Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
26. jún 2007

a kedy ráno Veve vstáva?? Simi bežne o takej šiestej, niekedy 5,30 a ak náhodou večer postrehne, že sa niekam na druhý deň chystáme, tak vždy vstáva presne o 4,45. Neviem, či je nejako načasovaná alebo čo.
Predchvíľkou sa Simi pokakala, tatinko musel prebaliť a teraz huláka v postieľke a nechce spať ani za ten svet.

cairka
26. jún 2007

To aj tak vstávate tak skoro? 😨 My okolo šiestej, potom spí od pol dvanástej - ako kedy 😀 ale tie 2 a viac hodím väčšinou.

cairka
26. jún 2007

To má Simi riadne nízku potrebu spánku, na to koľko energie cez deň vydá. Maminka musí byť nadšená 😅

barunka
26. jún 2007

cairka, no veru, ja som z nej nadšená. Jej sa baterky nikdy nevybijú. 🙂 No čo narobím. Manžel už štyri mesiace nepoužíva budík, Simi ho každé ráno budí, tak aspoň ušetríme na baterkách...

inak, dnes som sa odhodlala a zablokovala som Simi kvetináče. Vystrihla som kruhy z kartonu, nalepila a hotovo. Simi sa nevie dostať k hline, tak len pri nich sedí a smúti.

cairka
26. jún 2007

Barun, prosím fotku, lebo keď deovi veve presadí banánovník, tak nás z domu vyhodí 😅 A čím viac zakazujem, tým väčšia zábavka 😉

barunka
26. jún 2007

cairka, idem odfotiť, ešte to ale potrebuje úpravy... moment

cairka
26. jún 2007

malé úpravy domyslím, nemusíš dokončovať 😀 😀

barunka
26. jún 2007

fotečka v albume. ešte to chcem nabielo otapetovať a otvor na zavlažovanie. toto je Simonkin obľúbený fikus, dnes ho prehnojila asi 15 krát do dvanástej, ale zásadne už len lyžičkou, tak som sa musela k niečomu odhodlať. a dopadlo to takto...
ale chlap ma už vyháňa, tak prajem krásny večer. dobrú noc

cairka
26. jún 2007

Dík. Také jednoduché a mňa to nenapadne 😅 Hambím sa. Ešte otázočka, kade to zalievaš? Či vždy odlepuješ?

cairka
26. jún 2007

Dobrú noc

barunka
26. jún 2007

ešte som to nepolievala, toto musím ešte vymyslieť, ako to poliať a nespraviť otvor na lyžičkovanie 😀 😀 😀 😀

vroni
27. jún 2007

Jej, baby, to vam zavidim, ze o osmej (alebo aj skor) ist spat. My si doma lebedime, ked mala zaspi o deviatej, ze ako super ☹ Najnovsi tik je, ze zaspi len v obyvacke na gauci, vo svojej postielke uz davno nie, doteraz zaspavala aspon na nasej posteli, teraz uz ani to nie. Vyplakanie nefungovalo, tak som zvedava, co bude dalsia faza. Dali sme milostivej urobit postel na mieru (nic "normalne" nam nevojde do spalne), tak to snad pomoze...
Barunka, super napad s tym zakrytym kvetinacom. Neviete niekto, ako sa daju "protidetsky" zabezpecit dvierka na magnetky? Mame v takych cd-cka a tatinko zakazdym trpi, ked dieta robi kontrolu 😀

barja
27. jún 2007

Dobre ránko, Vroni o tej svetelnej terapii som ešte nepočula 😨 ale skúsim pokukať na internete. No hlavne si neviem predstaviť ako ho prinútim, keď bude musieť mať oči prelepené 24 hodín. Teraz keď som mu skúšala jedno očko prelepovať tak za 5 sekund bolo celé lepenie v ťahu 😝 No uvidíme do septembra mame ešte trošku času tak možno zmúdrie 😀 . Vroni s tými dvierkami neviem, ale možno by ich stačilo len prelepiť lepiacou páskou.Len to potom neotvoríš ani ty 😀 😀

vroni
27. jún 2007

Barja, linky na svetelnu terapiu viem "zohnat" ak vies nemecky, len neviem, ci sa robi aj na SK. Na druhej strane to z Pezinka do Hainburgu nemas az tak daleko, za podmienky, ze mas auto 🙂
Lepiacu pasku sme skusali. Dieta ju vie odstranit rychlejsie ako my nalepit. 😀 Ale vdaka za tip.

barunka
27. jún 2007

vroni, v akej výške máte tie dvierka??? toto sme svojho času riešili aj my, máme na dvierkach tri druhy poistiek proti otvoreniu a pri odstraňovaní tej tretej jej vždy dojde trpezlivosť a vybodne sa na to 🙂
konkrétne s týmto má najväčšie problémy http://www.matko.sk/index.php?mod=catalog&detai...
treba to zmačknúť prstami a druhou rukou ťahať aby sa otvorilo a to sa jej podarí tak v jednom pokuse z desiatich, takže super...

a ešte poznatok ku kvetináču, ak niekto budete nasledovať môj príklad, tak by som odporúčala, celé po obvode to oblepiť lepiacou páskou a plus ešte pár krát tak krížom prelepiť. Dnes som sa totižto veľmi čudovala, prečo mám na chodbe vysypanú hlinu, keď kvetináč má "kryt"... Potom mi to moje zlaté dieťatko predviedlo... 😖 😖

a mimochodom, dnes mám za sebou ďalší Simonkin hysterický záchvat. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu bolo dnes ráno zamknuté ihrisko. Simi si to žiaľ nenchala vysvetliť, aj to skúšala otvoriť, ale nešlo to. Namiesto toho, aby sme odpochodovali sa tam tresla o zem a vrieskala na celú dedinu hojda hojda, mamiiiiiiiii hojda hojda. Tak sa na nás aj pekne zabavili....

vroni
27. jún 2007

barunka, su to take bezne skrinky, vysoke cca 1 m, cela predna stena su sklene dvierka, hore maju magnetky, zatlacis a dvierka "odskocia", zatvaraju sa zaklapnutim, ziadne uchytky, len hladka plocha.
Z tych hysterickych zachvatov snad raz vyrastu. Ja som dnes svoje dieta k smrti urazila, lebo som odmietla ponukanu lahodku (vytiahnutu z macacej misky) a mala vrieskala ako najata (aj tak som nebola ochotna mlsat macacie keksy). Mas stastie, ze Ti Simi aspon povie, co chce. Nas partizan este vzdy hrdinsky mlci (co mu nebrani vrieskat) 😖

cairka
27. jún 2007

Ahojte.
Ivča, ako sa máte a čo povedala Dr.? My už sme OK, ale ešte musí brať ATB, že kvôli tomu streptokokovi musí 10 dní, potom kontrólne výtery.
Vroni tak so skrinkami nepomôžem, my ten problém riešime tiež - kvôli tomu som jej včera zavrela tie dvere do obyvky 😕 Ale na jedných, ktoré majú také miniúchytky, máme len klasickú gumičku prevlečenú a nevie si s nôu poradiť. ale druhé máme tiež bez úchytiek a tie sú otvorené stále. 🙄
Barun, to Simi tak už reční. Tá je nejak podozrivo šikovná. Pripomína mi moju neter - vraj nadané dieťa. Ale poviem vám, radšej chcem priemerné dieťa 😅 Neter vyžaduje energie a podnetov za 3 deti 😉
My teda sa tiež moc k rečneniu nemáme, pár slov, ale žiadna sláva.

barunka
27. jún 2007

vroni, lenže z toho jej rozprávania ma niekedy ide rozhodiť, ona totižto s pribúdajúcou slovnou zásobou aj strašne mudruje. Dnes vstávala o 5,30 a hneď ako vykukla z postieľky začala po mne pokrikovať hojda hojda, na moje argumenty, že je ešte skoro, že aj havo ešte spí, len vykukla z balkona a zahlásila, že havo (potom pokrútila hlavou akože nie, lebo nie nevie povedať) čičí, privliekla topánky a hotovo...
A najviac mám rada jej argumenty pri obede, keď je doma aj manžel. Už musím variť aspoň farebne rovnaké jedlá, lebo ona chce zásadne len to, čo má v tanieri tatko. A ak sa ju snažím oklamať, tak len krúti hlavou a vykrikuje že tato dá, tato dá, mami nedá, mami nedá

ak budeš môcť, odfoť tú skrinku, ja ti niečo vymyslím. V tomto som už zbehlá, lebo mi už máme zablokovaný aj záchod. Všetko čo pred Simi neutieklo si nakoniec v ňom zaplávalo, tak bolo treba aj toto riešiť. Horšie je, ak sa teraz niekto na ten záchod súrne ponáhľa.

hanka274
27. jún 2007

joooj, barunka, my mame tiez take problemy s hojdanim.
Mame pri dome ihrisko, a vzdy ked parkujem alebo aj ked len ideme z vchodu, uz hin....ta, hin....ta, my hojda nehovorime, mama ju moja naucila hinca, tak jej potom mozem stokrat hovorit, ze hojda....
no a samozrejme nechce nikoho pustit, su tam 4 hojdacky a my mame 1 tak na 40 minut, to je konec, mna tam mrle zeru uz po 20 minutach hojdania...
dojdeme domov a zase hin....ta, tak davaj hojdacku hore, a hojda sa, a ja nespravim nic, lebo musim byt pri nej, bo vymysla...
barja, to mi je tiez luto s tou operaciou...verim, ze chlap je silak a zvladnete to obaja, aj ked viem, ze ty trpis... ☹
neboj, o chvilu bude zima a vy budete mat po tom...

ivcap
27. jún 2007

Ahojte. Cairka, to som rada, že už ste o.k. My ideme zajtra na krv. Dr. povedala, že nevidí dôvod pretie teploty. Hrdielok má už čisté. Výsledky budú v piatok. Máme priniesť aj ranný moč 😖 A to neviem či sa nám podarí, lebo Sašku ráno na nočník nedávam, kým sa ja prebatorím ona je už počuraná a potom mi dosť dlho neciká. U dr. máme byť o 7:30hod., tak ráno budeme bojovať a hladní. Dnes ešte mala teplotu, ale už nám klesla na 37,5C. Večer som ju aj okupkala, tak som zvedavá, či to neurobí nejakú šarapatu. Tak nám držte palce, nech to dobre dopadne a aby bola už konečne Saška zdravá.
S tou hojdačkou je to u nás rovnaké. Homba, homba. Ako jej mám vysvetliť, že je chorunká a nemôže ísť von? Tak jej manžel urobil z trojkolky hojdačku. 😉

cairka
27. jún 2007

Ivca, budeme vám zajtra držať palčeky. HLavne jej skús dať čo najviac piť ráno, my sme pili ráno málo a potom jej strašne pomaly kvapkala krv a trvalo to dlho. Ale AU ukazovala len kým som jej leukoplast neodlepila, potom si už ani nespomenula 😎
Som strašne zvedavá, na čo vám prídu z krvičky, len nech na niečo prídu, aby sa to mohlo liečiť. a možno to budú ozaj len zúbky, ke´d má čisté aj hrdielko, aj dýchanie.

ivcap
27. jún 2007

Cairka a čo si malej dávala ráno piť? Vodu alebo čajík?

cairka
27. jún 2007

čaj, doktorka nám povolila troška osladiť - nesladený by som do nej nedostala 😅 ´To je pozostatok Hippkových čajov

ivcap
27. jún 2007

No dúfam, že sa mi malá nezobudí o pol šiestej ráno a do pol ôsmej "zomrie od hladu". 😒

vroni
28. jún 2007

Ivca, drzime palce u doktora, aj my dnes ideme. Kontrolovat nozicky - mala mala remence, tak dufam, ze to uz bude posledna kontrola.
Barunka, skrinku odfotim, len este musim ukoristit fotak tatinkovi z auta 🙂
A tusim mam vynimocne dieta - Natalka bytostne neznasa hojdanie 😀 😀 😀 Ale robi cirkus kvoli pieskovisku, tam by mohla aj nocovat. Tak sme jej naivne jedno urobili na terase, ale tam ani nepachne 😠 Zlate nase deticky 🙄

ivcap
28. jún 2007

Cairka, kde si našla na nete tie detske choroby, lebo Saška je vysypaná na chrátiku aj na brušku, ráno som myslela, že je to alergia na paradajku, ale na fore mi baby povedali, že to môže byť tá šiesta choroba. Vroni, ja vy ste ju mali?

sweetienka
28. jún 2007

ahojte,
Saske zelame nech sa rychlo uzdravi
barunka, ty mas velmi sikovnu Simi,ked uz tolko rozprava, my nevieme povedat hojda, iba da 🙂 hlavne, ked ma niekto prelozene nohy cez seba, tak si sadne a zacne sa natriasat a pritom hovori da, da 😀 zlata je
ale pekne hovori paci, ked niekomu nieco podava, ale namiesto dakujem povie daci 🙂 a tiez sa hrozne zlosti, ked nieco chce a ja jej to nechcem dat, alebo jej nieco vezmem z ruk
a co sa jedenia tyka, v poslednom case papame strasne malo ☹ neviem, ci je to z tepla, alebo zo zubkov, ale hneva ma to
a aby sme nezahovorili stretko, tusim niekedy davno sme planovali zoo bojnice, ze to je tak odvsadial kusok, ale tusim vela z vas tam s rodinkami tento rok bola...tak neviem 🙂

cairka
28. jún 2007

Ahojte.
Ivca, cez google, nejaká nemecká stránka, ale adresu ti nepoviem - tam je to ako trojdňová horúčka (šiesta choroba) a na www.primar.sk som si prečítala, lebo po nemecky už moc nerozumiem 😅 Ale tam nie je foto. Doktorka na to nepovedala nič, keď ste boli na krv?
Sweetienka, my tiež len da,da a celkovo strašne veľa vecí pomenuváva len prvou abo poslednou slabikou 🤐 A potom sa rozčuľuje, keď jej nerozumiem, čo chce 😨
Ja som za Bojnice, my sme tam ešte neboli 😀

cairka
28. jún 2007

Vložím našu jednu fotku alergickú, ale tam to bolo ešte mierne a až tak moc to nevidno, a dr. že to je jasná alergia, ale Veve sa aj škrabala.

barunka
28. jún 2007

cairka, tak to s tou energiou a podnetmi teda sedí. Ja každú chvíľku vymýšľam nejaké voloviny, aby som ju zabavila, lebo keď sa nudí, vystrája...
hani, aj Simi hovorí aj hinta, ale u nás to má z maďarčiny, keďže sa s ňou hovorí aj tak aj tak. Takže ja mám ten vreskot väčšinou dvojjazyčný... a za tých 40 minút by som dala všetko, ja som tam včera tvrdla od 13,30 do (ak sa nemýlim) 15,30 a to ani nevyliezla z tej hojdačky. Možno neuveríš, ale mne už bolo kompletne zle z toho, ako sa Simi hojdá. A to ju táto mánia chytila v sobotu, dovtedy mi z hojdačky vyliezala. Stačilo ísť raz s tatkom, ktorý ju hojdal dobreže z hojdačky nevyletela a už sa jej to zapáči...
vroni, jasné, počkám na foto a potom možno na niečo prídem.
sweetie, to páči a ďakujem som aj ja učila Simi, myslím si, že je ľahšie ich to naučiť teraz, ako neskôr, keď už budú tvrdohlavé a hormony nimi budú zmietať ešte viac. U nás Simi hovorí pááá (ako páči) a ďak 🙂
s tým papaním by som sa netrápila, vonku je hrozne teplo a vtedy nechutí ani nám, tak detičkám už určite nie. Simi tiež niekedy papá pomenej, iné dni zje všetko čo neujde. Určite aj zúbky majú na to vplyv, musí ich to veľmi bolieť...
ivca, dúfam, že výsledky budú o.k. a pripájam link na tú piatu a šiestu chorobu. Takže piata choroba http://doktor.dida.sk/Infekcne_ochorenia/infekc...
a keď nájdem ten link na šiestu tak dopíšem. moment

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre