Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
12. aug 2007

Hani, dufam, ze ste vsetko zvladli, aj ten starostovsky odpad. 😠

nikolasko
13. aug 2007

ahoj baby ktoré máte skúsenosti s cyklosedačkou prosím podelte sa o ne kúpili sme takú dozadu a neviem či sme urobili dobre 😒
a musím sa pochváliť Ničko má na ceste 9 zub tak predsa len 😀 nebude mať večne v ústach kino 😉

barunka
13. aug 2007

nikolasko, my sme chceli tiež sedačku dozadu, ale skúšali sme ju a Simi v nej plakala ako o dušu, lebo skoro nič nevidela. Nakoniec sme kúpili dopredu a v tej je spokojná.

cairka
13. aug 2007

Ahojte.
Hlásim príchod po týždni. Na výlete bolo super, až na to, že malá ho zakončila horúčkou a nádchou, zajtra asi ideme k dr. či nemá aj hrdlo chytené 😒
Hanka, úprimnú sústrasť.

nikolasko
13. aug 2007

no to si ma moc nepotešila ☹ my sme ju ešte neodskúšali ale dúfam že sa mu bude páčiť tak nejako sa my tá dozadu zdala bezpečnejšia preto som sa ju rozhodla kúpiť
a čo Simča už spinká?Ničko už áno. Dnes som mu dala túru 1x obchod a 1x kukes babku všetko si to musel odkráčať ale žeby som ho nejako zmorila sa mi nezdalo

cairka
13. aug 2007

My sme skúšali u brata tú sedačku dozadu na bike a nemohla som odtiaľ malú potom dostať 😉 Len ma ukecali, že Veve je náchylná na ušká, tak, že neodporúčajú bicyklovanie ešte.

nikolasko
13. aug 2007

cairka skoré uzdravenie dúfam že to veve skoro prejde 😉
dakujem toto ma už potešilo viac 🙂 posadila som ho tam ked nebola ešte namontovaná a páčilo sa mu to uvidíme ako bude reagovať za chodu a ušká poriešim šatkou 😉

kvendolinka
13. aug 2007

Ahojky 🙂 Nikolasko my sme skusali aj dopredu aj dozadu ale nakoniec sme jej namontovali dopredu pretoze vzadu nechcela byt ani za slaka a z prednej ju neviem dostat pretoze bicyklovanie zboznuje ako jej mamina 🙂
Cairka skore uzdravenie Vaneske.No aspon ste si uzili 😉

cairka
13. aug 2007

Ja keď na ňu nevidím, tak musí mať čiapku na šnúrky 😅 Minule som ju mala v nosiči a len nejaká teta za nami kríčí, že hej, odletela vám čiapočka 😀

nikolasko
13. aug 2007

to poznám jediné čo nedá dole je šatka a aj topánky u nás lietajú jedna radosť 🙂
kvendol dakujem 😉

kvendolinka
13. aug 2007

hej aj ja som jej dala minule klobucik na gumicku,zhodila ho,potom satku a ten cip zo satky jej isiel do oci bola nervozna tak som jej slahla klobucik so snurkou a je pokoj 😀 Nikolasko nieje zac,a uz si kupila tu sedacku?Inak minule sme boli v Maxe v Nitre tak som na vas myslela.Fajn obchodik az nato,ze sme hodinu stravili pri vlaciku ktory tam je a minuli 80sk tak sa jej pacil vies ten dole co hodis 10sk a ked dojazdila to bolo revu.Potom sme ju dali do tej ponorky a to sa jej uz chbalabohu nepacilo 😅

nikolasko
13. aug 2007

kvendol mohla si mi poslať IP a mohli sme sa stretnúť 😉
jasné vláčik v Maxe vedie aj u nás ešteže menič na drobné neni odtial daleko a boli ste aj v Centro? tam je autíčko do ktorého hodíš desinu a ked sa dovozí tak vypadne tam je to nadlho 😀

kvendolinka
13. aug 2007

v Centre sme neboli aj sme chceli ale uz v Maxe si suchala oci ze je unavena tak sme isli a hned v aute zalomila.Potom sme isli za manzelovou rodinou na klokocinu{Banicova 4}a tam sme pobudli asi do osmej vecer.Vidis?to ma nenapadlo s tym IP-ckom dokelu.Nabuduce jo? 🙂 takze aj u vas fachcia tieto stroje?Ked ideme u nas v Kauflande tak hned jaci pri auticku 😝

hanka274
14. aug 2007

babky, dakujem....(za uprimnu sustrast-to slov.spoj. neznasam 🙄 🙄 )
dopadlo vsetko ok 😔 , dokonca som necakala, ze to mojho tvrdasa tak zmoze...predsa len ocino...ja som ho videla prvykrat plakat....
druhy syn, teda moj svagor to bral s nadhladom...on je taky v pohode so vsetkym...to patri k zivotu a hotovo....proste uplne s nadhladom vsetko...jeho nic nevykolaji....
ludi bolo malo, pretoze koho mal...kamosov krcmovych...ti su kamosil len vtedy ked s nimi pijes.... 😅 😔
svokor pil dlho, v zivote si vybral cestu s kamaratmi namiesto s rodinou...ale lubilo sa mi na nom, ze nemal prepity mozog...chodil do prace, setril si prachy, dokonca poziciaval, vzdy bol navonany, cisty, rifle, moderne topanky nosil, no uplne super, v praci bol nenahraditelny....doslovne!
sef je hotovy, ten nevie co ma robit, ze takeho uz mat nebude, tatko take veci vedel, co on nevedel....
este trosku stresy z miesta ulozenia...mame cas si premyslet do piatku 😅 - je vela pohrebov-podnikatelov...takze tatko "caka na radu" v krematoriu....
nevieme ci v Rovinke-tam kde zil, alebo na Slavicie do Blavy-tam ma aj rodicov a sestru- a je tam miesto, je to zaplatene dopredu, rodina vravi, ze tam-kvazi pri svojich, rodina by tazko sa trepali do Rovinky, kde ani MHD nejde...tak neviem...necham na muza so svagrom-ved oni su najblizsi....
Inak kazdy mi vravi (moji rodiacia, svagor, kamosky...) to iste: joj, no to je na slaktrafenie, aj ked bol aky bol, po dlhych rokoch ho spoznas, chalani najdu a po pol roku zomre. no hrozne, keby aspon este chvilku vydrzal, ze??

to mi vravi kazdy rovnako, tiez si myslim a to ma stve, tak konecne sa objavil...a vzapeti tu uz neni... 😢 😢 😢 😔

no koniec, uzavrem toto, lebo to je nadlho, a smutne temy tu "nepatria"!!

cairka, prajem skore uzdravenie malinkej!!!!!!!

my sme si dnes kupili v kike botnik, juchu, tak sa vytesujeme-konecne ziadny bordel v predsieni....
a co sa tyka vlacikov v nakupnych centrach....to je vecny boj, ale ja sa nedam vydierat, 1-2x a dost! Ak poviem, ide sa, treba posluchnut, aj ked s revom, ale neuci sa snad po niekolkych takychto pripadoch...

joj, ja zase frcim do postele tak neskoro.... 🙄 🙄 🙄

😔 😔

vroni
15. aug 2007

Baby, musim sa pochvalit, zamestnavatel mi prave schvalil, ze mozem ostat o pol roka dlhsie na materskej, ze mi miesto podrzi. Hura!!! Uz som sa bala, ze od aprila do septembra budem musiet vesat dieta na nejaky ten luster po ceste, lebo od januara ju do skolky este nezoberu ja som mala v aprili nastupit do roboty....(a skolky beru len od januara alebo od septembra, ved logicke, nie? ☹ ) Takze sa strasne vytesujem!!!
Cairka, skore uzdravenie!

hanka274
16. aug 2007

vroniiiiii!!!! tak to je uplne super sprava!!! ze??? to je fajn, tesive!!!
a vy mate taku kratku matersku???
vo Francuzsku je materska 4 mesiace....potom bud jasle, alebo au-pair....sila co??? paradox....dostanu 4 mesiace tolko co mi tu za rok... 😅 😅 😅 😅 😅

vroni
17. aug 2007

Hanka, ze kratku 😀 Nie, materska je tri roky, tak ako u nas, ale musia sa na nej vystriedat obidvaja rodicia. Ak zostane len jeden, tak maximalne 2,5 roka (moze aj na veky vekov,ale len 2,5 roka to bude mat platene), lenze zamestnavatel je povinny drzat ti miesto len 2 roky a tych sest mesiacov je jeho dobra vola.... U nas z financnych dovodov (tymto pozdravujem danove preddavky a DPH) nie je mozne, aby tatinko zostal doma, tak som si od sefa "vydrankala" este tych sest mesiacov. Dost som sa obavala, lebo takmer ziadna firma ti ich neschvali (sak nemusia, tak co by sa namahali) a u nas sa este menil sef, odkedy som doma... (inak krpata pojde do skolky az od septembra 2008, aby sme sa zle nepochopili 😀 ). Inak "naozajstna" materska je tiez 4 mesiace, resp. 5 pri viacerych detoch - dvojcatach, troj..., cisarskom atd, to dostavas 100 perc. platu a potom rodicovska dovolenka do troch rokov dietata, ked dostavas "opatrovatelske", tj. cca 450 eur od statu + 250 od mesta (aspon vo Viedni) + 150 rodinne pridavky. Pred tym, nez niekoho nadchne, ako je to vela - oni si to skasiruju naspat. V troch rokoch ide dieta do skolky (alebo na ten luster, co som spominala) a ty calujes za skolku 400 mesacne (statnu, sukromne su samozrejme drahsie) ☹

cairka
17. aug 2007

Ahojte.
Vroni, a to že u nás sú drahé škôlky 😨 Koľko sa teraz platí au-pairkam? Nevyjde to lacnejšie?

vroni
17. aug 2007

Ahoj Cairka, dufam, ze uz ste zdravi.
Aupairkam sa plati 250 Eur mesacne + kurz nemciny. Lenze: alebo by musela byvat u nas (to sa mi nepaci, my sme doma dost citlivi na vlastny priestor, inymi slovami tatinka by porazilo 😀 😀 😀 ), alebo si zoberies nejaku z BA alebo blizkeho okolia, ktora ti bude dochadzat (cestovne je smiesne), ale ked povies, ze 250 Eur, tak ta ukamenuju (minule hladala jedna mamicka z Viedne a skoro ju zmlatili aj cez internet 😖 ) Ale miestni to nejako zvladaju, urcite to zvladneme aj my 🙂

barja
19. aug 2007

Ahojte babulky, nejako som sa sem nevedela cez týždeň dostať. Minulý víkend sme boli na záhorí na opekačke, pozvali nás kamoši, ale moj drahý nemohol tak som išla len sama s deckami a bolo úplne fantasticky. Malý škriatok behal celý deň po dvore že som ani nevedela že ho mám.A o tom staršom ani nehovorím. Od chvíle ako sme vystúpili z auta až pokial sme po dvoch dňoch z tade odchádzali tak som ho ani poriadne nevidela. Normálne ešte viac lutujem že nemáme rodinný dom. O dome snívam síce už dlhšie, ale teraz ma to už uplne dorazilo. Tak snáď sa toho možno dočkám 😉 To je niečo úplne iné ako v paneláku. Aj keď chodíme vela von na prechádzky, alebo na ihrisko - nedá sa to porovnať. Jáááj zas snívam. 😀
No vratim sa do reality - tak Majuškovi sme konečne kúpili školskú tašku. Baby my sme tolko špekulovali, ale hlavne sme chceli aby sa páčila Majkovia po prechodení viacerých obchodov sme nakoniec kupili v Hypernove. A to hlavne preto, lebo tašky čo sa Majkovi páčili tak nevedel otvoriť!!!! Tak sme potom už hladali hlavne podla toho, že aby sa v škole netrápil s otváraním tašky.Niekedy hodím foto. Je to vlastne taký akokeby ruksak, ale uplne spevnený a nejaký anatomicky vytvarovaný chrbát čičo . Tak uvidíme ako s ňou bude spokojný.- stála 1700 sk tak dúfam, že aspoň jeden ročník vydrží 😀 No a ešte musíme pokupovať "výbavu" do školy a šk. rok može začať. 😉

ivcap
20. aug 2007

Ahojte. My sme sa včera vrátili z chalupy, bolo super. Barja, tak sa Vám to už kráti. Uži si ešte pohodu a kľud, kým začne šk. rok. A čo operácia očiek, odložili ste ju, alebo Vás to ešte čaká? Ja sa tiež musím ísť ukázať zamestnávateľovi a povedať mu, že teraz v septembri ešte nenastupujem. Saška je ešte malá a ja sa na to necítim ísť od nej preč. Radšej sa uskromním a budem doma. Plánujem ešte tak rok. No uvidíme,ako to celé dopadne.

nikolasko
20. aug 2007

Ahojček,tak cyklosedačku sme už odskúšali a moooooc sa mu to páčilo po 100 rokoch som sa bicyklovala tak si viete predstaviť ako ma bolí zadok 😖
barja ola ola škola volá 😎 ani sa nenazdáš a bude promovať 😉
tuším u nás začalo obdobie daždov 😢 tak sa doma aj zbláznim
baby Ničo sa mi začal hádzať o zem už aj vonku predtím len doma alt teraz normálne nechápem sme v obchode niečo mu nedovolím plésk o zem okolie len neveriacky kuká a ja som v koncoch nechám ho vynervačiť a potom to riešim ako ste na tom vy?

cairka
20. aug 2007

Ahojte. Tak my sme vraj zdraví - ha ha. Už minulý týždeň povedala dr. že nemá hrdlo ani priedušky chytené, tak je to len prechladnutie, dala je pamycon a klasicky Fenistil, ale veselo soplíkujeme doteraz a nekašle veľa, ale keď zakašle, tak to stojí za to. Počkám do konca týždňa a keď neprejde, tak jej pojdem dať spraviť výter, či zas nechytla nejakého bacila. Hádam to do vtedy prejde.
Nikolasko, to Ničko rozlišoval, či je doma abo nie? U nás je to od začiatku jedno, keď sa Veve jeduje, tak nepozerá, kde je 😉 Ja ju tiež nechávam tak a väčšinou za pár sekúnd sa sama postaví a príde za mnou, ak sa ovšem nejaká skvelá teta neprihovorí, že čo sa jej to len stalo za nespravodlivosť. A doma to istí kút. Super je, že tam ostane stáť, kým po ňu neprídem ( hneď ako prestane nerváčiť)

nikolasko
20. aug 2007

cairka on bol vonku až donedávna zlaté dieta chodil síce vždy opačne ako sme mali naplánované a bral do rúk čo nemal ale o zem sa mi hádzal iba doma neviem prečo.Tie milé tetule poznám a tie pohlady 😠

barja
20. aug 2007

Ahojte babulky, Ivca tak maš asi nejaký šiesty zmysel, lebo nam len pred tromi dňami dali termín na tu Maťkovu operáciu očiek. Ideme už o týždeň! Nervi mám v prdeli. Doteraz som stresovala s tou Majkovou školou a teraz to ide trochu stranou, lebo sa psychicky chystám na tie očká. Asi sa im uvolnilo miesto tak nas šupli ešte v auguste čo som rada, lebo mi po vyjde tak , že u Majka stihnem ešte aj prvý školský deň. Teda aspoň dúfam, že nebudú žiadne komplikácie a po troch dňoch nás pustia.
Inak Nikolasko u nás je to ešte horšie. maťko bol doteraz dosť v pohode , ale asi taký mesiac - dva dozadu sa začal strašne jedovať keď mu niečo nechcem dať alebo mu niečo zoberem z ruky tak ma začne buchať a kusať! nechápem kde to zobral. Aj Majuška už parkrat tak kusol, že ten plakal. Potom naňho zvýšim hlas a to tak smutne skrivý pusinku a rozplače sa. Dúfam, že ho to prejde inak ma porazí.

hanka274
20. aug 2007

baby, zeby uz v roku a stvrt zacalo obdobie vzdoru???
barja, tak to je nahodou fajn, ze uz mate termin, aspon ziadne dlhe stresy, sup hned a hotovo...drzim vam palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nikolasko, musim pochvalit Hani, ani my nemame so spanim problemos, uz nekojim asi tyzden, ale sem tam sa pricucne...ale ma svojho maca takeho velkeho-nahrada za toho maleho strateneho a ten je len v postielke, von ho nedavam a vie ze maco je na spanie, takze supnem do postielky, dam maca, poviem -pssst, maco spinka, lazkaj, spinkaj aj ty a pod....a ona hotova z maca zaspinka....sama! cez den, vecer, uplne pohoda....
baby, pozeram 1 okom na Jojke-Biznis-videli ste to??
mam to aj na disku, takze preto 1 okom....sa mi to paci-take ozaj ako to je v takych kruhoch, nieze by som o tom nevedela, ale sa mi paci ten film...ziadny znamy herci, ale zahrali to celkom dobre....ak v takych kruhoch stihate s ostatnymi ste gerojovia, ak nestihate ste nic...zivotnost asi ako jogurtu Dobra mama alebo Supercremo stracciatela v nasej chladnicke.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
baby a na bratislavskych cestach si take ksichty myslia furt, ze sa to este nosi....pchaaaa, ved dnes kazdy vie co su zac ako to tam chodi, uz to nieje vobec "zahadne"....boze, som sa nechala uniest temou filmu....pardon.... 😖 😖 😖 😔 😔 😔

ivcap
21. aug 2007

Ahojte. My svoj hnev stále prejavujeme neskutočným vreskom. To sú neskutočné decibely 🙄 . Priznám sa, že už som jej párkrát pacla po ritke. 😔 Ale to jediné zaberá. Všimla som si ,že vrieska aj keď chce na seba upozorniť, alebo ma chce vyprovokovať. Ešte sa mi bude pri tom pozerať do očí, potvorka jedna malá. 😉

hanka274
21. aug 2007

Baby!! dnes sme boli na ockovani u detskej....
a nepotesila ma....ohladne kojenia a UM....vravim, ze uz nekojila som 5 dni a tak...tak si zapisala, ze 15 mesiacov kojena...a pyta sa ma, ze co jej davam namiesto toho....no a ja, ze nic, ze ci mysli mlieko-klasicke....ze davam iba tak niekedy napit....a povedala mi:
do 2 rokov ak nekojim, mam pokracovat UM (do 2 rokov, potom klasika mlieko), ze UM su v dnesnej dobe lepsie ako kupovane-ci trvanlive alebo 3 dnove....
no a ja neviem co mam robit...ci si mam Hani zase prisat na cecky, bo ked dam, tak tecie-malo, a aby sa mi to znova roztieklo, alebo mam davat to UM....????
boze som si myslela, ze jej dam taky zdravy zaklad, ze nemusim take kupovane veci davat-ja vsetko vyrabam doma 😅....ved ja to ani neviem spravit to UM, co tam ma ist vsetko....Nejake probio to ma byt...to je co???
nejaka znacka, alebo druh, alebo zlozka....som sa nic nepytala, bo som bola jak oplieskana o stenu-ma to prekvapilo....
dokojila som kvoli mne-aby som pribrala trosku, aby som mala silu, energy a tak....chapete...
No ale co vcul?? 😢 😢 😔 ☹

hanka274
21. aug 2007

baby, dochadza inak na mna postupne smutok za kojenim....
do prcic! myslite, ze to je normalne, ked budem o par dni blekat jak koza, ze chcem kojit a preco nekojim a tak???
joj, za vsetko si mozem sama! prisaham keby som nebola chuda, tak kojim aj 2 roky aj 2a pol mozno....ale upokojujem sa, ze ak nebudem kojit, tak priberiem...vraj to tak je 😅 😅 😅 😅
ale je mi smutnoooooooooooo!!! to je nadherne....najkrajsie....

lovacka
21. aug 2007

boze hani kolko chces kil ja to dam aj 20 z moj 😀 ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre