Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
9. máj 2007

Baby, inak ja si smetak pamatam naposledy u nasich asi ked som mala 15 rokov a to samozrejme na balkone (ak je balkon). Mama ma nakazila takym zvykom, ze krabice od mlieka a dzusov si otvorim, vymyjem raz vodou-aby nesmrdelo, a pouzivam na male veci, spinky, aj aj male potraviny, potom to zaklincujem velkou plienkou-najlepsie pokakanou a uz utekam von.
Inak krpana sa nechce prebalovat!

kvendolinka
9. máj 2007

Vroni pekne fotocky teda bambulka na nich 🙂 Hani to je bomba napad ale taky krasny smetny kos som si kupoila nedavno do kuchyne ze mi je luto ho dat prec 😅

hanka274
9. máj 2007

vroni, lebo aj my ho mame, este z Brna, ked tu na SK nebolo.
kvendoli, to poznam, aj ja som zaviazana k takym veciam, az je to smiesne.

kvendolinka
9. máj 2007

taaaaaaaak babula konecne zahajala 😎 je tu niekto?

hanka274
9. máj 2007

cau!

hanka274
9. máj 2007

no halooo! lebo sa babula mne zobudi o chvilu...

kvendolinka
9. máj 2007

ahoooj 🙂 hani ako zabavas malu ked je takto na prd vonku? 😒 lebo Natali je taka unudena.Ani hracky,ani chodit ani lozit iba na mna sa liape a ked sme vonku tak je najstastnejsi clovek pod slnkom ale ked je taketo pocasie tak ma dvakrat nebavi byt vonku 😖

hanka274
9. máj 2007

u nas fici uz par dni smyklavka, ja ju sice preklinam /tu smyklavku/, lebo so stolicky sa zdvihnut, podrzat ruku nech sa smykne, potom ide za knizkou a o minutku a pol zase, a toto cely den. 🙄 ale ved ju to bavi, tak co by som pre nu nespravila -uf 😝
inak uz vykuka slniecko u nas, tak idem kupit kukuricne chrumky malej, rozky, dobra mama dochadza, takze zbehnem do obchodu ako sa zobudi.
Ale inak, tiez sme otravene obe takym pocasim, takze nalada je na bode mrazu. 😅

kvendolinka
9. máj 2007

jaj a ze krpana sa nechce prebalovat?U nas je to hotovy suboj na prebalovacom pulte.Vzdy musi mat nejaky krem v ruke lebo inak konec,no najnovsie ma vytaca ked si berie olivovy olej v sklenenej flaske do ruky.Uz ho raz tresla o parkety ale chvalabohu sa nerozbila flasa.No nic musim ho spacifikovat.

kvendolinka
9. máj 2007

no tak mas aspon aky taky program.Aj ja by som sla ale tu furt prsi tak asi pojdem hajat 😔

hanka274
9. máj 2007

aj u nas kremy ficia, uz som z toho na nervy, stalo sa, ze uz si aj ochutnala z kremu-na leto, ten Sebamed.
A vcera a dnes sa hrala s alobalom, ja len pevne dufam, ze si neodhryzla, som to kontrolovala, nevidela som nic. Takze uz je odlozeny... 😲

kvendolinka
9. máj 2007

😀 😀 😀 katastrofa s tymito drobcami.A Hanka uz chodi?Natali este stale najradsej za ruku aj ked obcas mozno prejde nejake 4-5krockov sama.

hanka274
9. máj 2007

ani jeden! ani jeden jediny! nechce, vyslovene fakt nechce, nieco si zamrmle, akoze mam ist asi do zadnice a dat pokoj s chodenim...

kvendolinka
9. máj 2007

ale neva ved ich to snad raz chyti a potom budu behat jak sialene 🙂

hanka274
9. máj 2007

kvendoli, musim ist, uz pocujem nejake mrmlanie s macom, tak idem sa dat do pozoru. 😀 ahojko!!!

kvendolinka
9. máj 2007

ahooooj a pusu daj na cielko 🤐

vroni
9. máj 2007

kvendolinka, my sme starsie. Natalka sa narodila o 12:21 😀
Nastastie, uz spi, takze mam hodinku pre seba. Este pred tyzdnom spavala dvakrat do dna, teraz sa rozhodla, ze raz staci ☹
S kremom v ruke sa prebaluje aj nasa slecna. Rybia mast musi byt. Alebo vitamin d, ten je este lepsi, ten gumenny vrch z kvapatka vie ohryzat aj pol hodiny.
Ked je takto hnusne vacsinou necham malu behat po schodoch. Mame ich priamo v obyvacke a za normalnych okolnosti su zabezpecene dvierkami. Ale ked prsi a dieta beru certi, otvorim ich a mala cela blazena pobehuje hore dolu. Vacsinou je po pol hodine uplne znicena (a ja tiez) A teraz ju strasne bavi "hojdaci kon" - nehojda sa, ale je upevneny na takej tyci a dieta v sedle skace ako na trampoline. Tiez je po dlhsom "cviceni" KO. Ja nie, len mi brnia usi, lebo da diabolska vec v kuse vyhrava (hudbu) 😒

kvendolinka
9. máj 2007

Sa mi lubi ze "dieta" 😀 nasa Nati ma hupacku este po mne{absolutne zachovala}vies taky kohut snad vsetci ho mali ale ona v nom nechce byt najradsej ho hupe ked je mimo neho 😅 Nati este spava 2hodiny dooobeda a 2 hodiny poobede tak ratam ze sa zobudi okolo 15:30 idem vesat o chvilu som spat

vroni
9. máj 2007

tak teda to Ti zavidim. Nasa mrkva spi maximalne take dve hodinky (a to uz sa vytesujem), vacsinou tak hodinu az hodinu a pol. Inak sa divim, ze nasa opicka na svoje meno vobec reaguje. Lebo ja ju volam ako mi na jazyk prijde a tatko jej tiez vacsinou povie bosorka alebo madam... 🙂 Takze to dieta je este v norme 😀
Moja Natalka sa tiez nechce hupat. U svokry na zahrade ma hojdacku, tam zvykne nieco posadit a hojdat (vacsinou kamen), ale ona tam sediet nechce. Doma mame aj klasicke hupacie auticko, to tiez rada sibuje po celej izbe, ale ona sa donho neposadi (a ked ju tam posadime my, tak vykrikuje)

kvendolinka
9. máj 2007

uz som tady.
no aprilciatka sa teda neradi hupaju"cest vynimkam"ale vonku na tej klasickej hojdacke ze sedlo na jednej a na druhej strane tak to ano.Minule ked bolo take teplo tak sme vysli na sidlisko a hupala sa skoro hodinu.Co na tom ze mame opalilo chrbat do cierna 😎 😝 a kde presne byvate ak smiem vediet?

vroni
9. máj 2007

My byvame v centre Viedne, detskych ihrisk je v okoli dost, ale s hojdackami to u nas zatial nevychadza. Ale v piesku sa vydrzi hrat aj tri hodiny.

kvendolinka
9. máj 2007

vo Viedni my robi teta opatrovatelku a Nati ma odtial krasne vecicky.Vzdy sa tesim ked daco donese lebo napr.tu v Leviciach je to s detskymi vecickami onicom.Ked je daky vyber tak priserne prehnane ceny tak preto radsej zo zahranicia alebo z mimibazaru.Rozmyslam co dam mojej hladoske papuskat lebo mi nechcela papat moju zeleninovu polievocku ☹ asi vanilkovy puding neni zly napad ze?Ozaj a kolko vazite?My 9200gr a 75cm

vroni
9. máj 2007

No, dieta vstalo a tvari sa hladno, tak sa idem venovat krmeniu divej zveri...

kvendolinka
9. máj 2007

tak dobru chut prajem

vroni
9. máj 2007

Jeeeej, to je dobry tip. Ja som puding este nedavala (neviem preco, jednoducho mi to nenapadlo 🙂 ) Krpata zbastila jogurt s ceresnami a tvari sa spokojne, pred mesiacom mala u doktora 73 cm a 8200 gr (ved vravim, krpata), ale ked ju tu mam, tak hned odmeriam, ako to s nou vyzera teraz. Inak, ja sa s polievkami unuvat nemusim, mala mi nic tekute lyzickou jest nechce (cely tatko 😠 )

vroni
9. máj 2007

Takze oprava 75 cm a 8400 gr....

cairka
9. máj 2007

Ahojte. Vroni, to ešte nie ste takí malí - my máme 73cm a 9 000 g.
Baby, mňa asi trafí. asi ideme byť zasa chorí. Malej nestíham nos utierať (medzitým sa vysávame) a začína kašľať. A strašne jej slzia oči, neviete, čo s tým. Nech sa jej nezapália? ☹

kvendolinka
9. máj 2007

Aj Nati sa mi zda oproti inym detom taky chrustik.Minule lozila po byte hola a take mala vypucene brucho a vyzerala ako somalcan 😀 😕 no je chuda a papa uz naozaj vselico ale{nekorenim,nesolim}spaluje jej asi po tatinovi.V tomto po mne nebude.Kokso este furt spi 🙂

kvendolinka
9. máj 2007

Cairka ☹ to mi je luto a nebude to alergia?Aj Nati mala v sobotu 38,5 ale ako prislo tak aj odislo.Sa ani necudujme ked je taketo striedave pocasie 😠

kvendolinka
9. máj 2007

na ocka poznam iba ophtal ale to asi nebude pre male deti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre