Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
25. nov 2006

barun krásne očká a vlásky celá mama nie 😀 A aj vaša Simonka je moc zlatučá a vlstne ktore deco nieje? 😉

barunka
25. nov 2006

také som ešte nevidela... (myslím, nezlaté decko... ) na každom sa niečo nájde...
a ja vraví stále, všetko dobré, pekné má dieťatko po maminke, a to zlé a škaredé po tatovi... 😀 😀 😀

nikolasko
26. nov 2006

barun pravdu máš 😀

alzbetka
autor
28. nov 2006

ahojte baby, ako sa mate? nasa mala je chorucka a este nevieme ci nahodou nedostane aj ovcie kiahne lebo u susedov su a minuly tyzden boli chalani u nas. tak cakame a uvidime co z toho bude. mala by ich nemusela dostat, lebo 12.12. ideme na ockovanie a zase by sa to prekladalo. tesima, ze pravdepodobnost, ze ich dostane je 50:50, pretoze je dojcena, ale ma uz viac ako 6 mesiacov 🙂

nikolasko
28. nov 2006

Alzbetka blahoželáme k 7 mesiačikom 😉
náš krpko sa včera prvýkrát sám posadil 🙂 a stále sa dáva na 4 a kolíše sa dopredu-dozadu vypadá to dosť smiešne

alzbetka
autor
29. nov 2006

super, gratulujeme. nasa by zase len chodila a na 4 sa jej nechce 😉

alzbetka
autor
30. nov 2006

ahojte babule, co mate nove? nasa mala mi beha v pavuku po kuchyni a najradsej stahuje klietku so skreckom 😀 , neviem, kam ho vylozim, kedze mame 1-izbovy byt a vsetko zapratane 🙄 .praje pekny den.

nikolasko
30. nov 2006

chúda škrečko 🙂
mamičky kolko spia vaši drobci cez den?Náš už iba raz okolo 13tej a to iba hodku nieje to málo?

alzbetka
autor
30. nov 2006

z toho si nic nerob, mne mala nespavala niekedy nic a bola ako rybicka, teraz spava dvakrat za den doobeda asi hodinku a poobede asi dve az dve a pol hodiny. sama si na to nemozem zvyknut, dufam, ze to nezkriknem. 🙂 nikolasko, myslim, ze pokial to malemu nevadi, tak si z toho nerob velku hlavu, ved aj tak ho neprinutis spinkat

nikolasko
30. nov 2006

ako mne to neva včera mi zaspal už o 19tej pri jedení ,je taký otapený po celodennom skotačení ale od polnoci sa často budí a utíši ho iba cuckanie čiže môj spánok 0 bodov ale hádam sa to napraví

alzbetka
autor
30. nov 2006

aj betka mala take obdobie, ked sa v noci castejsie budila, ale teraz je to iba raz alebo dvakrat za noc 🙂

nikolasko
30. nov 2006

dúfam že ho to čoskoro prejde a čo dávate pred spaním papať drobcom?

alzbetka
autor
30. nov 2006

ta moja len moje mliecko, kasu nechce ani za ten svet
c

kvendolinka
30. nov 2006

ahojte babuse 🙂 Nikolasko mne mala najlepsie spi ked jej dam vecer kasu.To mi spi az do siestej rana.Dnes sme boli v poradni.Mame 7100 gramov tak som sa dr.pytala ci to neni nejak malo na to,ze mi spapa plne misky a papa 5 krat denne a povedala,ze jej velmi dobre spaluje a preto nema ani gram tuku.Sa ani necudujem ved ona je v pohybe este aj ked spi,sidlo moje male 🙂No a vraj sa nam uz coskoro objavi aj prvy zubok huraaaaaaaaaaaaaaa 😀

alzbetka
autor
30. nov 2006

ahoj kvendolinka, to ti zavidim, ze papkate kasicky, nasa nechce. my uz mame styri zubky a zda sa mi , ze sa tlaci uz piaty, tak som zvedava 🙂

alzbetka
autor
30. nov 2006

my sme minuly mesiac vazili 7730g a teraz neviem, ideme na poradnu 12., ale zda sa mi ze pribrala, no uvidime 😕 .a v pohybe sme tiez stale, aj ked spi , je ako na kolotoci

kvendolinka
30. nov 2006

to asi za to su tie nase deticky take sialene lebo su apriloveeeeeeeeeee 😀

nikolasko
30. nov 2006

aj náš spapá kašicku potom kojím a zobudísa okolo polnoci a pýta zase je hladoš ako jeho otec náš má niečo cez 9kg.je ešte štrbavý a v postielke hotová pohroma ráno hniezdo na hlave hračky všade naokolo a šnúrky od hniezda komplet roztrapkané

nikolasko
2. dec 2006

ahojte tak další pokrok:náš Ničo sa naučil brnkať s prstami po spodnej pere stačí ked mu to ukážem a už robí brm-brm-brm
a ked mixujem papu a ide mixér kričí aj on ked prestanem prestane tiež začína s ním byť zábava 🙂 a čo vaši drobci nič nepíšete?

alzbetka
autor
2. dec 2006

ahoj, my mame nbajnovsiu zabavku chodenie, maminka chyt ma a pod so mnou alebo ma daj do pavuka a potom ti ukazem co vsetko dokazem 😀

alzbetka
autor
4. dec 2006

ahojte, co sa deje, ked nic nepisete. to nemate nic nove s cim by ste sa pocvalili? dajte vediet ako sa maju vasi drobci

kvendolinka
4. dec 2006

Ahojte 🙂 my sa teda nemame cim chvalit. ☹ Babulka je prechladnuta,usoplena a ukaslana tak mame veselo 😒 Boli sme dnes u dr.tak nam predpisala tussilen a nasivin takze mame radost.Dufam,ze to skoro prejde 😉

nikolasko
5. dec 2006

Tak to nezávidím u nás polo také rodeo ked sme dávali do nosa nasivín až strach ☹ Náš drobec má novinku naučil sa vyplazovať jazyk 😝

barunka
5. dec 2006

ahojte...
mne povedali, že nasivin vraj nie je vhodný, lebo vysušuje nosnú sliznicu... 😕 vraj lepší je sterimar, mar plus alebo podobné čisto prírodné spreje...

a čo máme nové my??? okrem toho, že simi zbožňuje PS a vyprázdňovanie šuflíkov asi nič... 😀

kvendolinka
5. dec 2006

Barunka to fakt?Ten nasivin je potom nevhodny ze?Mam doma aj mar plus ale dr,mi predpisala nasivin aj ked som jej hovorila zemame mar plus 😠 Blbana ta ma nikdy nepocuva 😠 ale mala ako je zachripnuta tak je to take rozkosne ked vydava tie svoje pazvuky ako stary chlap chrci 😀 juj ale som hnusna si z nej srandu robim 😉

alzbetka
autor
5. dec 2006

ahojte, my konecne dneska doberieme antibiotika a dufam, ze uz tak skoro ziadne kvapky, spreje a sirupceky neuvidime 😅 . mala mala riadny soplik, tiekol vodopadom a teploty mala viac ako tyzden. sranda bola, ze sa stale smiala, plakala iba pri odtahovani soplikov a podavani liecikov.

barunka
5. dec 2006

kvendolinka, no mne to tak hovorila moja doktorka (inak je to koza, veď ju tak aj volajú) a aj baby na nete majú rovnaké skúsenosti... a ak už nasivin, tak len ten bez konzervačných látok a nie kvapkať, ale len raz za deň vytierať noštek...

nikolasko
6. dec 2006

A zase sa raz potvrdzuje čo lekár to iný názor 😠
Prajem všetkým choručkým babulkám skoré uzdravenie

anika
7. dec 2006

Ahojte aprilovky, som tu dost dlho nebola, akosi nie je kedy.
My sme uz konecne prekonali osmicku, mame 8130 g a 73,5 cm.A huraaaaa, stvornozkuje.Od vcera.
Chorucki, nech sa rychlo vystrabia.Ak je nadcha a sopliky,nam zybral Mar plus a vytieranie nosteka ADvit alebo staci aj Vigantol.Hoji sliznicku nosa, prilis casto neodsavat, lebo aj to odsavanie drazdi sliznicu a zvysuje sa produkcia hlienov.

kvendolinka
7. dec 2006

Ahojte 🙂 my sa uz pomalicky uzdravujeme chvalabohu 🙂 Natali sa opat dostava do svojich starych kolaji a robi zlotu 😠 Dnes sme ju kamerovali a zachytili sme ako sa drzi priecinkov na postielke a vytahuje sa postavit na nozicky.Barunka ako pozeram tvoje foto Simi je riadna sikula a taky maly spekulant 😀 ze?Anika tak maly je pekny valibuk oproti nasej spajdle 😀 My mame 7100gr a centi asi 69 tak mame co dobiehat.Z aprilovych deticiek je tu najstarsia a asi aj najlahsia a este aj bez zuba 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre