Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
23. jún 2007

DObré ránko. Ivca, tak ako ste zvládli noc?
My celkom dobre, hoci o piatej zasa mala cez 39°.Ale mám na vás otázku. Neviete poradiť, či je normálne, že len leží a kuká? Už nemá teraz teplotu a dala som jej len Panadol, nepýta jesť ani piť, leží, občas na niečo ukáže a čosi zašomre. No čudo. U nej nie som na táke čosi zvyknutá. 😅 O tej piatej mi to pripadalo, že ju bolí každý dotyk, ale teraz už nie, možno len bola unavená vtedy, spala potom ešte zo 2 hodiny. Konečne sa usmiala práve, tak hádam sa preberie troška. Zneisťuje ma ten kľud a ticho 😀

barja
23. jún 2007

Dobre ránko, no dva dni som tu nebola a ledva som prečítala, čo ste všetko popísali 😉 Cairka, Ivca babulkam prejeme skore uzdravenie! My sme sa dnes ráno tiež zobudili so soplíkom , ale pevne dúfam, že sa to ďalej nerozvinie 😔 Hani ja nechápem, ale malý tiež ako sedí v sedačke tak hneď okusuje topánku. Asi im to chutí 😀 😀 A moj muž - hrúza - je tu zas víkend, tak čakám čo zas doma zdemoluje 😀 😀 😀

ivcap
23. jún 2007

Ahojte. Noc sme prežili celkom dobre. Soplíky sme nemuseli odsávať. Bola zopárkrát hore, ale stačilo jej dať dudu a hneď zaspinkala. Teplotu od včera už nemáme. 🙂 Dúfam, že jej nestúpne. Dnes je na tom so soplíkmi trošku lepšie.Len mi nejde do hlavy, pri angíne nezvykne byť nádcha, alebo áno? Chalani mali iba teplotu a kašľali. Idem jej dať papať jogurtik, hádam niečo do nej dostanem. Cairka, Veve je len možno slabunká z tých vysokých horúčiek. Babuľka malá, len nech sa z toho čím skôr dostane. A vlastne čo jej teraz je? Či to má z tých bacilov?

cairka
23. jún 2007

Ivca, ja ani neviem, hrdlo má zapálené, takže asi angína. Môže byť nádcha, ale nemusí pri angíne. My sme minule tiež mali a riadnu a teraz má soplíky, ale nič strašné, ani odsávať sa jej moc nedá, niečo vytiahne, ale moc nie. Držte sa, nech už sa vám nevráti teplota.
Na raňajky sme zjedli úžasných 6 lyžičiek jogurtu, aj to posledné 3 nasilu 😅

hanka274
23. jún 2007

ahojte! tak ste si popisali...
cairka, jasne, len som sa pytala, to je dobre, ze ju tak drzis na divoko...
tak s tou imunitou si budete asi musiet chvilu pockat. To je najhorsie, teraz sa na nu nalepi vsetko...a ked bude chodit do skolky.... 😖 😖
to mozes byt furt na OCR 😔
ale mna prekvapilo to, ze si dala diazepam...to mozu take male deti?? to je na bolest nie? jedna stara babka z okolia to brala pravidelne a dobre jej z toho sibalo, bluznila, kecala hovadiny....a lekar jej to zakazal, ze to je silne....
neviem, snad si to nemylim s nejakym inym liekom...
ako to je? to by ma zaujimalo.
A tiez posielame UZDRAVENE pusinky od nas, aj ivce domkou!!!
Vroni, tak si ma trosku upokojila, ze su nejake injekcie ci tabl., to asi budem chcet hned, ved ked uz nebudem kojit, tak to je jedno, ci do mna pojde-injekcie-tabl....
Ivca, skusim ten tvoj recept...lebo tiez nechcem uspavat, krpana jedna, nebude si tu so mnou zametat, nie?? dam do postielky, nech place kolko chce, a budem chodit za nou....a hotovo. Uvidime pokial mi srdco nepukne od zialu...

ivcap
23. jún 2007

Hani, hlavne malá musí cítiť, že si nablízku.

cairka
23. jún 2007

Hanka, nemýliš si liek. Teda možno hej, ale môže to byť aj od diazepamu 😉 Nám ho dala dr., že keď je teplota nad 39,5 treba polku dať, aby sa predišlo febrilným kŕčom. Tak preto som dala. Kamoškina mala febrilné kŕče a ešte teraz (17) má následky a trpela tým celé detstvo - má samovoľné pohyby, či jak sa tomu nadáva,

ivcap
23. jún 2007

Omylom som som dala enter a ono mi to odoslalo. Saške je už lepšie. Zobudila sa po obede a nemala teplotku, tak hádam to už bude o.k. Spapkala aj trochu polievočky, ešte jej idem dať tekvicový prívarok. Teraz sa tu pri mne pekne hrajká s loptičkou. Ale chce ísť "pá hombá". Cairka ako Vám je?

cairka
23. jún 2007

Aj nám je už trocha lepšie, už má len trocha teplotu. Ale stále je taká nejaká umrnkaná a nie vo svojej koži. A kým spala sa jej urobila hrčka za uchom ☹ Žeby uzlina? Netuším, počkám, či to zmizne a ak nie, tak skúsim zavolať na pohotovosť. Švagrine (zdravotnej sestre) sa nemôžem dovolať, nemá mi kto dať odborné rady

ivcap
23. jún 2007

Cairka, radšej volaj na pohotovosť, mne sa to nezdá. Môjmu synovi tak opuchlo očko a nechali si ho v nemocnici, vraj to bol usadený hlien, nešlo mu to von, ale sa to zbieralo nad očkom. Nasadili mu infúzie, vraj ten hnis mu mohol zasiahnuť kosť a potom by mu to museli operovať. ☹ Vtedy mal aj vysoké horúčky.Nechcem Ťa strašiť, ale istota je istota. Možno sú to len uzliny, ale ja by som konala. Daj malej za nás pusu a nech ste skoro zdraví. 😲 .My sme už skoro fit.Saška už lieta po byte a vystrája. 😀

hanka274
23. jún 2007

ivca, jasne, chapem...budem chodit za nou, ale nie k nej...tak nie?? dik!
cairka, a nieco ine nie je, podobne diazepamu...poviem ti pravdu, to by som si aj ja bala dat...dojde mi to dost silne....dufam, ze ma dr pravdu a mate dobru dr. Uz si nepamatam kto tu mal okrem barunky zlu dr...
ale co sa tyka tych samovolnych pohybov-krcov....to je jasne, to radsej, ako keby...viem co pises, videla som to a je to smutne.
Cairka, uzdravte sa!!! Vela ovocia mala musi papat, skus ju hlavne teraz v lete naucit miesto maska na salaty. ved neni daka chudunka, takze jej to neublizi, ak nedostane stale masko...ako by to malo byt 5x, ci 6x...
ti poviem pravdu, ze ja som to dodrziavala iba zo zaciatku, zltko davam hocikedy, samozrejme ze nie kazdy den, ale masko nemame 6x do tyzdna.
Skus, ovocie a zelenina aj mne pomohli, a musi vela pit. Ja som mala tiez zlu imunitu tusim 4 roky, po mononukleoze, zacala som pit jak slon, vela ovocia, zeleniny a preslo, sice az po 4-5 rokov....ale iny liek nemam. Ja som napriklad aj na kadeco alergicka a mala by som aj inhalovat aj brat 5 liekov-kazdy den! ale pred 3 rokmi som to po pol roku vzdala. Som si jedneho dna povedala, do prcic co mam 70 rokov aby som si vzdy rano dala do hrsti 5 liekov a ides???? Tak som to vysadila, lekarke som ani nesla odvtedy a ti poviem, vobec nebyvam chora....mozno kycham, ale nebyvam chora!! Tie lieky tiez niesu bohvieco brat furt. Nemam taku vaznu alergiu, takze som "zariskovala"....rozumies co ti pisem, ze??
Vela ovocka a zeleninky a vody!!! A uvidis, drobcek bude zdravi....alebo skuste aj otuzovat, zisti si niekde o tom nieco....je to super na imunitu, len neviem ci to mozu uz rocne deti, ale myslim si ze mierne ano-teda im urcene-podla veku...
Drzim palce a uzdravte sa!!!!! conajskor!!!!

hanka274
23. jún 2007

a mne sa to s tou uzlinkou tiez nelubi, ivca ma uplnu pravdu, pocula som o takom hnise....aj ja by som sla na pohotovost, cakat do pondelka je dlho...

cairka
23. jún 2007

Hanka, ja viem, že to myslíš v dobrom a že máš pravdu, ale aj tak už brzdi, aby som dnes nevvolala smršť ja 😀
Jasné, že sa snažíme papať veľa ovocia a zeleninky, ale je to ťažšie kvôli tomu ekzému. Môže len jablko a banán. (Skúšali sme aj melón, broskyne, marhule, slivky, čerešne a všetko dopadlo zle. 😖 Zelenina sa dá, ale tiež len tá klasická.
Z tou uzlinkou že máme počkať do rána (ona je teda ešte skôr hrčka ako opuchlina), že sú 3 možnosti:
-prešiel jej zápal do ucha a tie ATB, čo máme zaberú aj na to - to by bolo najlepšie
-mononukleoza - do rána jej spuchnú ďalšie uzlinky
- iné - do rána nezmizne,

Takže toľko diagnostické okienko našej pohotovosti. ale ak naozaj moc chcem, tak môžem prísť, ale do zajtra asi aj tak nezistia, čo to je. Tak uvidíme.

hanka274
23. jún 2007

prepac

cairka
23. jún 2007

Hanka, aké si mala príznaky pri tej mononukleóze? Lebo ja už som paranoidná a sa mi zdá, že má výsyp na brade - ale ten môže byť z hocičoho

cairka
23. jún 2007

to je OK, len som unavená, tak som "vznetlivá" 😅

barunka
23. jún 2007

Baby, rýchlo sa uzdravte.
Cairka, držím vám palce, aby tá uzlinka nebola nič vážne. S tou imunitou by som to nevidela až tak zle, ja sa priznám, mala by som mať podľa "lekárskych múdrych knižiek" imunitu veeeeeeeeľmi slabú, keďže od cca 6tich rokov nemám slezinu, ale nie je to tak. Chceli mi na to dávať dennodenne atb, ale vďaka bohu za alergiu na PNC. Inak nejedávam nejak extra veľa ovocia, ani zeleninky, skôr čokoládka, tá je moja 🙂 😀 😀 😀
Možno to chce len čas a upraví sa to....

ivcap
23. jún 2007

Cairka, jeden môj známy mal mononukleozu. Prejavuje sa presne ako angína,strašne pri tom bolí hrdlo. Ja čo viem nesmú sa na to dávať ATB ako pri angíne, to zdrav. stav ešte skomplikuje. Zistí sa to odberom krvi. Ten známy ležal na infekčnom. A preboha ako by prišla k mononukleóze? Veď to sa hovorí, že je to choroba vysokoškolákov a prenáša sa hlavne slinami. Môže sa aj poškodiť pečeň, a drží sa prísna diéta. Ja viem toľko o tejto chorobe.
Tak Veve strašne držíme palčeky, nech je zdravunká. Posielame so Saškou pusinku.

cairka
23. jún 2007

Ďakujeme za podporu 😅 Veve už spí. No hrdlo ju bolí zjavne, ale to aj pri angíne. Ja verím, že to budú tie uši, uvidíme ráno po ďalších dvoch dávkach ATB, teplotu už takú vysokú nemala, tak snáď to už zajtra bude OK. Ono mňa dnes asi najviac zaskočilo to jej správanie. Práve preto, že tak často býva chorá, ale teda takto ešte nereagovala, ako teraz. A to už mala aj horúčky minule takéto vysoké, ale akonáhle jej zabrali lieky, že nehorela, tak sa bláznila. A dnes nič.

ivcap
23. jún 2007

Cairka a nemohla byť taká "oťapená" z Diazepamu?

vroni
23. jún 2007

Cairka, drzime palce, nech ste rychlo zdravi. Mala moze byt otapena z liekov alebo jednoducho z horucky, ved si pisala, ze horucka neklesla tak rychlo, zajtra bude urcite neposednejsia. A hrcka urcite zmizne. Ked viem tak dobre robit burku, skusim, ci to bude fungovat aj s pozitivnymi myslienkam. Uz su na ceste k vam. 🙂

ivcap
23. jún 2007

Vroni, tak sa silno snaž. 😉

cairka
24. jún 2007

Ahojte.
Vroni, ďakujeme. asi dorazili 😉 Už sme bez teploty, ale malá je umrnčaná stále. Volala som zas na pohotovosť, že bude iná Dr., tak povedala, že tá uzlinka je normálna reakcia, že sa v nej tvoria protilátky a preto sa zdurila. a máme nejaké fľaky na koži, cez telefón to diagnostikovala ako potničky. Nie sú potničky vyrážky, ktoré cítiš, keď po nich prejdeš? Lebo my máme fliačiky, no počkám, ako to pôjde ďalej, keď tak zajtra zavolám našej. Vidím, že čo dr. to iný názor 😠

ivcap
24. jún 2007

Cairka, tak to je super, že ste bez teploty. Ale s tou pohotovosťou sa mi to vôbec nepáči, nehovorila ti dr., aby si prišla?. Asi by som zobrala malú a išla tam osobne. Predsa je to iné, keď malú vidí, ako cez telefon. Tak ďalej strašne držíme prstíky, nech ste už zdraví.Pá.

barunka
24. jún 2007

cairka, Simi má potničky v podstate nonstop akonáhle teplota vystúpi nad 25 stupňov. Keď jej po tom prejdem rukou, tak necítim vôbec nič, sú to len také malé ružové ďubance, vyzerá to ako ružovkastý malý fliačik... Minule som sa niekde dočítala, že vraj potničky svrbia, ale u nás to tak nie je, tak ktovie...

inak to je super, že malinkej Veve je už lepšie. Hlavne aby rýchlo vyzdravela a mohli ste vybehnúť von.

cairka
24. jún 2007

dík za odpovede. Barun, ale tie naše fliačiky majú v piremere tak 3 mm, nie sú úplne drobunké, tie má na krku, tie klasické potničky.
Ty si vtedy, keď mala Simi tú alergiu kdesi pozerala obrázky. To si našla niekde na nete, abo v knihe?

barunka
24. jún 2007

našla som v knižke, čo má sestra a potom som si dala do vyhľadávača vyhľadať detské choroby aj s obrázkami a našlo mi toho veru kopec.
a nemôže to byť napríklad aj tá piata či šiesta choroba?? lebo pri tých sa to začína vysokými horúčkami a keď ustupujú na tretí deň horúčky, začínajú vyrážky....
(nečítala som celú vašu diskusiu, preto ak je to už vylúčené, akoby som nič nepovedala)
v každom prípade určite radšej skoč za dr., veď čo doktor to ti hovorí niečo úplne iné, niekedy akoby ani oni sami nevedeli, tak len hádajú, čo by to tak mohlo byť.

a tie naše fľaky sú oveľa menšie, tak cca 1mm v priemere

vroni
24. jún 2007

Aha, barunka, to veru moze byt. To mala aj krpata, tri dni horuckovala a potom sa vysypala takymi flakmi. Najprv hlavne na hrudi, potom aj na brusku a chrbatiku, papulku a hnaty mala ciste. Doktor nam povedal, ze mozu zmiznut za par hodin alebo trvat tyzden. Zmizli po styroch dnoch. Boli uplne hladke a take bielo-ruzove. Vyzerali hrozne a ja uz som si predstavovala kiahne, osypky, rubeolu a podobne prijemnosti. Ale nic z toho nebolo 🙂 Tak poslem este par pozitivnych myslienok, ked uz som taka uspesna bosorka 😀 😀 😀

cairka
24. jún 2007

Baby, ste borci 😵
Teraz som si naštudovala niečo a veru by to mohla byť tá šiesta choroba, priebeh by zatiaľ celkom odpovedal. Až na to, že všade píšu, že výsyp je najviac na hrudi a my máme celý chrbát - od ritky, až po krk, troška je aj na bruchu a na tvári. No uvidíme, ale pravdepodobne je to ono. A zrejme ale spojené aj s tou angínou, tá je nepopierateľná. Ale ma to ukľudnilo 😀 Druhá možnosť by boli "zardenky" (našla som len na českej stránke fotky 😅 ) ale to fakt neviem, kde by chytila.

ivcap
24. jún 2007

Ahojte. Cairka, tak ako je malej? Saška je už fajn, dnes poobede už skákala ako opica. Boli sme chvíľu na balkóne, okupkali sme sa a už spinká. Keď bude všetko v poriadku, tak zajtra pôjdeme na chvíľu von. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre