Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
11. apr 2007

ahojte, tak ja mám dnes za sebou rtg zuba, zajtra mi ho idú vytrhnúť, tak už teraz sa bojím. Nejaký ten týždeň budem bez môjho zúbka a potom mi dajú umelý... Otras... To som dopadla.

Vaneske gratulujeme k prvému rôčiku, krásavica nám už vyrástla a určite robí maminke len samú radosť.

Všetky boliestky fúkame, aj my ich máme kopu, máme odretú hlavu, chrbát, ruky, nohy, modriny snáď všade na tele... Ale ono to tak asi chodí.

Aj ja som pridávala pár foto do albumu, už mi to nedalo, nepridať tam niečo nové, aktuálne.

cairka
11. apr 2007

Barunka ďakujeme. Vy ste s Vaneskou v jeden deň slávili, tak sa mi vidí 😉
Radosť mi robí, ale máme teraz jeden problém. Malá hryzie. ale riadne. Dnes už mi normálne zostala krvavá podliatina, jak ma chmatla. A najnovšie začla robiť také, že príde sa akože potuľkať, pusinku mi dá a aby to nebolo také romantické, tak na koniec ma cvakne zubami 😒 Už som skúšala ju to odnaučiť po dobrom, ale asi už začnem skúšať aj po zlom 😖
Ináč máme asi také lepšie obdobie teraz, je to spokojnučké bábatko, takmer stále sa smeje, jeduje sa dosť málo teraz (dúfam, že nezakríknem 😠 ) . Len má veľa zubov 😀

kvendolinka
12. apr 2007

Dakujeme za ofukane odreniny.Nati odkazuje ze uz neboli 😀 Barun jeeeeeeeej Simi je zlatunka na tych fotkach a ako bezka 🙂 zlata je.Nati ide pekne len ked ju drzim akonahle ju pustim zacne metat rukami rozkyva bokmi a bacne.Asi jej este chyba odvaha ale zato na ine blbiny na to ju je 😒

cairka
12. apr 2007

Kvendolinka, vy ste tu riadne zavčasu dnes boli 😨
Dnes bude zasa pekne, tak strávime asi väčšinu dňa vonku. Ako riešite papania, keď ste dlhšie vonku? My sme mali na desiatu väčšinou jogurt, ale sme nahradili presnidávkami a ovocím a malá sa nemôže vykakať 😅 Pritom fakt popapá veľa ovocia za deň a ešte aj večer v kaši má ovocie.

sweetienka
12. apr 2007

barunka, drzime palceky, nech u zubara necitis ziadnu bolest, alebo ked musi byt, nech je minimalna 😉
hanka, barunka, pozerala som fotky, no Simonka je sikulka nadherna 🙂 a hanka tiez, zlatucka s tym macikom 🙂 my sme tusim tiez negratulovali Vaneske ☹ takze obrovsku pusinku a vseeetko najsamlepsie, nech mamina poslucha 😀
cairka, my ked sme dlhsie vonku mame pri sebe kukuricne chrumky, alebo frutapuru a vodicku, zatial rekord sme mali 5 hodin vkuse 🙂

hanka274
12. apr 2007

aj my s chrumkami vonku s tymi velkymi zltymi.... Aj mna minule zubarka potesila....cakaju ma mostiky....tesim 😀 , mam hrozne kazlive zuby a hlavne sklovinu, kvoli tomu....tak juchu 😠 😠
Hanke sa chodit samej vobec nechce, postavim, vydrzi sama, ale ma istotu dolu, tak sa stiahne na zem a uz smyka jak formula...
tak zatim...

barunka
12. apr 2007

cairka, áno, v jeden deň 🙂 S tým kúsaním to poznám, aj Simonka kúše, ale ona zásadne len mňa a najradšej do nosa a krk. Tiež sa tvári, že mi ide dať pusinku a potom roztvorí obrovskú tlamu a dobre ma pokúše.
My keď sme vonku, tak tiež krmim v kočíku, buď rožkom, výživkou, alebo len nejakým jablčkom. Vždy máme pri sebe chrumky, piškoty, rožok a podobné hlúposti, nech ju mám čím zabaviť. Cez deň nedudlujeme, takže jediný spôsob ako ju udržať v kočíku je krmiť ju...

a k tým mojim zubom, dostala som dve umrtvovačky, plus niečím potreté ďasno čo vraj umrtvuje a houby mi to umrtvilo. Akurát tak nos som si necítila... Doktorka mi vravela, že dve hodinky nebudem nič cítiť a potom pomaly prestane účinkovať injekcia. Vyšla som z ordinácie za vzduch a injekcie sa rozhodli prestať účinkovať, tak som si to pekne odtrpela. Bolesť je to riadna, už to nechcem viac zažiť... Najbližšie tri týždne budem štrbavá 😖 a potom dostanem nový zub... Ach jo, ale predtým ešte obrusovanie a kadejaké hlúposti. Najviac ma štve, že tento zub sa mi zapálil pred 4 rokmi a vtedy sa dušovali, že je to o.k. Dva roky mi ho robili, platila som u môjho súkromného zubára veľké prachy a teraz sa mi zapáli a zlomí a musí ísť von... Ach jo... Prepáčte, že sa vám tu vypisujem, ale musím sa niekde vykecať, Simi som už konečne dnes horkoťažko presvedčila, že je už najvyšší čas spať, manžel neni doma, tak sa nemám komu posťažovať...

cairka
13. apr 2007

Barun, úprimne s tebou súcitím. Prene týmto som si prešla takto pred rokom. A dúfam, že už viac nikdy 😅
Baby, my asi ideme byť zasa choré 😖 Ešte nejdem k dr., kým nemá teplotu, ale nevidím to moc ružovo. Cez deň jej v podstate nič nie je, občas zakašle, ale tá noc. Vôbec nemôže ležať na chrbte, to sa ide zadusiť. Skúsim ju preliečiť zatiaľ len doma a uvidíme 😔

hanka274
13. apr 2007

cairka, skus na brusko a odsavat, soplik musi von, inak sa nebude dobre dychat a bude to tiect dolu a potom bude kasel. drzte sa!!!

barunka
13. apr 2007

cairka, ďakujem 🙂
dúfam, že nebude Vaneska choručká, skús jej podložiť matrac, sprej do nosa, možno to masielko na noc na hrudník, aby sa soplík uvoľnil... Ja za odsávanie moc nie som, kdesi som čítala a aj mi to dr. vravela, že odsávaním sa len stimuluje tvorba hlienov a že ona odporúča max tak ráno a večer pred spaním, prípadne ak už je soplíka veľa, tak trošku odsať pred jedlom...
držím vám palce.

hanka274
13. apr 2007

moze byt, my sme este neodsavali, to som len tak v ramci pomoci...
a pokial mala zvlada, tak chodte von, nebudte doma, to ju "ozivi" aby bola fit....chapes.

barunka
13. apr 2007

no jasné, na to som zabudla, vraj čerstvý vzduch najlepšie uvoľňuje soplíky, treba byť veľa vonku...
ja s odsávaním tiež nemám bohvieaké skúsenosti, párkrát som sa pokúšala, ale stačilo len nástroje vytiahnuť a už sa vrešťalo...

nikolasko
13. apr 2007

barunka moja zlatá tak to si si teda riadne vytrpela u zubára ale ber to tak že ten umelý už bolieť nebude 😉
baby čo teraz obliekate drobcom von?u nás je 20stup. 😎
dnes sme boli prvýkrát v piesku a na moje počudovanie ho ani vela nepojedol čakala som viac 😅 domov sme prišli obaja ako zo stavby ale vyjašil sa tak to stálo za to 😀

barunka
13. apr 2007

nikolasko, ja mám na simi len ponožky, tepláčky a tričko s krátkym rukávom. Včera si už tepláčky chcela vyzliecť, ale to jej nedovolím zatiaľ... Veď boli úplne tenulinké.

a pieskové foto nemáš???? 😀

nikolasko
13. apr 2007

barun foto ešte nemám ☹ ale napravím to čo najskôr 😉
ja ked pozerám na susedovcov pančušky hrubá bunda čiapla.... 😕 tak nechápem a to sú 2-4roční chaloši
a čo jedálniček ?

barunka
13. apr 2007

niki, neboj, aj ja si dakedy pripadám ako taký magor, všetky deti dlhé rukávy a simi si vytiahne tepláky po kolená, lebo jej je teplo

jedálniček je u nás momentálne biedny, žijeme na piškotách, chrumkách a jogurtovom nápoji. idú ďalšie zubadlá, takže je Simi pekne ujačaná a náš režim je v ťahu... 😖

nikolasko
13. apr 2007

moja zlatá 😵 už aby mali tý naši drobci kompletný chrup a my trošku pokoja 😀
Niki mi spí už iba raz za den a to 1-1,5h.a vnoci sa budí ešte častejšie ako ked bol ešte malinkaté bábo 😀 stále len mama mama

barunka
13. apr 2007

to s tým nočným budením poznám. Je to strašné, keď tie detičky vrieskajú každú pol hodinku hodinku. Ja už k nej nemôžem poslať ani manžela, lebo keď simi uvidí tata, tak začne jačať ešte viac a kričať mamama...
Snáď im to čoskoro prejde..

nikolasko
13. apr 2007

dúfajme v lepšie a čakajme horšie 😉
Nikuško sa zobudil tak sa ideme napapkať obliecť a ideme von pačko 😎

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivcap
13. apr 2007

Ahojte babenky. Včera sme zasa zabudli na Alitkinu Tamarku. ☹ .Takže Tamarke posielame velikánsku pusinku, hlavne nech je zdravunká.
Dnes som bola pozrieť v robote, je to potvrdené, do roboty sa vraciam od septembra. Normálne sa z toho nemôžem spamätať, ďoma som si musela dať frťana. Saška tiež teraz začala byť hrozne mamičkovská. Keď ma nevidí, tak hneď začne mrnčať, dúfam, že toto obdobie nepotrvá dlho. Už aby začala chodiť, vonku už nevládzem s ňou behať, neskutočne ma bolia kríže.

barunka
13. apr 2007

jeej ahoj ziza, teba som tu dlho nevidela... akurát som sa chystala vypnúť, ale nedalo mi to.
ako sa vám s Peťkom darí?? Inak je to strašný fešák, priebežne sledujem vaše foto, má nádherné vlásky. Čo ja by som dala zato, keby simi niečo na tej hlavičke narástlo 🙂

Simi je stále ako malý diablik, od rána je na nohách, nechápem kde berie toľko energie a že ju tie nôžky nebolia, lebo ja mám večer vždy pocit, že mi idú odpadnúť 😀 😀 😀
no ale už utekám pozbierať prádlo, lebo kráska sa prebudí a s jej pomocou mi to bude trvať neskutočne dlho...

papa baby, nikolasko, peknú prechádzku, aj my ideme za chvíľku

nikolasko
13. apr 2007

ziza vitaj v aprílčatkách a máme modro-sivý kočík ked ma uvidíš tak kludne oslov pokecáme osobne 😉 ale už ozaj padám 😎

cairka
13. apr 2007

Ahojte. my sme na skok doma, hneď zasa bežíme preč. Dík za rady. problém je ten, že my nemáme čo odsávať - ona má úplne prázdny nos. Asi sa jej to tvorí rovno na prieduškach. 😖 Ešteže je tak pekne a nefúka, ináč by sme museli doma sedieť. Dávame mar plus a Ambrobene, tak uvidíme, čo to spraví.
Tamarke všetko len to najlepšie prajeme. 😎
Ivca, Vaneska tak poriadnejšie chodí cca. týždeň a už som v stave, že ako bolo dobré, keď sa ma furt držala za ruku a nechodila kade-tade 😅

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barunka
13. apr 2007

ziza, jasné, kríže nie sú žiadna sranda, ale poviem ti, oveľa lepšie je to, keď tí naši čerti nechodia sami. Simi ide pekne so mnou za ruku, no akonáhle chce robiť zle alebo jej niečo nedovolím, pustí sa a uteká urobiť zle. Potom sa vráti s takým prosebným pohľadom, že sa jej nedá neodpustiť.
Narodeninky budeme sláviť len doma, urobím Simi tortičku, dáme sviečku a hotovo. Dáme jej darček (ešte nemáme nič kúpené). Teraz tak predčasne ideme v nedeľu do zoo. Chcela som ísť na jej narodeninky, ale manžel bude pracovať vtedy ten víkend, takže nič z toho... A vy čo???
Bude mať chicco ten hawai??? Ja mám ten puzzle, a ten je teda taký špinavý po Simonkiných útokoch, že ho najbližšie musím naložiť do práčky.

Ozaj baby, aj vaše deti sa dokážu v priebehu hodiny tak neskutočne zašpiniť, že to treba pomaly vyvárať??? Lebo ja keď pozerám tie krásne čisté detičky v kočíkoch a moju Simi po pol hodinovej prechádzke, tak mi je až do plaču. A to nevravím o tom, keď ju nechám blázniť sa na dvore...

anika
13. apr 2007

ahojte, my sme dnes absolvovali dvoch doktorov, na ocnom a na urologii, troska sa mi zda, ze mu ubieha jedno ocko, ale vraj nie, to mi povedala ta dr., este mi dohovorila, ze co tam robim, keby nieco, tak az v dvoch rokoch 😲 a na urologii sme boli skontrolovat pruh, co mu este v porodnici objavili, ale odvtedy nemal ziadne problemy, tak to sa spravilo 🙂

ahooj ziza, ja som na teba myslela, ze co sa nepridas medzi nas 😉 , ako sa vam byva?
Ja som mala kedysi taku prazdninovu kamaratku z Nitry, mala starych rodicov tam kde ja, ale to uz je teda riadne davno

cairka
14. apr 2007

Ahojte. Tak my sme jasní. Vaneske vystúpila večer horúčka, má ju doteraz, ale relatívne kľudne spí. Potom, keď vstane, zbehneme na pohotovosť ☹ Najviac ma desí, že zatiaľ čo ešte večer to vyzeralo na priedušky, tak teraz je úplne zachrípnutá. Blúzni z teploty - reční si zo sna, pol slova jej nerozumieť 🙄
Barunka, aj my sme také prasiatka po 10tich minútach vonku. Tí čistí ešte určite nechodia 😀 Doteraz sme mali jedny tepláky na dva dni a teraz máme dvojo teplákov na jeden deň 😅
Anika, akurát tento týždeň som sa známej (zdravotnej sestry) pýtala, že dokedy je "normálne" ak ubieha očko a tiež povedala ža aspoň do 2 rokov treba počkať, ak nemá niekto v rodine problémy so zrakom. Aspoň si mi to potvrdila 😎

sweetienka
14. apr 2007

cairka, Vanesocke skore uzdravenie 😵
baby, co sa tyka odsavania, kamaratkina dcerka dostala zapal uska kvoli tomu, ze neodsavali sopliky 😠 tak teraz mi povedzte, odsavat? neodsavat? mala ma obcas tiez plny nostek, ale snazim sa odsavat, aby mohla dychat
Tamarke gratulujeme k narodeninkam 🙂 nech je stale zdrava, krasna, poslusna a stastnucka
inac ani my este nemame pre drobceka darcek k narodeninkam, skusala som ju posadit do trojkolky a ona tam stala namiesto toho, aby sedela...aj u vas bolo nieco take? som ju posadila a ona hned vstala aj ked som ju vozila po obchode, som sa bala, ze odtial vyskoci, zdalo sa mi, ze jej je mala, aj ked to vraj bola klasicka velkost trojkolky, z dracika

sweetienka
14. apr 2007

a este som zabudla, aj ja mam pocit, ze malej zabieha ocko, boli sme u ocnej ked mala asi pol roka, mame prist na kontrolu niekedy v lete...ale v porodnici mi povedali, ze je normalne, ked zabieha ocko do troch mesiacov, potom mi lekarka povedala, ze do pol roka, ocna, ze sa to upravi okolo roku no a teraz zase citam, ze do dvoch rokov 🙂
pekny vikendik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre