Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
24. mar 2007

ahoj jani, vitame ta 🙂 /malo na, malo nas, pod sofinka medzi nas/

teda tu zacina byt ohromna babska presila 😉 Aspon si bude moct Branko vyberat 😀
Pis, ako sa mavate, co uz viete, oblubene jedielko, hracku,ako spinkavate...

anika
24. mar 2007

Babyyyy, tak sa tesim, dnes som kupila maskace kapsace, co som hladala, su super, frajerske. 😎

anika
24. mar 2007

alia, tak ten program si nenecham ujst 😉 uz sa tesim

anika
24. mar 2007

alita, prepac, pismenko T sa stratilo ☹

janakl
24. mar 2007

anika, dakujem za privítanie... tak trochu tu bludim, kukám kade tade..
priznám sa nechce sa mi cítat celu historiu, čo ste popísali, ale o tom pribináciku s vami môzem len suhlasit.. ja som ho malej este nedávala, ale ani neplánujem. chutí jej biela aktívia, pár krát som jej dala dobru mamu visnovu. Ktoré bábo to bude v telke a kedy

janakl
24. mar 2007

no malinkej idu spodne zubky, tak tento týzden sme sa teda mali vselijako, v horučkach... máme 6 zubov, ani nie 9 kilogramov a jediné jedlo čo nám chutí je MM. ináč jej chutia este ponozky, papierove servítky, topánky, a jedna čapica, tie ostatné si ani nevsimne 😉 .. s papaním máme uzasné problémy, ak mi mala spapa 4 lyzičky, tak to už ani nedýcham a pre istotu mám zachladené sampanské, to pre prípad, zeby padol rekord v počte lyziciek 😕
minulý týzden sa odvázila urobit pár krokov, dovtedy chodila len za jednu ruku, no tento týzden sme spravili krok vzad a chodíme už len s pomocou oboch ruk... to sa podpísali tie horucky, bola chudiatko strasne umrnkaná a ubolená. ale nejako sa neponáhlame, ved sa po nej este nalietam. myslím, ze ked znova vykukne slniečko, tak sa budem len čudovat, ako sa rozbehne.
hovoríme také tie klasické mama, mamama - to akoze tatino, brm - auto, ble - ked jej niečo spadne, bac - ked niečo zhodí naročky... dáva papa už ked sa začneme obliekat 😀 , ukáze ako robí opica, ako havko a aká je veliká... iné ma momentálne ani nenapada... a u vás je to ako? kedy sa narodil branko?

alita
24. mar 2007

Vitam ta Janka,sup sup ak mas nejake foto vytvor si album,nech vidime Sofinku 😉
No baby ja neviem ci bude Tamarka fakt v telke alebo ju povystrihuju,sak im tam obchytala mikrofony a kable 😀 myslela som to tak,ze bratranec s frajerkou tam budu ako sutazia 😀 ,nechame sa prekvapit.

alita
24. mar 2007

Barun v Avione je Next predrazeny a kolekcie pozadu,mrkni sem a zataj dych
http://order.next.co.uk/page.asp?b=G32&p=376&o=1
Prave si pisem s kamosom,co leti na Slovensko v pondelok a pyta sa ma ci chcem nieco,huraaaa,budem to tu mat uz buduci tyzden.Ak mate zaujem o nieco dajte v priebehu nedele vediet,ceny su lepsie ako u cinanov 😀 .

alita
24. mar 2007

Jani uz som zaregistrovala,kraaasne fotky,vyborny fotograf ju fotil,nebodaj ty?

barunka
25. mar 2007

Janka, vitaj medzi nami. Ďalšia krásna baba do partie 😀 😀 😀

alita, odpadávam, krásne, nádherné šaty. normálne mi to dych vyrazilo. Majú tam parádne rolovacie nohavice, včera sme ich naháňali po celej Bratislave a nikde nič. a tie šaty a sukne... krása...

dnes je inak krásna nedeľa, ja už mám navarené, práčka pomaly doperie, tak sa chystám ísť vešať na terasu von. Simi už bola vonku s tatinkom, totálne ju vyšťavil, tak nám zaspala. A tatinka som vyhnala von, aby mi namontoval sedačku na bicykel. Len nech sa namaká, neuškodí mu.
Inak ako ste sa bavili o tej zoo, tak my sa tam chystáme. Zatiaľ asi ten víkend po Simonkiných narodeninách, takže 22-hého, dúfam, že nám to vyjde. Simi si už pridala ďalšie zvieratko do svojich schopností, najnovšie sa hráme na opicu 🙂

janakl
25. mar 2007

Aj my sme boli v nexte v ba, h m a teda maju tam krásne vecicky, no na tieto z tej stránky sa veru nechytaju... a tie ceny? no 😕 bol tam krásny ruzový svetrík len za 1000, a este krajsie saty za 1050 a 1250... tak som sa pekne pokochala, povedala som si, ze ani keby som bola milionár a odcupitala som pekne prec.. teda ale v tom Anglicku by som sa veru vedela vybláznit.
a na to, ako ospevovali to HM, tam teda nič moc nebolo, teda cenovo prijatelné takmer nic.
mne teraz malinká spinká aj s tatinom, čoje aj pocut... ozaj my sa učíme : ako robí tatino? chrrrr chrrrr 🙂

janakl
25. mar 2007

barunka, más krásny album. ako upravujes fotky? v ktorom programe, ja som nejaký antitalent, na stahuj.cz som si chcela postahovat programy, no nejako sa mi to nedá, mám zle nainstalovaný windovs... ☹
a tábulka je super nápad, aspon som sa rýchlo dostala do obrazu, ktora maminka má aké babatko.

cairka
25. mar 2007

Ahojte.
Janka, vitaj. Tu to viac žije ako na bábatku. 😅 Musím tam zasa kuk, čo nové.
Aj my chceme ísť do Zoo. ☹ A najbližšia je v Bojniciach, ale to vidím až na leto. 😖
Baby, vám sa už detváky chytajú na dvojslabičné slová? Myslím také, ako Hauko, že z rôznych slabík. U nás teda okrem Bába (čo hovorí na seba v zrkadle) a Mama - to zas len keď plače - len jednoslabičné. Tých má vcelku dosť. Ham, tam, daj, pá, ťap, hav a tak.

ivcap
25. mar 2007

Ahojte babenky. Tak Jani vitaj. Ako sa Ti u nás páči?
Tak ako ste prešli na nový čas, Saška poobede vôbec nespala. Uspávala som ju na rukách do trištrvrte na päť, ale bezúspešne, vôbec nechcela spať. Tak ju večer skôr uložím. Keď mi nezaspí ani zajtra poobede, tak ju asi začnem dávať spinkať raz denne hneď za obedom. Dnes sme boli pozrieť v Dráčiku na trojkolky, majú na ne 10%zľavy.Robí mi tam suseda, tak sme si objednali ružovú, dúfam, že do Saškiných narodenín príde. Na skúšku sme ju do jednej posadili, manžel s ňou chodil po celej predajni a potom potvorka malá z nej nechcela ísť von, takže sme vyšli z Dráčika so strašným plačom. Ešte že som mala so sebou keksíky. 😉Takže viem, že darčeku sa veľmi poteší.Baby dnes som malej na skúšku uvarila hovädzinku s mrkvičkou,brokolicou a ryžkou. Strašne jej to chutilo, lepšie ako suché kuracie prsia, ktoré jej nešlo dole krkom. Viem že by ešte nemala, ale mala som krásny kúsok mäska, tak som neodolala. 😔 Saša z dvojslabičných slov vie povedať havo.

nikolasko
25. mar 2007

hurááááá nová mamulka a Sofinka pekne vás tu vítam a teším sa 😉
Sofia je krásne meno mala som ho vybrané pre babu 😵
aj u nás sa spí za posledné 4 dni už len raz a to hodinku a vnoci samozrejme na MM asi 2-3x
dnes bolo u nás krásne vytiahli sme trojkolku a vozili sme sa v nej Niki bol fascinovaný 😀 😎 😵
ivcap mne Niki taktiež nechcel kuracie prsíčka tak som mu začala robiť stehná a krídla a to mu bralo viac inak dnes sa trošku rozjedol len som oči vyvylovala asi má zameškané 😀 😀 😀
a musím sa pochváliť aký som mala dnes budíček Niki sa ráno zobudil posadil sa naklonil sa nadomna a dal mi 2x pusu fakt nesnívalo sa mi to normálne ma rozplakal potom som ho vystískala bolo to užastnéééé 😵 😵 😵
cairka u nás je dvojslabičné tiež iba havo
prajem dobrú nôcku a krásne sníčky

janakl
25. mar 2007

ahojte, ja idem trosku po funuse ☹ dakujem za privítanie.
ani nám sa nechce velmi rozprávat, no niekedy su dni, kedy len oci vyvalujem.. pusa sa jej nezavrie... jediné, čo vie povedat z normálnych slov, je dejde, to akoze kde ide ... inac havo robí len ha ha
nám kuracie masko absolutne neberie, este sa nestalo, zeby mi prehltla čo i len susto. ale práve dnes sme mali uspech, moja mala sa konecne tvárila, ze papa... to som nestačila oči vyvalovat. my totiz skoro nič nejeme a to varím kazdy den jak blázon, takze zijem na kojeneckej strave ja. varila som morcacie prsia so zeleninkou, zemiacky a este také isté prsia so spenátom a este to isté len s prídavkom karfiolu.. to ja varím aj na trojo, len aby som do nej niečo dostala. a baby konecne uspech.. spapala 3 lyzicky toho základného maska s mrkvickou, zelerom a zemiackami roztlacené vidličkou a ze eee.tak som jej to rozmixovala, ale nie prílis na drobno..a zjedla este 2 lyzicky. potom som rozmixovala to spenátové a zjedla hádam aj 5 celých lyziciek, to tak odhadom, lebo medzitým mi povyplúvala x pokusov.. no a poobede už nechcela ani to a tak som nastupila s karfiolovym a zjedla 3 lyzicky a potom ako dezert frutapuru.. no mali by ste to vidiet.. vyzerá to sice ako v blázinci, no tá radost.. ja viem, komu deti papaju, jak stroje,ten nechápe, ze co tu ja oslavujem za 10 lyziciek 🙂 no kazdý den skusam znova a znova, čo iné mi ostáva 😖 a už som si aj zvykla, a kazdy den si pomyslím, ze sme zase jeden den blizsie k úspechu, lebo verím, ze ked bude vačsia, tak sa to zmení a už mi nic nezostane pre mna a budem hladovat ja.. to som si hovorila ked bola mala a mala silný reflux, ze vsetko, čo spapala aj vyvrátila a tak sme jedli s prestávkami na vracanie a prezliekanie aj 5 hodín... vdaka bohu, ze som mala tolko mlieka, mohla som kojit aj celu pôrodnicu 😅
aj my máme trojkolku a malej sa velmi páci, doniesol nam ju Jezisko, no asi už bol unavený z tolkých darcekov, lebo sa mi vôbec nepáci... ale čo už, darovanému konovi sa na zuby nepozerá... aj ked ju mám stále na očiach a mám chut ju rozmontovat 🙂 .. napredu je taký nejaký pako, akokeby robot, alebo čo to akoze malo byt, vôbec sa to nehodí pre dievca, ten výrobca musel byt slepý, a svokra tiez 🤐 , a este to aj tak striela, ale to vyberiem baterky, ked pôjdeme do sveta a svokre poviem, ze sa vybily 😉 farebne tiez nie je podla môjho gusta, je ruzova s fialovou, ja by som kupila radsej zelenkavu, chcela by som mat este druhé bábo, tak pre prípad, zeby to bol chlapec 😉
no hodina už pokročila, tak sa už idem pritulit k Sofinke.
Jeej a tu pusu ti uuuprimne závidim... malinká velmi pusku nedáva, tu dá skôr bábatkám, rovesníkom. ja ked jej poviem, Sofi pusku, tak ona natrčí čielko, aby som jej dala pusu ja. je tak naučená, pri zaspávaní, jej pusinkujem čielko a hladkám vlásky a este musí mat cicik v puse. 😉
tak dobru nocku vsetkym, nech je tento týzden krajsí, ako ten uplynuly

anika
26. mar 2007

ahojte, ako sa vam po zmene casu vstava?Ci radsej nemam provokovat? 😉 Ja som nemozna zrana, ale zato Brano ma energie za nas oboch.
baby, neda mi to,musim sa pozalovat, uz to vo mne vrie dlho, moj muz v poslednom case len robi, cele dni v robote, od rana do neskoreho vecera

anika
26. mar 2007

baby , a este k tomu som trubka, to co som odoslala?????
vcera bol tiez v tej blbej robote, ja viem, ze teraz maju terminy, ale aspon jeden den by si na nas mohol najst cas./druhu nema 😉 /

A este nieco pozitivne, Branko tlieska konecne aj rucickami, ale mojimi tap tap, so svojimi ho to ak;osi nebavi, On chyti moje a podme mami tapkat 😀 Doteraz tapuskal len dlanami o moje dlane
papa a pekny dnik, vyzera byt pekne
bola som sa kuk na babetko a na mamaaja 😉

anika
26. mar 2007

ozaj ma napada, kvendolinka, skus si tie golfky c4 objednat cez nejaku cesku stranku, myslim, ze www.malvik.cz alebo www.caryfuk.cz robia aj dovoz na SK a maju aj tu farbu, co by si chcela

ivcap
26. mar 2007

Ahojte. Anika, ja keď som sa sťažovala manželovi, že je stále v robota, tak ma odbil vetou,že môže dať výpoveď a bude stále doma.Tak som už bola radšej ticho 😖 .
Noc sme mali katastrofálnu. Saša sa každú chvíľu budila a ráno bola hore o šiestej. Teraz spinká. Som zvedavá čoto bude poobede, či bude chcieť zaspať. Idú jej ďalšie zúbky, jedna stolička jej už vyšla. Dnes je u nás tiež celkom pekne, len fúka ten protivný vietor, tak som sa rozhodla, že umyjem aspoň jedno okno 😉 . Tak idem na to .

sweetienka
26. mar 2007

ahojte maminky,
tak aj ja vitam Sofinku a jej maminku 🙂 ved to bude prve aprilciatko, ktore bude oslavovat rocik, no teeeda 🙂
alita, krasne su tie vecicky, az mi je smutno, ze som tu cez vikend nebola ☹ a fotky som popozerala aj v Tvojom albume, krasne su aj ked fotak predtym Tamarka upravila 🙂

sweetienka
26. mar 2007

ivcap, ja som stihl okna poumyvat minuly tyzden, ked bolo pekne, ale vnutro uz mame aj tak ocapkane, Dianka sa rada pozera von 🙂

ivcap
26. mar 2007

ČAUKO. U nás budú okná čisté tiež len chvíľku, Saška sa tiež strašne rada pozerá z okna a hlavne rada po nich capká 😉 Keď vonku zabreše havo, musí byť hneď na okne a keď ho zbadá, tak trieska do okna a kričí havo, havo 😀

barunka
26. mar 2007

Ahojte, my máme okná špinavé stále, Simi večne stojí pri všetkých balkonových dverách a pozerá na psíkov. Jasné, že pritom na mňa kričí mama havo ha ha ha alebo ak je nablízku aj nejaká mačka tak vykrikuje cicici cica cica.

Sweetie, včera sme skúšali tú sedačku na bicykel, Simi je z nej úplne uveličená, má úspech. 😀 😀

sweetienka
26. mar 2007

barunka, to je super, ze je Simi spokojna, to je najdolezitejsie 🙂 a vladala si bicyklovat?
Dianka najnovsie vymysla, ze ukazuje prstom co najvyssie, kde nieco je, tak ju musim dvihnut a drzat hore, kym sa s tym niecim neporozprava, akonahle ju dam dole krici, tak posilujem 🙂

barunka
26. mar 2007

sweetie, no manžel ma poriadne hnal, tak som musela šlapať, či som chcela alebo nie. Ale je pravda, že som skoro spadla do jarku, lebo ako je Simi bláznivá, tak sa mi držala riadidiel a triasla nimi hlava nehlava a skoro som to neudržala. Len som si hovorila, že musím, lebo bude hanba po celej dedine a ešte ma snáď udajú z týrania detí. 🙂

Inak mňa by fakt zaujímalo, kam tie naše deti chodia na takéto nápady, niekedy mi to už pripadá, akoby si z nás len robili srandu a skúšali, čo vydržíme 😀 😀 aj s tým nosením na rukách, oni si hádam myslia, že majú tri kilá ako keď boli mimčá??? 😅

cairka
26. mar 2007

Ahojte. aj u nás je krásne, ale fúka dosť silný vietor. Boli sme von a zasa sme robili cirkus v meste. 😅 Som si všimla, že akonáhle vytiahnem fusak z kočíka, tak tam nechce ležať. A to sa aj vybehala tak, že som myslela, že si ľahne a bude spať. ale kdeže. Asi budeme nosiť fusak celoročne. 😉
Po zmene času sa nám vstáva dobre, lebo konečne nevstávame o šiestej, ale to zaspávanie 😒

cairka
26. mar 2007

Sweetienka, aj my sa najnovšie vešiame po lustroch. teda len po jednom, ale stačí 😀 Máme sťahovací, tak si z neho urobila hojdu 😅

nikolasko
26. mar 2007

ahojte babulky u nás sa spí neviem čo sa stalo ale spí 😵
joooj okná zišlo by sa umyť aj naše budem sa musieť do toho donútiť
barun kolko ludí vyhadzuje tažké prachy na fitká a my to máme doma zadara 😉 nestažujme sa 😀 😀 😀 😎
baby nemáte niekto link na stránku kde by som mohla kúpiť velkú deku s mackom Pooh u nás som pozerala v obchodoch ale mali iba malé ☹ dík

anika
26. mar 2007

ahojte, som tu zase 😀 vratili sme sa z prechadzky, ale este spinka v kociku.
Inak, ja vobec netusim, co kupime Brankovi k rociku, stale vymyslame nove, aj bludim po nete, co by sa mi najviac pacilo, ale nic ma mimoriadne neocarilo.Bola som aj v draciku, ja neviem, nezda sa vam, ze tam pre nasich drobcov nic nemaju? ☹
Branko robi na ulici sou, vykrika a vyska po ludoch. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre