Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
1. júl 2007

cairka 😔
bohuzial kazdy mesiac su bolesti, ale take ze nemozem vstat, chodim skrcena....a ine-tak ako vcera, to neni nastastie kazdy mesiac...ale byva to 😔

sa bojim, mamina chodi teraz na vysetrenia...ma daky miom, sesterku /maminej segry dcera/ operovali min. rok, dovtedy v celej rodine NIC. No a moje bolesti....aby som ja nebojovala s dakou cystou, ci miomom.
Ja len dakujem....."bohu"-alebo neviem komu, minimalne nam dvom s manzelom a Hani, ze sa jej chcelo 😅 , A MAM ASPON 1 DIETATKO UZ!!
dnes je uz lepsie 😔

vroni
1. júl 2007

Hani, kamoska mala podobne problemy, liecila si ich becherovkou (jednym stamperlikom, nie flaskou 🙂 ) a vraj to trochu pomahalo. Tiez jej vsetci hovorilo, ze po dietati to prejde a nic. Az po druhom - takze mozno aj u teba tak bude. A o maminu sa neboj, miom je sice neprijemny, ale nie nebezpecny (teda vacsinou) a aspon ju budu mat lekari pod dohladom. Ale drzime palce. Ja mavam nastastie navstevu tak trikrat do roka (tiez sa to prichodom dietata nezmenilo), ale zasa mam nad postelou zaramovanu 😀 lekarsku spravu, ako je zial, zial nad moznosti lekarskej vedy a matky prirody, aby som otehotnela 😀 😀 😀 Neskusala si Cerazette tabletky? Mali by prave na taketo stavy fungovat...
Nasa krpata si kludne necha hracku zobrat a potom ju pozoruje ako macka mys. Staci, aby ju na sekundu to druhe dieta spustilo z oci a uz je zase jej. Ale ani sa nebije ani neplace. Zatial ju ani ine dieta necaplo, tak neviem, ako by reagovala potom.

barja
1. júl 2007

Jaj Hani, chuďatko dúfam ,že ti je už lepšie. Ja som mávala podobné bolesti pred prvým otehotnením, ale to som riešila liekmi. Chápem, že keď kojíš tak lieky si asi nedávaš. No a po tom prvom porode to ako zázrakom prešlo. Niekedy som ani nevedela, že už prišli. Tak ak sa ti to neupravilo po prvom , tak po druhom snáď určite 😉

anika
1. júl 2007

ahojte, davno som vas nevidela 🙂
vaneske a saske nech vas uz nadlho chorobky obchadzaju, uz hadam aj stacilo, no nie ☹
brankovi vcera konecne vysla prva stolicka, teda len kusok, mal pred tym nejake teplotky, mozno viac kakal, len neviem, cim to je, vzdy cakam zubok na druhej strane, ako nakonec vyjde, teraz som bol presvedcena, ze bude na pravo dole, take to mal naliate a bordove a nakoniec vysiel vlavo
a co mame este nove, no asi len to, ze hrozne jaci, nielen, ked mu nechcem nieco dat, ale len tak "z pasie"
hani, na bolestivy menzes pomohla homeopatia, teda nemyslim nejake tie lieky volnopredajne v lekarni, ale normalne vysetrenie a liecenie u cloveka, co sa tomu seriozne venuje, viem o takom pripade a pomohol jej a to tak dobre, ze otehotnela/nie s homeopatom 😀 /ale je to urcite na dlhe trate taka liecba, ale zabera, takze,/teda len ak nie si uplne presvedcena, ze takato alternativna cesta nema vyznam/, skus 😉
a dianke prajem k meninkam vela zdravicka, cmuk

hanka274
2. júl 2007

vroni, dik za palce! 😉
ty mas 3x do roka kramy? si nepisala o problemoch a nejakom lieceni, ci nechces o tom asi kecat, co? A o tej lekarskej sprave...to si ani nespomenula, ze ste si Natalku adoptovali...ci ako, boze, dufam, ze ta neurazim. ....teraz som mimo uplne...nehovorila si (teda myslim ze nie)a teraz pises o tej lekarskej sprave...
kocky aj ja dufam v "posledne", resp. ze druhym dietatom to prejde, ale verila som ze prvym...a nie. Tak mi nezostava nic ine len verit ze po druhom....
Cerazette...to som citala len tu na MK, vlastne len mi to mihlo pred ocami, necitala som k nim diskusie...
s homeopatikami a ich liecitelmi nemam dobre skusenosti, popravde bojim sa ich...ci mi to neublizi zase na nieco ine....uprimne poviem-ja ich nemusim, ale klobuk dolu pred majstrami co takto naozaj vedia "lahko" pomoct. (davam klobuk dolu).
no a take daco, ze lieky si vziat od bolesti...to ja som na to iny "majster sveta". Ja si lieky nedam ani za nic. Ja sama neviem preco, ale proste nedam. Ja to radsej vydrzim...ale keby som nekojila asi by som si vcera nieco dala-to bolo fakt o drzku ☹
Ale inak, asi by som si ich dala az keby som umierala....aj to by som asi tolko natahovala, zeby som to nestihla 😀 😀 😀 😀
ked som bola tehu, bolievali ma strasne zuby-ja mam inak dost zo zubami problemy, no a nic som si tiez nedala, ani paralen alebo panadol-co mozu aj deti. Proste som taka vysrata, ze si nedam NIC. Preco? Neviem-som sralo taky opacny... 😀 😀 😀

no a anika, ahooooj, dlho si tu nebola, ano. 🙂 😎

barunka
2. júl 2007

ahojte, Nikolasko, ono to bitie prejde samo, asi tým musí prejsť každé dieťatko. To sledujem teraz už na Paťkovi, on tiež spočiatku Simi tlkol hlava nehlava, ale teraz, ako sa mu blížia tretie narodky tak sem tam aj čosi požičia. Teda nie požičia, on by ju už aj tlkol, ale na neho zaberá to, že Simonka si to len pozerá a potom ju nechá tak 😀 😀
Inak Simi je tiež na svoje hračky taká "agresívna", minule od nej dostal Paťko kýblom po hlave. Ale závisí to aj od jej nálady, či udrie alebo nie. Ja som ju ešte nikdy neudrela ani necapla, ale ona v poslednej dobe capká mňa po ruke a vykrikuje si popritom Bum mami, Bum mami.

hani, s tými bolesťami mi je to ľúto, že takto musíš trpieť. Ja si musím našťastie zaklopkať, neviem čo je to bolesť pri týchto dňoch. Kedysi dávnejšie si pamätám, že naša telocvikárka na strednej radila pohár červeného vínka. Neskúšala si??? A ak vínko ľúbiš, tak si trošku aj vyhodíš z kopýtka, jeden pohárik neublíži ani pri kojení.

hanka274
2. júl 2007

dobre baby, ako chcete, ja to vyskusam....tu becherovku a vino 😵 😵

barunka
2. júl 2007

hani, len si daj. a mysli pri tom na mňa... Ja by som si dala také tie miešané čo predávajú v lidli. Tú vodku, mňam... len kto mi pôjde kúpiť...

hmmm... a práve vyletela prvá tyčka z postieľky

ivcap
2. júl 2007

Ahojte. Hani, mne sa na tieto kritické dni osvedčila domáca slivovica. Citila som, ako mi uvolnňuje bolesť. To mi poradil môj otec, že je to všeliek. Keď mám občas taký problém, tak len otvorím chladničku a hrknem si. Potom ma trasie ešte päť minút. 😉

hanka274
2. júl 2007

barunka....miesane...v Lidli....si robis srandu??

ja viem, ze take kvalitnejsie pomahaju-vinko, becher, domace-kvalitne, metaxa a ine....
ale ked mna uz trase teraz 😅 😅

barunka
2. júl 2007

hani, to je v takých malých sklenených fľaštičkách, štyri druhy sú. vodka s červeným pomarančom, s citronom, potom s rum niečím a ešte jedno. a sú fakt super.

baby, teraz mi došla chuť hrknúť si... ale s kým??

hanka274
2. júl 2007

ja ze si robis srandu 😅
takze je to dobre?
joj, ja som taky protipijan, ze pre mna pokial to neni nejaka *****************metaxa, tak je to patok.
ja tak maximalne glg becherky, pol glga metaxy, pohar bavoraku, alebo pivo. To je vsetko, a este cucuc z tych sladkych napr. Bayileys ci ako sa to pise, no tie Whiskycreamy....inak nist. bleeee 😝 😝

barunka
2. júl 2007

a ja zasa jedine tieto mixované z lidlu, dovtedy som si max ňuchla k citronovému fernetu 🙂

hanka274
2. júl 2007

no ty mas chutove pohariky...babizna jedna 😀 😀 😀
akurat malu kojim....a ja teraz vyletim si dat malinovku, bo sa vzdy tak vysusim ked zacne cucat...normalne to zacnem citit ze som smadna.... 😅

ivcap
2. júl 2007

Hani, mňa už triaslo a iba som o tom písala. Ja ostré vôbec nemusím a ani nepijem, jedine fernet. Ale také kvalitné suché červené vínko,tak to si občas dám 😝 O tých mixovaných z Lidlu som tiež vôbec nepočula.
Baby tak to je téma 😀 😔

hanka274
2. júl 2007

ano vinko cerv. je zdrave s mierou. ale ked ja nemusim vino vobec
a vodku od 18. nepijem 😎
fernet pijem ked tak ako BMV 😉

ivcap
2. júl 2007

Hani musíš to brať tak, že ten alkohol Ti narobí menšiu neplechu v organizme, ako nejaké tabletky. Ale homeopatík sa vôbec nemusíš báť, mám ich overené na vlastnom tele, aj chlapcom som skôr kupovala homeopatiká, ako narmálne lieky a zaberali. 😉

hanka274
2. júl 2007

HEJ,JA ROZUMIEM...pardon, velke pismena, no ja rozumiem ze je lepsie ako lieky alkohol-teda chapeme sa 😔
aj homeopatika radsej ako normal.
Len tych samotnych liecitelov sa dajako bojim, resp. uprimne nemam v nich doveru, je ich vela, clovek nikdy nevie, ktory je darmozrac, peniaze bere, a ktory svoje remeslo ozaj ovlada 😉 😖

anika
2. júl 2007

no caute, tu sa pijeeee, tu to zijeeee 😉
ja som skor na vinko, ale zase biele, ale vlastne ani neviem, kedy som mala na posledy, za posledne dva roky asi dvakrat, ale odkedy som bola istu nejaky cas v nemecku, v jednej vinarskej oblasti, ostala som akasi fajnova, tam sa to vinko pilo tusim samo, take lahucke a ked si si spomeniem na tie ich "Weinfestle", tusim mam "heimweh" 😎 😉
barunka, tieto mixy nemecke decka pili jak malinovku 😝

no, tak som si troska zaspominala, sem tam ma to chyti a pisem maily o dusu 🙂

ivcap
2. júl 2007

No baby, ja si idem dať pohárik Fernetu. Normálne som dostala chuť. 😔 Sama som doma, sedím pri PC a prečo by som si "nepocuckala"? 😝

anika
2. júl 2007

ivca, na zdravie 😉

ivcap
2. júl 2007

Diky, nedáte si tiež niektorá. Ale tiež mám svoje dni, tak to je preventívne. 😉

hanka274
2. júl 2007

ivcap aj my sme same doma ☹

anika...pravda, si sa pretrhla od pisania....kukni na moje skororanne prispevky, jak sisi som 😅

anika
2. júl 2007

hanka, myslela som do maily do nemecka, uz odisli.... 🙂
ivca, ja by som si aj dala, aleee len na dno, dobre

hanka274
2. júl 2007

ahaaaa 😀 😎

ivcap
2. júl 2007

Hani a kde máte tatina? Náš je v robotke, príde až po polnoci.

hanka274
2. júl 2007

moj je v hungarii, a ja kukam Ildiko a Laszla a sulam sa od smiechu...
isiel po niaku kozmetikos-cez spedicku, potom to odvezie do Senca a daco do Breclavi a zajtra dojde. Mame Aviu na ktorej si jazdi sam svagrik pre firmy, no a muz je teraz doma, bo ma svoj nakladac-rypadlo v servise, tak aby nesedel na zadku, isiel s kamosom toto zobrat-teda tuto dopravu-cestu. Za 3 dni take prasulky fajnove, nic svetaborne, ale niekto to mozno zarobi za 2-3 tyzdne. Dojde zajtra az kvoli prestavkam, inak stiha dojst aj domov. Ale su dvaja, jeden jazdi 4 hod, druhy, potom maju obaja 1hod prestavku, potom zase 4 hod, dalsi 4 hod. a potom musia mat 12 hodin. Preto az zajtra, proste aj keby mu padlo 12 hodin akurat na hranice, musi tam stat. Aj ked by to mal aj 30 km domov ☹ .
Ale zase je to dobre kvoli tym soferom kamionistom, ved prestavky su teoreticky kvoli bezpeciu...a tak, ved viete...chapete co to tu pisem tolko toho...

vroni
3. júl 2007

Hani, my sme si Natalku neadoptovali, ona sa nam "podarila" Preto som si dala tu lekarsku spravu zaramovat, aby som nezabudla, ze ked mala vykrikuje, je to len fatamorgana, lebo ja ziadne deti mat nemozem 😀 😀 😀 😀 😀 Inak mam za sebou hormonalnu liecbu a umele oplodnenie cudzimi vajickami, lebo vlastne nedozrievali - a nic. Proste, par rokov sa nam "normalne" nedarilo, potom sme si absolvovali miliony vysetreni, hormonalnu liecbu a to spominane umele oplodnenie (a ze som medzitym vymenila partnera, to vsetko v dvoch krajinach - cize minimalne dvojmo 😀 ) No, a po ca 15 rokoch usilovnej "prace" z toho vyliezla tato diagnoza. Tak sme sa dohodli s mojim vtedydrahym, ze si budeme zit kazdy po svojom a venovat sa zavratnej kariere 😀 Ja som dva roky nato stretla mojho terajsieho draheho a ze on uz dve deti mal a po ziadnych dalsich uz netuzil, tesili sme sa obidvaja. No a po roku a pol, ked mi nechcela prejst "crevna chripka" som sa prestrikovala k doktorovi a ten, nevediac o mojej diagnoze mi len oznamil: ziadna chripka, 9. tyzden. A bolo. Ako sa to mohlo stat - to teda netusim, ale bavila som sa vyborne. Moj drahy podstatne menej, desila ho predstava, ze "taky stary" este bude mat dieta (mal 36, hotova mrtvola 😉 ) Medzicasom si ho dcera obtocila okolo prsta a tvrdi, ze on by sa veru dal este na jedno nahovorit (ale ja nie!) No, tolko na dnes z cervenej kniznice 🙂
Inak, odvcera som sa na tuto konsku stranku 😀 😀 😀 nevedela dostat 😠
Hani, nebojis sa o muza, ked je takto vela na cestach?

barunka
3. júl 2007

anika ako malinovku?? ja keď vypijem pol tej fľaštičky, tak mi už kvalitne haraší 🙂 Ale čo čakať od človeka, ktorému stačí si len privoňať a už je zle.
Inak ja vínka vôbec nemusím, hrozne mi to smrdí a keby som sa napila, asi mi príde kvalitne zle..

kočky, inak som vytočená, tak si predstavte, že môj muž mal mať konečne v sobotu voľno a nie, oni sa musia z práce trepať na centrálu ich firmy do žiliny. A na celý deň, vraj majú nejakú akciu a môjho muža tam majiteľ očakáva, takže zasa budem celý deň sama. A to tam chcú ešte aj spať... No ja sa na to môžem...

vroni
3. júl 2007

Barun, nemozes ist s nim? Urobite si vylet do Ziliny a aspon vecer budete spolu......
A s tym alkoholom - nie si ty rodna sestra naseho tatinka? Tomu tiez staci ist okolo obchodu s vinom a uz mu to stupa do hlavy 😀 😀 😀 (a to napriek jeho dobrym 100 kilam 🙂 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre