v podstate meter pred tebou, tak nemáš šancu vidieť za autobus do druhého pruhu. To ide len s klasickým osobákom. Teda aspoň mne, keďže mám ledva 1.5 metra. 😅
Ivca, to teda urobila dobré štylistické úpravy. 😀

barunka
2. apr 2007

cairka, bože, to ti teda nezávidím, ja by som tam asi umrela od šoku, ešte šťastie, že ujo autobusár zatrúbil. takým hajzlíkom by trebalo pobrať vodičáky a capnúť na psychiatriu, lebo podľa mňa tú potrebujú najviac.
Hanka, Simi sa ešte bojí chodiť sama po vonku, však po tom páde sa jej nečudujem, ale ak niečo veľmi chce, tak behá ako drak. Po ihrisku hlavne, lebo ju k pár veciam nechcem pustiť, tak sa mi vytrhne a beží. Alebo u nás na dvore, keď je nablízku mačka.

cairka
3. apr 2007

Ahojte. Dnes sme rýchle 😅 Už zasa vstávame kolo šiestej 🙄
Aj Vaneska sa bojí chodiť sama vonku, ale včera sme boli v parku a mal tam jeden chlapec také šľapacie autíčko - traktor aj s vlečkou- ktoré sa jej strašne páčilo, tak som len čumela, koľko nabehala. Toľko naraz sa jej ešte ani dnu asi nepodarilo. 😕 Ale ináč vonku len za ruku, to dokáže už riadne kusy prejsť.

hanka274
3. apr 2007

hej, aj my vonku za ruku, ale doma sama tak max. 1 krok, aj to tak necely 1 krok bojazlivo. Cairka, ja to robim tak, ze vzdy ked nevidim, necham kocik, a ja idem dopredu. Aj ked idem na cestu a niekto "fajnovo" parkuje, ze ja nevidim, tak kuknem a az potom ide kocik, alebo idem tak bokom dako.....chapes...Davaj pozor moja, cesty su nebezpecne, auta rychle....Ja ani po chodniku po ceste moc nemusim, ved kolko pripadov je takych, co zrazilo maminy s detmi na chodniku. A nezabudnem na toho Martinka-hokejistu co dosiel o nozky....NA CHODNIKU!!! Hroza, je to hrozne.
Inak my tu dnes piseme dve. Mala mi tu vytukava, a ja musim mazat potom.....
Barun, a Simi doma beha ako drak? Normalne sa postavi, a spravi krocky? Sama? Kolko? Som tu dlho nebola, chapes...

barunka
3. apr 2007

hanka, simi chodí sama 🙂 začala keď asi 9,5 mesiaca, potom spadla na kvetináč rovno na noštek, potom tá nemocnica ešte... Bojí sa, že jej maminka niekam utečie, tak radšej má pocit, že ju držím za ruku. Ale keď som pri nej, tak ide. Alebo keď má nejakú motiváciu, najlepšie jedlo, tak ju minule jej tatinko nalákal domov keď sme ho boli čakať. Celú cestu jej mával pred nosom s brumíkom 😀 😀

hanka274
3. apr 2007

a kolko krokov spravi sama bez drzania?

alita
3. apr 2007

Ahojte,Tamarka uz nachodi za ruku kilometre.Dnes sme isli na ihrisko,drzim ju za ruku,zbadala lopatku a sama sa za nou rozbehla.Normalne presla takych 5 krokov,sadla k lopate,len som oci vyvalovala.Vobec som na to nebola pripravena,ja ze aka to bude udalost ked zacne chodit a ona takto 😀 Hadam to do roka este aj stihneme.
Hanka ako sa ti byva?Dnes sme boli pri Strkovci na tom detskom ihrisku,je to tam super.
Sweetienka ty si niekedy bola v Senci s malinkou plavat?Ja viem,ze Kacenka tam chodi,len ta tu nebyva casto.Chcela by som sa tam ist niekedy cez tyzden mrknut.

cairka
3. apr 2007

Hanka, moja malá začla chodiť sama pred troma týždňami a spraví tak 6-7 krokov v pohode, keď moc niečo chce, tak 10-12. Ale Hanka je o mesiac mladšia 😉

hanka274
3. apr 2007

no baby ja ziram, co som premeskala absenciou. My fakt len taky jeden krok, je pravda, ze neskusam, nechavam na nu celkom.....
my ideme teraz na strkovec.....byva sa supis, este bordel, lebo stierkujeme 1 izbu, tak mame vsetko v obyv. tato je do vecera v robote, takze sa robi sto rokov ta izba, skoda, ja nemozem, neviem, inak by som spravila cez den, doobeda.....

ivcap
3. apr 2007

Ahojte. Hani, ani my ešte vôbec sami nechodíme a tak to vyzerá, že do roka to ani nestihneme. Saša sa nejak neponáhľa s chodením.
My už spimkáme. Odkedy sme prešli na jeden spánok cez deň, tak je to v poho. Doobedu ju vyšťavím vonku do poldvanástej, ani nechcela obedovať, len sa nypila a hneď zaspala. Pobede sme boli von do polšiestej . Zaspala už o siedmej. Je fakt, že sa mi teraz trošku skôr budí, dnes to bolo o šiestej ☹ ,ale hlavne, že zaspí sama. Musím poklopať .

hanka274
3. apr 2007

ahojko ivcap, a prespi celu noc bez kojenia? ja mam tiez doma poklad co sa tyka spanku, od 3-tieho tyzdna spi celu nocku. Teraz je to asi od 21,00 do tej 7-mej. klop-klop....

barunka
3. apr 2007

hanka, no kým nespadne. Chodí ako normálny dospelák, len sa občas vytrieska 🙂

hanka274
3. apr 2007

ty brdo! super, fandim vam!!!

anika
3. apr 2007

hani,ivca, no ani Branuch sam nechodi, len okolo nabytku, tiez to nesilim, ved ja ho to nenaucim, tak nech na to pride sam, lebo aj ked skusam ho chytit za rucky, nechce, maximalne trocha, ak ide tvarou ku mne 😎 on vsetko sam 😉

Dnes sme zase stratili cumel, nastastie som uz mala jeden Nuk v zasobe 😉 🙂
Boze Cairka, az ma striaslo ☹ 😠

janakl
3. apr 2007

no teda, trosku to tu zanedbám a cítam hodinu 😕

teda cairka, tak to sa stalo aj nám... u nás je medzi obchodíkmi taký vchod medzi cinziaky cez chodník a samozrejme ze je tam zákaz vjazdu. sli sme po chodníku a zrazu sa na nás vyrútil taký pako... myslela som, ze sa už neposkladám, strasne som sa zlakla a normálne mi prislo zle..este ze som sa mala o čo opriet, rozdýchavala som to dobrú pol hodinku. a to nespomínam včerajsiu cestu do roboty. zdialky som sa pozerala, ze preboha, čo henten robí, siel nejako divoko, zrazu vybehol na chodník, ale na druhej strane, tak som len pozerala, reku asi tam zastaví, siel dalej,jak blázon a krízom cez cestu primo na nas.... vyleteli sme s kamoskou do trávy a ten pako sa asi spamatal, vrátil sa na cestu a šiel dalej, zhasol svetlá a siel...tak som zavolala policajtov, ten debil bol ozratý...teraz môze byt rád, ze mu zobrali papiere skôr, ako niekoho zabil...este teraz, ked si na to spomínam, ma trasie.
dakujeme za gratulácie, už sme pomaly aj zabudli, ze bola nejaká oslava, nebyt torty v chladnicke. ked mi tato stiahne fotky do pc, tak nejaké pridám.
Sofii sa torta rátala, no viac sa zaujímala o grilázky.. tie fakt miluje a je to jedíná papa, na ktorú ju nalákam... aj ked sladkosti jej nedávam, grilázky su grilázky..hm je po mame. My sa este stále bojíme pustit prsta, ale chodí uplne suverénne. ked ju vsak pustím,tak zostane stát a caká a kričí.. 🙂 ale na oslave bola 100% zo vsetkych strán na nu niekto volal, babky, dedovia, netere.... tak sa zvrtla na opatku a hybaj do kuchyne.. sama 😕 😕 😕 😕 to nemalo chybu. takze mi pekne ukázala ako chodí a ked nejdu oni prec, tak ide ona, kriku tu už bolo dost 🙂
cele dni chodíme trhat sedmokrásky a nastastie ich je este dost.. ráno sa zobudíme a už ma tahá do okna pozerat a havká, len čo oči otvorí, lebo pred ciziakom máme taký malý parcík, kde je vzdy nejaký psíčkar a ona ich miluje.
ked sme doobeda doma, tak ma vezme za ruku, chytí kluce a vedie ma ku dverám, ze chce ist prec. ked je unavená, tak mi vezme prst a zavedie ma k posteli.. je to fajn, ze už vie, čo chce a vie ako to dat najavo.. len keby sme sa este rozjedli a bude to uplne super...
ivca, ten clánok je fakt super, baby maju pravdu, aj nejaká slzicka sa mi tlacila do ocí, a hned som sa isla pritulit k tomu môjmu pokladu.
ja som tiez myslela, ze si mladsia, to nechcem s tým povedat, ze si stará.. 😉
no koncím, ja sa tu vzdy rozpisujem, ako keby som tu mala sukromnu stránku 🙂
tak sa opatrujte a uživajte si krásneho počasia.
a zajtrajsiemu oslávencovi prajeme vela, vela, vela zdravícka, šťastícka, usmiatu a stastnu maminu a starostlivého ocinka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre