Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
21. feb 2008

kočky, tak ak chcete, môžte prísť na školenie papania. Len jedla bude treba ako pre armádu, lebo Simi zje všetko, čo pred ňou neujde. A ak jej náhodou nedám ja, tak sa obslúži sama. Najviac zbožňujem, keď si potiahne z chladničky jogurt a svojpomocne ho otvára..

čo sa týka narodenín, tak kupujeme lego (simi si zbožňuje stavať) a uvažujeme nad trampolínou, lebo gauč, ktorý má Simi v izbe už chudáčik jej váhu nevládze. Od babky jednej dostane bicykel, druhá nad čím uvažuje netuším... Roli by jej chcel kúpiť šmykľavku, ale keďže možno pôjdeme bývať do bytu, tak sme to zavrhli... 😀 😀

kočky, čo máte doma deti bez plienky, deti sa vám pýtajú na wc, alebo ich dávate vy? aká je úspešnosť??? (zvedavosť mi nedá... )

sweetienka
21. feb 2008

barun, ja to sledujem podľa toho, koľko kedy vypije a dookola sa jej pýtam, či ideme na nočník, keď povie nie, netreba jej, niekedy o päť minút sa jej opýtam znova a už povie áno a aj sa vyciká, takže viac menej je to na mne, sama sa vypýta len kakať a ojedinele cikať
vidíš, lego je super typ 🙂 to by sa zišlo aj u nás

barunka
21. feb 2008

sweetie, a ako ste začínali s odplienkovaním??
Lebo Simi bola cca pred mesiacom cez deň bez plienky doma, ale potom akoby uťal a nechcela si dať gaťky, len plienku. Teraz sa troška znova začína pýtať cikať, ale kaká zásadne do plienky, aj keď mi to oznámi, na záchod si nesadne. V utorok bola ráno bez plienky, úspešnosť cca 50:50... Tak neviem, čo s tým teraz. Či ju nechať tak, alebo stále otravovať.

nikolasko
21. feb 2008

barun pýtať sa, pýtať sa ......stále dookola ale nenútiť ona príde na to sama a skúsila si tie odúčacie plienky?my sme začínali s nimi
lego je super aj nám sa už hodí nové lebo polka skončila už vo vysávači taktiež oblečko ale tým si spravím radosť hlavne ja 😀
nášmu Ničkovi by asi urobilo najväčšiu radosť to keby som zozbierala s okolia všetky možné palice kamene....to by bol v úplnom úžase

hanka274
21. feb 2008

haha, nikolasko, presne tak, a cim spinavsie tym lepsie, aaaaa este aj hlinu tak tak....a listy lubi zbierat zo zeme, take zablatene...hehe...ano ano, palicu a komi-kamene....hehe....
No baby, nebola som nikde, musela som utekat do Samorina, takze podam referencie inokedy.....
heh, Barun, mna mala tiez takto prekvapila par krat s tym jogurtom...ticho bolo, usla do kuchyne, ticho, potom, ze bum, dvere sa zavreli a dosla s jogurtom a lyzickou....no a neskor uz nedosla za mnou, len ostala v kuchyni a otvarala si uz sama.....

ivcap
21. feb 2008

ahojte. Tak mne sa Saška pekne pýta sama cikať aj kakať. Trvalo to dosť dlho, stále si cvrkla do gatí a potom za mnou priletela. Bola som z toho trochu nervná, že sme sa stále prezliekali. Pár krát som už na to nemala nervy a dala som jej plienku. No vtedy sa mi vôbec nepýtala. Vedela, že má plienku a tým to pre ňu haslo. Vôbec sa neunúvala aspoň mi oznámiť, že cikala. Tak som jej plienku radšej prestala dávať a chodili sme na nočník aj každých 10minút. Samozrejme, že si niekedy nechcela sadnúť, tak som jej dala pokoj a skúsila som to neskôr.
No a čo sa týka jedla, tak Saša mi začala vymýšľať. Mlieko vypije iba umelé, obyč. vôbec nechce. Mäsko spapá niekoľko kúskov a potom začne vypľúvať - chcela by rozmixované a to máme 18 zúbkov. Vôbec, zdá sa mi, že veľmi málo papá. Večer nechce jesť vôbec, na olovrant má iba ovocie.Kašu, pudingy a ostatné sladké veci mi úplne odmieta. Ale zato miluje kyslú kapustu, uhorky a šunku, niekedy baby párky. Asi ju budem musieť nechať poriadne vyhladovať. ☹

kvendolinka
22. feb 2008

Caute kocandy 🙂 jejda,temicka nam opat ozila.Ako vidim,poniektore deticky su tu ale sikulky,ze bez plienky 😕 No my sme bez plienky dopadli katastrofalne 😖 Precikala mi 6 pancuch,3teplaky a ked uz bola komoda prazdna na prezliekanie tak som jej musela dat uz zo zufalstva plienku.Aj ked som sa pytala,treba cikat?Odpoved-nie.Ale ked uz zacala curat do gati tak kricala,,mama na zachod'' Takze si mi pekne pockame na leto lebo doma je dlazba a aby neprechladla.No a do skolky nastupujeme 4.9. a ja hned v ten den prvykrat do novej roboty mimochodom budem pracovat ako ucitelka v MS ale nie tam kde Natalka bude chodit.Podmienky pre prijatie dietatka do skolky su detto rovnake ako u Nikolaska v Nitre.Aj toto je jedna z najlepsich skolok v Leviciach a velke plus je aj to,ze v areali skolky je hned aj umelecka skola s roznymi odbormi tak by som chcela na tanecnu.Beru od 3 rockov ale iba ak ju to bude bavit 🙂A este k narodeninam;Ja ciste s manzelom len oblecenie sme jej nakupili.Peknu haldu dostane ale uz nam zo vsetkeho neskutocne rychlo vyrastla.Vsak my nosime vrsky c.98 a gatuse c.92 ale viacmenej c.98 hroooooooozne je vysoka-po tatovi no a ostatni nam daju peniazky a spolocne vyberieme este nejake hracky.A s papanim u nas:totalna pohroma 😠 ona niekedy dokopy nic nezje ☹ za cely den mi odmieta jedlo a pritom vyda neskutocne mnozstvo energie-nechapem a potom ma dni,ze jej chuti co je ale malokedy a najhorsie je to s obedmi.Ale utesujem sa,ze v kolektive je to ine.Tam jeden druheho budu tahat a odkukavat a ak bude pochvaleny ten,co zjedol budu sa aj oni snazit byt pochvaleny-aspon moja skusenost ale nechcem mudrovat a verte tak isto to bude aj s plienkami cez obednajsi spanok.Takze nemam strach,ze sa ich nezbavime 😉

cairka
22. feb 2008

Ahojte. Tak veva sa pýta cikať aj kakať, úspešnosť takmer 100%, občas si trošinku ucvrkne, ale už vie aj pár minút zadržať - ona je strašne čistotná a vadí jej, keď je pocikaná, tak už viem, že ak niečo robím, čo do 2-3 minút skončím, tak nemusím hneď skákať s veve na nočník.
papanie, presne ako u Natálky - väčšinou v podstate nič a potom má pár dní, kedy mám dojem, že zje aj mňa.
Oblečko nosíme 86-92, veve má 85 cm.
a na narodky, ako som už písala - športovo - bicykel + kolobežka + prilba + oblečko + ešte neviem, čo zbytok rodiny
a ozaj - na ľadničke máme poistku 😀

vroni
22. feb 2008

Jej, to mame doma aj my, to nejedenie. Hlavne obed, ked do nej natlacim zo pat lyziciek, tak uz tancujem od stastia, ze kolko toho zjedla. My tiez plienky nechavame na leto a skolku, ani sa nesnazime 😀 😀 😀 Oblecko nosime c.80, ale rakuske velkosti su tusim nejake vacsie (by ma zaujimalo preco), Natalka ma 82 cm a konecne prekrocila 10 kil (to by som tiez rada vediet, z coho pribera. Z jedla urcite nie 😀 ) Cairka, dobre ze hovoris, my este prilbu musime pozhanat. Na taku malu makovicu, to bude urcite zazitok 😀 A k poistkam - my mame detsku poistku len na televizore, maminka iniciativne namontovala a jediny, kto vie teraz pustit televizor, je Nathalie. Na nas funguje detska poistka perfektne 🙄

hanka274
22. feb 2008

cafte....baby jake poistky to myslite??? to si neviem predstavit, TV a chladnicka....my mame na sufliky, ale aj to este zabalene, kaslem asi na to... vrtanie, vysavanie, spina...kaslem na to asi...hehe....
no jasne, s jedlom aj my...ved som uz spominala....taaaak sa ide k Barunke a Simi na skolenie... 😀 😀
Kvendoliiii waaaaw! ucitelkaaa v MS....to by som chcelaaaaa....ti zavidim v dobrom, fakt....To musi byt strasne fajn...a mozno blba otazka....musis mat skolu na to? Minimalne mgr?? to by ma zaujimalo....
Baby, ake rozpravky decka sleduju?? hmmm?? my madagaskar a maugliho dokola.....aaaaaa.....ked mala zaspi poobede a je tu ticho, normalne si v hlave pustam tie dialogy....normalka mi z toho hrabe uz.....
jejda, ze prilba, bicykel, skolka....kokso....tanecna....kokso.....kurnik, teraz boli male, co sme sa rozpravali, resp. pisali si, ze s cim ste zacali ako prvy prikrm, pamatate?? mrkvicka....nooo, my uz aj zemiacik....nooo my uz aj masko, a taky jogurt a take ovocie lubime, take nelubime.....jujha, sranda....
ahojteeee!!!

kvendolinka
23. feb 2008

Ahojte 🙂 Hani ja mam strednu pedagogicku a este+2 roky studium specialnej pedagogiky to jest.ze mozem ucit postihnute deticky.Pred materskou som pracovala 4 roky v detskom domove ale poviem ti,neskutocna drina na psychiku,plat sice dobry ale kedze je to nepretrzita prevadzka pracovala som sviatky,vikendy,no bola som doma menej ako v robote a to si ja uz pri malej dovolit nemozem tak som si teraz nedavno zohnala pracu v MS ale bude to mix aj zdrave deticky s postihnutymi,ktore sa integruju medzi zdrave.Mam aj obavy opat do noveho ist ale som aj rada,ze nemusim ist spät.No a co sa tyka titulu tak nemam ale europska unia to bude vraj skor ci neskor od vsetych pedagogickych zamestnancov chciet tak je mozne,ze pojdem este studovat 😝

kvendolinka
23. feb 2008

jaj a som zabudla,Hani si spominala,ze ti hrabe z rozpravok 😀 Tak to mas este dobre,ze dialogy ale Pat a Mat maju jednu a tu istu zvucku tak mne uz statocne z toho sibka.A zvyknes si aj z Madagaskaru zaspievat,,Ja tak rad trsam,trsam'' 😀 😀 😀

barunka
23. feb 2008

kočky, tak my sa statočne odplienkovávame.. Naša dcéra je asi v zadržiavaní neprekonateľná, ona proste dokáže celé ráno aj poobedie necikať a vydržať, kým pôjdeme von alebo večer spať a dostane plienku. To si ju potom dá v postieľke dole a ociká všetko hore dole. Vďaka tomu, kto vymyslel nepremokavé podložky... Inak si uvedomuje, že ciká a kaká, aj mi to oznámi, len sa jej nechce odísť od hry a ísť na wc. Ale zasa jej vadí, keď je mokrá, takže hádam sa nám to podarí.
Dnes sa tu u nás tatinko trápi, presviedča ju, že treba spinkať cez obed, ale ak nás niekto chytá na vysielačke, do piatich minút tu máme sociálku 🙂

kvendol, už máš takto dopredu prácu?? Fíha, tak to si dobrá. Ja chcem dať Simi od 2.9. ale tie podmienky, ktoré si tu kladú sú nehorázne, takže pochybujem, že do tej škôlky pôjde... Normálne vám tie škôlky závidím...

čo sa rozprávok týka, tak Simi zbožňuje Vlk a zajac, Vláčik Tomáš, Danny a Daddy, Noddy, Nouky a jeho priatelia, Kravička Connie, Bing a Bong, Pampaliniho a čokoľvek s Erniem, Bohouškom, Elmom...

cairka
23. feb 2008

ahojte. tak u nás sa tiež páči Sezam street, Nemo a Shrek 😅 a telletubbies -tí asi najviac. Máme jeden diel, kde tancujú taký černoškský tanec, tak už tancuje s nimi a opakuje si anglické slovíčka, aj už vie ukázať, ktoré čo znamená 😵
barunka, to aj veve mala také obdobie, že necikala aj 5-6 hodín. trvalo to asi 2 týždne.

hanka274
23. feb 2008

waw cairka, to je super taka anglina...parada...to si asi zozeniem...ved to je super takto "ucit" hehe....
No inak Barunka, okrem Pampaliniho a vlka a zajaca nic mi nic nevravi... 😀 😀 😀
a baby mate neake igelity pod navlieckou na matrac?? my mame tie z DMky, lenze to davam 2 do postielky, 1 hore, druhu dolu a furt to musim napravat....co pouzivate vy???
Kvendoli, aha, takze ak chcem, tak skolu...jasan...hm...vysku, aspon 3 roky....
a co z madagaskaru? aaaa styrnozko, sprechn si inglis? jo jo, sprechtim....co je tohle za svetadil? menhetn, pleskdotocny, jsme porad v nu jorku...hehehehe....aaaaaa vitejte v madagaskaaru....mad a kdoze? coze? zadny kdoze gaskar.....aaaaaa morisi videls co udelal? zahnal vosy na utek....aaaa co jsou zac, krale jelimane, co jsou zac???!!! jsou to martani, kruti martani z krute budoucnosti, prisli aby nam vzali zeny, kovy.....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a maugliiii.....maugli, maugli....ticho randzane, deti ticho, uz to zacinaaaa....maugli povedz nam svuuj pribeh....nikdy sem nevedel odkud jsem ale vzdycky sem vedel kam patrim....aaaaaaaa Jungle Book 2....musim zohnat este knihu dzungle 1...tu nemame...nech to trosku obmiename...hehe
a inak jako len melodiu z krtka alebo pata a mata....tak to by mi tiez dobre sibalo...hehe

my kukame vsetko zasadne v cestine....takze sa vyucujeme cestinu...chichi...ja slovencinu nemozem pocuvat v ziadnom filme ani rozpravke....hruza.....

cauky mnauky....

ivcap
23. feb 2008

Hani prepáč, ale teraz Ti musím protirečiť. Podľa mňa majú Slováci oveľa lepší dabing, ako Česi. 😉
U nás vedie jednoznačne VLk a zajac a Krtko. No najradšej pozerá v nedeľu doobeda tuším to dávajú na dvojke, ľudové pesničky. Je to nejaká súťaž folklórnych súborov. Saša tú reláciu doslova žerie. A celú ju pretancuje. Neviem po kom to má, lebo my ľudovky vôbec nepočúvame.

hanka274
24. feb 2008

cagobelo, ivcap, jo jo, ved kazdemu lahodi nieco ine....mne ta cestina, mne slovensky dabing vo filmoch dojde taky mutny, nevyrazny....a v komediach antikomicky....zato cestina mi pride zvucnejsia a tak....A v rozpravkach co mame na DVD, napriklad v tom nasom mauglim alebo madagaskare....jako slovencina oki, pustim cestinu a bum....krajsie slova, hlavne vtipnejsie....potom to cele znie tak komickejsie....ale to je len moj nazor....nazor mojich usiiii, chichi 😀 😀 😀 😀

idem robit tortu baby...zajtra, mozno som to uz pisala, ideme na "zurku", hehe, kamoskin synator mal piatok 2 roky, tak ideme decka vyvencit trochen....tak mu robim tortu, taku s jahodami, bananom, piskotami a jogurtom bielym....kvazy piskotova-smotanova torta....tak teta hanka mu spravi tortu....a asi aj spapa....hehe

vroni
24. feb 2008

No, mna zase cesky dabing jeduje. Nie ze by som ho povazovala za horsi nez slovensky, ja skor suhlasim s hankou 😀 , ale pre nasu i tak uz trojjazycnu krpatu by bola cestina jazykom c.4 a to sa mi zda privela. Tak sa jej snazim vyhybat a ide ma uchytit, ked kupime rozpravkove DVD a je len v cestine. Mame takto doma uz Pampaliniho, Smolkov a No pockaj (napalene od krstnej mamy) a dieta je (ako inak!!! 😠 ) zamilovane prave do nich. Krtka si mozem nechat, pri Cincinovi vrieska, este Matko a Kubko moze byt. Inak z filmov frcime na Rattatouille - to dcera s tatkom zabudnu na dve hodiny aj dychat....

cairka
24. feb 2008

Ahojte.
Ivcap, aj my pozeráme Kapuru, ja to teda moc nemusím, ale Veve je z toho hotová 😀 Dabing - ako kde, niekde pozeráme slovensky, niekde česky.
Dnes sme boli von a stretali sme kopu detí bez čiapky. Nie je to skoro? Akože je vonku príjemne, bez vetra, len neviem, či už môžu byť von úplne bez čiapky. Vy ešte dávate?
hanka, v tej torte iba zameníš śmotanu za jogurt? je dosť tuhá potom?

nikolasko
24. feb 2008

ivcap to je aj u nás volá sa to Kapura a Ničo ani nedýcha my ludovky vôbec nepočúvame a on je normálne v tranze a ked začnú tancovať koniec tancuje o 106 a ja sa len smejem 😀 😀 😀
baby a to vám akože vydržia pozerať celú rozprávku lebo Ničko len písmenká potom pár minút a dosť musí to byť pustené ale nepozerá iba ked tam začnú spievať alebo tancovať vtedy zbystrí a venuje tomu pozornosť
a kto už máte tie druhé stoličky vonku?lebo Nino má práve soplíky a prisudzujem to zúbkom

anika
24. feb 2008

ahojte, tak my ludovky mozme, mne sa to paci, mame super cd z nasho kraja a na to tancujeme obaja o dusu, Branka som naucila, ako tancuju chlapi- ruka nad hlavou 😀 a uz sa vrti a
my nepozerame dvd, neni na com 😎 😀 , skor minimax, vlacik tomas a noddy sa nu paci a vecernicek zvucku, to je naj z celej rozpravky, nic ine ani nemusi byt 😉 a sem tam na ctcku rano carovnu skolku, nejak tak sa to vola 😉

a baby, tak to ste dobre s tym odplienkovavanim, Brano si momentalne nechce sadnut ani na serbel, len zahlasi ciii alebo bak

cairka
24. feb 2008

nikolasko, my už máme dve - už len dva zuby a bude pokoj na 5 rokov - hurááááááááááá 😝
anika, akože chlapi tak tancujú? aj veve tak tancuje 😀 😀 😀

barunka
24. feb 2008

tak my sme s odplienkovaním pokročili, zmenila som taktiku na našu dcéru a tá prestala zadržiavať a dnes keď sme boli doma, (teda len veľmi málo) sa vycikala do nočníka (pred týždňom nebola ochotná si na neho ani len sadnúť). Ani raz sa nepocikala a nemusela som sa jej ani vypytovať. Sama si tam sadla a bolo.

Simi je tiež tanečnica, po novom aj speváčka...

cairka, ja som mala Simi bez čiapky, tu u nás bolo 18 stupňov, tak mala len šiltovku, podkolienky a namiesto zimnej bundy len hrubú mikinu a vestu...

sweetienka
25. feb 2008

ahojte,
aj my máme ešte občas nehody, keď je bez plienky, ale čím ďalej tým menej 😉 verím, že do septembra budeme úplne bez plienok
barun, vy máte nejaké prísne kritériá v tej škôlke, majú tam vôbec detičky? 😀 alebo asi len 5 ročné, nie?
kvendolinka, super, že to už máš takto dopredu poriešené, držím palce, nech sa Ti páči v novej práci 😵 a dúfam, že pekne v septembri nám o tom napíšeš 😉
včera bolo nádherne, my sme boli takmer celý deň vonku..aj snežienky sme boli pozrieť, malej sa páčilo 😉
čo sa týka rozprávok, máme za sebou obdobie shreka, teraz krtko, včieka mája, mickey mouse, happy feet (tučniaci) 😉 niekedy by vydržala aj hodinu sedieť pred telkou a niekedy 5 minút a stačilo
a ako vidím všetky aprílčatká sú nadaní tanečníci a speváci 😉 😀

hanka274
25. feb 2008

ahojte,
cairka, my sme boli tiez vcera bez ciapky chvilku aj bez bundy (mala som to pod pazuchou), sli sme len po slnku, tak som to dala dolu, v tieni este chladno, a to pocasie je cele este zradne...ale na slnku ak si furt, tak preco nie...mala mala spotenu hlavu, je vlasata, takze podla stupnov.....dolu a hotovo...
A hej miesto smotany jogurt....to je to iste....ale nakoniec som aj tak dala jogurt....neodolala som....dosiel nam letak z lidla a mali tam smotanu za 12sk tusim....a cesky vyrobok, ziadne polske šity...no nekup...hehe 😀 😀 😀
baby, vcera sme boli na tej zurke co som vam spominala....no bolo super....toooolko deti....kokso...som padla na rit vecer aj s malou do postele a bolo....energy nula bodov...hehe....super bolo....
A co sa tyka hudby....ludovky doma nemame....takze ficime na funradiu....no a tam hraju pre Hani....rychle, tanecne...hity...to su jej....vsetko dobre nove co sa hraje 2x za den na funku 😀 😀 😀
a Nr.1....Rihanna-Dont Stop The Music.....tooooo je hotovo....tak tancuje, tak si dupoce ze az....hehe, zlata....

oki baby, bru noc!!

nikolasko
26. feb 2008

baby a kto ste boli s drobcom už u zubárky lebo my ešte nie.Neviem si to dosť dobre predstaviť ako na povel otvorí pusu 🤐
sweet to vážne hodinu pred TV 😨 náš nevidrží ani 5min.a to môžem pustiť hoci čo
baby a dajte nejaké nové fotočky šup šup 😉 🙂 😀

nikolasko
26. feb 2008

ja som už pridala 😉

hanka274
28. feb 2008

videla soooom, pekneeeeee!!!! noooo ja som riadne dlho neotvarala nas album....asi aj pol roka.... 🤐

cairka
28. feb 2008

Ahojte. Aj my sme pridali fotky 😝
Ničko je už veľký 😨 to ani nie je pravda, akí sú už veľkí.
My máme za sebou zasa veľmi príjemný deň a výsledkom je, že v júli ide Vaneska na výber mandlí. zatiaľ nosných ☹ tá fotka, kde má namaľovaného leva, je úplne výstižná. takmer stále má tak otvorenú pusu, tak hlavne kvôli tomu jej ich chcú vybrať.
INáč u nás je zasa bláznivé obdobie, pred dvoma mesiacmi som si myslela, že horšie sa zlostiť nemôže. 😠 škaredo som sa mýlila 🙄 včera sa jedovala vyše hodiny, za ten čas si našla asi 8 dôvodov, prečo bolo nutné sa šmariť na zem 😨 dnes bola podozrivo kľudná, som zvedavá, čím ma zajtra prekvapí 😉 čo na vaších platí, keď sa šmaria o zem? Len mi nepíšte, že sa nešmarajú, lebo šmarí o zem mňa 😅 u nás asi najviac ignorácia a nie veľmi správne, ale proste zrušenie záchvatu - postaviť ju a dať jej najavo, že je koniec cirkusu (vraj sa to moc nemá robiť a má sa nechať dieťa večertiť, ale to nie je na moju cholerickú povahu, tak keď viem, že to neustojím, tak použijem túto fintu 😅 )

cairka
28. feb 2008

hanka, tak otvor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre