Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vroni
24. sep 2007

Aha, to pozname aj my. My mame take krytky, ze treba najprv zatrcit kabel a potom nim otocit, inak sa ziadna elektrina nekona. Obcas s tym musime bojovat aj my dospeli. Prsty nemaju sancu. Tak si dieta minulo prinieslo predlzovacku, celkom potichu majstrovala (ja som sa vytesovala, ako pekne sa hra a predlzovacky maju tiez detske poistky) az kym predlzovacka nezapadla - no, a potom stcila ten opacny koniec do kybla s vodou. Tak bolo chvilu cele poschodie bez elektriny 😠 😠 😠 (zabudnite na filmy so smrtiacim fenom vo vani. V skutocnosti to len vyrazi poistky. Teoreticky som to vedela, dieta mi doprialo aj priamy dokaz tejto skutocnosti)

barunka
24. sep 2007

Cairka to mi je ľúto. Chudáčik malinký drobček sa vytrápi kvôli tým bacilom, ale možno si vyberie teraz všetky choroby na celý život a potom bude princeznička len prekvitať zdravím.

Kvendol, no už som bola mrknúť Kristínku, boli sme so Simi už dvakrát. Simi je z Kiki nadšená. Je strašne krásnučká, rovnako uslintaná a ugrckaná ako bola Simonka. Ale hádam to s ňou bude mať snilko ľahšie, ako sme mali my so Simonkou. Inak je prekrásna. Mne sa ani nezdá, že by bola väčšia ako Simi, pretože teraz nosí rovnako veľké šaty ako nosila v pôrodnici aj Simonka. A je krásna ...
V Simonkinom albume mám jednu foto a plus som spravila ešte jeden albumček, tak mrknite ak chcete.

barja
27. sep 2007

ahojte babulky, už som sa zlakla že nám zmizla téma a ona na druhej strane 😀 . ako sa máte? Tak Majko s tým kašlom relatívne ok, aj už chodil do školy, ale predvčerom večer mal teplotu tak som ho zas nedala a na obed mu kukám do pusky a on dasná posiate aftami! Chudáčik . Tak sa doma kuríruje. Vobec neviem kde to mohol chytit. A Maťulko musim sa pochváliť , ale aby som to nezakríkla, konečne sa mi ho podarilo prinutit sediet na WC. On doteraz ani za svet - ani WC ani nočník. My sme -teda on- ako taký pako doteraz cikával do vane 😝 .Lebo keď som ho chcela odúčat od plienky to bolo jediné miesto kde bol ochotný sa vycikat. Tak zatial sa nám darí len doma nemat plienku- vonku aj pri spaní ju ešte má.
Barunky - Kristínka je zlatučká - pozerala som fotečky 😉

cairka
30. sep 2007

Ahojte. Kde ste všetci?
barja, tu bola asi pred mesiacom taká angína, že sa začla aftami. Polovica detí v Mt tým prešla 😖 A k plienkam - ty píšeš, ako keby už mali byť dávno odplienkovaní. My sme na tom asi tak ako vy - doma bez. ale je to na mne. Ak si spomeniem a dám ju, tak sa vyciká na nočník, ak si nespomeniem, tak ciká aj kaká do gatí. Hoci už párkrát kričala, že cikám, ale už to tieklo do gatí 😅 ale aspoň vie, že ciká 😵

hanka274
30. sep 2007

caute! ja som dnes bola pozriet 10dnove babo. Joj, ani uz nepamatam, ze bola Hanka taka malinka, lahucka. Taky maly stuplik v modrom, taky smolko. 😵 😵 😵

nikolasko
1. okt 2007

ahoj babulky 🙂 no moc ste toho nepopísali čo som tu nebola
dúfam že ste už zdravé a samozrejme aj drobci
baby ja som sa už odvážila dať dole zábrany a ked to tam nieje tak to Nička už neláka,dokonca aj odpadkový kôš zaujal svoje pôvodné miesto 😀 občas sa k nemu rozbehne ja zdvihnem prst a Ničko tiež a ukáže si no no no a aj povie je na zožratie.Plienky máme a nočník a už ani WC nechce používať,nenútim ho,
občas sa tam posadí odmotá celý kotúč papiera a nič povie aj pipi ale to ked to práve robí ale ved aj to sa raz naučíme 😎inak v sobotu sme mali s manželom 6. výročie svadby ty brdo už tolko sa s ním jedujem 😀

hanka274
1. okt 2007

blahozelam dodatocne nikolasko! s tym nonono-to aj my, to vedela snad medzi prvymi slovickami.....su to ale presibane deti, vedia, ze to nonono, este si aj povedia a ukazu, aj tak to spravi po chvilke....

barunka
2. okt 2007

nikolasko, no ty vole, že 6 rokov. Gratulujem, my máme cca o mesiac druhé výročie 😀 😀 😀

k tým plienkam, Simi tiež ešte má plienky, vo dne, v noci, doma, vonku. Ja som asi príliš lenivá na to, aby som ju každú sekundu dávala sadnúť na záchod, keďže nočník je náš úhlavný nepriateľ. My fungujeme tak, že ak sa vypýta, tak ide na záchod, ak nie, tak nie. Nenútim ju, nestresujem, máme ešte čas. Keď kaká, tak mi už dosť často predtým zahlási, že kaka alebo búcha na dvere a to je signál, že ideme kakať. Včera som sa trošku motkala, tak sa mi ušlo aj do ruky, ale no čo už...

zábrany už tiež nemáme, jedine tak na schodoch, lebo Simi je dosť adrenalínová a vždy v nestráženej chvíli uteká hore dole po schodoch. Ide jej to veľmi dobre, ale ja sa aj tak bojím. Veď ja krava stará som už z tých schodov spadla, tak čo ešte ona...

ukecaná je nehorázne, najnovšie sa jej páči slovo gombík, takže dookola každého ohmatkáva a vysvetľuje, že tam je gombík. Mne z nej ide už väčšinou hlava prasknúť, lebo pusinku si nezavrie ani na chvíľku a v jednom kuse mudruje a papuľuje 😀 😀

hanka274
2. okt 2007

barunka, tak to aj mna boli vecer hlava po celom dni, bla-bla-bla. Ale to je mile. Tolko toho uz vie, a uplne sa chapeme vo vsetkom co chcem, co chce ona po mne. sme dvojka zohrata nerozlucna..... 😀 😀 😀

inak aj my mame v novembri vyrocie, kedy ste sa vzali? my 26teho. a tiez dva roky.
cauteeee

kvendolinka
3. okt 2007

Ahojte babulky 🙂 Volako nam dlho stala tema.My sme mali 10.9. druhe vyrocie svadby ale Nikolasko fiha,ze 6rokov ale inak sa pozname s manzelom uz 8 rokov{teda v marci budeme mat 8 rokov}ale to rychlo leti ty brdo.Sa pamatam aka standa som bola ked sme sa spoznali som prave maturovala 😅 boooooooooze kde su tie casy.Mala bude mat zajtra rok aj pol 🙂 a tiez ukecana,tvrdohlava,miluje schody a ked skoncia okamzite mrauci a este ju volame,ze horolezkyna lebo vylezie snad uplne vsade 😠 no ale priznajme si sikovne su tie nase aprilciatka 😉 ja osobne som rada,ze je taka zivsia nechcela by som mat doma take nemotorne skydielko 😀

vroni
3. okt 2007

No, k tym vyrociam, ja som strasne chcela, aby sa mala dohrabala na svet uz 26. marca, lebo to je nase vyrocie (v marci styri roky) Ale krpata si uz vtedy robila, co chcela 😀 Po schodoch nam opicka uz lieta uplne suverenne, takze sme zlozili zabrany a pohybuje sa po byte volne (mame schody v obyvacke) Len hovorit hovori ako ten zahorak (neni o cem). Pravidelne povie len havo a Katze 😲 😎 , inak len ked nieco chce, ale to zas vie povedat skoro vsetko... Vacsinou si vystaci s kyvanim hlavickou ze ano a nie a zvatle si (asi sanskrt alebo tak 😀 ) sama pre seba. S nocnikom sa zatial nenamahame, obcas ju posadim na WC, ona chvilu posedi, pochichoce sa, nic nespravi a tesi sa, ze si moze urvat kus toaletneho papiera a utriet sa. 😎

barunka
3. okt 2007

hani, my máme výročie 5-teho, takže kúsok pred vami... a v máji sme boli spolu 4 roky vôbec celkovo... Ale poznáme sa 10 rokov, len dovtedy sme akosi nenašli spoločnú reč 😀 😀 😀

inak baby, aj vaše deti si tak vymýšľajú? Simi poslednú dobu vkuse vymýšľa, sadne si na zem a kričí na mňa, že ju niečo bolí, tak ju vezmem na ruky a je dobre. Zašteká pes a to si zasa vymyslí, že sa bojí. Bojí sa aj tmy, bojí sa babky, bojí sa dedka... Sama sa chce obliekať, lebo keď ju oblečiem ja, tak zahlási, že neeeeeeee dobeeee (akože som ju zle obliekla), jesť chce sama, všetko chce sama a vkuse vyzjapáva, že saaaaaaaaam.... Som myslela, že to príde neskôr...

nikolasko
3. okt 2007

😀 😀 😀 naš Ničko vymýšla vkuse najviac však pri papkaní to len a len sám viete si predstaviť potom tú spúšť 😖 a ked sme vonku ani nehovorím ku každému sa prihovára a ked zbadá deti koniec každému musí dať serus povedať ako sa volá....najlepšie sú tie staré babky majú čas s ním vykecávať a on je v 7. neby

cairka
3. okt 2007

Ahojte.
Tak aj Veve sa môže pridať do klubu vymýšľancov. Ona ešte nemá Ja sama, ale všetko neguje - poviem ideme- ona nejdeme, najlepšie je poď-nepoď. Najlepšie je, keď sama nevie čo chce 😠 Ideš bežkať? NIEEEEEEEEE, dobre tak hačaj - NIEEEEEEEEEEE No veselo občas 😉

barunka
3. okt 2007

Ahojte... No tak sa musím pochváliť, trošku sme s naším záchodovaním-nezáchodovaním pokročili. Dnes si Simi iniciatívne o 12-tej zhodila plienku a nechcela si ju ani za svet nechať nasadiť. Keď som sa o to pokúšala začala na mňa hudrovať ako dáka morka. Tak som ju nechala tak a už som sa v duchu tešila na to, ako budem umývať mláčky. Ale ona sa na moje veľké prekvapenie pýtala aj cikať, aj kakať. Až o nejakej 15,30 sa pocikala uprostred chodby pred zrkadlom... Tak som jej nasadila plienku a išli sme radšej von...

nikolasko a ako to riešite s ryžou a polievkami?? Lebo Simi sa vôbec nenechá krmiť a tak radšej varím také jedlo čo len zozbieram a hotovo. Len dnes som neuvažovala a spravila som paradajkovú polievku, takže to u nás vyzeralo ako po zabíjačke...

vroni
3. okt 2007

Barunka, super, Simi je naozaj sikulka. Mne Natalka papa uz asi mesiac uplne sama (tak sa milostiva rozhodla a nakrmit sa neda), ale uz zvladne aj polievky bez nehody, dnes ostal aj podbradnik aj stol uplne cisty, az som kukala, ci tu polievku nevyliala pod stol 😀 S ryzou to az take super nie je, ale to zasa po obede kruzi okolo stola a ozobava zvysne zrniecka 😎 Teraz prave sa slecna vybrala aj s tatinkom spinkat, som zvedava, kto sa este vrati, ze sa mu spat nechce 😝

hanka274
3. okt 2007

kvendoli, blahozelam k roku a pol! som prva!! juchuuu!!!

kvendolinka
4. okt 2007

🙂 🙂 🙂 jej Hani dakujeme 😉 si ma potesila 😎

cairka
4. okt 2007

Ahojte.
Ako vám závidím, že baby papajú samé. Veve síce chce papať sama,ale aj tak ju nakoniec musím dokŕmiť. Ešte asi ani raz nezjedla celé jedlo sama. Ale my máme teraz celkovo problémy s papaním. Po tej poslednej chorobe je nejaká divná 😖 Unavená (abo lenivá 😉 ) a papá možno štvrtinku porcie, ako jedla predtým. Tak neviem, či to je ešte z choroby, ale už včera bol týždeň po dobratí ATB. Ak sa to neupraví do týždňa, tak asi zbehneme na krv k dr, nech jej kukne. Už mi aj viacerí známi povedali, že je pochudnutá, že furt bola guľatučká 😔
Z odplienkovaním sme aj my pokročili, už väčšinou kričí pár sekúnd skôr, takže už sa mi ju darí občas posadiť na nočník skôr ako sa vyciká.

barunka
4. okt 2007

kvendol gratulujem...
vroni, tak to je Nati šikovna, Simi papá viac menej sama už také tri mesiace, teraz posledný mesiac bez akéhokoľvek bordelu, takže už netreba ani podbradník, ale tie polievky nezvládame. Možno preto, že nemá tréning, máme ich pomenej, keďže mi zje len tri druhy a to sa nedá stále dokola..

hanka274
6. okt 2007

ty kokso, my na druhej strane....
co ste vsetky nastupili do práce???
tak Vás zdravím aspon takto... 🙂

nikolasko
7. okt 2007

barun u nás to vyzerá po papaní rovnako a paradajkovú má Ničko najradšej tak sa robí aj 2x do týždňa tak si vieš predstaviť
fakt to tu nejako zaostáva 😒hani a čo je s tebou vždy dlllllllhe príspevky a teraz... 😉
tak soplíky dorazili aj ku nám ale klop klop žiadna tragédia mna bolí a to fakt dosť brutálne hrdlo ale sme bez teplôt tak v pohode môžeme ísť aj von.
aj my blahoželáme síce oneskorene ale predsa 😉 že 1,5roka normálne mi je do plaču ako to letí ☹

cairka
7. okt 2007

Ahojte.
My sa ideme pochváliť 😉 Veve má dnes 1,5 roka a dovolím si tvrdiť, že pochopila princíp nočníkovania. Za posledné 2 dni mala jednu nehodu, ináč sa pekne pýta. Dostatočne skôr, aby som ju stihla dať na nočník 😎
Nikolasko veru, už sú takí velikí a šikovní. Ani sa to veriť nechce, že to sú tie bábatka - a to ja mám len jednu fotku Vanesky ako takého ozaj bábetka malinkého a pamätám si ju od jej ôsmich mesiacov. Ale ona vtedy bol dosť pozadu, asi tak na 5-6 mesiacov, takže v podstate bábätko 😉 A teraz tu lieta a reční jak drak. A trucuje ako dvaja draci 😠

vroni
7. okt 2007

Cairka, gratulujeme. My sme si jeden a pol roka odbili vo stvrtok, v sobotu meniny (kvendol, gratulujeme), dokonca sme na tie meniny v sobotu aj zabudli 😕 , este ze nam krstna mama pripomenula 😎 Inak vsetko po starom, kazdym dnom sa nam dieta zlepsuje v pantomine (alebo stupa moja inteligencia? 😖 )a vie ukazat, co chce, spinavu plienku si vyzlecie rychlostou blesku, len je chyba, ze si ju vyzlieka pod oblecenim, ale nocnik furt povazuje za taku smiesnu stolicku....

barunka
8. okt 2007

hani, no ja o nastúpení do práce uvažujem. práve som dostala dobrú ponuku na osem hodín týždenne a Simi môže byť celú dobu so mnou. Je na mne ako si to rozhodím... Takže fakt uvažujem...
A tiež nám ponúkli byt v BA, takže uvidíme, ako nakoniec skončíme...

všetkým oslávencom gratulujem, neskutočné ako ten čas letí...

nikolasko
8. okt 2007

samozrejme že sa pripájame ku gratulantom aj my 😵
barun treba tú ponuku využiť aspoň prídeš na iné myšlienky ja by som to brala 😉 cairka ak bola veve pozadu tak teraz to už určite neplatí to je znak toho že má super dobrú mamičku 😉a je to šikovnica šikovná ked sa vie už pekne pýtať na nočníček

anika
8. okt 2007

ahojte 🙂 oslavenci, gratutulujeme 🙂 🙂 🙂
no, barja, cairka, teda to s s tym odplienkovavanim sa vam riadne dari, Branko vie kazde rano urobit pekne do nocnika, co je treba, cez den ho davam na nocnik, ked sa vycika, dobre, ked nie, tak nie 😉 , takze mi takto,obcas si prinesie serblik sam alebo pride a krci nosom, ze je nieco v plienke 😀 😝

citam, ze ste preberali vyrocia, kvendoli, aj my 10.9. dva roky od svadby a teraz v oktobri sest rokov, co sme spolu 😎

barja
9. okt 2007

ahojte babule, tak ja z vas začínam mať depku, že som asi najstaršia 😝 😀 . My budeme mať v decembri 13 rokov chodenia a v januari 7. výročie svadby. Takže dúfam, že šťastná 7 zneguje nešťastu 13. 😀
a cairka suhlasím s nikolaskom, že vidno, že sa veve super venuješ, keď je taká šikovná. My sme inak mali 1,5 roka ešte 3.10. ale zato dnes mám narodky ja. Z pochopitelných dovodov neuvediem kolké 😀 😀

anika
9. okt 2007

barja, tak vsetko najlepsie 😉 ozaj a co ten "preslaveny 😝 😀 "siedmy rok manzelstva-podpichujem 😀 😎 ?!

vroni
9. okt 2007

Baby, musim sa pochvalit. Tusim aj to nase dieta raz zacne rozpravat. Dnes rano ulovila macku (tu nasu) a hladkala ju so slovami: "Moja Katze" 😀 😀 😀 Isli sme sa z nej ubombovat. A Barja, urcite tu nie si najstarsia, ja sa uz celkom pekne blizim k mumijnemu veku, lenze som cestou vymenila chlapa, tak na tie tvoje cisla nemam 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre