Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
3. okt 2008

no keď som ťa tu zbadala, tak ešte rýchlo napíšem a potom padám.
zatiaľ som doma, v utorok idem na jeden pohovor, tak uvidíme, či to vyjde. Ide mi hlavne o tú pracovnú dobu...

a s tou škôlkou, tak ja teraz neviem, či sa mám tešiť, alebo plakať. Lebo posledné dni Simi len počká kým ju prezlečiem a už jej neni. Ani sa nerozlúči, ani nezakýva, nič. Len sa zoberie a ide do triedy. Jedine štastie je, že sa mi poobede poteší, inak by som mala komplex 🙂

nikolasko
3. okt 2008

barun vidíš ako sa to pekne upravilo 😉 😉 😉 moc moc držím palce aby si si našla niečo podľa tvojich predstáv.
hani tak ak budete od januára škôlkovať tak to budeme prežívať spolu aj Ničko je nahlásený od januára no už teraz mám lepy 😖 😖 ako to tam zvládne

vroni
8. okt 2008

My vsetko po starom, Natalka uz nerobi ani tatkovi cirkus, proste ide do skolky ako velka a zo skolky ju treba nahanat, lebo ona sa chce este hrat.... Ale uz celkom pekne hovori (a ze zacala pekne neskoro!) a pekne deli jazyky, je sranda ju pocuvat pri televizore, ako nam "preklada". V skolke veselo brebenti po francuzsky, ale to v podstate nepocujem, lebo doma francustinu nepouzivame, tak ani ona 😀

hanka274
11. okt 2008

NO VIDIS BARUN AKO SA TO UPRAVILO, TO JE SKVELE...
NIKOLASKO, OD JANUARA NEJDEME, BO SOM VOLALA S RIADITELKOU, CELKOM DLHY ROZHOVOR SME VIEDLI TAKY PRIJEMNY V POHODKE, AJ SOM JEJ VRAVELA ROVNO O PRISPEVKU ALEBO NEAKOM REPREEE, ALE ZE ONA MA TOTAL PLNOO A TO MA 2 SKOLKY V RUZINOVE, JEDNA JE ROVNO PRED VCHODOM DO BARAKU A DRUHA JE NA KONCI ULICI KDE ROBIM...PROSTE SUPER AJ JEDNA AJ DRUHA...NO NIC, MAM JEJ HNED VOLAT PO 3 KRALOCH A POTOM UVIDIME CI SA NIEKTO NEODHLASIL A TAK...
VRONI PRECO FRANCUSTINU??? VED NEMCINA SLOVENCINA NIE?? CI???

CAFTEEEEE!!!! 🤐 😵

vroni
14. okt 2008

Hanka, nemcina a slovencina doma a francuzstina a nemcina v skolke. A slovencina u Tagesmutter 😀 😀 😀 Proste je dvojjazycna doma a dvojjazycna v skolke, len tie jazyky su rozne 😀 Zatial to funguje, uvideme neskor. Ale vo vacsine skolok uz automaticky ponukaju anglinu v zufalej (ne)kvalite a tak sme hladali, ako sa vyhnut BSE (bad simple english)Okrem toho, ja som vzdy chcela frajera, co by vedel po francuzsky, to mi nevyslo, tak si kompenzujem komplexy na dietati 😀 😀 😀

barunka
14. okt 2008

vroni, som rada, že nie som jediná, čo si komplex rieši cez dieťa 🙂 aj ja takto fungujem 🙂

no baby, od 3.11. nastupujem do práce, som zvedavá čo bude s deckom. Zajtra idem za riaditeľkou, či sa nebude dať nechať krpca na celý deň skôr ako v deň môjho nástupu, nech sa viem aj na robotu potom sústrediť a nielen na to, či tam náhodou na obed nejančí...
a čím viac chodí do škôlky, tým väčšiu papuľku má. Utáraná je až hrôza, hlava ma z nej večne bolí, čo sa jej ani na 5 sekúnd pusinka nezavrie a len mudruje a mudruje a na všetko čo jej poviem mi odpovedá a prečo, a načo, a čo, načo zas, prečo zas, komu zas, a čo to je, prečo to je, koho to je, kto to je... a tak dokola. Neexistuje veta za ktorou by nedokázala pokračovať... a neexistuje ju v niečom oklamat, lebo ona sa nedá. tatko ju včera v dráčiku presviedčal, že nemá korunky, tak nebudeme teraz kupovať hračky a ona mu vytiahla z vrecka peňaženku, otvorila, kukla a zahlásila, tato klameš, máš korunky 😀 😀 😀 Ale nakoniec sme nekupovali aj tak, lebo vraj Simi nemôže kúpiť, lebo tato nebude mať na obed korunky a bude hladný 😀

dnes sa potlkla s tatom, lebo na neho doľahli otcovské city a chcel sa s ňou hrať, ale dieťa nechcelo. A dovtedy ju jedoval, kým nezačala vankúšová vojna. Výsledok - dochrámaný tato s modrinou, a decko revúce nad natrhnutým mickey vankúšom... A maminka na nervy s ďalšou robotou.
teraz vytápajú kúpeľku, tak ich hádam chvíľku neuvidím.

hanka274
15. okt 2008

vroni, tak to je dobre....hehe...hm, tak to ste sikulky ked to zvladate, super!
barunka, hehe, to aj ja cakam, ze bude taka, no uz sa tesim, Tu skolku si vybav, im je to jedno, ty len zaplatis uz obedy, inac je tam stale za 1 dieta ci je len doobeda alebo poobede, urcite to skus tyzden-dva dopredu.
A kde si si nasla pracu? Blahozelam ti!!! A drzim palce na adaptaciu po materskej-keby som zabudla ti 2.11 napisat.
pááá 😎

barunka
15. okt 2008

hani, ďakujem...
Ja platím už teraz za Simi ako za celý deň, u nás je to tak, že či adaptačný či na celý deň, platí sa rovnako. Teda 200 Sk mesačne poplatok za škôlky, a cca 600 - 700 za jedlo (30 Sk na deň). A ešte dvakrát do roka po 300 Sk.
Tak to nie je až tak veľa, aby sa to nedalo zvládať...

Prácu som si našla v generali, teda hádam si to nerozmyslia, lebo zmluvu ešte podpísanú nemám 😀 😀

Ty si to teraz nadobro s tou škôlkou vzdala? budeš hľadať aj inde, alebo to už necháš tak a dáš Hanku až od septembra?

hanka274
19. okt 2008

barun, nie nie, skusim nejako cez niekoho, ale tam kam som chcela a este aj chcem, teda bud tu pred vchod hned co je skolka alebo pri mojej robote, to su dve skolky spolocne, ale su kvazi 500m vzduchovou ciarou od seba, take nejake zlucene skolky ci jak to je, rovnaka riaditelka a pod...
No nemyslela som poplatok za skolku, to aj u nas je to tak, ci das na pol dna alebo na cely, iba od stravy zavisi, ci chodi, tak platis, ak nechodi, tak neplatis, iba v tomto je rozdiel u nas, a asi aj u vas...
A tak...a tak...a tak, zdravim vas!!!!!
😎

barunka
20. okt 2008

hani, u nás aj stravu platíš plnú sumu, či je na celý deň alebo na pol dňa nezohráva rolu... proste strava je 30 Sk na deň a hotovo.
ty máš prácu 500m od domu?? Teda tak to máš úžasné, žiadne cestovanie, žiadny stres či stíhaš nestíhaš autobus. Perfektné.

Simi ide budúci pondelok na skúšku na celý deň, tak uvidíme čo bude. Minulý týždeň mi v škôlke odmietala papať, neviem čo sa jej porobilo, tak uvidíme čo bude teraz

hanka274
22. okt 2008

pockaj, u vas sa plati aj ked je iba doobeda a nema stravu? aj tak by som platila stravu aj ked ju nepapa?? ty moj... jaka drzost... 🙄 , ne?? teda ak som to spravne pochopila...
jj, robota uplne perfis, sadnem do auta, za 3 minutky vystupujem... ono keby som isla peso, tak je to taky kilometer asi, parkrat v lete som isla, ale teraz poviem pravdu, zima, rano, nechce sa mi... moje auto pouzivame iba na moju robotu a to mi tak 500sk stvrt nadrze vydrzi cca 2 tyzdne...

no baby, ja musim tu malu niekam strcit, ona uz doma nevydrzi, ona sa trepe do skolky, kazde rano vstane a: hanka necikaja, ideme do skolky, bude velke hacky, kociky, auto, kocky, deti....kazdy bozi den!!!!!!!!! 😀 😀 😀
A s mamou sa to uz vydrzat neda, musim sa tam nejako dostat, tak teraz zhanam cez barskoho, ci tam niekto nepozna tu riaditelku a tak...musim... 😒 😔

barunka
22. okt 2008

u nás na doobedie má raňajky alebo teda desiata o 9,30 a potom 11,30 obed. pre deti si chodíme o 11,50 😀 no a potom majú olovrant nejako pred treťou, ale to je len pár korún, asi preto platíme za celý deň a nekúskuje sa to 😀 😀

inak aj simi sa mi takto pýtala do škôlky, medzi detičky, držím palce, aby sa ti podarilo hanku dostať do škôlky.

my sme teraz mali domácu úlohu, tato so Simi robili šarkana, majú v škôlke súťaž. A ja musím na stredu prichystať nejaké jablčkové dobroty, budú mať aj program v škôlke, môžeme sa prísť pozrieť tak som zvedavá. síce simi mi dnes povedala, že ja nemôžem prísť, lebo do škôlky môže chodiť iba simonka a ja mám ísť do roboty. Tak ma ešte hádam aj vyhodí odtiaľ 😀 😀

ale už zasa papáme v škôlke, tak je hádam zasa dobre 😀

hanka274
24. okt 2008

HEHE, ZE NEMOZES DOJST, ZLATE...NO NA TAKETO VECIERKY CI BESIEDKY CI CO TO JE SA HROZNE TESIM, TAM BUDEM URCITE REVAT JAK SA POZNAM...
AHA, VY TAM PAPATE, TAK TO HEJ, TAK TO TAM PLATIS KED OBEDUJE...

BABY? SOM VAM SPOMINALA, ZE MI 10 DNI MESKAJU KRAMY? NO VIAC AKO 2-3 DNI MI MESKALI NAPOSLEDY TAK AKO VAM A POTOM BOLA Z TOHO MALA HANKA...NO ALE TERAZ NEVIEM, V PONDELOK SOM MALA TEST NEGATIVNY, SPRAVIM SI ESTE ZAJTRA RANO HNED Z RANNEHO MOCU, ALE KAMOSKA MA TERAZ POSTRASILA, ZE ONA SI ROBILA DVA TESTY, OBA NEGATIVNE A BOLA TEHOTNA...NO SUPER... ☹ ...JA TEDA NEVIEM AKO SA TAM TEN MALY STUPLIK MOHOL DOSTAT, AK TAM VOBEC JE...SNAD NIE.
DRZTE PALCE, BO BUDE ZLE, TEDA NIE ZLE MOC, IBA TROCHU, BO SOM TAKE NIECO NEPLANOVALA...
😔

nikolasko
28. okt 2008

hani wawawaw držím palec aby to dopadlo podla tvojich predstáv 😉

hanka274
28. okt 2008

dikes, babulky, vcera nad ranom som dostala...po 12tich dnoch, super, a bolo mi hrozne ☹
dnes uz to len odnesie hlava, ktora boli...
Ale som rada, ze to dopadlo takto, este chvilku chcem pockat...hehe

barunka
29. okt 2008

hani, tak teraz neviem, mám napísať gratulujem??? 😀 😀 😀

baby, mne už v nedeľu končí rodičovská, ani sa mi nezdá ako rýchlo to ubehlo... dnes som bola simi prvý raz v škôlke na predstavení, strašne zlatučká bola, vlastne všetky deti, kostýmy si robili sami v škôlke. Pridala som aj fotky, tak ak chcete pozrite sa. 🙂
a v pondelok začíname obe nanovo, simi bude nosiť tatinko do škôlky, tak pre ňu to bude nové. a ja začínam v práci.Som zvedavá ako to zvládneme. Neviem si to vôbec predstaviť.

hanka274
29. okt 2008

jasnacka, gratulujem, dakujem, este nechcem druhe babatko, este chvilocku...
preco ti konci rodicovska? kvoli skolke? ved tam uz chodi 2 mesiace nie??
videla som fotky, je to uzasne, kokso, teraz sme sa chvalili kazda fotkami, ze aha, my uz papame, aha, my uz cikame na nocnik, 1. narodky...pamatate sa ako sme to prezivali uz 2 mesiace dopredu??? to bolo naaadherne, ha a vlastne tympadom sa uz celkom dlho pozname...hehe...a teraz, ze skolka, bum... 😝
barunka, drzim ti palce v praci, neboj sa, prve dni budu take, aj mne nebolo moc uvolnene... nic moc, ale potom sa to uz zlepsilo...mne osobne velmi pomohlo, ze som sla najprv na 4 hodky...mala bola kvazy zatial s mamcou vonku, dala ju spat a ja som hned dosla, mala este spala...to sa dalo zvladnut...a postupne chcem prejst na 8h....
drzim palce, pááá

nikolasko
5. nov 2008

Tak tak hani strašne to letí ☹ ☹ ☹
Barun Simča je zlatučká a už taká velkáááá 😉
Držte sa babulky musím padať Ničko sa chce mečovať 😀 😀 😀

barunka
5. nov 2008

baby, od pondelka pracujem... myslela som, že to bude horšie, ale dá sa to v poho zvládať. síce lietam medzi robotou a simi, ale čo už. aspoň nemám čas nudiť sa 😀

nikolasko
6. nov 2008

barun ja tak fungujem už pol roka a je to fajn keď si to všetko pekne zorganizuješ dá sa to v pohode zvládať a tie chvíľky so Simi si ešte viac vychutnáš ako pred tým.Držím palce 😉
Baby chcela som Nička prihlásiť na angličtinu www.helendoron.sk a boli sme sa aj pozrieť na jednu hodinu ale bola som sklamaná za 13 litrov na 10 mesiacov som čakala oveľa viac.Hodinu si tá dotyčná odbila každú chvíľu oči nalepené na hodinkách a prístup k deťom na bode mrazu.
O chvíľku sú tu Vianoce tak šup šup sem s typmi na darčeky.

hanka274
7. nov 2008

ahoj nikolasko, hmmm...tak to ma mrzi...ze este niekde dneska maju pristup k deckam taky.... 😔
a ty uz pracujes tiez??
ja som dnes nesla do roboty, mala som neake vybavovacky, kupila som Hance take super zateplene mencestraky na traky....take super su...a nestali ani tak moc...teda neviem...430sk...

myskapipiska
8. nov 2008

caute baby, som u vas prvykrat, mam taku aprilovu babulku a mam jeden problem, stale mame plienky ☹ poradte, uz neviem ako na nu, ma aj hraci nocnik, aj obycajny aj dosku na zachod. ked jej poviem, ci nechce ist cikat a dam jej nocnicek, sadne si na par sekund a potom vystartuje a nic ☹ nocnicek prazdny. poradte nejaku fintu, co jej povedat, aby som ju nemusela nutit, ale aby sama s radostou isla cikat

alzbetka
autor
9. nov 2008

Ahoj myskapipiska,
vitaj medzi nami. Co sa tyka toho nocnika, ja som s malou taky problem nemala, ale teraz, ked napr. kojim mladsiu dcerku a ona potrebuje, tak ide sama na zachod a ked nechcela chodit sama, tak som sa jej spytala, ci chce ist do skolky a ked ano, tak ze tam deticky musia chodit same na zachod a potom zacala chodit sama. Inak nasa suseda mala takyto problem so synom a na nocnik sa jej zacal pytat sam z nicoho nic, len to chcelo cas.

A pozeram, ze cakate babtko, mala sa uz tesi?

barunka
9. nov 2008

nikolasko, ja som na to helen doron počula podobný ohlas, ako si dala ty... tiež som si myslela, že to bude na úrovni, ale zdá sa, že nie je. My hľadáme Simi súkromnú učiteľku, uvidíme či sa podarí niekoho nájsť, lebo chcem len takú, čo učí takéto malé detičky a má k nim aj vzťah...

hani, teda ty si sa ulievala? a prezraď, kde si gaťure kúpila?? My nevieme zohnať nič zimné na Simi, ani gate, ani topánky, takže stále nemáme čižmy. Potrebujeme 28 a nikde nič...

myska, asi to vyznie hlúpo, ale možno to chce len čas, či nájsť niečo, čo by bolo pre Ines motiváciou, aby sa zbavila plienok. Niečo, čo by jej za tú námahu stálo. U každého dieťatka to je iné, a u niektorého nezaberie zasa nič, potrebuje len čas, aby dorástlo...
ale určite to nie je koniec sveta, poznám plno detičiek, aj starších ako naše čo ešte majú plienky...

nikolasko
10. nov 2008

barun tiež uvažujeme podobne s tou angličtinou no rozhodla som sa počkať aspoň pol roka a potom sa dám do pátrania 🙂
hani ja pracujem už pol roka nečítaš pozorne 😉
myši vitajte tu medzi nami moja rada znie:skús jej dať pančušky sú také priliehavé a keď sa pociká nechaj ju v nich možno jej to bude nepríjemné a druhýkrát to nezopakuje ona sa to určite naučí a tebe želám veľa veľa trpezlivosti držím palec
alžbetka ako to zvládate pôjde malá aj do škôlky?

hanka274
10. nov 2008

iiiiiiii....nikolaskoooo, tak to ma mrzi... akoto?? tak mi to zopakujes?? cim sa zaoberas a tak... a ako to bere maly a tak... a nehovor mi, ze chodi do skolky... Mne utklvelo, ze chodi len Simonka a vronkina Natalka... och, prepacte mi secky, u ktorych niesom v obraze...

Barunka, kupila som jej v takom butiku so slovenskymi vecami...teda aspon mi tam vravia, ze tam maju nase veci...u nas v Tescu na Zlatych, tak tam niekde oproti Takku ci kde...taky maly butik...a su fakt super, vcera sme uz skusali kolko vydrzia kolena, vydrzali ale skoro moje nervy nie...boli sme na husacine a mala tam popod stoly behala... 😠 😠 😠 ....su strasne teple, pod ne jej asi dam pancusky az niekedy ozaj v decembri, januari...mala teplu pokozky na nozickach...fakt su teple...
A co sa tyka zimnych topanok...skus Deichmanna alebo Humanic...ale v Deichmannovi mali lepsi vyber...plno zateplenych topanok...to som zase bola v Avione...

myskapipiska, vitaj medzi nami...no co na plienky...som za barunkinu aj nikolaskovu radu, motivovat v tom, ze v skolke deti nenosia plienocky a nepocikavaju sa...(skusaj to s takou podlozkou nepremokavou-igelit...dostanes kupit v lekarni ako podlozku pod chorych)....a nechat ju parkrat taku pocikanu...
Nam ani neviem co pomohlo...myslim, ze ta skolka a Hanka sama mi jedneho dna (to uz sme krutili dokola nepocikanu plienku asi 2 tyzdne ale cakala som na Hankin podnet)....:Maminkaaa, nedame uz plienku, doble??
A bolo...
Je tomu asi 2 mesiace...neviem...a pocikali sme sa 2-3krat asi, co je podla mna celkom dobre 🙂

tak, kocky, idem...pááááá 😎 😎

alzbetka
autor
10. nov 2008

Ahoj nikolasko, zvladame to dobre a ci pojde mala do skolky? uvidime, asi az od septembra. my teraz byvame na dedine a susedov mame tiez s malymi detmi, takze mala je stale s detmi

myskapipiska
11. nov 2008

alzbetka
no vcera sa mi nahodou vicikala, nechala som ju trosku s holou ritulou chodit, a dala jej nocnik, najprv spravila dve mlacky na zem a potom do nocnika, aj som jej zatlieskala, pokricali sme si radostou, ale nepomohlo, dnes uz ani za svet na nocnik. no hej, cakam druhe, si to asi hodim, ked sa to narodi, mala je strasne aktivna a neposlusna, tak snad sa ukludni, ked sa babatko narodi, no ved uvidim

barunka
dakujem za povzbudenie, ked mama mi stale nadava, ze uz davno mala byt bez plienok, a ze to je hanba a tak, tak ma to stve ☹

nikolasko
dik za radu, vyskusam tie pancusky 🙂

myskapipiska
11. nov 2008

hanka274
dik aj tebe, nejako sa musim potrapit, ked s nou je to tazke, neviem kde som urobila chybu, ale fakt ma vobec neposlucha, napr. s papuckami, niekedy jej poviem aj 100x nech sa obuje a ona nie a nie posluchnut ale niekedy sa obuje na prvykrat, su s nou trable, asi som moc dobra na nu

nikolasko
12. nov 2008

myši joooooj moja ak chceš vidieť neposlušné deco príd ku nám 🙂 🙂 🙂 nakoľko pracujem tak sa na našom drobcovi začala podpisovať dvojitá výchova.Babka alebo manžel je s ním keď ja pracujem a väčšinou mu všetko dovolia tak potom mám problém dostať ho do normálu.U nás dosť zaberá keď použijem taktiku nechce jesť?Tak mu dám tanierik a poviem nieže mi to zieš a zväčša to zie, nechceš sa obuť zase to isté.Teraz sú v nejakom divnom období tak si držme palce navzájom 😉 musíme to prežiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre