Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
17. sep 2007

Ahojte babulky 🙂 ale som tu dlho nebola.Vsetkym chorym drobcom skore uzdravenie a maminkam vela trpezlivosti prajeme.My sa mame dobre.Natali je ukecana a zacina tvorit aj vety.Napr.Tuto hapam si,aj ty si.Preklad:Sadnem si aj ty si 😀 a tak pomalicky sa to rozbieha.Zubov mame 12 a minule som ju dala na vahu a mame 11.3kg 😎 Jaj a teraz mame zabavku,sme jej s tatinom kupili toho hovoriaceho psika od fisher price predcasne k meninam taaaaaaaaaaak sa z neho vyresuje,ze mi uz z tych pesniciek pekne sibe.Nikolasko,myslim,ze aj vy ho mate.Aj u vas to islo furt? 😝

kvendolinka
17. sep 2007

Barunka,este nie si dvojnasobna teta?Snilkovi drzim palceky 😉

barunka
17. sep 2007

kvendol, ešte nie, teraz som im volala, ale ešte nedvíha nikto. Manžel
ich ráno viezol do nemocky, ale poslali ho preč. No a sestrin manžel sa ráno pre istotu aj povracal.... klasika a to včera robil frajera, že on teda vracať nebude... Ešte im skúsim zavolať neskôr, že čo jej povedali.
Teraz tam je na sledovaní kvôli tomu, že prvého mala cisárskym a Kristínku by chcela normálne...

vroni
17. sep 2007

Aj my zelame vsetkym ochorencom rychle uzdravenie, kvendol akeho psika? Nemas link? U nas vsetky hracky rozpravaju po nemecky (mame aj anglicky hovoriace, ale zasadne bez bateriek 😀 ) a ja by som strasne chcela nieco pre krpatu aj v slovencine.
A normalne sa tu stresujem. Moj domaci partizan je este stale v podstate neozvuceny (teda nehovori) - svojich mozno desat slov (to si lichotim) opakuje dost nezretelne a vobec sa netvari, ze by sa to v najblizsej dobe malo zmenit. A vy tu uz vety!!! 🙄

cairka
17. sep 2007

Ahojte.
Tak u nás s nádchou klasika - už to má zlezené na prieduškách a ATB. A to od soboty som jej dávala Sinupret 😒
Ostatným chorým prajeme skoré uzdravenie a len ľahký priebeh choroby, bez liekov 😉
Ja chcem toho psíka kúpiť na Vianoce. Teda Ježiško chce 😅 Tak ho moc neohovárajte, lebo si to rozmyslím 😀
Kvendolinka, veď vy už hotové súvetia 😨 Šikulka je Natálka. Veve tak 3slovné vety zvláda. A tiež si už suverénne hovorí JA Veve - "Ja Veve tu hačam" Občas to hovorí s takou dôležitosťou, že čakám, kedy začne hovoriť:" My,Veve,..." 😀

nikolasko
17. sep 2007

ach ten havko no my ho máme už dlho a poviem vám katastofa 😖 už to poznám aj odzadu 😀 zatial je Ničko zdravý klop klop
drobcom prajeme skoré uzdravenie držte sa
barun tak daj vedieť nech sa tešíme spolu s tebou 😉
baby dajte nejaké nové fotočky 😉

kvendolinka
17. sep 2007

ahojky 🙂 vroni klikni na www.alltoys.sk ja ho mam stade lebo odtial bol najlacnejsi u nas v Tescu stoji 1499 a tam je za 1149,-
Barun tak to musel byt svagor v riadnom strese ked sa aj povracal ale machruju oni vsetci,by som ich rada videla na porodnom stole namiesto nas co by robili 😝 😀nic nevydrzia 😠
Nikolasko aj mne uz z toho hafana sibe ale pre cairku:Neboj,je to hrozne milunkeeeeeeeeeeeee az z toho osedivies 😅

barunka
17. sep 2007

baby, tak u nás sa stále nerodí, no nič to, zatiaľ ma privádza do šialenstva len paťko, je taký zlý, že keby bol môj, tak ho asi nakopem do zadku. Asi tá moja výchova nie je až taká zlá, keď je Simi poslušná alebo ma takéto zlo ešte len čaká?? Dnes tak zhodil Simi z odrážadla, že si skoro hlavu rozbila, ale potom ho to mrzelo, sedel päť minút na zemi, ani nepípol. A to som mu ani nevynadala, pre neho bol asi najväčší trest že počul, ako strašne plače...
A dnes sme sa vážili, stála princezná na špičkách a naša digiváha navážila 12,8 kila 😅 😅 😅

kvendolinka
17. sep 2007

Barun a nebude to tym,ze citi,ze pride niekto novy do rodiny?Mozno ma strach,ze sa nanho zabudne aj ked to tak urcite nebude ale on to takto asi dava najavo,ze je agresivny.Sesternicina mala robila toto iste ked sa jej narodil brat a postupne si zvykla tak snad ho to prejde 😉

barunka
18. sep 2007

kvendol, ja si tiež myslím, že žiarli, robí presne to isté, čo robil, keď som priniesla Simi. Snilko to bude mať ťažké, kým si Paťko zvykne, že nie je stredobod vesmíru, lebo k nemu sa tu tak správajú...
inak snilko asi nakoniec bude mať vo štvrtok cisársky, lebo primár jej nechce dovoliť rodiť normálne

hanka274
19. sep 2007

cauteeeee!!!!

sweetienka, ja nedavam UM, iba sem-tam mlieko, inak furt mliecne-syry, jogurty furt.
Mlieko by som mala davat ale viac, musim sa snazit, tusim minimalne vecer kazdy den...

Tak u nas je veselo, Hanka zacina diviet, strasne pisti ta potvora, uz zacinam mat niekedy aj riadne nervy...plesknem niekedy po plienke-zadku, ale chcem sa tomu vyvarovat, nechcem aby opakovala.

a ja som chora...sakra, tece mi sopel z nosa, dycham ustami-to neznasam, spat nemozem, od vcera, bola som v Dun.Luznej pri vode a tam sa zdvihol vietor a zacalo prsat a tak....tak asi tam, ale ma ani nestriaslo...no neviem, ale kde inde...hruza. Chora som nebola 3 roky, tak teraz umieram ako muz pri 37,2st. ....Hani sa drzi, tej neni nic, dufam, ze to odomna nechyti....

Cairka, blahozelam k papierom zo sudu, konecne si pokojna....blahozelam!!!!

cairka
20. sep 2007

Ahojte.
Ešte raz všetkým ďakujeme 😉
Hanka, teraz to asi iskrí u každého (teda aspoň škodoradostne dúfam 😀 ). Mňa teda trucy a pišťanie nejako nedráždi, ale ja som alergická na to, keď robí naprotiveň. V tom sa teraz vyžíva a začla robiť veci, čo vie od mala, že nemôže - napríklad strkať prsty do zásuvky. Najhoršie na tom je to, že teraz už je taká šikovná, že čakám, kedy ju neustriehnem a vyberie si krytku 🤐 Tiež sa priznávam, že už mi párkrát uletela ruka 😔

A to opakovanie - dnes som ju merala a zapísala som na meter (na stene zavesený) a o pol hodinku som šla na vecko a meter bol popísaný. Ale opica vedela, že nemôže, lebo počkala, kým odídem. A ja blbá som sa začla smiať, takže môžem čakať, že pri najbližšej príležitosti sa to zopakuje 😅 SNažila som sa potom vysvetliť, ale mám obavy, že zbytočne

cairka
20. sep 2007

Hanka, skoré uzdravenie prajem, My ideme zajtra na kontrolu, ale mám obavy, čo bude. Ešte sa mi moc zdravá nezdá 😒

hanka274
20. sep 2007

dakujem cairka, hm, tak mala je riadne presibana. A Hani tiez 😠

my mame take klasicke krytky na zasuvky, a to otvorit nemoze, to bez toho maleho klucika neotvorim ani ja...tak skuste take, to su klasicke, su z Baumaxu. 😉
pápá

hanka274
20. sep 2007

Baby, ked som tu bola nova a chcela som si spravit album a nevedela som tam dostat fotky, pretoze boli velke, tak ste mi niektora poradili program na zmensenie foto: photofiltre.cz, a pisali navod.
Neviem, ktora ste to uz bola....pouzivam ho dodnes, len chcem si zalohovat foto na CD, ktore ma len 700MB a moja zlozka ma cez 700MB a tak si zmensujem foto: napriklad z 1,10MB na 400KB. Ale robim to po jednom, NEDA SA TO NEJAK SPOLU OZNACIT A ZMENSIT????????????????
dakujem!!!!

barunka
21. sep 2007

baby skoré uzdravenie vám prajem. Poriadne sa preliečte, či už veľké alebo malé baby 🙂
musím sa vám pochváliť, už sa mi narodilo aj druhé krstňa, včera o pol štvrtej sa cisárskym narodila Kristínka 😀 😀 Tak sa teším.

inak, ja asi budem za vadnú, ale ešte som nikdy Simi neudrela ani necapla. Vlastne väčšinou ani nemám dôvod, Simi je poslušná. Niekedy síce na ňu prídu chvíľky, keď trucuje, ale väčšinou si to nechá vysvetliť a stačí jej pohroziť, že maminka sa bude hnevať a hneď je kľud. Nejako neznesie hnevajúcu sa maminku 😀 😀 😀

hanka274
21. sep 2007

BARUNKA BLAHOZELAM!!! 2nasobna krsna....a vsetko OK? kolko mala g a cm?? segra ok?

hanka274
21. sep 2007

aha, citam...v GA...cez 4kila 52centi....ty kokso, riadna baba, mna by to na 2 casti rozpolilo 😀 😀 😀 😀

barunka
21. sep 2007

hani, čo ja viem, tak obe sú o.k. Kika je poriadna baba 4060 g a 52 cm a práve preto musela ísť snilko druhýkrát cisárskym. Chcela by som ju ísť pozrieť, ale ešte neviem či môžeme

hanka274
21. sep 2007

a ona chcela najprv normalne rodit??
ved ak ides uz raz cisarskym, je riziko druhykrat ist normalne...
kvoli svalstvu a maternici a zasivanym jazvam....moze sa to vsetko od tlakov potrhat...

barunka
21. sep 2007

no, chcela ísť normálne, všetko mala v poriadku, aj jazvu, takže ak by Kristínka bola menšia nerobili by jej prvý cisársky v Galante, tak by jej to primár dovolil. Ale takto sa bál riskovať, a hlavne kvôli tej galante...

vroni
21. sep 2007

Barunka, gratulujeme!!! Kristinka je veru riadna baba! Tak novemu krsniatku vsetko najlepsie.

hanka274
21. sep 2007

to iba co som ja pocula, ze by sa nemalo ak uz niekto rodil predtym cisarskym.....no a samozrejme kvoli vahe, to je ine....
prajeme skore zotavenie a drobcovi vela vela energie, sily a zdravia.
Inak som teraz pred hodinkou pisala kamoske tiez toto, v noci sa jej narodil 3.syncek! Paneboze, 4 chlapy v domacnosti-to je na slucku 😀 😀 😀

kvendolinka
21. sep 2007

Jeeeeeeej Barunka tak Kristinke prajeme vsetko dobreeeee a veeeeeeeela zdravicka 😉

barunka
21. sep 2007

no tak ja by som tiež chcela ešte jedného chlapa do rodiny. Nech to máme vyrovnané, lebo u nás si tato ani pípnuť nemôže, keď sa do neho dve pustíme 😀 😀
Som zvedavá aká bude Kristínka, či bude ako títo dvaja čertíci a hlavne som zvedavá, ako Paťko prijme sestričku, či jej nebude robiť zle ako robil Simonke, lebo to by nebola výhra. Ale vtedy bol mladší, takže ktovie, možno už dostal rozum a bude ho tešiť úloha veľkého brata....

nikolasko
21. sep 2007

barun gratulujeme 😵 vela vela zdravíčka a štastíčka
neboj Paťko bude velký brácho a bude na to hrdý a možno sa už vyjašil na Simonke 😀

anika
21. sep 2007

ahojte, ja vas dnes pozdravujem z BA, bola som na kontrole a ostala som u segry, takze ako za mlada 😉 😀
barunka, tak gratulujem, ja si viem predstavit, ako sa tesis, ja sa tiez tesim, lebo som sa par dni dozadu dozvedela, ze sesternica caka babenko a este k tomu v aprili 🙂
dnes som sa tulala po ikei, zacala som nakupovcat darceky, aj v avione, skoro som si kupila jedno tricko , ale ked som si preratala, ze to budu asi tri nutrilony, som si to rozmyslela, co uz ☹ 😝

kvendolinka, som si citala v 90 dnovke, ako sa ti dari, mas naozaj moj obdiv, ja som to skusala nejake dva tyzdne este pred operaciou, ale teraz sa neviem na to dat, co mi ostalo, tak mi celkom ovocko na ranajky staci, ale potom od obeda piate cez deviate 😝 😠 tebe fakt drzim palce

cairka
21. sep 2007

Ahojte. Tak my už nemáme angínu, ale zápal priedušiek 😖
Hanka, aj my máme tie krytky klasické v zásuvkách, ale ona tam tak hrabe tými prštekmi, že mám obavy.
Barunka, gratulujem aj ja ku krstniatku. A o Kristínku sa nebojte - prežila Simi Paťkove nájazdy, prežije aj Kristínka 😉 To je údel druhorodených, že musia znášať "starostlivosť" staršieho súrodenca 😀 Ale u brata sa to asi po roku otočilo, a teda neter (staršia) si vytrpela riadne od synovca. A teraz majú 8 a 6 a sú úplne nerozlučná dvojka.

kvendolinka
22. sep 2007

Ahojte babulky 🙂 My sme dnes zase od piatej hore 🙄 aka tma bola som sa skoro zabila na chodbe ked som isla malej spravit mlieko 😅
Anika velmi pekne dakujem 😉 Ale ved podla tvojich fotiek v albumiku co si mala aj predtym si uplne stihlucka 😕 Ja mam dnes 32den dietky a 6kil dole ale baby vravia,ze ono sa to potom zastavi na nejaky cas tak uvidim,snad to nebude moj pripad 😖kazdopadne som rada,ze sa uz priblizujem ku svojej vahe 🙂
Barunka a uz ste boli pozriet Kristinku?Potom porozpravaj.

hanka274
23. sep 2007

cairka, cooo?? juj, to ma mrzi, dofrasa! Uzdravte sa!!
Mne je uz ok, Hani zajtra uz pride, KONECNE!!!! bola od stvrtka u nasich-kvoli mne. velmi sa tesime, strasne nam chyba!!!!!!
a neboj, tie krytky neotvori 😉 , neni sanca 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre