Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
31. mar 2008

cafteeeeeee, barja, tak zdravie je prednejsie!!!!!! ved deticky mas...bud rada, vdac za to....aj o seba sa musis starat!!!! aj ty si dolezita a pre niekoho Nr.1!!!!!!ja by som urcite neriskovala....

alzbetkaaaaaa, blahozelaaame vam!!!! A ake meno bude mat normalka? ci obe? to jedno z nich nieje len ako krsne?? ci ako?? ci budeme spolu slavit meniny Anna,Hana....alebo jak? hehe

cairka uzdravte saaaa!!!!!!!!!

alzbetka
autor
1. apr 2008

ahojte, dakujem za gratulacie, hanka obe mena su krstne aj mala betka sa vola Alzbeta Maria, ale volame ju Betka a ked je zla, tak ju volame celym menom 🙂 a meniny mame dvoje, ale hlavne su tie prve. ale do pasu sa zapisuje len prve krstne meno a v obcianskom potom neviem ako to bude mat zapisane, ale v rodnom liste maju obidve mena.

cairka
5. apr 2008

Ahojte.
Maťkovi a Natálke oneskorene prajeme všetko nejlepšie, aby boli zdraví, šťastní a poslúchali ich maminky 😵 a aby troška aj oni poslúchali maminky 😝

Hanka, ďakujeme, už je to fajn.
Už sme presťahované, vanesku čaká prvá noc vo veľkej posteli, tak som zvedavá, koľkokrát sa zgúľa dole 😠 má pod sebou matrace, tak si hádam neublíži. ona našťastie moc v noci necestuje. spíme tu už 4. noc, len nemala zmontovanú posteľ.V novom bytíku sa jej páči až moc. keď ideme von a niekto zhodou okolností ide do baráku, tak sa treskne o zem, že nechce ísť von, lebo teta (ujo...) idú do bytíku 🙄 . Ale ked je unavená, tak sa pýta domkov 😒

nikolasko
6. apr 2008

Aj mi sa pripájame ku gratulantom a posielame velké pusinky. 😵 😵 😵 😵
cairka Ničko spí sám cca. od roka vo velkej posteli a zatial spadol iba 2x čo považujem za obrovský úspech pri jeho cestovaní.Od kraja mával podložený vankúš a teraz už spí v pohode aj bez neho.To je super že sa Veve tak rýchlo zabývala už len nadviazať dobré susedské vzťahy 😉.
A na záver malá pikoška,boli sme s Ničkom na nákup a kupovala som pizzu velmi sa mu to slovíčko zapáčilo tak začal vykrikovať na celú pusu mama pita teta pita viete ako som sa cítila pri tých pohladoch lúdí čo na mna zazerali samozrejme že sa nikto nepozrel do košíka aby vedeli o čom točí 🙂

hanka274
7. apr 2008

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj nikolaskoooooo.chachacha....chachachachachaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to muselo teda byt.....hehehehe.....sa tesim na take hlasky hankine tiez....
najnovsie uz nejsom mama, uz som postupila na mamiku....maminku.
a baby, musim sa vam priznat k niecomu....naucila som malu 1 slovo....resp. tak nedobrovolne....1 den stale len kakala do plienky, jako 4 plienky za den normalka 🙄 🙄 a secky zakakane, ani raz sa nevypytala, sak vlastne ona sa ani nepyta, my sme take male decko furt asi....no a uz som bola z toho vazne nasrata doslova...no a mala sa ma pyta, aj ked vie, ze to je kako,fuj a ble....ako ona hovori kaku....no ale predsa opytala sa ma, ze co to je....tak som uz vybuchla a povedala HOVNO!....no a bum! a je to tu....cez den to moc nepouziva nastastie....ale je mi to smiesne, ze to pouziva ked ide spat...v postielke a tak..."hono"....honooo....honoooo....fuj honoooo....

a baby, konec, uz ju neokaslem s nicim, minule som si kupila zmrzku normalnu do kornutka a malej som dala kornutok....a revala jak najata, mamika,haka nema, neni.....(hanka nema zmrzlinu)....mamika mnam mnam....jako mam jej dat.....no ale nedala som....haha....nech sa uci, ked raz nieco nemoze, tak nemoze....
a opakuje so vsetkym....ked idem do brany, otvaram si klucom a nohou si ich otvorim....viete asi jak...no a madam tiez uz kope pri vchode do dveri...jak taky maly grazel...hehe....
a minule sme boli na poste, som stala v rade, okrem toho, ze tam vzdy zbiera gulicky z kvetinacov a rozhadzuje ich, tak minule tam pribudla taka vytrinka s reklamnymi produktami sl.posty a krpata k tej vytrinke pribehla a tresk plesk kopanec do nej....baby, ja som myslela, ze vyskocim z koze....to bola taka rana, som cakala, ze to padne a rozbije sa to na cucky....to bol taky sok, ze ja som nevedela byt v tej chvili vazna a rehotala som sa este aj s jednou mamkou....kokos....no a teraz vynadaj malej ked sa sklbes na tom co spravila.....krpata jedna....to je maly diabol toto....hehe 😀

nikolasko
8. apr 2008

hani 😀 😀 😀 😀 😀 u nás je otváranie dverí presne také isté kopačka a ide ☹ malý grázel presne si to vystihla
náš Ničko má teraz mániu naučil sa mená najbližších a každého volá po mene už nie som mama ale Maca-Marcela tata- Petel dedo-Milam.....normálne mi to už začína vadiť baví sa so mnou ako s kamoškou drzán jeden ☹
poslednej dobe pozeráme DVD No počkaj hrajú tam na gitare a vtedy Ničo ani nedýcha dneska mu babka kúpila takú detskú gitaru baby to je peklo brkááááááááááááááááááá a brnkáááááááááááááááááááááá psychiatria istá pomoooooc

hanka274
8. apr 2008

nikolaskooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nooooooo to si viem predstavit ako salies....hehehe....noooo neboj, ja sa tesim na secky hudobne a hracie hracky na 2he narodeniny....jaaaaaj....hehe
no nas nevola po mene, ostatnych ano, okrem baba a dede....ale ja som uz postupila na mamiku...(maminku)........hehe....

.....baby, dnes som skoro vyskocila z koze....jaj, tak krpata dneska...hotovo konec...100 diablov v nej...vyliala na mna kavu, hamba na 2 zimy, kamienky zacala z kvetinacou hadzat po celom interiery kaviarne, do blata plesk cela, cele tenisky od blata, nohavice....baby, v priebehu pol hodiny!!!!....to som totiz bola na stretnuti so spoluziackou so strednej, ktoru som 7 rokov nevidela...davam dokopy stretavku o mesiac, takze teraz randim...no a krpata mi robi vizitku....no des....jaaaaaj, a doma....jak u ciganov....len hucim....jak debil....baby vazne jak debil.... ☹ ☹

hanka274
8. apr 2008

cairka!!! vy ste mali uz 2 roky???? blahozelaaaaaame, posielame kvetiiiinky taketo virtuaaaalne....a cmuuuuk!!!!

cairka
9. apr 2008

ahojte.
Hanka, ďakujeme, predvčerom mala veve narodky 😵
Som si myslela, že len ja mám takú čerticu ukecanú. 😝 Tiež neostane jedna vec na svojom mieste. A tára jak jedna, občas aj jak dve 😠

Som si tak posťažovala, keď dedo nám niečo zabudol doniesť, že :" Kde má ten náš dedo hlavu" a veve: "Kde dedo hlavu má? Nemá? má? Možno , asi, neviem" a takto filozofuje nad všetkým.

Nikolasko, tebe aspoň mohli pozrieť do košíka, ale veve hovorí špinočka = pinočka a to no občas často zabudne povedať a má strašne rada, keď fúka vietor a cez víkend sme boli von a našla nejaký papierik či čo a jej uletel tak vykrikovla "pi.ka suká" (akože na špinku fúka ) - to ste len mali vidieť tie pohľady.
a vôbec nepoužíva predložky, tak občas znie ako mimozemšťan 😎

a tiež má dni, že mám pocit, že len hučím 😖

nikolasko
9. apr 2008

cairka aj my sa pripájame ku gratulantom Veve od nás poriadne vyboskávaj a samozrejme želáme len to naj naj naj a hlavne ZDRAVIE 😵 😵 😵 😵 😵
jaaaaaaaaj baby s tým hukotom sme na tom tuším rovnako aj keď sa snažím občas vybuchnem a potom mi je to tak ľúto ☹ ☹ ☹ ☹
cairka daj nejaké typy na darčeky ked to už máte za sebou tu sú čo som vymyslela ja a už aj kúpila:cyklistická prilba,slnečné okuliarky,oblečko akumulátorová štvorkolka,klobúk....

cairka
9. apr 2008

Ahojte. Nikosko, ďakujeme 😵 No my to máme za sebou len oficiálne, neoficiálne je oslava až v sobotu. Ale Veve dostane prilbu, bicykel, kolobežku, a nejaké maličkosti - puzzle, drevené vkladačky. najviac sa teší na tortu a bycyklík a prilbu. Ale bícykel dostane už v piatok, lebo oslavu robíme u sestry, tak nech ho potom nemusíme ťahať domov. Som zvedavá, kedy sa na ňom naučí 😕

nikolasko
13. apr 2008

cairka tak ako dopadla oslava šup šup fotočky do albumu a kde ste všetky???????????????????????????

cairka
13. apr 2008

ahojte.oslava dopadla fajn. zabudli sme foťák, tak fotila len sestra a ešte mi neposlala fotky, doplním neskôr. Veve boal spokojná, len dostala tortu, bycyklík a prilbu odo mňa a ostatným už enchcela ani ruku podať, ani nič, lebo svoje darčeky už mala a chcela hneď skúšať 😅 od ostatnej rodiny nakoniec dostala takú drevenú vkladačku, puzzle drevené a knižky rôzne. bicyklovanie jej zatiaľ moc nejde, ale s prilbou je kamarátka, aj spať s ňou chcela ísť 😀 😝 no a hádam sa aj tými nôžkami naučí prepletať na bicykli. nie je problém tom, že by nevládala, abo nedočiahla, ale v jej tvrdohlavosti, že si nenechá vysvetliť a furt robí po svojom 🙄

hanka274
13. apr 2008

ahojte....baby, kto tu ma kuchynku?? tu detsku?? aka je? hraju sa decka s nimi?? boli ktomu aj riady, ci to zvlast??
Daleeeeeej....xixi....kupovali ste niekto tie detske pokladne? s tym ako? hraju sa?
napadli ma potom aj detske vysielacky...len neviem dokedy by fungovali....
to bolo k teme 2.narodenin...xixi

alzbetka
autor
14. apr 2008

ahoj hanka, s tou hracou detskou pokladnou sa nasa mala velmi rada hra 🙂 . kuchynku nemame, ale ma rozne riady a s tym sa tiez pekne zahra, vari, rozklada, ponuka ma s tym co navarila, dava papat babikam a tak.ale sestra ma tu kuchynku a zda sa mi, ze boli k tomu aj riady.

cairka
14. apr 2008

ahojte. aj veve rada varí, ale nemáme kuchynku, len sporáčik a nejaké náčinie. pokladňa ju zatiaľ neoslovila. veve ja mama - hrá sa hlavne s bábikami, stará sa o ne, varí im, kúpe ich a najnovšie ich dáva cikať na vecku a zakaždým im musí utrieť ritku 🙄 samozrejme, že ozajstným toaleťákom. 😠

nikolasko
14. apr 2008

cairka 😀 😀 😀 😀
aj náš Nikáč rád varí riadiky má iba u babky tak ho to trošku zaujíma ale doma vydrží pri každej hračke cca.minútku.Najlepšie je to vtedy ked dostane niečo nové vtedy to nepustí z rúk asi 2 dni samozrejme že ide s tým aj spať,ale inak hračky nič moc ako som už písala palice a kamene u nás vedú
oslávenci kde ste????? 😀

hanka274
14. apr 2008

no nikolasko, ved prave preto, keby som jej sem do obyvacky doniesla za lyzicu bagru hliny, strk...pohoda... tiez hracky presne ako pises...preto si vyberam a nekupim hovadiny-pre hanku hovadiny....lebo ked to kupim, tak uz nieco co ju fakt zaujme a bude sa tomu venovat ako baby pisu...inak si mozem na jej 2rocne narodky spravit radost ja, s neakymi topankami, teniskami, oblecenim.....xixi....
a este taky stupienok z ikey chcem jej kupit....lebo ked jej umyvam ruky v umyvadle, musim si ju dat na nohu...no a takto to bude fajn...xixi

hanka274
14. apr 2008

aj kvendoli aj barja uz maju oslavy za sebou....a nic....kaslu na nas...xixi....

hanka274
14. apr 2008

aj vroni! a dalej ako od strany 105 sa mi nechcelo kukat...xixi....

tak baby sem s napadmi.. 😎

nikolasko
14. apr 2008

hani presne ja mám pocit že tie hračky kupujem pre seba a samozrejme pre manžela ten sa vytešuje najviac
baby a hrávate sa už s plastelínou my zatial nie a objavila som takú super aj s formami a takým panáčikom ktorý sa zatlačí a s plešivca zostane plastelinový vlasáč fakt ma to zaujalo 😉
baby kde sa všetky túlate?????????????????????????????????????????????????????????? 😲 😲 😲 😲

vroni
14. apr 2008

Hihi, my už sme tiež po oslave, fotky pridám až sa dopracujem k foťáku. Aha, to by bol býval dobrý darček pre krpatú 😀 Nikolasko, toho plešivca máme aj my a je super!!!!! Ten náš aj "vyplazuje" jazyk a keď vidím, s akým potešením mu ho dieťa trhá, obchádza ma hrôza 😀 😀 😀 Čím sa chcem zároveň pochváliť, že krpatá ho dostala na narodky 😀 (ale my sme plastelínu už mali vyskúšanú.... A koberec v obývačke sme i tak chceli meniť.... 😵 ) Beštia dostala od nás bicykel a prilbu (nedočiahne celou nohou na zem, asi sa budeme bicyklovať až v lete, prilbu nosí zatiaľ na odrážadle), od kamaráta (nášho) farmu z plastelíny, gelové pastelky (no hej, aj maľovať sme i tak chceli) a ešte nejaké knižky, handry a drobnosti a darček najväčší - mačka (plyšová) - prijde až tento týždeň, musela som pootravovať pol sveta, aby som ju dostala, bodaj ju.... (je to z rozprávky o lietajúcom psovi a malá je už ťažký závislák) Inak sa pustilo dieťa do rozprávania (konečne) a melie si to suverénne dvojjazyčne, takže vety typu "Bába nie baden" su náročné na pochopenie (nechcem sa kúpať)
Takže všetkým oslávencom všetko naj, nech nám rastú detiská do sily a krásy (a rozumu)!!!!

cairka
14. apr 2008

baby, mne dnes otec doniesol kolobežku pre veve, ja som na ňu úplne zabudla a ostala v starom byte - to malo
byť tiež na narodky 😅 ináč sme na tom s hračkami teraz podobne, najviac využijeme asi práve tie pohybové stroje na von - už toho má na milú jarmilu 😝 a bábiky.
nikolasko, plastelinu a farby milujem - veve pri tom presedí relatívne sama aj pol hodiny, občas aj viac. ale najradšej má, keď jej urobím hada a toho môže trhať na márne kúsky. vždy ju posadím do papacej stoličky a aj okolie je viac-menej bez ujmy. a na farby máme takú super pohárik s vrchnáčikom len s dierou na štetec 😎

hanka274
14. apr 2008

baby, no to cumim....ze plastelinu, farby....ja neznasam ked jej musim dat pero....to je vsade, steny, stehna, brucho, ponozky, body...stol, sedacku mame popisanu....steny mi nevadia, vadia mi veci, lebo z niektorych divnych materialov to nejde vyprat....a sedacka....
takze z nas asi neaky maliar nebude....kvoli mne...to zatrhavam....no na druhej strane myslim stale na to, ze je blbost aj to co robim, lebo ved kreslit si musi predsa....papier farbicky....sak to je pre kazde dieta viacmenej povinnost sa naucit...xixi....no neviem....musim neako vyspekulovat....

cairka
14. apr 2008

hanka, no ako som písala, veve je v stokluiťkwe papacej priviazaná, takže neujde 😎 a mimo stoličku jej nedám ani pastelky, lebo je popísané všetko 😅

cairka
14. apr 2008

to čo za slovo mi tam vyšlo 😅 samozrejme že v stoličke 😝

vroni
15. apr 2008

Hanka, skús Aqua Doodle. To píše vodou, keď aj počmára, tak to do 5 minút zmizne...
http://www.knubbelino.de/product_info.php/info/...

nikolasko
15. apr 2008

baby tak ja som taj plastelíne predsa len neodolala Ničkovi som dala zatial len formičky tie ho zaujali, práve s nimi zaspáva a plastelínu si necháme a využieme ju ked bude škaredé počko vonku
hani aj na mimibazáre predávajú vodové farbičky skús popozerať tie idú tiež lahko dole 😉

nikolasko
15. apr 2008

ozaj zabudla som napísať že máme už jednu zadnú stolišku vonku tak ešte 3 a máme komplet chrup a ako ste na tom vy?

alzbetka
autor
15. apr 2008

nam sa reze posledna, napoly je uz vonku takze sa da povedat, ze betka je uz riadna selma zubata 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre