Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

sweetienka
22. feb 2007

barunka, chvalime novu fotecku, ktoru tu mas 🙂

barunka
22. feb 2007

ivca, my skúšame simi zabaviť všelijako ale nič ju nebaví, jedine zle robenie. Pár kvetov som už dnes odpratala, a ostatné pôjdu na terasu, len sa musí otepliť, aby tam nepomrzli a sušiak, ten je jej obľúbený, už ju párkrát aj privalil, nevedela spod neho vyliezť ale ona si nedá povedať.
aj my máme tie Cd od podhradskej, ale nula bodov, akurát tak reaguje na ťapi ťapi ťapušky, z čoho mal neskutočnú radosť manžel, keď jej ukazoval fontánu a zrovna nad vodou začala robiť ťapi ťapi, takže všetko bolo mokré. a ešte zareaguje na kolo kolo mlynské a to sa s ňou potom zahrám a ide kade ľahšie...

sweetie, ďakujem za pochvalu 😀

alita
22. feb 2007

My mame od nich 3 CD a Tami ich miluje,asi ju dame na tanecnu 😀 Barun,fotky su super.Tak ma napadlo,ze urcite kazda mate nejake vtipne fotky alebo trapasy.Mohli by ste ich sem hodit na chvilku,potom sa mozu vymazat.Ja zopar pripajam.

barunka
22. feb 2007

alita, tamarka je super, má také krásne vlásky a šibalské očká. Paráda... a vidím, že aj ona rada upratuje v skriniach 😀 😀

hanka274
22. feb 2007

ahojte, vcera som uplne zabudla sem pripisat, pozrela som si co ste napisala, isla som od PC a potom uz ine myslienky....
no Vaneska nech je cim skor zdrava!!!!

barunka, aj mala mi to niekedy robi, ruky od hliny.....ale az tak ako vy nie. Lebo ja nefotim ale nonononono!!! ale mozno sa raz nadychnem zhlboka, vezmem fotak, odfotim a potom chytro nonononononono!
alita, ty si z BA II ? My sme od marca v Ruzinove...

cairka
23. feb 2007

Ahojte. Vaneska ďakuje za priania. Máme za sebou dosť búrlivú noc. 🙄 Hádam už bude len lepšie.
Aj my máme čanakyovcov CD jedna aj dva. A Vaneska si ich sama vypýta, potom sadne na zadok a pozerá na vežu ako na televízor. 😀 Asi pozerá, ako sa menia svetielka. 😵
ale aspoň ju mám kam "upratať", keď potrebujem niečo spraviť.

nikolasko
23. feb 2007

alita myslela si niečo takéto 😉 mrk do albumu
cairka tak to máš super ked sa vie aj sama zabaviť Ničko mi neobsedí na jednom mieste ani 30 sekúnd on je vkuse v pohybe vkuse si vyžaduje pozornosť
a dnešný jedálniček Ničo zeleninku s kur. mäskom a ja sýr a opekané zemiaky

cairka
23. feb 2007

Ahojte. Aký ste mali dnes deň? My skvelý 😖 , malá je nervózna a ja tiež 😅 Akurát som jej capla po ruke. Priznávam, že som najprv konala až potom rozmýšľala. Aj vaši tak ťahajú za vlasy? Vaneska je zaťažená na vlasy, nezaspí ináč, ako keď ju mám na rukách a hrá sa mi s vlasmi, lenže teraz asi 4-5 dní dozadu začla s takým, že cez deň úmyselne sa vypýta na ruky a bez upozornenia sa zakvačí za vlasy a ťahá. Maximom zatiaľ boli 4 vlasy vytiahnuté, ale nechce si dať vysvetliť, že to bolí. 😢

nikolasko
23. feb 2007

a ešte sa teší ked zjojkneš 😖 to poznám
ja som dnes K.O.doteraz sme boli vonku a Ničko mi dospáva v kočíku tak sa mám do 10-ten na čo tešiť skôr určite nezaspí ☹
a už je lepšie?

cairka
23. feb 2007

Už jej je lepšie, len je zahlienená, tak riadne chrčí 😖
My dúfam budeme spať skôr, lebo cez deň spala dokopy toľko, čo inokedy má jeden spánok. Kašeľ ju zobudil aj doobedu aj poobede.
teraz sa asi učí chodiť, len zabudla, že musí robiť kroky 😅 Postaví sa, pustí a hodí sa dopredu do priestoru. Už to nacvičuje aspoň hodinu. Aspoňže ma toľko rozumu, že furt zamravčí pred skokom, nech ju chytám. 🤐

ivcap
23. feb 2007

Ahojte. Čo sa týka vlasov, tak u nás je to také isté. Trvá to už niekoľko mesiacov. Zaujímavé, že najviac ťahá mňa. Možno preto, že ich mám dlhšie. A z toľkého ťahania stále mastné 😠 Nestíham ich umývať. Saške sa ešte hrozne páčia moje náušnice. Niekedy ma za ne tak potiahne, až sa bojím aby mi nenatrhla ucho.Dnes poobede spala dve hodky do polšiestej, tak som si aspoň mohla v kľude čítať od Vasiľkovej. Teraz som ju uložila, tak dúfam, že bude spinkať, zatiaľ je ticho, tak uvidíme 😉

sweetienka
23. feb 2007

alita, Tamarka je rozkosna 😉
nikolasko, maly je tiez nadherny, sibalske ocka 🙂 ja tiez pohladam nejake take fotecky a pridam sem
baby, mna dianka netaha za vlasky, skor ked ju kojim tak taha seba 😒 , alebo si vrta v usku, alebo si drzi nozicku, proste stale ruky v pohybe...je to ok?
ivcap, mne dianka uz tri krat vytrhla nausnicu z ucha, bolelo to velmi, mam take male kruzky, ona do nich vopcha prstek a potiahne, uz davam vacsi pozor...
mojej mamine zase ide po okuliaroch 🙂 prisli ju tento vikendik pozriet aj s ocinom, takze snad si oddychnem a nasi sa potesia s vnucatkom 🙂

alita
23. feb 2007

Nazdarek,
kocky dakujeme za pochvalu.
Barunka,nas krpcek skrine upratuje najradsej,tak som jej do spodnych nahadzala stare veci,nech si vyhadzuje.Inak tabulka je super,s fotkami to bude asi tazke,ze?
Hanka parada,my byvame za Istropolisom.Niekedy mozme dat stretko,Ruzinov je blizko.Inak az dnes som si vsimla v albume,ze korculujete,my tiez 😉 .Ja som na nich naposledy stala v prvom mesiaci tehotenstva a straaaasne mi chybaju.Skoda,ze na Slovensku niesu lepsie cesty pre cyklistov,s malou by som si netrufla ist v Ba do ulic.
Nikolasko fotecky su uzasnene,maly vojacik.
Cairka aj u nas su vlasy v kurze 😠
Sweetienka,tie pohyby su OK.Nasa sa tiez stale vrti,ked pije z flase.Super,ze este kojis,mne to sem tam este chyba,hlavne v noci.A kolko Nutrilonu spotrebuje 😲 a roboty s tym...
Dnesne ranko prebiehalo ako kazde ine.Budicek,mliecko,vykakat.Serbel som dala pri dvere,ze este otvorim okno.Pokochala som sa krasnym slnieckom,obzriem sa a nasa slecinka uz stihla strcit ruku do serbla a jak miesi,tak miesi 😲 Skoro ma porazilo,hned do sprchy,vydrhnut,hucala o zivot,ze aku paradicku som jej prekazila.Som len zvedava,ci si to do zajtra bude pamatat 😀

anika
23. feb 2007

ahojte, sweeti, to maju asi vsetky nase deticky rovnake maniere-v usku si furt vrta, dvakrat do krvi 😢 , babina si musi pred nim okuliare schovavat a a auuuuu moje vlasy

sweetienka
23. feb 2007

alita 😀 😀 😀 , mala nema chybu, uz som pocula, ze niektore deticky takymi ruckami kreslia na stenu, takze u vas to dopadlo este celkom fajn
baby, my byvame v podunajskych biskupiciach, tiez ruzinov blizko, do avionu chodime s malou dost casto, takze niekedy sa mozme vidiet 🙂
a dik za ukludnenie babulky, uz som si robila starosti, ze preco je pri piti taka nepokojna, tiez som rada, ze este kojim, je to aj pohodlnejsie, nemusim v noci vela vstavat 🙂
inac dnesna noc, hroza, asi 15x sme boli hore, som zvedava na tuto, mala uz spinka, uvidime dokedy

alita
23. feb 2007

Fuj,ze 15 krat hore 😲 A ja sa stazujem,ked 2 krat.Aj vase dietky tak radi "cestuju"v noci po posteli?Tami sa kruti ako hodinky,manzel to vzdal a spi v inej izbe 😀
Sweetienka super,my casto do Ikei (takto sa to sklonuje?) sa najest a pokukat.Co je dobre v Avione?Tam som bola naposledy strasne davno.

sweetienka
23. feb 2007

dianka je minimalne 2x hore kazdu noc, a jasne, toci sa, ked mala asi 6 mesiacov tak sa otocila naopak, ulozila som ju hlavou pod baldachyn a ked som sa k nej v noci sklonila, skoro som ju zdvihla dole hlavkou tak som sa zlakla, ze co vsetko sa mohlo stat, zamotat do periny sa mohla, hroza pomysliet...ale teraz ju zakryvat aj tak nemozem, lebo sa zarucene zobudi, tak mame hrubsie pyzamko a spinka odokryta
v avione je uz vela novych obchodov, ktore poznam len z vonka, vyklady a tak, s kocikom si netrufam vstupit 😉 zaujimavy je ten velky obchod z hrackami, taky velky vyber, ze odtial deti nechcu odist, kym vsetko neobchytaju a minimalne jednu hracku si vyplacu (skusenosti troch kamosiek 😀 )
a k tej ikei, kolegyna stale prizvukovala, ze je to nesklonne (boli sme v ikea 😀 ) no mne to moc nejde dodrziavat

sweetienka
23. feb 2007

fuha, chybicka se vloudila.....obchod s hrackami samozrejme 😀

barunka
24. feb 2007

ahojte baby. my sme boli včera s manželom Blave, popozerať sa, chcem kúpiť simi to autíčko, no našli sme len jedno, nepáčilo sa mi, a stálo asi 2.500 čo sa mi zdá trošku veľa nato, že ho dotlčie za pár mesiacov.
Inak sa vám musím posťažovať, taká som vytočená na svojho muža, že by som ho najradšej zabila no on to ani len netuší, však odkiaľ. Včera mu volal kamarát, že oslavuje 30-tku, nech príde, dobre sa ožerú ale bez ženy a dcéry, že nás nech nechá doma...
a on, že jasné, prídem, mňa sa ani nespýta, čo na tom.
a dnes si chcel zapnúť PS namiesto toho aby sa hral so simi a ešte sa nahneval, keď som mu povedala, že nech sa s ňou hrá chvíľku on, že on ju aj tak celý týždeň nevidí, lebo je večne v práci a aj mne dobre padne, keď si od nej na chvíľku oddýchnem. a vraj on si má kedy oddýchnuť, nevravím, že nepracuje, ale on predáva ručné elektrické náradie, takže moc sa tam toho fakt nenamaká.
takže on si potrebuje oddýchnuť, pôjde sa opiť a ja ??? koho zaujíma, že som už skoro rok nikde nebola? a 10 mesiacov som stále len so Simi? ja si nepotrebujem oddýchnuť. Do kelu, ja som taká vytočená....
a prepáčte, že sa vám sťažujem, potrebovala som sa niekomu vykecať.

ivcap
24. feb 2007

Ahoj Barun. Kašli na to. Tak toto sú celí chlapi. Aj môj takto občas vypadne. Ten jeho kamarát je asi z toho celý paf, že má tridsiatku. Ja to riešim tak, že niekedy idem večer s kamoškami si sadnúť do pizzerky, alebo zbehnem do mesta a niečo si na seba kúpim a mám dobrý pocit. 😉 No a s tým pestovaním je to tak, že sa manžela nepýtam. Jednoducho mu malú položim na ruky a je to. Aj keď sedí pri PC, tak si ťukajú spolu. Minule Saške manžel priniesol z roboty starú klávesnicu, myslel si, že ju oklame a dá mu pokoj 😀 No a Saške sa to nepáči, keď nemá pri sebe monitor. Už len čakám, kedy jej ho prinesie. Barun nezabúdaj, že chlapi sú večné deti a preto sú tak trochu aj sebeckí 😠 A manželovi povedz, že neťahá v robote 24ky ako ty doma.

cairka
24. feb 2007

Ahojte. Barun prajem pevné nervy. 😅
Sme vložili do albumu fotky, ako "pozerá" Čanakyho s Podhradskou. Je z nich úplne paf 😀 Škoda, že nemám digifoťák, len klasický a mobil. No čo už, nezabijem sa. 🙄

nikolasko
25. feb 2007

ahojte babulky už ste mi chýbali ja som poslala chlapov babke a konečne mám klud a je tu ticho.
Barun chlapi sú už raz takí skús sa jeden den hodiť akože na PN nech si vyskúša aké to je byž celý den v strehu

ivcap
25. feb 2007

Ahojte, tak aký ste mali víkend? My celkom fajn, knihu som dočítala včera v noci, takže dnes som sa mohla plne venovať rodinke. Cairka, moja Saša tiež takto počúva cd, nám síce svieti veža a to sa jej páči. Dnes som malej uvarila karfiol ako mozoček a veľmi jej to chutilo, urobila som jej k tomu pyré a papali sme to s čerešňovým kompótikom 😝 . Ozaj baby, dávate už kompóty?

kacenka_2
25. feb 2007

Ahojte, zase som po sto rokoch pri PC. Este sa vratim k tym zubkom, tu je zubny kalendar z casopisu Mama a ja:
- predne dolne rezaky - okolo 6. mesiaca
- predne horne rezaky a dolne dvojky rezaky - okolo 8. mesiaca
- horne dvojky rezaky - okolo 10. mesiaca
- prve stolicky - medzi 10. a 12. mesiacom
- ocne zuby /trojky/ - medzi 16. a 18. mesiacom
- druhe stolicky - medzi 20. a 30. mesiacom
Pri Tomim to sedelo, len dvojky horne sa vymenili zo spodnymi. Teraz tak slinta, ze kvapka po dlazke a rukou to rozotiera. Inac, ze stolicky bolia, lebo su to plochy a strasne dlho rastu a ocne zuby su este bolestivejsie, lebo su spicate.
Aj mna maly taha za vlasy, chce mi zobrat celenku, co nosim. Na stastie nezaspava hranim sa s vlasmi. A nausnice nenosim, lebo su zozadu ostre, aby som ho neposkriabala. Ale ked zaspava, tiez si taha svoje vlasy, ucho a tak. A k cestovaniu po posteli, ani nehovorim, hrozne.
Barun, tiez sme dnes riesili vasu situaciu zo vcera a tiez som bola tak nastvana ako ty. Nemame rovnakych muzov? 😉
Ivcap, my nedavame kompoty a dakujem za recept na borsc, hladalo som ho tu.
To je vse K.

alita
25. feb 2007

Barunka ako si to nakoniec vyriesila,vidim,ze cez vikend nas tu vela nebolo.Ivca to vystihla presne,niet co dodat.
Cairka,malinka je chutna.Mrkni sa do posty,poslala som ti spravu.
Ivca ten karfiol je dobry napad,ako si to robila,len so zltkom?Ja este kompoty nedavam.
Manzela som nabalila a je zase na cestach,tak som s malou sama.Zajtra sa zbalime a zbabelo zdrhame k babke pri Topolcany,to znamena ziadny PC asi na tyzden.

hanka274
25. feb 2007

ahojte, tak som "dovolenkovala" trosku. Som tu nebola. Sa stahujeme do toho Ruzinova, tak sem pridem vzdy tak na skok...

Som za stretko, mozme. Budem sa tesit, ja mozem po dohodnuti na termine po zhruba 2 tyzdnoch hocikedy. 2 tyzdne mi dajte na zabyvanie.
No inak v "Ikea", tiez mi to nejak nesadne, sme furt. Maju tam spica lacnu restiku, mam kde ohriat malej papu, aj ked mikrovlnku pouzivam vynimocne...
Ten detsky obchod sa vola All toys, je super, bola som tam prvykrat vcera. A asi 2 hodiny, uz tam na mna pozerali vsetci. Ved budeme o chvilu oslavovat tak som pozerala nieco. Hracky klasicke kupovat nemienim, pretoze ju to po 2-3 dnoch omrzi. Vyhliadla som si k jubileu drevenu klasicku hojdacku, stoji tam 200sk, kupime topanocky niekde v lekarni, v hypernove mali fajn bodicka 3ks za 250sk, mila potlac...a este ma zopar veci napadlo pre malu potrebnych, ale teraz mi to nepali....no a pozerala som tam farby na textil...chcem popisat dake jednofarebne vecicky roznymi nazvami...a bolo tam napisane, ze prat rucne alebo vo vlaznej vode. Myslite ze mozem pri 40tke prat? Alebo len pri 30-tke? Dik.
Kompoty mi nie, okuliare taha tatovi. Mne vlasy aj nausky a aj kuse ale ja ked ozaj zjojknem, tak smuti a rozplace sa. Moja.
A este v Avione otvaraju teraz 15-teho obchod HaM a ine, su celkom fajn, lacne.
Alita, nak s korculami chodime my na hradzu, do Rusoviec, Cunova a tak....
inde by som asi nie. Inak v Holandsku nasi boli na takej cyklodovolenke a nevedeli si vynachvalit. Cyklisti, korculiari boli bohmi na cestach....svoje vlastne prudy viditelne cervene, mali vsade prednost....super.
Tak ahojte, idem balit dake veci....ale este urcite pozriem....

hanka274
25. feb 2007

a este aby som nezabudla, barunka, nebud smutna. Ja viem ako ti je, mna tiez vie pekne nastvat, pardon vlastne nasrat manzel....ale moc nemozem nic vycitat, mame stav. minifirmu a poviem ti. Zostarol o dost. Myslim teda, co sa psychiky tyka. Takze tiez tocim dvadsatstyrky....a niekedy to na mna dojde a potom su len hadky....ale malo by sa nam to uz rozbehnut konecne po roku a pol, takze by mal byt zase taky akeho som ho poznala. fnuk!

alita
25. feb 2007

Jasne Hanka,zabyvaj sa v klude 😉 V Holandsku je fakt super,zila som tam skoro 3 roky a mam tam najlepsiu kamosku.

hanka274
25. feb 2007

fakt, my zase planujeme Italiu, tato nas tam zil v Roma tak premyslame a premyslame....uvidime....mozno za 5 rokov, za 10, aj za 15 nieco vymyslime....
som toho popisala, a urcite to neni vsetko co som chcela, ale co ked tu dva dni nejsom, potom citam co popisete a chytro odpovedam a tukam do klavesn. a zabudnem.
No ale nenapisala som vam, ze aj my sme asi chori. Mala kasle jak hovado. Nema suchy kasel ale hrozne hlboky, idem zajtra volat k dr. kedy mam dojst, kedy tam nikoho nebude nech ju pre istotu popocuva. Vobec netusim kde mohla co nabrat. Obliekam nie vela ani nie malo....no hruza....tak sa klasicky maminkovsky bojim....zajtra budem mudrejsia...

alita
25. feb 2007

My sa tiez nevieme rozhodnut kam zapustit korene.Pokial je Tami malicka,tak chceme byt na Slovensku.Ma to svoje + a -,ale to je na straaasne dlhu debatu.
Dufam,ze to bude len kasel,chudatko male.Uz ta necham balit,viem aka je to drina 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre