Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
15. nov 2007

cairka, no Simi predtým, keď ešte mala plienky chodila dnu buď v pančuchách alebo v tepláčkoch ale teraz nechce. Teraz sa mi tu pretrča s holou riťkou a skúša ako rýchlo dokážem behať na záchod a späť 🙂
Ale čo už s ňou narobím.
Ozaj, ako často sa Vaneske stane, že nestihne na wc alebo si pri hre neuvedomí, že bude cikať a pociká sa???

cairka
15. nov 2007

Ahoj. Doma máme nočník stále po ruke, takže už takmer vôbec. V centre (materskom) je to horšie, tam ju musím strážiť a dávať sama na nočník. a ak sa pozabudnem, tak je to tak 50/50 %. Ale ono tam je to aj tým, že aj ja som väčšinou rozlietaná a Veve sa hrá s deťmi a absolventkami a my s babami riešime iné veci. A absolventky máme fajn, ale aj keby povedala, tak by ju asi nedali na nočník 😠

barunka
15. nov 2007

aha, tak u nás ten nočník fakt nehrozí, takže niekedy sa fakt stane, že ja práve sedím na záchode a ona sa dožaduje svojho "kakám". Alebo naopak 😕 😕

nikolasko
19. nov 2007

baby my sa normálne pýtame na nočník teda Ničko 😉 😀 normálne som hotová.Dokonca by som povedala že si tam sadne a vytlačí zo seba čo i len kvapku,aby mala mama radosť.Potom sa tým pýši a každého volá pozrieť čo spravil 😵
Bez plienky von sa ešte neodvážim ale ak to takto pôjde dalej tak sa čoskoro dopracujeme aj k tomu som na neho hrdá 🙂 🙂 🙂 😀

cairka
20. nov 2007

Ahojte.
Gratulujeme Ničkovi k nočníkovým úspechom.
Ja som zasa minule písala, čo som písať nemala. 😖 Keď Vroni písala, aké malá mala horúčky, tak som tu machruvala, že my sme tak vysoko nedošli. A od večera horúčkujeme, v noci mala že 40,3° - som skoro odpadla, keď som to videla na tom teplomeri. Horúca bola strašne, ale aj tak ma to číslo šoklo. V piatok jej brali výtery - že má len v nose nejakého bežného bacila a hrdlo čisté. Pritom teraz je taká zachrípnutá, že skoro hovoriť nemôže ☹

vroni
20. nov 2007

Cairka, ak by to bolo to iste, co mala nasa mrkva, tak to aspon netrva dlho. Tie horucky boli hrozne, ale len jeden den a dost. Inak, malej vtedy ani cipky nezaberali, teplota stupala a stupala, davala som jej octove obklady, tie sice zabrali, ale tiez az po piatom alebo siestom zabale. Potom mi radili, ze som ocot nemala miesat s vodou ale s tvarohom, to vraj zaberie do hodiny (zabaly na lytka alebo chodidla, pripadne aj na ruky alebo predlaktia) Inak to zachripnutie moze byt aj z poslednych stoliciek (tak mi povedali u doktora, ze mala moze chripiet alebo aj kaslat z toho dovodu) - ale samozrejme, ze nemusi...
My plienkujeme dalej (mala sa sice na zachod pyta, ale len tak, posediet si 😠 ), vdaka zubom aj dudlujeme o stosest a dieta zacina hovorit prisne dvojjazycne (havo a Katze, ano a nein, ahoj a tschüß), ale vela toho i tak nenavravi.... No, nemame sa cim chvalit 😎

cairka
21. nov 2007

Ahojte, tak my stále bojujeme s teplotami, hoci už miernejšíme, ale aj tak sme sa ani s panadolom a zábalmi nedostali pod 38,3°. Malá má asi zápal močových ciest, má krv v moči, ešte zajtra ideme zaniesť moč do labáku, tak uvidíme, čo zistia tam. Mimochodom, dnes ešte nejedla a to som jej už aj keksík strčila do ruky a ani tak. Ale vypila už skoro 3/4 litra čaju.
Vroni, aj veve teraz behá s dudou celý deň. Som zvedavá ako jej ju po chorobe vezmem 😠

nikolasko
21. nov 2007

jooooj cairka rýchlo sa nám uzdravte a prajeme dobré výsledky
zase je tu nejako mrtvo 😒

kvendolinka
22. nov 2007

Ahojte baby 🙂 Ako sa mi mate?Cairka skore uzdravenie prajeme 😉 strasne taketo trapenia mate ☹ My sme soplavi ale uz nam to ide na priedusky takze Natali zacina kaslat a v noci pocujem ako chrci ☹ Ozaj,zmenili sme doktorku,ktora ma stvala coraz viac tak som si pekne krasne vypytala kartu a sla som k inej na odporucanie kamosiek,taj snad sa tam uz usidlime navzdy 😅 Inak zacina pekne tvorit vety take kratke ako napr.Mama da bundu a pod.zlata je velmi ale co sa tyka plienok u nas nula bodov.Ani sa nepyta,serblik je furt prazdny tak snad to raz pride aj na nas 🙂

nikolasko
23. nov 2007

baby čo je?našla som nás až na 2.str. 😕
baby ako ste na tom so spaním cez den?Náš krpo začal vymýšľať a celý den je hore normálne mu nechýba spánok po obede nechápem.Ja som už hotová a on úsmev od ucha k uchu a skotačí celý den
kvendol Natali je šikula.Niko zatial spája len 2-3 slová.A neboj ona príde na to že bez plienky je to lepšie.My sme kúpili tie odúčacie plienky a možno aj to nám dopomohlo ku chodeniu na nočník.

cairka
24. nov 2007

Ahojte. My sa už máme konečne lepšie. do včera mala teploty, mali sme dohodnuté s dr., že ak jej neprejdú, tak dnes ráno máme ísť do nemocnice. Tak som to Vaneske vysvetlila, nech sa lieči, a ona ráno vstala bez teploty 😨 Ale ešte máme jedného strašiaka nemocnice - testy z moču, že ak budú zlé, tak musíme ísť, nech skontrolujú obličky. No uvidíme v pondelok, hádam budú OK.
Kvendolinka, malá je šikulka. To už aj skloňuje? Lebo Veve hovorí jak robot - mama bunda daj. - len tie tvary, ktoré sa naučila.Napríklad som ju učila(teda ona sa práve vtedy naučila), že auto je dedovE, tak aj čiapka je dedovE.
Nikolasko, my sme tiež mali tie odúčacie plienky. Asi na nich niečo bude. A cez deň spíme stále tie 1,5 - 3 hoďky. ani nestraš, že už nespíte, ja som rátala, že aspoň do 4 rokov 😅 . Tento týždeň, čo je chorá spáva cez deň 4-6 hodín.

barunka
24. nov 2007

nikolasko, ani Simi už veľmi nespáva cez obed, niekedy si schrupne takú 3/4 hodinku, ale väčšinou sa už len pováľa v postieľke a o pol hodinu ju to omrzí a začne na volať...
Inak, Simi začala tak zaujímavo rozprávať, akoby už hovorila aj za mňa. Najprv príde, chytí ma za ruku a povie "mama poď sem" a sekundu na to sa na mňa otočí a pýta sa "a kam"... Neviem či sa opičí po tom, čo som jej zvykla hovoriť, ale mne to príde smiešne. Ale inak rozpráva krásne, len pred cudzími ľuďmi pomenej, asi sa hanbí 🙂

My sme odúčacie plienky nemali, Simi mala taký bezplienkový týždeň, tento týždeň zasa nechce gaťky, tak má plienky a hlási, že kaká. Síce väčšinou keď jej poviem, že si ideme sadnúť na záchod tak zahlási, že "nechcem" a robí si ďalej svoje...

cairka, prajeme skoré uzdravenie. Malinká Vaneska má smolu na tieto choroby, tak hádam už bude potom na "staré kolená" zdravá ako rybička

hanka274
24. nov 2007

CAFTE MAMINY!!!!
ze zdravíme!!! jo, jo, jo, ja viem...som na vas kaslala.....idem ja do kuta....
no heh, ja ani neviem co pisat normalne, nie jak volakedy klasika, romany tu vypisujem.....necitala som nic co ste pisali, odpustte....
Hanka....

hanka274
24. nov 2007

blizime sa inak k 100tej strane.....skusim....

hanka274
24. nov 2007

sa.....

hanka274
24. nov 2007

k nej....

hanka274
24. nov 2007

dostat.....

hanka274
24. nov 2007

hm....moc mi to nejde...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
skusim takto....

hanka274
24. nov 2007

sakra......stale nic.....

hanka274
24. nov 2007

vzdavam.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

hanka274
24. nov 2007

sa...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

hanka274
24. nov 2007

admini.....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
mi....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
zlomia....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ruky......
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

cairka
25. nov 2007

Aj ja skúsim 😉

cairka
25. nov 2007

Tak nič,. Ináč ahojte 😎

cairka
25. nov 2007

Hanka, veru dlho si sa tu neobjavila. Čo máte nové? ako sa má malá Hanka?

vroni
25. nov 2007

Teda to su dlhe prispevky 😀 😀 😀 Baby, co kupujete krpcom na Vianoce? Ja uz nejake tie "obycajne" veci mam (knizky a tak), ale na nejaky "naozaj originalny" darcek neviem prijst ☹

hanka274
25. nov 2007

CAFTE, NO JA ZATIAL VIANOCE TOTAL IGNORUJEM....NEMUSIM TAKE NASILU SVIATKY, KUPUJEM KED MAM NALADU, CHUT....PENIAZE, HEHE....
SKOR SA TESIM NA TU ATMOSFERU, KVOLI MALEJ, SVETIELKA A TAK....KEBY NEBOLA MALA, VERU ZE SPIM OD 23 VECER DO 25 RANO....HEHE....

CAIRKA, CO MAME NOVE, FUHA, NO STRASNE ZACINA UZ BYT DIVOKA....A TO ESTE NENI V SKOLKE....INAK AKO VY? CHCETE DAT DECKA DO JASLI, SKOLKY??? JA URCITE, ASI TAK V 3-4 ROKOCH, ABY SI ZVYKLA NA KOLEKTIV VACSI, NIELEN DVE TRI DETI OKOLO NEJ.....A NECHCE JEST!! KRPATA, JEDNA....HRUZA...NEVIEM CO TO ZA OBDOBIE JE...

DNES TO CITIM V KOSTACH.....TU 100 STRANKU....HEHE

cairka
25. nov 2007

Tak to som rada, že nie len Veve je taký diviak. Stále niekde pobehuje a robí najradšej to, čo by práve nemusela 😉
Nad škôlkou zatiaľ nerozmýšľam, tak v tých 3 rokochv septembri na pol dňa. Ale to len ak si nájdem robotu na polovičný úväzok. Na celý si to moc neviem predstaviť, keďže mi s ňou nemá kto byť, vyzdvihovať zo škôlky a tak.
A aj Veve začala strašne vymýšľať s jedlom - papá len to, čo jej chutí. A to, čo jej chutí dnes jej nemusí chutiť o týždeň 😠

vroni
25. nov 2007

Ja ze to len to moje dieta tak mizerne papa. Na obed tak tri lyzicky (je jedno, coho), potom uz len kruti hlavickou, ze nie. Energie ma ale za piatich, tak by ma zaujimalo, ze odkial. Slecna pojde do skolky od septembra, to bude mat cca 2,5 roka, zatial len na doobedie, a ja pojdem na polovicny uvazok spat do roboty (sefka este nevie o svojom stasti, ze len na polovicny uvazok 😀 😀 😀 ) Hanka, ja tiez nemusim nasilu darceky, preto som zacala vsetkym ostatnym kupovat uz v auguste (strasne mi lezie na nervy hutat co komu kupit) a ze dieta si necham na koniec, to nebude problem 😠 😠 😠 A teraz ma nic nevie nadchnut ☹ Aha, svetielka, my mame vianocne trhy asi 200 m od domu, dieta je nadsene (aj my), ale myslim, ze si dame do Vianoc zakaz vychadzania, lebo inak skrachujeme na kolotococh (mala potvora nie je k odohnaniu)

barunka
26. nov 2007

No baby, tak mi máme s jedlom opačný problém. Simi nezje len to, čo pred ňou ujde, párkrát mala už aj mačka na mále, inak by jej Simi dobre hryzla do chvosta. Divoška je ešte stále, nenormálna, ale zato aspoň poslúcha, väčšinou.
čo sa vianoc týka,tak my máme pre Simi knižky a také drobnosti a teraz si potvorka vyhliadla v dráčiku jedného poníka z tej rady my little pony, tak jej ho ideme kúpiť. Len netuším ako, aby ho nevidela ešte skôr...
Do škôlky ja by som chcela dať Simi asi tak od septembra, keď bude mať takmer 2,5 a ísť do práce. Nie tak kvôli peniazom, ale kvôli sebe, už to potrebujem. Tiž mi ju však nebude mať kto do nej a z nej brávať, tak to ešte bude treba poriadne premyslieť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre