Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
8. máj 2007

My už varíme normálne - omáčky, kaše, občas (málokedy) puding, prívarky

hanka274
8. máj 2007

pusu si Hanca nevie utriet, ale vezme si servitku a fuka nosom-to akoze smrka. Lebo vsetko samozrejme do pusy davala, tak som jej povedala, ze to nie do pusy, ze sa tam smrka-tak fukne aj ona. Mozno nebudem mat problem ju naucit naozajsky smrkat neskor 😀 . A oco moj bol na MS a doniesol malej klasika matriosku a ona hned do pusy. Ale som jej zase povedala, ze to nie do pusy, ze ovonaj. Lebo to drevo pekne vonalo. A ona ovonava, sem tam si to pomyli s pusou 😠 ale to tiez vie-vonat. 😎

hanka274
8. máj 2007

a aj paci vie dat. Ked mi nieco podava. A aj ked ja jej davam, tak opakuje, paaaaciiii.

vroni
8. máj 2007

Aj ja sa musim pochvalit. Okrem remeslenikov nas dnes este postihla aj pliaga v podobe starej mamy 😝 a tak som bosorke dala do rucicky krabicu mlieka a vravim jej: "Odnes mliecko starej mame, Natalka." A mala s total dolezitym ksichtom to mlieko naozaj odniesla. A odovzdala starej mame 😲 😲 😲 Uplne ma nadnasalo, aka som na nu bola pysna 😉 Ale bolo to bez slov. Asi budeme mat doma maleho zahoraka (po mojom otcovi 🙂 ) - do piatich rokov "nebude o cem" Hanka, do servitky fukame aj my 🙂 Pusou, samozrejme. Ale ovoniavat este nie. To radsej slecna ochutnava
Cairka, ta tvoja mala je inak sikovna!!! Cesat sa a utriet si pusu sa nasej ani nesniva. A sama si drzat flasku hranici v jej predstavach asi so zlocinom ☹

hanka274
8. máj 2007

vroni, takze si rozumies so svokrou... 😀 😀 😀

barja
8. máj 2007

Jé konečne ma starý pustil k internetu 😀 Ale ste popísali 😉 Ja neviem ale ako čítam, že čo už vaši drobci všetko vedia tak len tíško závidím. My nič také mimoriadne. Maximálne ako hovorila Hanka a Vronka tak čo mu poviem to mi podá a vie si umyť s kefkou zuby. Inak si ani nemožem spomenúť. 😒 Nočník obchádza z ďaleka, vreckovku na smrkanie strčí do huby, schody sme ešte nevideli, z pohára pije tak , že polku si vyleje na tričko.... nooo máme čo dohaňať 😉

cairka
8. máj 2007

Barja, mňa veľa vecí ešte ani nenapadlo ju učiť, až keď tu niekto napísal, že už vedia 😎 Napríklad fúkanie tu baby spomínali a už aj my fúkame. ale samú by ma to nenapadlo 😅 A viac vecí.
A teraz fakt veľa opakuje, čo robím ja, to skúša aj ona.
Už našťastie spí, dnes mala nejaký deň b.lbec, od rána bola mrzutá. Podvečer sme sa aj povadili, potom bola jak baránok krotká. Až mi jej ľúto bolo. Len sa tuľkala potom.

barja
8. máj 2007

Baby pomoooc. Neviem či ste to už videli- mňa na to upozornila dnes Leva na fore Volná diskusia téma- cumlíky. Niečo tak nechutné som už dávno nevidela. Také otrasacke zubaté cumle. Brrrrrrrrrrrrr

cairka
8. máj 2007

Barja, kukla som. Ten zubatý je fakt škaredý 😲 , ale ten čertíkovský je zlatý. By sa nám hodil 😀

barja
8. máj 2007

No ja som sa toho zubáča na konci fakt zlakla 😀

cairka
8. máj 2007

Si predstav, že by ti v noci malý mrnčal a z postieľky by sa v tej tme na teba cerili len také rezáky 😀 😲 😅 To by som sa veru fakt bála 😕

barja
8. máj 2007

😀 😀 😀 Asi by ma rovno kleplo 😀 😀 😀

barja
9. máj 2007

Dobré ránko, cairka dúfam, že aspoň vy ste už hore 😀

cairka
9. máj 2007

Barja, poslušne hlásim, že sme. 😀 Dnes už od šiestej 😒 Máme za sebou búrlivú noc. Nevieš, ako vyzerajú soplíky zo zúbkov? My teda nezvykneme mať soplíky, keď idú zúbky, ale zatiaľ to nevyzerá ako chorobné. Taká voda jej tečie z nosa a nedá jej spať 😒

barja
9. máj 2007

Ani my nehovor . Nam tiež akurat lezú naraz 2 dolné zuby.Už bude mať 10 ks 😀 . Soplíky neviem aké sú so zúbkov my máme totiž vždy keď leze zub hnač... 😒 . Čo máte dnes v pláne? U nás začalo práve pršať tak my asi nič. Aspoň , že som sa zbavila aspoň Majka - išiel do školky 😀

cairka
9. máj 2007

Ja robím v materskom centre a dnes máme službu do poobedia, takže máme o zábavu postarané 😀
My už máme 10 zubov a podľa jej nálady od včera jej vyrastie 10 ďalších naraz 😠

barja
9. máj 2007

Tak príjemnú robotu 😀

cairka
9. máj 2007

Ďakujeme. V sobotu máme akciu, tak je čo robiť 😉

nikolasko
9. máj 2007

vroni paráda svokra-pliaga krásne slovné spojenie 😀 😀 😀
u nás prší tak nás čaká domasedový den ☹ Ničko zaspal a ja možem mrknúť sem idem pozrieť tie cumle 😉

vroni
9. máj 2007

No, ja som zase tu. S tou svokrou ste ma pobavili 😀 😀 😀 , lenze v tomto pripade je tou pliagou moja mama. 😀 😀 😀 Moja svokra je super a velmi si rozumiememe, zato moja mama je kapitola sama o sebe. Ale malu zboznuje (az moc) a tak zatinam zuby.....
Remeselnici nam vcera fachcili az do osmej a podarilo sa im pretat datovy kabel 😲 , tak som sa dostala k internetu az vcul. Ale su hotovi!!!! Aj my 😀 Teraz este upratat ten chaos, co tu narobili 🙄
Ale robota nie je zajac, neutecie, tak idem skusim popridavat nejake fotky...

kvendolinka
9. máj 2007

Caveste babusky 🙂Vidim ze tu mame novu clenku do partie 😉 vitaj vroni 😎 aj ja mam Natalku narodenu 4.4.to je ale nahodicka 😀 Idem uspat malu a potom k vam pridem lebo ako vidim mali ste tu riadne rusno 😅

hanka274
9. máj 2007

vroni, aha, takze mama, no tak to je nezvycajne. 😀
moja kamaratka ma dcerku starsiu o pol roka od Hanci, teda ma rok a pol a mamu ma tiez divnu. Po porode ani nedosla pozriet asi 3-4 mesiace. Ze mala ju pozvat. No a nechodi neozyva sa, vsetko preto, lebo vraj ona ma zdvihnut telefon a zavolat ju. Tak kamoska na to kasle, pretoze si mysli, ze jej mama a Emcina babka predsa sa nepozyva na navstevu oficialne, nech da vediet a pride hocikedy nie? Takze tiez ma svokro OK a mamu KO. 😀
Baby, vyzliekaju sa vam tie decka? Ja najnovsie ked nedam chvilku pozor, tak uz ma dolu gate a dolu aj pampersku. Ak ma body, tak je to v poho-zatial 😀 , ale ked ma len tricko a gate, tak sa predvadza.
a dnes rano sa smykla sama z tej smykacky-bola prekvapena, ale aj tak musim byt pri nej, lebo ako si sada, tak sa niekedy nahne viac dozadu a bezo mna, uz by asi padla na hlavu dozadu. Takze davam pozor.
idem obedovat, mala spi 😎 😎 🙂

kvendolinka
9. máj 2007

Hani aj dnes rano bola Natali z pyzama vyzlecena ale mi aj vrsok sundame dolu 😀 dufam ze to nebude robit 18rocna 😲 😝 😀

hanka274
9. máj 2007

mi si vrch vyzliekame iba ked to ma kvazi ako svetrik-teda na gombiky. A ma to porozopinane, tak vtedy si vyzlecie jedna radost. A ponozky tie funguju tusim od narodenia 😀 , alebo minimalne odvtedy ako sa zacala zaujimat o svoje nozky. 😀

kvendolinka
9. máj 2007

No ale ked ju obliekam do siat tak huci jak diva.Neznasa sa obliekat 😝 tak som furt spotena kym ju obleciem ze az.A takto smetny kos u vas tiez funguje?Natali zahodila uz moj ruz spiralu,dudel a kopec veci ☹

hanka274
9. máj 2007

my nemame smetak 😔 😅 , mam igelitku zavesenu na vchodovych dverach, a stale to vynasam von, malokedy sa stane, ze ju mam do polky naplnenu, kako berem hned, takze to beriem spolu. A poobede ak sa nazbieraju smeti, tak rano bere ocko von. takze nemame kos smetny. 😎

hanka274
9. máj 2007

vroni kukla som albumik vas, no mala je zlata, okana velka krasna! A v tom kociku, to nema chybu, to ti tam normalne sama vliezla, hej?? a odrazadlo ma dobre...v tom bielom co je na tom aute, to nie je kopletik z H&M???

vroni
9. máj 2007

Ahoj kvendolinka, to je fakt nahodicka. A podoba! 🙂 Aj mne sa krpata vyzlieka z pyzama. Tatko sa uz chysta kupit brokovnicu (nie na dieta, na tych buducich okukovacov)
Hanka, ten smetak je super napad. U nas sa dieta v smetiaku hrabe vzdy, ked dostane prilezitost za aktivnej zvieracej podpory, takze ak sa venujem dlhsie ako pat sekund niecomu inemu ako jej, rozmetaju s mackou smeti po celej izbe 😠
Tusim aj my pojdeme spat, dieta si nejako taha usi....

vroni
9. máj 2007

Hanka, ona do kocika chodi bezne sama. Ked sa vratime z obchodu, vylozi nakup, no dobre, vyhadze ho z kocika na zem a vlezie do spodneho kosa. Inak sa postavi na kolieska a posadi sa uplne normalne hore. Oznamuje tym, ze chce ist von 🙂
Ten kompletik je H&M, kupila som ho v zimnom vypredaji za zurive 3 eura 😀

kvendolinka
9. máj 2007

vroni o kolkej sa ti mala narodila?Mne o 14:30 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre