Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
30. máj 2007

Jéj, dnes je vonku škaredo, dnes to tu zasa žije 😀 😀 😀
Ivča, pekné fotky. Je to tam celkom prispôsobené deťom. A to okolie je parádne 😵
Nikolasko, rýchle uzdravenie, tu v Martine zúri črevná viróza, neviem, či zúbky môžu až tak silno vystrkovať rožky. Mne zasa aj na ušnom povedala, že nemám byť smiešna a hádam som si nemyslela, že 40tku horúčku má zo zubov. (lebo zhodou okolnosti jej vyliezli 2 stoličky, ale je pravda, že teplota nezmizla, ani keď vyliezli 🙄 )
Ivča, aj my sme mali problémy s večerami, tak som jej začla striedať, raz za čas kašu, občas chlebík, občas niečo ľahké. Od obeda nie, to radšej nechávam na druhý deň na obed, ale také rýchlovky ako sme my mali ako deti - rezance s lekvárom (z toho je tá fotka 😀 ), zemiačky s acidkom a tak.

kittyna
30. máj 2007

Ivca, ja dávam malej večer papať krupičnú kašu s posypaným jahodovým grankom na vrchu, niekedy dám jogurtík, cestovinky so syrovou omáčkou.. Ale musím povedať že jej chutí (musím zaklopkať) 🙂 včera som jej dala jahodky rozmixované s tvarohom a vanilkovým cukrom...

cairka
30. máj 2007

Nám kožná ešte tento rok zakázala čerstvé jahody, maliny a v podstate všetko ovocie okrem jaĺk a banánov ☹ Ale keď budeme mať jahody na záhrade, tak neviem, ako sa budem skrývať, aby ma nevidela ich jesť. Lebo ja ekzém nemám a jahody čerstvé ľubim 😅 ale zatiaľ len kvitnú, tak ešte máme čas premyslieť taktiku 😉 a také s tvarohom, až tu slintám 🙄

ivcap
30. máj 2007

Cairka, Ty máš recept na pribináčika, nehodíš ho tu? 😉
My sme už jahôdky papali, aj jahodové knedlíčky u babinky a nebolo nám nič 😵

cairka
30. máj 2007

Ivca, dúfam, že si to pamätám dobre.
Uvar 2 vanilkové pudingy v litri mlieka (osladiť podľa chuti) a rozmixuj s tvarohom ( 250g.). Môžeš pridať hrozienka.
ešte som ho nerobila, ale veru asi cez víkend skúsim. Budem mať neter na víkend, tak bude mať kto jesť 😎 A nič zlé z toho nemôže byť.
😉 Aj ja už chcem jahôdky. a veru si spravíme aj knedlíčky 😠 Teraz sa jej pekne vyčistila koža, tak aspoň budem vedieť hneď, či je na ne alergická 😀

ivcap
30. máj 2007

Cairka a ten tvaroh ide jemný, alebo hrudkatý. Malej môžeš uvariť šulance a sebe knedličky 😉 .Ináč ja ovocné knedle milujem, ale strašne nerada ich robím. Dnes som kúpila jahody od poliakov kilo 40,-Sk , tak som ich dala do mrazničky, budú na koláčik 😉

kvendolinka
30. máj 2007

Ahojte babulky 🙂 jeeeeeeeeeej aky super receptik urcite vyskusame.Chceme sa pochvalit Natali sa uz celkom pusta sama a dnes sa nam objavili bez placu a teplot 2 zubky tak dokopy mame 6 zubkov.Tento tyzden je tyzden uspechov 🙂 A co sa tyka jahodiek aj ja som dala ochutnat a papala v pohode a chvalabohu ziadna reakcia nebola.Inak aj nasi mali kopec jahod ale uz odkvitaju a asi vcera sme dopapali posledne kusy.Dnes som dala malej na obed palacinku ale len jednu aby jej neuskodila a to ste mali vidiet len mnam,mnam,daj mi 😀
Kraaaaaaaaaaasne fotecky mate babulky v albumikoch rozkosne su tie nase deturence 🙂 Ivcap juj ale vam muselo byt skvele,zboznujem take vyletiky do prirody.Inak s tou autosedackou ste dopadli ako my aj nam sa mala povracala v aute ale cestou do Bojnic tak sme mali trosku vonu v aute 😝 😀
☹Nikolasko a vam zelame skore uzdravenie a posielame osviezujuci boztek na horuce celicko 🤐 Idem aj ja pridat nejake fotos 😉

barja
30. máj 2007

ahojte babulky, cairka ten receptík vyskúšame určite aj my 😎 Už teraz sa my zbiehajú slinky 😀 Bojím sa, že to ,že to chcem spraviť pre deti je len zámienka a keď to bude fajné tak to zožerem sama 😀

barja
30. máj 2007

""My"" malo byť ""mi"". pardon 😵

cairka
30. máj 2007

Ivca, ono je to asi jedno. keď sa to mixuje, ale ja osobne mám radšej hrudkatý vo všetkom.
Barja, ty si ako ja 😀 akurát sa tu krupičkou kŕmim, som naschvál navarila viacej, nech mi ostane 😀

cairka
30. máj 2007

Počuli ste už o homeopatickom sirupe sedalia? Malo by to byť na zlepšenie spánku. V poslednej dobe spí strašne nepokojne - vrtí sa, mrnčí. Neviem, či ´dalšie zuby abo čo to má byť. a začla mi aj poobedňajší spánok prerušovať, po hodinke sa zobudí, musím ju na rukách uspať a spí ešte aj hodinu a pol potom.

kvendolinka
30. máj 2007

Taaaaaaak a fotocky su tam 🙂 Cairka to som nepocula ale vraj homeopatika neskodia ale neviem ako by to reagovalo u dietata 😒

cairka
30. máj 2007

Natálka aj Simi majú krásne fotočky nové 😵
Už vystupujú slony v Bojniciach? Lebo vraj boli choré a nevystupovali, ani sa nesmeli kŕmiť.

kvendolinka
30. máj 2007

No vystupuju ale krmit ich nekrmil nikto a nepredavali ani krmiva pre slony ako zvykli.Chudatka. Dakujem za pochvalu ale Barunka kasle na nas,hodi foto{Simi je ako vzdy uzasna na fotkach}a potom odide a nas ani nenavstivi ☹ 😠

cairka
30. máj 2007

Barunku občas vídam na bábatku, keďže baby spia zhruba v rovnakú dobu 😀

kvendolinka
30. máj 2007

Co robka Vaneska?Natali mi este nechce spat a chlonce do seba caj a vytahuje mi tu blbiny zo suflika 😀

cairka
30. máj 2007

Veve už spí, potom ráno buntoší 🙄 Ale nie, som rada, že mám večer takto "voľno", ale aspoň raz tak spať aspoň do osmej 😔 Môj najnovší sen 😀 Už som jej chcela o pol hodinky posunúť zaspávanie a aj tak zaspala klasicky o osmej, proste je to jej čas, tak sa s tým musím zmieriť 😉

kvendolinka
30. máj 2007

nam ani to nepomoze,dam ju spat ked aj o desiatej aj tak je hore o piatej 😝

cairka
30. máj 2007

jéj, tak to sme na tom ešte dobre 😎 Škodoradosť, najväčšia radosť 😅

kvendolinka
30. máj 2007

😅 😅 😅 😔

cairka
30. máj 2007

Aj Natalka sa tak zmenila? Z Veve sa už stáva taká beťárka, rozumie všetkému a začína používať hlavu pri tom, čo robí. doteraz ju používala len ako baranidlo, ale teraz už fakt premýšľa. Každý deň ma niečím prekvapí, už pred ňou nemôžem nič povedať, lebo potom je zle, ak to nejdeme robiť hneď a tak. Napríklad, že poviem, že sa oblečieme a pôjdeme pá a ona donesie svoje aj moje topánky.

pipo1777
30. máj 2007

Ahoj baby v akom mlieku varíte detičkám krupičku a puding?

barja
31. máj 2007

dobré ránko, juj ale ste včera popísali 😀 Cairka myslím, že aj z Maťula sa už stáva taký prešibanec, že presne vie, čo chcem. Už napr. aj keď ide doma niečomu robiť zle tak sa najprv popozerá, či to ja nevidím 😉 A keď sa pozerám tak sa robí, že on nič on muzikant. 😅 Alebo mu poviem , že dame mliečko a už futaší pre flašku.
Pipo my už varíme kašičky a iné z normálneho mliečka plnotučného prípadne polotuč.
Kvendi krásne máte fotečky 😉

cairka
31. máj 2007

Dobré ránko. Dnes sa u nás ukazuje zasa celkom pekný dník, hoci tie teploty nemajú byť nejaké extra.
Zasa sme premrnčali pol noci 😒 . Pritom ona spí. Ale ja nie 😀 Dúfam, že to je len dočasné kvôli nejakým novým zubom. Hoci podľa tabuľky máme čas do 16 mesiacov teraz, ale Veve ide zásadne mimo tabuliek 😎
Pipo, ja varím v trvanlivom plnotučnom.

cairka
31. máj 2007

Barja, tak to je u vás presne ako u nás 😀 Neviem, či niekto počúvate rádio viva, ale teraz tam beží taká súťaž, že majú rodičia písať, čo im deti vyparatili a niekedy mi je až zle, keď si predstavím, čo nás čaká 😅

barja
31. máj 2007

Cairka myslím, že to je asi u každého 😀 Oni sa len tvária ako anjelikovia, ale sú to malí prešibanci 😀 😀

navik
31. máj 2007

awoje nasa vivka odmieta nocnik a ked xce kakat odide do druhej izby a potom sa vrati usmamiata koa slniecko 😉
barja cista pravda 😀

barunka
31. máj 2007

kvendol, čiarka, ja na vás nekašlem. Akosi nič nestíham posledné dni a večer ma vždy manžel vykopne od pc, kým stihnem čosi ťuknúť.... Otras... Zasa chodí domov o ôsmej večer, odchádza o šiestej ráno, ale teraz pre zmenu každý deň, nie každý druhý... No čo už, človek si nenavyberá... Na bábetko väčšinou stihnem čo to ťuknúť, lebo tam pár vecí aj predávam, takže tam chodím trošku viac ako sem. (veď viete prečo to tu trošku zanedbávam)
Ale aspoň sa vám pochválim, budem mať uverejnený ďalší článok na bábetku, tentoraz nie o praní, ale o upratovaní a tak podobne. Neviem kedy to tam nahodia, ale predvčerom som posielala aj nejaké fotočky, tak kto ma neodhalí tentokrát podľa mena, odhalí ma podľa Simonky.
A ďakujem za jej pochvalu, Simi je strašná parádnica, vždy keď jej niečo nové oblečiem, tak stojí pred zrkadlom a krúti sa tam...
o tom sirupe na spanie som počula, mne to spomínala lekárnička, ale moc sa mi do toho nechce, veď nejako pretrpím tie noci a deň je potom už lepší, môžem sa odreagovať, keď ma Simi nahnevá, čo jej ide statočne dobre. Vravela, že to neškodí a vraj to naozaj pomáha...

nikolasko
31. máj 2007

fuuu ale ste toho popísali 😉 u nás sa spinká 😵 a teplotka už trošku klesla ja len nechápem to moje dieta ako môže byť v kuse aktívne ked má takú teplotu to sú aj vaše na tom tak?
barun nezanedbávaj nás 😉
krásne fotočky ste popridávali
cairka ja radšej na to čo nás čaká ani nemyslim 😖 pre istotu

cairka
31. máj 2007

Barunka, veď my vieme, že máš toho veľa. Teda ty sa ideš dať na spisovaťeľskú kariéru? 😉
Nikolasko, to je dobre, že už vám je lepšie. Vaneska je ešte divočejšia keď má horúčku, ako keď je zdravá. Tiež sa mi to zdalo divné 😠
Dnes sme boli u dr., tak nás oficiálne vyhlásili za zdravé. Zakázala nám kolektív a davové akcie, takže si ideme dať cca. 2mesačnú pauzu v centre (materskom 😀 ). Za dva týždne ideme na krv a máme sa objednať na imunológiu. Vraj objednávajú na júl! 😖 a na tie vlásky som sa pýtala, tak že to môže byť reakcia na lieky a mám kúpiť multivitamín so stopovými prvkami, hlavne zinok a selén. Musím kuknúť, či niečo také robia pre deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre