Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
2. máj 2007

Noooooooooo to aj Nati je jak salena ked tahame soplose.Meta,jaci az si myslim,ze susedia zazvonia ci ju netyram 😝 Juj aj ja by som sla k moru ale chystame sa o take 2 roky tak snad z toho daco bude 😎

barja
2. máj 2007

To s tými susedmi si vystihla presne 😀 Stále sa mu pri tom odsávaní snažím vysvetliť , že to je pre jeho dobro, ale asi to nechápe 😀 😀 Vrieska jak o život. Práve sa ho snažím uspať ale je to bieda.

barunka
2. máj 2007

Ahojte. Ja som tvaroh ani podobné veci ešte neskúšala, vlastne stále nesolím, nekorením, syr mala Simi len párkrát, ale to len otvorila pusinku, olízla a vypľula, nechutí jej to. Čitala som ale, že všetko toto aj bielok zavádzať postupne po dovršení jedného roka...
Čokinu a podobné veci tiež ešte nedávam, ale priznám sa, že ja mám moje sladkosti uložené v Simonkinom dosahu a párkrát sa stalo, že som to neustriehla a ona si čosi ukradla...
sweetie, a akú má tá trojkolka vysokú rúčku? Je pre teba o.k.??? (lebo ak je o.k. pre teba, pre mňa bude na 100%, len sa musím zbaviť hentej obludy) Mimochodom, nakoniec máme tú kozmonautovú trojkolku od svokry a každé dva metre odpadávajú zadné kolieska 😲 😲 😲
barja, to je super, že sa tak dobre znášajú, ja by som tiež chcela druhé dieťatko asi keď bude mať simi tých šesť rokov aj keď všetci tvrdia, že to je zlý vekový rozdiel, že treba hneď po sebe. No ja si neviem samú seba predstaviť sedieť doma šesť rokov na materskej. By mi preskočilo...
cairka, ja teda neviem ako sa k detičkám správajú v DD, ale možno má strach, pretože sa tam k nej nesprávali najlepšie, ale to všetko prejde. Hlavné je, že tebe verí a má ťa rada, na zbytok rodiny si zvykne postupne, asi to chce len čas. Inak ty musíš byť veľmi trpezlivá mamina, klobúk dole
Čo sa týka mojich výchovných metod, tak možno vám prijdem uletená, ale ja som zatiaľ simi ešte nikdy necapla a zatiaľ neplánujem. Aj keď sa priznám, že niekedy by som mala sto chutí, ale ja to riešim inak. Ignorovať sa u nás tiež neoplatí, pretože vtedy sa záchvat ešte zhorší a Simi je schopná sa v hneve ešte aj prizabiť. Ja sa vždy odventilujem tak, že ak niečo vyvedie, proste na ňu zvýšim hlas, zakričím si. Mňa prejde zlosť a Simi skrotne a začne sa mi vtierať...

Inak ešte sa vám chcem posťažovať, včera môj manžel zabudol zavrieť na kúpelke dvere a Simi si vliezla do vane, pustila si vodu a keby som nedobehla, tak sa snáď obarí, lebo si pustila úplne vrelú. a to bola len sekunda, ani som si nevšimla, kedy zmizla. No a potom neskôr sa vyštverala na posteľ a vyšrobovala žiarovky z lámp. Tak som sa zľakla, ani si nechcem predstaviť, čo by bolo, keby som ich mala zapojené v elektrine...

kvendolinka
2. máj 2007

jeeeeeeeminecku Simi je spekulant number one.Moja zlata si musela mat srdce az v krku ze?Ale sikula je to aj tak 🙂 Ty si na tom presne ako ja.Aj ja chcem mat babo az o takych sest rokov.Dalsia materska po materskej neprichadza do uvahy aj robit chcem.A kazdy mi hovori ze budem lutovat,ze Nati bude prvacka a ucit sa s nou a popritom sa starat o babo a pod.Vsak mi uz aj nejako pomoze a bue samostatnejsia no nie?

hanka274
2. máj 2007

----Boze barunka, ´musite davat velky pozor, ta Simonka je fakt divoska!
my sme si k moru a aj sem na SR kupili Sebamed 50-tku tusim. Ale aj ked ju nedavam na priame slnko a snazim sa vzdy mat striesku a tak, aj tak ma ruky a tvaricku trosku hnedkastu.
Ja som malej uz capla po zadku, ale viete, to len tak bum, a to jej skor doslo asi smiesne, lebo sa jej to lubilo a smiala sa. No a tiez niekedy zakricim. Ved ma pravu ruku celu oskretu na kazdom prste, vidiet, ze je pravacka, teda asi bude. To ma z dveri, zo suflikov.... 😖 ☹ ☹
My by sme chceli tiez vekovy rozdiel tych 5 rokov. Aj mne to dojde fajn, mozem sa plne venovat, a nebudem mat chut v 30-tke na tretie nebodaj, aj ked nevylucujem, ale 2 stacia...

hanka274
2. máj 2007

ma napadlo, niake regulovatelne voditko na Simcu... 😀 😀 😀 😀

kvendolinka
2. máj 2007

ale fakt predavaju voditka na deti 😀 😀 😀 ale vazne na mimibazare

barunka
2. máj 2007

baby, neuveríte, ale včera som manželovi vravela, že si pôjdem kúpiť vodítko a budem mať simi na ňom 😀 😀 😀
Ale vážne, keby ste ju videli, však ona je celá zelená, modrá, fialová, nohy, ruky samé škrabance, po hlave samé hrče a odretá pusinka, pod okom pozostatky monoklu, nos kompletne celý odretý. NO fakt ako týrané dieťa... 😲 😲

inak som rada, že nie som sama, kto tak zmýšľa, mne príde zlý vekový rozdiel aj tri roky, napríklad veď to staršie by malo ísť do škôlky a tam sa s ním predsa treba tiež "učiť" a plus starostlivosť o bábo...

hani, prepáč otázočku, ale koľko máš ty rokov?? lebo podľa tej 30-tky súdim, že máme tak podobne... Ja som teraz oslávila 22 🙂

nikolasko
2. máj 2007

Ahoooooj baby zlaté konečne môžem trošku mrknúť 😵 aj sem
dakujem velmi velmi pekne za všetky gratulácie pre Nička
😉
aj ja chcem privítať nové tváre a som rada že sú tu noví chaloši 😉
Niki nám behá po byte už asi taký týžden úplne sám vonku mu trošku chýba odvaha tak pýta ruku
idem pridať foto

kvendolinka
2. máj 2007

ahojky nikolasko 🙂 ako dopadla oslava?

hanka274
2. máj 2007

ja oslavim 4. jula nezavislych 24. To akoze amici maju den nezavislost, chapes 🙄 😅
ja som pocula o voditkach od jednej kocky co bola dlhsi cas v UK a videla tam pohodove maminky, ktore mali deturence asi v nasom veku, teda okolo 1r, a nechcelo sa im behat za detmi, pretoze prave kvakali s druhou pohodovkou a tak ak male uz vedelo same chodit, sup na voditko a ides... Mne to pride dost uletene 😅

kvendolinka
2. máj 2007

ja som tie voditka videla aj pri dvojickach a to by som si teda pri 2detoch zaobstarala urcite 😝

barunka
2. máj 2007

ja som si všimla, že tie vodítka používajú aj maminky, keď im deti ešte nevedia poriadne chodiť (alebo to nie sú vodítka??) upevnia a bábo nespadne, lebo ho to vodítko zachytí... 😅 😅

hanka274
2. máj 2007

baby a nemylite si take akoby vaky, co si upevnite akolo seba a idete, ale voditka? ved pochodujem s babom nie, ked sa uci.

nikolasko
2. máj 2007

kvendol oslava dopadla dobre Niki sa predviedol v plnej paráde a naši kamaráti odchádzali o 2.30 ráno tak si to vieš predstaviť ☹ ešte dnes som to nedospala
a k tým vodítkam no podla mna to musel vymyslieť nejaký pohodlný degeš

kvendolinka
2. máj 2007

Ja som videla take ze to malo popruhy cez hrudnik a bolo to na snure 😀

kvendolinka
2. máj 2007

Krasne fotecky 🙂 fesacisko bol aj s maminkou 😉

hanka274
2. máj 2007

no ved take kvendoli, ale tam v UK- to bolo uplne vraj ako na havov.
nikolasko, tak to ste riadne santili...
idem si ja tiez vytriedit dake fotky, co sem dam...

hanka274
2. máj 2007

teda, popruhy ma aj rodic aj dieta, take som videla ja, a to je take v poho, ale hento....? jak na psa.

kvendolinka
2. máj 2007

hani to akoze okolo krku mali tie deti? 😨 preboha fakt su svihnute tie anglicke matere

nikolasko
2. máj 2007

joooj barun simi treba kúpiť prilbu 😉 moja zlatá tá má na tú pusu štastie
kvendol dakujem
ja osobne by som na svoje dieta žiadne vodítko nedala ved dnes je kopec pomôcok ked sa učia chodiť

barunka
2. máj 2007

nikolasko, super fotky, malý je úžasný 🙂 fešáčisko

kvendolinka
2. máj 2007

barunka akurat kuken fotky a ze Bojnice.Aj vy ste boli?Ale ty mi vies povedat ktora Zoo je lepsia?Blava alebo Bojnice?

hanka274
2. máj 2007

kvendol, neviem ako to mali deti, to snad nie. ale mamina to drzala normalne ako voditko, ale spominam tusim ta kamoska mi vravela, ze okolo krku alebo pasu skor, ale niekedy prehana, takze neviem ako, ale vyzeralo to hrozne, dlha snura.....na konci dieta....mne sa to nepaci, aj ked Simi-ta betarka... 😀 😀 pre jej dobro by to bolo....
nikolasko, ake mate pekne fotky z oslavy, aj my sme mali hnedu tortu-takeho Maca, dam ho sem, idem pozriet nase foto. A ake mate pekne velke uz zubky!!! Pekny je ten maly, fesulo! A ty sa strasne podobas na herecku Anne Heche-neviem ako sa pise to jej priezvisko, hrala v zopar hororoch a aj s H. Fordom v tej komedii co na ten ostrov padli, aj Ros z Priatelov tam hral. Velmi mi ju pripominas, to ti uz urcite niekto povedal.
Idem pozriet Barunkine fotky.

nikolasko
2. máj 2007

hanka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hanka274
2. máj 2007

urcite Bojnice su krajsie. To je siroko-daleko zname!
A navyse ostrov lemurov, no hotovy Madagaskar!
nikolasko, dufam, ze si to nezobrala ironicky, snad som ta neurazila. ☹

barunka
2. máj 2007

kvendol, no boli sme v bojniciach, ale ak ti mám povedať môj názor, tak viac sa mi páči BA Zoo, v bojniciach sú hlavne vtáčiky a podobné veci, tam sa mi ale páčila tá detská zoo. V BA je veľa iných zvieratiek, malé srnky, kozičky, prasiatka, je tam dynopark... Neviem, mne osobne sa viac páči táto zoo...

kvendolinka
2. máj 2007

hej tie lemury boli perfektne.Mala je pri nich odfotena

nikolasko
2. máj 2007

hanka nie dobre som sa pobavila že herečka ja si pripadám a to dosť často ako največšia ohava na svete 😀 😀 😀 😀
baby zlaté ja vás opúštam idem musím žehliť a nejaké to tu mám dnes pomalé a nemám nervy čakať kým sa mi to načíta
tak sa majte pekne a užite si slniečko 😎

hanka274
2. máj 2007

v Bojniciach su slony, v BA nie, napriklad. Dynopark sa mi moc nepaci, trosku som cakala viac. A ked som sa dozvedela, ze sme ten dynopark kupili od Holandanov, ci tam z nejakej tej krajiny severskej za par supov, pretoze u nich to bol hit v ere Jurskeho parku, no a my uz davno po a akoze mame Dinopark. Ale je hlavne, ze sa to detom paci a hotovo, sice synovec bol vystraseny, ale on bol taky bojko, za rok sa zmenil vela.
Mne sa aj prostredim velmi paci v Bojniciach, hned pri hrade, kupalisko, strelnica pre nasho tatu....je to tam krajsie. Tu v Ba hned pri tuneli, da sa povedat pri buducej dialnici, vyjdes von a nic len parkovisko, budova STV, mozno sa na to pozeram inak-ako bratislavcanka. Ale viac sa mi tie Bojnice pacia.
a kolko je vstupne v bojniciach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre