Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
22. aug 2007

Hani, nerob si starosti. To je normalne, smutit za kojenim, mna to drzalo tiez par dni, to su este tie zvyskove hormony 🙂 Doktorka trepe, do dvoch rokov UM je super uzitocne pre firmy, vyrabajuce UM, pre dieta to absolutne nema zmysel (hovorime o zdravom dietati) To je nejaky sialeny slovensky zvyk dzgat dietatu do aleluja umele mlieko a potom vsetci trestia oci, ze je u nas tolko alergii. Tuto odporucaju lekari normalne mlieko od roka, len v pripade prejavenych alergii dlhsie. Inak - ja nepoznam mater, co by do dvoch rokov nadajala decko UM a veru ani jedno alergicke dieta (cim samozrejme nechcem povedat, ze take neexistuju) Takze ja by som sa na doktorku vyblajzla a davala normalne mlieko. A ze nie pasterizovane? (trojdnove, trvanlive, krabicove) Vysvetli kravke, ze v EU je ZAKAZANE predavat ine mlieko ako pasterizovane 😠 😠 😠 a neverim, ze si mozes zaobstarat kravu, aby mala mala dobre mliecko 😀 Inak, UM je sice upravene, ale tiez z kravskeho mlieka....

barunka
22. aug 2007

hani, neviem kto tvrdí, že ak nekojíš priberieš, ale to by sa mal prísť mrknúť na mňa, vyzerám ako hrkajúca kostra. Vážim len 46 kíl, čo pri mojej výške nie je žiadna sranda. Ale ja som nekojila z iných dôvodov a aj som pre ne tak skoro prestala, takže ktovie, či je to pravda po takom dlhom kojení....
Čo sa mlieka týka, tak mne jedna lekárka vravela, že najneskôr v roku a pol dať jednu dávku UM preč a nahradiť kravským, nech si dieťa zvyká. My máme ešte sunar, takže pije simi ten ale tiež sa chystám prejsť na kravské mliečko.
A od kravy priamo, teda nepasterizované by som jej nedala i keď tú možnosť mám...

nikolasko
22. aug 2007

hani aj naša Dr.má názor že od roku a pol kravské mlieko dávať ja ešte kojím ale už iba ráno na obed a večer v noci už nie 🙂 Ničko spal pár nocí s tatom a odučil sa od nočného cuckania tato mu dá už iba raz flašu s čajom a je spokojný ja spím v druhej izbe takže sa už aj ja konečne vyspím hurááááááá 😎 😀 😉
a taktiež neviem ako to prežijem ked sa úplne odstavíme ☹ a ako si zvykne na iné mliečko UM nechce žiadne 😒
baby máme už 10 zubov 😀

cairka
22. aug 2007

Ahojte. Tak my sme už prešli na klasické mlieko (boli sme donútené z finančných dôvodov) a všetky problémy ktoré mala malá pri Bebe sa ako zázrakom vytratili. (vracanie po každom pití a aspoň raz denne ju prehnalo). Tak nech mi nikto nerozpráva, aké sú tie UM zdravé 😒 A keďže papá veľa ovocia, tak jej nechýbajú ani tie vitamíny, ktoré tam sú. A naša dr. tiež hovorila, že po roku a pol v pohode prejsť.
Vroni, tento týždeň sme sa aj s kamoškou bavili, že má sesternicu v Holandsku a tá jej na to mlieko povedala, že to len mamičky na SR, ktoré sú 3 roky na MD už nevedia, čo by vymysleli. Že aj tam od roka klasické kravské sa dáva.
My sa stásle moríme s očákmi, už skoro dva týždne to vyzerá, že už už vylezú, a furt ništ. 😖

barunka
22. aug 2007

Baby, tak tuším, že ja mám z vás hádam najviac zubatú babu nakoniec. Simi chýbajú už len posledné 4 stoličky, tie jej idú teraz. Takže máme zubov 16 a veru sú poriadne ostré

vroni
22. aug 2007

Tak konecne sme v niecom popredu 😀 😀 😀 😀 😀 Nam (teda Natalke) chybaju uz len spodne zadne stolicky, takze uz mame 18 zubov!!! 😎
Mne sa pri teme UM do nekonecna otvara noz vo vrecku, okrem ineho i preto, ze Slovensko je jednou z krajin z najvyssim poctom alergikov do troch rokov so stupajucou tendenciou a pripisuju to hlavne UM!!!!! Inak, aj ja dam z casu na cas malej "junior" mlieko (uz rozrobene UM), ale to je jedine, co je v pollitrovom baleni, takze tak cinim z "priestorovych" dovodov (na vyletoch a tak...)

kvendolinka
22. aug 2007

ahojky 🙂Nasa Natali ma zatial 12 zubov a k tomu mliecku-my sme na plnotucnom kravskom pasterizovanom od 13mesiacov a veeeeeeeeelmi jej chuti.Nutrilon mi odmietala.Pfuj sa jej ani necudujem vsak to je jak sprdkavena kapustova stava 😝

ivcap
22. aug 2007

Ahojte. Mne dr. povedala, že UM do troch rokov. 😀 Hneď som jej na to povedala, že je to prehnané. Veď probiotiká môžem do malej dostať aj ináč. Tak jej ráno dávam ešte UM a cez deň plnotučné mlieko. Aj keď musím priznať, že Beba jej chutí viac, nad mliekom špekuluje. ☹ UM jej budem dávať do 18 mesiacov. Aj keď baby musíme uznať, že mlieko už tiež nie je to čo bývalo. Je to na každej mamine, ako sa rozhodne. Poznám také, čo dávali UM do troch rokov a aj také čo z kojenia prešli na obyč. mlieko.

anika
22. aug 2007

ahojte, poznate ma este?????
nechodila som sem, snad len kuk na chvilu, bola som operovana, ale mam sa dobre, zvladla som, aj Branko
hani, precitala som dozadu, juuuj, uz hadam bolo toho na vas dost, stacilo, uz bude len a len slniecko svietit, uvidis 🙂
Branko mi tiez ukazuje, co dokaze a sadne si alebo lahne na zem, ked mu nieco nedovolim, cakam na 12sty zub
ja planujem byt na UM tak do dvoch rokov, ale uvidim, co povie mlady pan 😉 tiez si myslim, ze je to len a len na kazdej z nas, ako si urobi, ved si decko pozname najlepsie, no nie
a mame problem s pitym caju alebo vody, nech je to v hocicom, pije podla mna malo, doobeda skoro nic, dobieha poobede a hlavne vecer, maximalne vypije tri deci, co byva zriedka ☹ snad sa uvidime castejsie, zatial sa majte, papa

vroni
22. aug 2007

Ivca, detom chuti UM, lebo je jednoducho sladke 🙂 Viem to, lebo som krpatej v Taliansku slohla z jej mlieka do mojej kavy a ze ja kavu nesladim - brrrrrrrr 😀 😀 😀 Tak mi treba, nemam okradat vlastne dieta 😀
Mne dieta vyzunkne cokolvek (mlieko), ale jogurt do nej nedostanem nech robim co robim 😠
Na podporu pitia inych tekutin u nas zaberali slamky, take tie male, co pasuju do dvojdecovych tetrapakov (a ze to bola fuska cez tie slamky najprv nejaku tu politicky spravnu tekutinu do skatule dostat 😀 )

hanka274
22. aug 2007

anika, ahooooj!! ja si pamatam, jasne! aj alita mi tu chyba dako dlho, a aj ine janakl-ci ako...a ine...nespominam....dakujem, je toho vela, to fakt, dik!! a skus na pitie slamku, my sme tiez tak zacinali, teraz uz aj z flase normalnej jak my pije 😀 😀 😀 😀

baby, tak ste ma asi presvedcili, ze prejdeme rovno na plnotucne....

chi, nikolasko, my vecer sme necuckali....joj, naposledy snad v 1.mesiaci...ved vies....a aj teraz su vecere a noci uplne kludne, sama ide spinkat, dokonca sa niekedy na denne hajanie vypyta sama!! prikrijem, zavriem dvere a krasne spinkaaaa. juchuuuu!!

vroni, tym trvanlivym a trojdnovym som myslela....ze vravim dr, ze ved plnotucne trojdnove je naj nie? a ona, ze nie, ze naj je trvanlive.....neviem preco...som si myslela, ze je viac upravovane a pridavane latkami, kvoli dlhsej trvanlivosti ako to 3dnove...no ale teraz neviem....ked aj s tym UM kecala!!
ja mam tiez nazor na to aky ty, chvalabohu som kojila, ak by som nie, tak by mi asi nic ine nezostavalo....

barunka....prizmurim oci, nazbieram aj 44 kil!!!
xces foto v plavkach??? inak ja mam v poho postavu od zadku hore, ale moje nohy!!!!!! jak pinokio!! ale sa mi nelamu...aj ruky mam chude, ale s porovnanim s nohami v poho. a mam pocit od nosenia, ze sa mi o nenormalny kusocek malinkaty zpevneli-"rozsirili"??, a trosku citim teraz /pred tehu som nemala/-mi je vidiet trosku klucnu kost a "kridielka" na chrbte-lopatky....
naj bolo v tehu, nebolo mi citit chrbticu, ziadnu klucnu kost, aj chrbat som mala oblejsi...

nohy by som si priala mat silnejsie trosku... 😔 😔 😔
myslite ze nejake cviky existuju na to??-ma vcul napadlo...
???

zubov mame my 12... 😀 😀 😀 😀

no a este k mliecku...od kravy to prave cerstve sa ani nesmie, asi len my dospeli a asi aj tak len na ochutnavku...ja som raz mala, bolo to zvlastne, vadila mi teplota-ak by bolo studene, nepripominalo by mi to odkial to doslo pred malou chvilkou....

vroni
23. aug 2007

Hanka, doktorka ma fantaziu 😀 Rozdiel medzi trojdnovym a trvanlivym mliekom je ten, ze trojdnove je kratko zohriate na nizsiu teplotu (tusim okolo 70 stupnov) a trvanlive na vyssiu (okolo 80). Koniec rozdielu.
Ale tie kila!!! Baby ja vam predam. Co predam, darujem a este aj priplatim! 😀 😀 😀 Aj barunke aj hanke a mozno by este niekomu vyslo. Ja som sa po roku kojenia zase krasne vypasla a nepomahaju ani diety ani cvicenie (teda aspon zatial nie) Dohodneme sa? 😀

kvendolinka
23. aug 2007

Vroni ja som si dala tu 90dnovu dietu.Niesom zastancom diet ale tato je zdrava.Same ovocie,zeleninka,dokonca v isty den mozes aj tortu a cokoladu 😀 aj Ivcap sa v tejto teme zjavila.Ivcap ako ti to ide?

ivcap
23. aug 2007

Nijako. Celý deň som hladovala a večer som sa "nažrala" 😔 . V pondelok som chcela začať znova, ale zase to nevyšlo. Nemám pevnú vôľu, na rozdiel od mojích kíl. Nie a nie ísť zo mňa dole 🙄 . Kvendol a koľko si schudla?
Hani ja som zase pred tehu mala ten problém, že v páse som bola ako prútik(67cm) 😝 a nohy som mala silné. Teraz sa to vyrovnalo, som tučná všade ☹ .Ale keď mne sa tááák nechce cvičiť a o hladovaní nemôže byť ani reči, to by som asi mojich chlapov doma ukameňovala.

vroni
23. aug 2007

Kvendol, aj ja som sa na nu dala, len som to po troch tyzdnoch vzdala. Kila sice isli dole, ale ked som rano nemohla jest spolu so zvyskom rodiny (to je nase jedine spolocne jedlo cez tyzden), tak ma to ubijalo. ☹ Ale tie styri zidene kila zostali zidene... 😎 Po dovolenke a naslednej svadbe (kamoskinej) sa tusim v septembri este raz odhodlam...

kvendolinka
24. aug 2007

No tak to ja drzim len treti den dneska a na obed mam spagety a vecer cokoladu 😝 boze ale vecer je kruty vtedy ma zvija od hladu ale tak snad vydrzim.Mam dost silne sebazaprenie 🙂 ja som mala pred tehu vcelku fajn postavu ale po tehu 😖 takze asi tak.

barunka
24. aug 2007

hani, tak ja mám nôžky kuracie. Stehienka sú dobre mäsité a čím nižšie ideš, tým viac kostí pretrča. Môj manžel dokonca s obľubou hovorieva, že ja nepotrebujem ani rtg, lebo všetky kosti mi vidno. Mne je vidieť dokonca aj všetky rebrá.
Ale môžem jesť koľko chcem, kedy chcem a čo chcem a nenalepí sa na mňa ani jeden gram, nieto ešte kilá...

nikolasko
26. aug 2007

baby kašlite na to každá sme iná a tak to je 😉 hlavne že sme zdravé 🙂
anika super že si už v pohode

anika
26. aug 2007

ahojte, sadam konecne za pocitac, lebo tieto posledne dni boli nejake hekticke, ale nestazujem si, boli fajn, v piatok som bola na vylete v Budapesti, bola som len ja a moja mama, to bol taky poznavaci vylet z jej roboty, nastastie sme mali dobreho sprievodcu, lebo by sme asi stratili 🙂 , lebo co sa tyka madarciny, az na par fraz a pocitania do pat, co som pochytila v minulej robote, je to nula bodov 😉 bolo dobre, aj tropicarium je krasne, Brankovi by sa urcite pacilo, mozno casom.v sobotu sme na nasom mestecku mali jarmok, zase frmol a kopec ludi, poobede sme vyrazili opat von, na jednom gazdovskom dvore hrali country a folk, boli tak hupacky, smykacky, tak sa pacilo maminke, este viac Brankovi/alebo opacne?! 😀 /a dnes zase po navstevach, detske ihrisko, uz casto sme bez kocika, ten pouzivam len na zrychleny presun alebo na nakupy s Brankom, tak ideme casto jeden cihi, druhy hota, lebo Brano zasadne vybera iny smer,akym potrebujeme ist.
Barunka, citala som 😉 , velka pochvala 🙂 🙂 🙂

baby, kaslime na nejaku vahu, pokial to nie je moc podvaha, alebo moc nadvaha, hlavne ze sa dobre citime a sme zdrave 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hanka274
26. aug 2007

vroni, ivca som sa smiala....vroni da mne aj barunke a este by vyslo niekomu....
ivca nevydrzala s dietou...hladovala nakoniec povolila....chichi....
baby, asi fakt, ze sme zdrave....(ale aj tak vroni mozme sa dohodnut 😉 , som za)
ja mam inak pas normalka 65-68...pisem preto 3cm rozpatie, pretoze sa mi to meni cez den, u mna je to zvlastne, ja ked sa nalogam vody, dam si velku kofolu, som ako tehotna v 5 mesiaci-naozaj baby!!! a aj ked sa niekedy dobre najem, naopak rano mam asi aj pod 60....cha cha cha...
baby, co sa tyka chudnutia....moj muz schudol ked zil v italy...rano zjedol biely jogurt od Mullera-ten je trosku aj sladucky...., na obed si daval tie ich chrumkave velke zemle so syrom a ich sunkou, a na veceru cestoviny, alebo tortelliny....schudol, je vsak pravda, ze tam je iny zivot ako u nas, to vela zavisi-vela vela ovocia maju v jedalnom listku....
take pekne zvyky mi vravel, napriklad tento:
v nedelu je u talianov uplne normalne, ze sa stretne najblizsia rodina a papaju na dvore, maju preplnene stoly ako my na vianoce....no vsetko zdrave!!! a vacsinu tvori zelenina a ovocie od vymyslu sveta....k tomu ten pohodovy zivot a ked zomre 70r talian, tak si vravia, ze zomrel mlady!!!!!!
to je co??? to je moj sen, teda nas rodinny, taky tajny, pssst....nie zomret mlady, ci stari ale to talian...

Barunka, chichi, tak musim pochvalit mojho muza, zo mna si srandu nerobi, naopak ma presvedca o tom, ze som taka vraj "malinka, stihla princezna", nie chuda, ale stihla.....a vraj to je rozdiel ci chuda, alebo stihla....pcha, ja mu to ale nezerem, vzdy mu vynadam, ze trepe, chudacik moj.....(no ale co ked podla mna trepe!?). 😀 😀 😀

anika, mas pravdu, ale ja sa necitim dobre.... 😉 😔 😔 😔 😢 😢 , musela som aj prestat kojit kvoli tomu....fnuk 😢

hanka274
26. aug 2007

barunka, kolko meria simi?? my mame 80cm.pekne fotky v kybliku... 😵 😵

hanka274
27. aug 2007

baby, hodila som nove foto-v 3.albume...v Zoo, Hani mi tam skoro levy zozrali... 😀 😀

barunka
27. aug 2007

hani, neviem koľko meria.. naposledy mala keď ju merali v nemocke 85,5

anika, ďakujem za pochvalu, ale týmto článkom na bábetku končím moje prispievanie. Viac tam ani neťuknem... Niektoré kočky ma už fakt jedujú a je najviac zaujímavé že keď preklikám všetky články, tak vyrývajú takmer v každom...

cairka
27. aug 2007

Ahojte. My sme sa včera vrátili z chaty a môžme vyhlásiť leto a prázdniny za skončené 😉
Hani, ty furt píšeš, že je Hanka najmenšia a není. Veve má len 77 cm a to cez leto narástla 7 cm. ale ešte stále nosí oblečko na 9 -12 mesiacov 😅 Ale už postupne prechádzame na väčšie.
A ozaj, ja tiež môžem niekomu podarovať nejaké to kilečko, ak by bol záujem.

nikolasko
27. aug 2007

barun prosím ťa neblbni, tvoje príspevky sú dobré hádam ta len neodradí nejaká závistlivá tupana 😉
cairka dúfam že ste si užili a patrične zakončili sezonu 😎
hanka malá Hanka je celá maminka 😉 pekné fotočky 😵

anika
27. aug 2007

ahojte, barunka, ja by som just pisala dalej 😝 😀 a este viac, ved je to na pobavenie, to co tam babenka pise!!!!!! 😉
ked sa teda rozdavaju tie kilecka, tak aj ja davam do placu ale zo pat 😖

Branko az teraz zaspal, dnes som sa tak trochu nahnevala, lebo svagrinina kamoska/obe maju 17/ sa ma pyta, ci Branko rastie 😠 😲 , ja kukam na nu, jak puk, ze coby nerastol.
on je tiez s tych drobnejsich,ma nieco cez desat kilov, 81 cm, a taku drobnejsiu tvaricku, ale toto ma dostalo, pubertacka jedna 😠

hanka274
27. aug 2007

cairka, fakt?? aky drobec, chichi...a nemala dole hlavu nahodou....?? 😀
Barunka, myslim, ze cca 90cm by aj mala, podla foto...
Inak na babetku som ja raz predavala kocik a 1x a posledny krat, tiez su tam dake divosky...
Nikolasko, dik, si ma potesila, bo je to cely tatko, ale vraj ked sa smeje a skeri noztekom je aj ja 😵 😵
anika....my mame 9200g 😵 😵 😵 😵 , za posledne 2 tyzdne trosku sa zaoblila a vyrastla....vsimli si aj ostatny aj ja, co ju vidim furt....takze mozno uz aj 9300g 😒 ...

barunka
27. aug 2007

hani 90 centi?? to hádam nie, až toľko??? musím ju pomerať... Ja neviem, mne sa Simi nejaví až taká veľká, možno preto, že som s ňou stále, ale je pravda, že je od všetkých detí o hlavu vyššia...
Simi inak už pomaly šplhá na 13 kilečko, topánky máme po novom 24
Na nej vidím ako rýchlo letí čas, nedávno som si pozerala fotky, aká bola maličká, až mi to prišlo ľúto, že namiesto toho krásneho prítulného bábenka tu už mám malú vychytralú slečnu. Ale zato, teraz je s ňou viac zábavy...

kvendolinka
28. aug 2007

Ahojky 🙂 Presne tak Barunka,nedaj sa znechutit nejakymi tupanami 😠 Inak ste ma namotali vcera tak som aj ja tuto nasu herecku odmerala a odvazila a mame 82cm,10kg a nosime velkosti 86-92 a nozicku mame c.22 takze my sme tu taky stred 😉 Veru Barunka rychlo to leti strasne aj ja ked pozeram fotecky ako keby to ani nebola Natali vobec sa na seba nepodoba.Predtym bola ciernovlaska a teraz uplna blondina 😀
Cairka veru,leto sa skoncilo ani nevieme ako a ja neznasam jesen ☹

cairka
28. aug 2007

Pekný deň prajem.
Hanka, nie nemala 😀 Ale veď dobrého veľa nenarastie a zlého veľa netreba 😉 To hovorili mne, ja som tiež taký trpaslík, tak to má asi malá po mne 😀 😀 😀
Kvendolinka,veru. A tie dažde keď prídu - my sa doma asi unudíme 😒 Teraz sme stále von a neviem, čo budeme robiť po tom. Gumáky, pršiplášť a ide sa. ale to sa tiež nedá stále. Idú na nás zlé časy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre