Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
14. feb 2007

Barun snad to nebude choroba iba sopliky ☹ Drzkajte sa mozno pojdu nove zubenky hm? 😕

kvendolinka
14. feb 2007

babeny dnes nam to 1000-cka isti{pocet prispevkov} 🙂

barunka
14. feb 2007

baby, ďakujem 😅
ja sa tiež utešujem, že možno zuby, možno to nebude choroba, lebo pri tých prvých mala vyrážky, ale čítam teraz, že aj teplota a soplíky sú normálnym prejavom...

bože, už tisíc príspevkov?? ani sa to nezdá, že??

ivcap
14. feb 2007

Ahojte babenky, krásneho Valentína. Ja ho budem oslavovať asi sama, lebo manžel má dnes dôležitú skúšku v zamestnaní a keď ju urobí, tak to samozrejme pôjde osláviť so svojimi láskami- kolegami ☹ 😠 Barunka, nech ste čím skôr s malou v poriadku. Čo porábate? Ja som sa rozhodla variť dukátové buchtičky, nerobila som ich už x rokov, tak dúfam, že sa mi podaria. Dám z nich trošku aj Saške, do cesta nejde bielok a puding jej urobím z UM. Ináč dnes idem malej robiť šošovičku, minule jej chutila 😝 . Aj u Vás je dnes tak krásne? Teplomer mi ukazoval 16 stupňov. Už sa teším na jar, ale to si tu pod Tatrami musíme počkať. Utekám, lebo mi už cesto vykyslo. 😉

barunka
14. feb 2007

sweetie, malinká je na tej fotke s cd-čkami perfektná a taký jej nevinný pohľad 🙂 na zožratie 😀 😀

ivca, dúkatové buchtičky? aj ja som ich už robila pre Simi a išla sa za tým potrhať, tak určite budú mať úspech.
ja práve pečiem koláč, v recepte bolo, že pečie sa 20 minút. ja ho tam už mám 40 a furt je v strede surový. asi to bolo merané na inú rúru, ja mám teplovzdušnú, väčšinou sa v nej robí všetko kratšie, tak toto bude asi nejaké čudo. alebo som si to zle preložila 😅

no a volal mi manžel, že má pre mňa prekvapenie, ale musím si ho vyplatiť sama, keď príde lebo on príde domov z práce až o 3/4 na 9... paráda...

cairka
14. feb 2007

Ahojte. krásneho Valentína.
Barunka, nechcem ťa plašiť, ale mňa Dr. sfúkla, keď som došla po troch dňoch s mierne zvýšenou teplotou - to už teda mala malá horúčky - že pri zúbkoch nie sú teploty z toho, že rastie zúbok, ale že je dieťa náchylnejšie na nejaké infekcie a preto sa vyskytujú teploty a skončili sme teda na ATB. ☹
Kde to máte tak krásne? Aj ja chcem 😎 Tu je hnusne, pod mrakom a tma jak vo vreci.
Ináč ja tiež tu akurát skúšam jeden z tých geniálnych reklamných prípravkov proti chrípke, dám vedieť, ako zabral.

sweetienka
14. feb 2007

barun, dakujeme 🙂 musela som ju odfotit, taka bola rozkosna
cairka, mne lekarka na pohotovosti povedala, ze do 38 moze byt teplota aj zo zubkov, ked ich rastie viac naraz, a kedze Simi ma zatial len dva, tak by to celkom mohlo byt
teraz ked je vsade chripka je riziko aj ist k lekarovi, v cakarnach je tolko bacilov, ze aj nam odporucali ist len v nevyhnutnom pripade....lenze ktory je nevyhnutny, to nespecifikovali
baby, dukatove buchticky som uz par rokov nejedla, supnete sem receptik? vyskusam aj ja
barun, mas skveleho manzela, hlavne, ze nezabudol a prekvapko to bude tak ci tak 😀

nikolasko
14. feb 2007

Krásneho Valentínka prajeme 😵
barun dúfam že to budú tie zúbky ale u teba asi nie 😖 tak obom skoré uzdravenie prajeme.
ty brdo že 1000-ka to sme dobré nie?
cairka aj v NR je pekný slnečný den 😎
swfft Dianka no hotová DJ-ka 😀
ivcap aj ja budem dnes iba s tou mojou malou-velkou láskou tato nám pracuje 😢 ale myslím naneho pri papkaní čokoládok Mercí čo som dostala 😝

nikolasko
14. feb 2007

sweetienka prepáč malo to byť sweet a nie swfft 😅

kvendolinka
14. feb 2007

nikolasko nevyhovaraj sa ty sa chces priblizit k 1000-cke ze? 😀 😀

nikolasko
14. feb 2007

odhalila si ma 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale tuším ju už máme 😉

sweetienka
14. feb 2007

nikolasko, nevadi 🙂 ja som si to prvykrat precitala ako swift 😀

ivcap
14. feb 2007

Ahojte babenky. Dukátky sa vydarili,saša len tak pusu otvárala, pochválil ma aj syn 😝 .Takže pridávam receptík:7dg masla, 2 žltky, 2dg droždie, 4dl mlieka - ale ja som dala asi 2dl, 40dg hrubej múky - pridala som ,lebo som cesto mala riedke. Ja totižto varím odhadom a táto dávka z knihy sa mi nejak nepozdávala, cesto bolo riedke.
postup: roztopené a vychladnuté maslo zmiešame s cukrom a žltkami. Do misy si dáš múku, pridaj kvasok / droždie s troškou vl. mlieka a 2 lyžičky cukru /a do toho daj to maslo. Cesto dobre vypracuj a nechaj kysnúť. Potom už len ukladáš buchtičky, upečieš, uvaríš puding a spapáš 😝
Manžel už prišiel domov, skúšky úspešne urobil, oslávil to poriadne, ešte som ho takého nevidela 😠 .Uložila som ho spať, naliala pohárik fernetu a na Valentína večer si tu ťukám do PC ☹

anika
14. feb 2007

ahojte valentinky a valentinkovia, asi sa mojkate s muzikmi, ked tu uz nikto nie je 😉
ja som spravila pudingove pohare a prave ich papame/radsej sa v teme Chudneme ani nepriznam 😀 /
ehm, ivca, ja poznam trocha jednoduchsi recept- kupis vianocku, nakrajas na kocky a polejes pudingom /ten teda uvarim, my mame radi kakaovy/ 😎
....ja som dostala ruzicku..... 😔
aj vam deti tak hrozne skripu zubkami? 😠

hanka274
14. feb 2007

ahojte, tak sem tak biedne chodim....Nakupujem Baumax, Hornbach, Kika, Ikea, a stiham az o pol noci. Tak ja som nic nedostala, lebo nas tato ma taku robotu, chodi po stavbach, obchodoch a lieta beha, v sportovom az v pracovnom. No a taky "v pracovnom" vraj nikde nemoze ist nic kupit okrem naradia. 😀 Tak si spravil zajtra volno a pojdeme na obed vsetci traja. Ved aj to je pekne nie? Inak tie co to maju blizko: odporucam pizzeriu San Marco v dunajskej luznej. Cele leto sme tam furt chodili. Ma to origos Talian (to manzela tesi pretoze zil v Rime), takze je to ta prava pizzeria, nie ako vela inych v BA. Pizza tam je super a cestoviny este lepsie. Su akurat al dente, teda stredne tvrde. Nie take nase slovenske. To ma naucil manzel, sa chvalim. Nemozu byt makke. A ani sa nesceduju vodou, a musia sa jest cerstve. Tak takto robim a musim uznat, ze ma pravdu a dobre ma naucil.
Ja si davam, rurky+sunka+sampiony+smotana+postruhany syr. Je to parada, fakt, uz sa tesim na zajtra. Naozaj vam to odporucam....je to na hlavnej ceste, viditelne! A presne taliansky zariadene, vsetko aj vonku.
A baby z BA-odporucam ak obchody tak Ikeu, aj Kika je fajn, ale Ikea je lepsia. Ja som dnes kupila za 19sk!!! za 1ks tanier. Jednofarebne, taky "modernejsi" tvar a aj hlboke-taka miska, ale nie taka klasicka ako v restauraciach. No a za 19sk?? A vselijake drobnosti za facku. No a hlavne co sa tyka jedenia. Boli sme sa najest v restike Ikea, no a teda ceny su uplne tiez za facku. Vyprazany syr, hranolky, tatarska za 60sk. Ja som si dala vcera taky spiz s tarhonou, no ale dnes som neodolala takej vyprazanej nezdravej strave. Take doma nerobim a niekedy dojde slina....No a za 25sk si zoberete pohar a capujete si nealko, dzusy kolko chcete. Tocila som sa 2x, bolo mi najprv trapne. Ale nikdo sa na vas nekukal jak na blbca, robili to vsetci, tak som sa pridala, chi. No a parada, vyborne to bolo. Malej som tam mohla ohriat v mikrovlnke papat. Je tam taky kutik na kojenie....Ja som sice pri stole. Ale vzdy potesi, ked je nieco prisposobene pekne detom, maminkam....takze tiez odporucam. 🙂
barunka, skore uzdravenie...
nikolasko, co sa tyka TV, no jasne, uz ju aj olizuje, a najviac sa toci za reklamou T-Mobile a O2-ou tu. 😀
anika-skripala tusim pred 2 mesiacmi. teraz nepocujem....
ivcap-juj, dukatove. Ja to riesim tak falosne. Kupene. Iba puding spravim.
sweetienka-foto je super, podarene, betarkovske....

tak packo, zase niekedy za 2 dni..... 😀

arabeska
14. feb 2007

hani,do tej pizzerky xodime aj my 😀 😀 je fakt super

hanka274
15. feb 2007

😀 😀 jej, ahoj arabeska, je super. Som rada, ze ti "chuti" !!!!
A co si davas? Pizzu? Alebo mi mozes odporucit aj ine dobroty z tych dobrot????
Kocky, vyskusajte, kto je nablizku...

arabeska
15. feb 2007

ja si tam davam vetsinou cestoviny.naposledy som tam bola na jesen a tusim som mala nejake lososove mnaaam😀 ale je to ako kedy mam na co xut aj pizzu tam maju fakt supis 😵

hanka274
15. feb 2007

arabeska, dnes mala mama v Ikei lososovy steak, ci co s takymi zlatymi gulatymi varenymi zemiakmi a takou omackou. No zadusit som sa isla, som jej to vsetko zjedla a jej som nechala syr. Ale aj syr, tam maju taky zvlastny chrumkavy, vynikajuci.
No a chcela som tym povedat, ze vyskusam zajtra lososove. Lebo tam chce ist muz na obed, neviem ci som pisala.....ale ti poviem neviem, mne je luto nieco si dat ine ako tie cestoviny, lebo su najlepsie ake som kedy kde jedla, este som take podobne jedla na dovolenke v Tal. Ale musim vyskusat nieco ine, ved vsetko je tam urcite dobre. Manzel skusa hocijaku pizzu ale ja furt okrem pizze len tie cestoviny....
tak asi sa prehovorim zajtra na tie lososove.....po dnesnej sline v Ikei...

ivcap
15. feb 2007

No Hani a Arabeska, normálne som začala slintať pri tomto čítaní 😝 To mi nerobte, dostala som takú strašnú chuť na niečo talianske, alebo taliana? 😔 Musím si ísť niečo ďobnúť.
Ja som dukátky tiež takto robila, keď som chodila do roboty. Kúpila som v obchode , uvarila puding a bolo. Ale môj synáčik už dlho spieval o domácich, tak sommu ich spravila. Ono sa to nedá porovnať, domáce sú oveľa lepšie.
Mne tiež Saša škrípala so zubkami asi tak pred mesiacom, ale teraz prestala ťuk,ťuk.

barunka
15. feb 2007

baby, len si to ráno zapnem a už slintám, je toto normálne???
aj ja robím dukátové buchtičky tak isto, úplne rovnaký recept máme. Vidíš, vravela som, že malinká bude spokojná, moja dokonca pojedla aj tatinkovi pol taniera... 😀

sweetienka
15. feb 2007

dakujem za receptik ivcap, vyskusam cez vikend, dam vediet, ako to dopadlo 🙂
waw, co to tu pisete, ze lososovy steak, pizza, cestoviny...mnamky 🙂 ja varim sosovicovu polievku, ale taku chut mam na pizzu 😝
barunka ako sa mate? Simonke je uz lepsie?

barunka
15. feb 2007

sweetie, simi už nemá teplotu, už zostal len soplík, takže zatiaľ čakám, nechcem ísť zbytočne k dr. aby tam náhodou niečo nechytila, máme tu totiž chrípkovú epidémiu. Skúšam jej vystriekavať noštek, odsávať, ale moc sa nenechá, veď viete aké to je. utečie kade sa dá...

inak, musím sa pochváliť. nakoniec to moje prekvapenie na valentína dorazilo spolu s manželom. Ja mu tu dva mesiace fňukám, že mám chuť na pizzu a on mi objednal. Dokonca si ju dal aj upiecť do tvaru srdca... Ja som bola taká šťastná, aspoň viem, že na mňa trošku myslí.

nikolasko
15. feb 2007

jéééj barun aké milé 😵 skús sa ešte raz naneho sťažovať 😉
aj Ničo škrípe zubami a mne sa ježí každý chlp 😖
po prečítaní tejto str. padám do kuchyne 😀

alita
15. feb 2007

Hanka staviate alebo prerabate?My sme zacali minuly rok v marci prerabat a este stale nemam vsetko pozariadovane.Velmi ma to bavi akurat niet casu.Dik za tip na restiku,vyskusame.Su tam aj detske stolicky?
Sweetienka mala je na fotke zlata,taka betarka.
Barunka aku mas odsavacku,nam sa osvedcila ta na vysavac.Prekvapko s pizzou bolo super,riadny romantik ten tvoj muzik.
Kocky ake cestoviny robite drobcom a na aky sposob?Tamarka ma najradsej zemiaky.Ani ryzu velmi nechce.

barunka
15. feb 2007

nikolasko, ale veď keby som nefrflala, tak nemám tú pizzu. 😀 😀
alita, môj muž a romantik? poviem ti, za celú dobu čo sme spolu bola toto jediná vec ktorá mala nádych romantiky a ktorú spravil...
cestoviny? ja robím špagety s paradajkou a mäsom, alebo hocijaké iné cestoviny a na to uvarím mäsko na spôsob sviečkovej...

Simi mi už spí vyše dvoch hodín, na ňu veľmi nezvyčajné

nikolasko
15. feb 2007

treba sa pripomenúť 😀 😉 😉
ja som dnes robila takéto čudo a Ničo normálne baštil 😵 :
udusila som por s nastruhanou karotkou pridala som kuracie mäsko ryžu a trošku paradajkovej štavy (ryža sa dá nahradiť aj cestovinou) 😉

cairka
15. feb 2007

Ahojte. Nestíham teraz moc čítať, čo ste popísali, Vaneska soplí a ja tiež nie som najzdravšia 😅 Malá má už tretí deň problém so spaním, aj cez deň, aj v noci, asi kvôli soplíkom, tak je strašne umravčaná a stále sa na mňa vešia. Keď ju nevezmem, tak vrieska a to nerobí dobre mojej boľavej hlave 🙄 . Tak sa väčšinou nosíme, dúfam, že to skoro prejde.
Nikolasko, to čudo náhodou vyzerá chutne, robievam občas niečo podobné, len zvyknem tú zeleninku trošku opražiť na masielku.

ivcap
15. feb 2007

Ahojte. Aj ja som mala dnes pizzu 😝 Od rána som na ňu mala strašnú chuť. Keď prišiel manžel poobede z roboty s kyticou, a ospravedlňoval sa mi, skoro som padla na zadok. Stalo sa to prvýkrát,ale uznal, že to včera prehnal 😢 .Tak som skoro využila situáciu a posťažovala som sa mu aké chute ste mi dnes narobili, tak hneď objednal tri. 😀 Dala som si ku nej pohárik vínka, hneď mi bolo lepšie. Vyžehlil si to poriadne 😉

hanka274
16. feb 2007

tak som sa pekne nasmiala, zlato ste to dnes vsetky vsetko napisali. juj, pusinky vam vsetkym posielam. nunu, fufu, tutu, titi, kiki.....to akoze som sa rozplyvala, hej?
barunka, zlate mile romantické. Vidis, ja podobne s tou pizzou.
alita-zatial len prerabame. Snad uz aj my niekedy budeme stavat ked podnikame v staveb. to nam nikto neveri, ze byvame dokonca teraz do februara v prenajme! 😀
alita a nestras, ja to snad stihnem vsetko do konca februara.... 😝 😀 😀 😀

inak, som si dnes dala tie cestoviny moje, sunka, sampiony (alebo hrasok), smotanky, postruhany syr a tie polotvrde penne ma dostanu vzdy !!!!
Aj manzel si to dal, teda myslim penne. No a potom este aj 1 pizzu sme si rozdelili. Ja este pol litra kofcy a viedensku a juchu isla som s takym brusiskom domov a urcite s par kilami (aspon som si tak pripadala a citila), ale stale nic, stale len ubohych 43 kil!!!! Ma porazi. V lete budem chodit v zimnom ked nepriberiem. To je uz dost na moju psych. Ale to uz z ineho cesta.
No a stolicky tam maju, jasanko detske, aj prebalovaci pult, ale ja som v kociku....A kocky mali tam zive, cerstve krasne tulipany na kazdom stole. To tiez svedci o niecom....a obsluha je super. Obsluhovali ma uz vsetci a kazdy je uplne ochotny, usmievavy, upraveny. No perfis. Pizza majster tam robi pizzu na ociach a aj ten odzdravi a pozdravi ked odchadzame alebo prichadzame. Talian sa sem-tam prechadza po svojej restike. Pusta hudbu, v lete mu skakalo CD-akonahle odisiel od vezi tak zacalo skakat, ako dosiel nic, ako odisiel zase. tak sme sa trosku pobavili, on pocervenal. Na pohlad velmi fajn. Manzel s nim prehodil par slov po taliansko-slovensky ohladne mesta odkial pochadza. A vraj je velmi mily a nema nejake maniere. Ma tam fotky aj ludi co tu boli: Z. Hajdu z Jojky-ta blondynka co uvadzala spravy, a nakoniec snazilkovala upozornit v reality show talianskej, aj Laetita Casta, alebo ako sa pise, a aj iny. To len pre zaujimavost. Ceny su vyssie ako v jedalni ale nizsie ako v niektorych bratisl. "ministrovskych" restauraciach. Taky zlaty stred. Ministrovskych som napisala, pretoze jeden nemenovany minister v tejto nasej podarenej vlade ma pod palcom par restauracii v BA a vobec nieje za jednu ruku s mafiou....kde na to vzal?
Juj, ale to uz zacinam ine preberat....
A co deticky-barunka, soplik, no skus ten vysavac, aj ja som pocula, ze je docela dobry, a na pocudovanie sa toho deti neboja. Co o Hanke nasej sa povedat neda....

Zase som o 2-hej hore, idem spat. som toho napisala, som sa trosku pochlapila....

😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre