Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
26. okt 2007

sweeti, ja asi dam az po novom roku, je to naozaj dost penazi ,tu lacnejsiu vakcinu sa bojim dat, rozmyslam nad tym hodnu chvilu, kamaratka davala teraz ockovat 14.mes.syna, ale bol predcasne narodeny,v 36tt, tak to plne hradila poistovna

barunka, ja som s nou nebola, to vies, ze inac by som sa ozvala, ze sa k vam chystam 😉 pytala som sa na ich meno/Szalayovci, tak nejak/a maju bigla, no velmi im ten vyber rasy mnohi neschvalili, ale je zlata/fenka/ 🙂

cairka
26. okt 2007

Ahojte.
Anika, prevenar je pre rizikových hradený do 2 rokov plne poisťovňou, ale len ak je dieťa predčasne narodené, abo má nejaké choroby. Ja som sa pýtala obvodnej aj alergologičky, tak ani jedna mi to moc neodporúčala, že to je len proti pneumokokom a nikde nie je napísané, že nedostane zápal pľúc z iného bacila. Veve by mohla mať plne hradené, lebo má poruchu imunity a ešte mala aj zápal stredného ucha (tuším 3x má byť, aby to hradili a my sme mali "len" 2x) . Skôr asi bude efektívna tá žltačka, tú chcem dať asi budúci rok na jar. Neviem prečo, ale že v apríli zvyknú byť akcie na očkovaciu látku v lekárňach a do vtedy hádam nemá kde chytiť. Hoci človek nikdy nevie.

barunka
27. okt 2007

cairka, aj ja by som chcela dať Simi zaočkovať proti žltačke. Čo stojí vôbec takto normálne tá vakcína?
Ja sa musím všetkým týmto chorobám vyhýbať ako čert krížu, keďže sú infekčné, tak to musíme poriešiť takto.

cairka
29. okt 2007

Ahojte. Kde ste zase všetci?
Barunka, neviem presne, ale tiež jedna dávka kolo 1000,-. Dospelí potrebujú 3, neviem, ako drobci.
My sme včera kúpili toho psíka rozprávacieho, len som ho nestihla odložiť, tak sa s ním Veve hrala celé poobedie. Večer som ho skryla a zatiaľ nepýta, tak dúfam, že do vianoc zabudne. 😠 Je zlatý, ale tie pesničky sú fakt chytľavé, večer sme si už obe spievali s ním 😅
Ivcap, už ste boli na tom zákroku?

nikolasko
29. okt 2007

ahooooj babulky 😉
veru proti žltačke chceme dať očkovať aj my Nička
cairka a počkaj čo budeš písať o tom psovi za pár dní 😀
dnes som už s nášho čerta zúfalá je nejako moc akčný stačí len sekunda a už je niečo rozliate vysypané alebo zlomené no dnes mu jednoducho ide karta ☹
a ako ste zdolali zmenu času? my v pohode

vroni
29. okt 2007

U nas vsetko po starom, my sme psa objednali uz davnejsie, takze uz nanho "nadavame" 😀, kupila som vtedy aj ten hovoriaci hrniec, ten sme sice vytiahli az pred tyzdnom, ale uz lezie na nervy aj ten 😀
Proti zltacke sa tu neockuje (ktohovie preco), nie je to ani medzi odporucanymi ani dobrovolnymi ockovaniami (povinne tu neexistuju), tak neviem, len sa mi mari, ze spoluziacka na strednej zltacku mala a "nic" dokopy jej inak nebolo, asi preto mam dojem, ze zltacka nie je nic vazne... (hoci mozno je to ockovanie tuto skryte pod nejakym inym menom)
Zmena casu u nas zaposobila len na chlapa, ten bol vcera nejaky akcny, zobral deti (vsetky tri) na vystavu modelov a na vylet a ja som mala volno. Este pred tym dokonca aj kuchynu upratal, takze to volno bolo naozajstne a ja som si v pohode precitala cely siedmy diel Harry Pottera (som leniva, co uz 😎 )Zato dnes este nie je doma, to asi ako kompenzacia za ten vcerajsok 😀

sweetienka
29. okt 2007

ahojte, tak vakcina poti zltacke stoji 1100,-Sk a po pol roku preockovanie a je to ucinne cely zivot
vroni, my mame hovoriaci hrniec uz od cca 6 mesiacov a aj ked mi z neho zasibkava sem tam, je to vdacna hracka 🙂

nikolasko
30. okt 2007

sweet dík za info a pekná fotočka na pase 😵
barun pracuješ?
baby Ničko ešte stále nemá očné zuby je tu ešte niekto bez?
vroni tak nejak to funguje aj u nás jeden den hojno a druhý ...všetko na mne 😖

anika
30. okt 2007

ahojte 🙂
barunka, tvojej Simonke vsetko najlepsie k meninam 🙂 .Oslavujete?

barja
31. okt 2007

ahojte baulky, ako sa máte? Cairka prosím ta kde si kupila toho hafanka? Normálne niekde v dračiku alebo tak podobne?
Vroni a teba by som sa chcela opýtať , že či mi nevieš poradiť- počula som o nejakých super trhoch vo Swechate. že sa tam dajú nakupiť za velmi lacné peniaze dobré veci aj pre decká. Nevieš o tom niečo? že kde to tam je a hlavne kedy. Dík

vroni
31. okt 2007

Barja, neviem, ci myslime to iste, vo Schwechate byvaju v nedelu burzy, kamoska tam obcas chodieva a celkom si pochvaluje, hoci spominala, ze sa to uz psuje, lebo od rana tam poluju tlupy madariek s vysielackami, kupuju jak besne vsetko a potom to od tej desiatej predavaju na opacnom konci burzy za niekolkonasobok... Ale ked ides skoro rano, tak je to super, my sa tam tiez chystame polovat na lyze pre prostredneho fafrnka. Este zistim, ci je to kazdu nedelu alebo ako...
Toho hafana mi radila tusim kvendolinka kupit cez alltoys, tam bol vraj najlacnejsi, tak som ho tam objednala a psisko dorazilo o tri dni, odvtedy nam tu vyspevuje 🙄

barunka
31. okt 2007

a teraz majú na havka akciu aj v tescu, v dráčiku je o stovku drahší 🙂
anika, ďakujeme. Veľmi sme neoslavovali, Simi to akosi nedochádzalo, prečo jej každý niečo dáva, tak všetko len podala mne a robila si po svojom 😀 😀
Ale konečne sa nechala pomerať, takže už aspoň viem, čo môžem objednať cez net a čo nie 🙂 Len ma šoklo, že už len 8 cm jej chýba do "misskového" pásu. Tuším jej prestanem dávať jesť.. No a naša manekýnka nám vôbec nenarástla za posledný mesiac a pol, stále má 90,5 centi. A má hrozne dlhočizné nožiská, na tie jej musíme kupovať nohavice 98 🙂 nehovoriac o 15,4 cm labách 😀 😀

cairka
31. okt 2007

Ahojte.
Barja, veru my sme kúpili v Tescu, v all toys je za rovnakú cenu.
Barunka, my sme pás teda nemerali, ale mala by poriadny, strašne pribrala. Pred mesiacom 2kg schudla a teraz vyzerá, že nabrala späť dvakrát toľko, aké má líčka škrečkovské 😅 Výšku má slabých 81 cm a nožičku slabých 12 cm. Takže pri Simi by vyzerala ako o pol roka mladšia 😀

nikolasko
31. okt 2007

barun to fakt 😨 😨 😨 no riadnu babu máte 😉 a samozrejme aj od nás všetko naj naj aj ked dodatočne. 😵

cairka
2. nov 2007

Halóóóó, je tu niekto??????? 🙄
Kde ste zasa všetci? Je tu už pomaly horšia dochádzka ako sme mali na gympli pred písomkami 😒
Baby, aj tie vaše barančatá sú také tvrdohlavé? To čo Veve predvádza posledné asi 3 dni, to je na prášky. Máme nové obľúbené slovo - JA. Nanešťastie takmer vždy je sprevádzané krikom až vreskom, prípadne hodením sa o zem, či ak je na rukách tak napnutím sa do luku 🙄 Všetci hovoria, že obdobie vzdoru začína až okolo 2 rokov, tak čo je toto? Ak si niečo zmyslí, tak bojuje všetkými dostupnými prostriedkami, aby to získala. Ešte odolávam, ale začínam chápať, prečo niektoré mamičky radšej dieťaťu dajú to, čo chce, len aby nerobilo cirkus. Na každej vychádzke sa aspoň raz šmarí o zem a potom ide jak siréna 😅 Dúfam, že ju to prejde skôr ako v troch rokoch.
Aby som ju aj pochválila, tak sme už v podstate bez plienok, len na spanie a keď ideme na dlhšie von, keďže je zima a nedá sa chodiť do trávičky. Má stále nové a nové slová, hoci s trojslabičnými dosť bojuje - ja jej už rozumiem (teda tie, čo používa častejšie), ale asi nikto iný 😉 , zasa sa začla sama hrať - skladať puzzle vydrží aj 15-20 minút. Konečne 😠

nikolasko
5. nov 2007

fúúúú zase je tu mrtvo ☹
no u nás čo sa týka nočníku bod mrazu teoriu ovláda ale prax sem tam sa malá zadarí ale velká ani počuť urobí nad nočníkom mostík a vymyslí si že chce hajať alebo papať no všetko iné len nie to čo by mal 😒
dnes sme boli u nás v MC a zase sa mi potvrdilo že nemáme dieta ale živel

alita
8. nov 2007

Ahojte aprilcatka,
pamatate sa este na nas?Casto som na vas myslela,ako sa mate?
Doma sa nam prihodilo nieco dost zle tak som sem ani nenakukla od aprila a uz ste toho dost popisali.
Ked budem mat cas pokukam aspon fotecky,aj ja som pridala zopar.
Posielame pusinky 😵

sweetienka
8. nov 2007

alita, ahooooj 😵 to je mile prekvapenie 😵 😵 😵
velmi ste nam tu chybali 😉 som rada, ze si sa kooonecne ozvala, pozrela som fotky, Tamarka je nadherna, ako princeznicka
velmi ma mrzi, ze sa vam nieco zle prihodilo, snad je to uz ok..ak mozme nejako pomoct daj vediet 😉
nikolasko, u nas nocnik moc uspech nema, ale sedatko na wc ano 🙂 skus vyskusat, Dianke sa to paci, aj si vie odtrhnut toaletny papier a utiera sa (teda snazi sa 🙂 )

nikolasko
8. nov 2007

alita ahoooojky to vieš že si pamätáme dúfam že nás už neopustíš 😉 a Tamarka je sladučká 😵
sweet sedátko je u nás bez úspechu chvílu posedí odmotá celú rolku toaleťáku a to čo by tam mal spraviť nespraví ☹ ale neva on na to časom príde

sweetienka
8. nov 2007

nikolasko, Nicko ma este cas, chalani su pohodlnejsi a kym sa na nocnik necitia, tak kakaju kde chcu, urcite si z toho netreba robit tazku hlavu, ved ma este casu dost 😉
my este tiez nie sme sikovni ako cairkina Veve, mame plienku cely den 🙂

anika
8. nov 2007

ahojte, ahojcek, alita s Tamarkou 🙂, ta je kraaaaaasna 🙂
Baby, my sme vcera behali po nemocnici ☹ 😔 , Branko na seba stiahol supliky z komody, nebol vsak celkom pod nimi. ani neviem, ako sa to stalo, bola som v kuchyni a on si vytahoval veci z komody a toto sa stalo, zrazu rachot a to bol len moment, lebo chvilku pred tym bol pri mne 😢 a aj napriek tomu, ze z kuchyne do spalne vidim, stalo sa, jednoducho sa to prevazilo, asi vytiahol viac suplikov naraz a zavesil sa na to, hrozny pohlad,nastastie sa nic nestalo, ma len malinko odrete zapastie 😒 , to je fakt sila, co ten vystraja, staci sa na chvilku otocit a je zle.Zle sa naozaj dlho nerobi 😠
nikolasko, dobre si to napisala, aj my mame "zivel" 😉

sweetienka
8. nov 2007

anika, teeda Branko je iny vymysenik 😉 hlavne, ze sa mu nic vazne nestalo, to sa pri takychto malych detickach ani neda 100% ustriehnut, aby nic nevyvadzali...a mne stale mamina hovori, ked sa Dianka udrie, alebo spadne, ze takych urazov a padov este bude... moc to nepotesi, ale je to pravda 😉 drzte sa a Brankovi cmuk 😵

cairka
8. nov 2007

Ahojte.
Alita, vitaj späť. Dúfam, že už je všetko zlé za vami. Tamarka je nádherná, na tej fotke s tým venčekom nemá chybu.
Anika, ešteže to tak dobre dopadlo. Aj Veve je riadny živel, ale našťastie ešte také nebezpečné nehody nemala.
Zajtra ráno nám prosím držte palce, ideme na vyšetrenie a troška dosť sa obávam výsledku. Jedna dr. hovorí, že treba porobiť X vyšetrení, lebo to nemusí byť nič,ale aj niečo nie moc dobré a druhá (naša obvodná) že to je OK. Tak teraz neviem, ale istejšia budem, keď bude po vyšetrení všetko v poriadku.

vroni
9. nov 2007

Aj ja sa zase hlasim, nam sa dieta dnes zobudilo so 40 horuckou, po cipku teplota klesla a o polhodinu zase zacala stupat, tak som volala pohotovost (nas doktor ma volno a odmietla som so zeravym krpcom chodit po meste) a ked prisli dvaja chlapi, tak sa nasa hviezda, horucka-nehorucka, pustila s nimi koketovat 😲 😲 😲 (mna zrusili, ze je to virus a horucka bude aj vyssia, vraj sa nemam stresovat. Vtipne 😒 ) Opicka chrni, tak som sa vam tu aspon postazovala 😢

nikolasko
13. nov 2007

baby zase je tu mrrrrrrrrrtvo ☹
cairka ako ste dopadli dobre sme držali palce? 😉
vrodni dúfam že ste už fit 😵

anika
13. nov 2007

ahojte 🙂 dufam, ze marodi su uz fit 🙂
hodila som niekolko novych foteciek, ak chcete, tak kuk 😉

vroni
13. nov 2007

My uz sme v poriadku, bol to virus, horucka stupla az na 41, ale v nedelu uz bola krpata ok a zurila ako diva selma, lebo som s nou (v besnom vetre) odmietla ist von 😠
Cairka, vy ako?
Anika, nadherne fotecky. Tusim je maly cela maminka....

cairka
13. nov 2007

Ahojte. Ďakujeme za držanie palcov. Dopadli sme v podstate dobre. Vaneska má zväčšenú pečeň a obličky, ale nenašli nič zlé, tak že len treba sledovať ďalej a hádam sa to časom upraví samé.
Teraz jej lezie zadná stolička, tak je ako čert . Už má jeden hrot vonku, tak dúfam, že rýchlo vylezie celá. A potom už len tri a máme na 5 rokov pokoj 😠
Anika, pekné fotky. riadne háro má Branko 😀
Vroni 41? Tak to je sila. Ešteže už ste OK.

barunka
14. nov 2007

ahojte..
cairka, potrebujem od teba odbornú radu. Vaneska je už bez plienok, tak určite budeš vedieť pomôcť...
Včera si moja slečinka zmyslela, že si ráno jednoducho plienku nedá a bolo, namiesto nej si natiahla nohavičky a pekne hlásila, že ide kakať (to používa aj na cikať). Začala z ničoho nič, náš tréning bol predtým skoro nulový, raz za mesiac si sadla na wc a vyškierala sa, keď si ukradla s papiera a utrela riťku. Preto nechápem, čo tak odrazu, predtým asi týždeň ťukala na plienku a hlásila, že kaká, ale príliš som tomu nevenovala pozornosť... Lenže teraz mi tu vzniklo pár problémov. Len sa učí a tak je jasné, že jej to občas nevyjde a nestihneme na wc a pociká sa. Ako ste toto riešili?? To mám za ňou všade behať s handrou a tepom, ak by sa jej to náhodou podarilo na jediný koberec, ktorý doma máme? Ako si mala Vanesku oblečenú keď sa učila??? Lebo simi má len tričko, ponožky a gaťky a bojím sa, aby mi neprechladla. Tepláky si dať nechce, ani pančušky. A hlavne, ako jej vysvetliť, že keď ideme von, tak jej jednoducho tú plienku musím dať???

cairka
14. nov 2007

Ahojte.
Barunka, presne takto začla Veve, ja som ju tiež nejak neučila, že do leta má čas. Veve pre zmenu hlási Cikám na oba prípady. S tým behaním je to asi tak, ako píšeš. U nás je to šťastie, že Veve nemá problém s tepláčikmi, tak väčšinou na zem ani nedojde (zo začiatku keď pustila, tak to išlo všetko, teraz sa raz za čas stane, že si len cvrkne do nohavičiek). A keď ani bežne nenosí Simi tepláčky, tak si myslím, že by nemala prechladnúť za tú chvíľu, čo sa pociká a kým ju prezlečieš. A plienka na von - u nás to šlo len nasilu, jednoducho musíš a basta 😅 . a po pár dňoch už neprotestovala. Teraz ak viem, že ideme len na chvíľu von a vyciká sa predtým, tak občas skúšame bez. Ale to len v blízkosti domu, aby sme v prípade nehody neboli dlho v tej zime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre