Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
20. apr 2007

Zelame zizinmu Petinkovi a sweetinkinej Dianke vsetko najlepsie, aby ste boli zdravi, stastni, vela zabavy do dalsieho rocka.To je aj od Branka, ktorz mi tu vytahuje kable z pocitaca 😉 🙂 🙂 🙂 pusinku

kvendolinka
20. apr 2007

Jeeeeeeeej dnes je tolko oslavencov?Aj my zelame Branuskovi,Dianke a Petkovi vsetko najlepsie,vela vela zdravia stastia a starostlivych a milujucich rodicov 😉

cairka
20. apr 2007

Brankovi, Dianke a Peťkovi prajeme všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia a veľa zábavy pri skumaní sveta 😀
Ináč, dobre som si všimla, že dvaja chlapci z troch tu na koňovi majú narodky dnes? A Kačenkin mal včera, dodatočne prajeme všetko to, čo tým dnešným oslávencom 😉
A Vaneska posiela všetkým pusinku 😵

ivcap
20. apr 2007

Ahojte. Všetkým oslávencom posielame velikánsku pusinku, hlavne nech sú zdraví, to je nadovšetko. 🙂

nikolasko
20. apr 2007

aj my sa pripájame ku gratulantom a taktiež želáme našim drobčekom k prvému rôčku iba to najlepšie vela zdravíčka štastíčka a spokojnosti 😵 a potom šup pridať fotočky

my sa trápime s teplotou 39,35 asi to budú dalšie zúbky lebo je nervozny všetko pchá do pusky a má aj červené dasienka zatial má iba 6 zúbkov tak by sa aj patrilo doplniť počet 😉 má to aj výhodu lebo viac spí a aj teraz

cairka
20. apr 2007

Jejda, ja som na Nička zabudla 😅 Tak ďalší chlap do zoznamu, ešte niekto?

cairka
20. apr 2007

A teraz na vážnejšiu tému. Neboli sme na kožnom, pretože po týždni na ATB, ktoré nám dali na pohotovosti v sobotu mi dnes na kontrole obvodná povedala, že sú úplne na niečo iné a Vaneska aj vďaka tomu skončila s pravdepodoným zápalom pľúc. Neposielala nás na rontgén, že je to v podstate jedno, že má aj tak lieky aj na zápal pľúc aj na priedušky ☹
Takže sme zasa zavreté doma do stredy zatiaľ. Ak by sa jej pohoršilo, máme prísť skôr, dúfam, že nebude treba.
A kožná sa odkladá na neurčito 😒

kvendolinka
20. apr 2007

☹ ☹ ☹ chudatenko malicke Vaneska tak nech ste co najskor fit.To je strasne,ze zapal pluc 😢 lieckajte sa drzime palceky 😕

barunka
20. apr 2007

Sweetie, Ziza, Anika, všetko najlepšie prajeme vašim malým pokladíkom Dianke, Peťkovi a Brankovi. Nech robia maminkám a oteckom len samú radosť (starým rodičom nemusia, tí sú nato, aby sa jedovali 😀 )

baby, ďakujem za tipy na tie slnečníky, pôjdeme pokukať aj ten babyland aj kiku, lebo to nie je sranda počúvať vrieskajúce decko len čo na neho dopadne jeden slnečný lúč. Som zvedavá, čo bude robiť v lete. Jej to dokonca vadí aj keď chodí, hneď si sťahuje čapicu, šiltovku, šatku alebo klobúk na oči a potom ide naslepo...

cairka, to ma mrzí, že ste takto s Vaneskou dopadli, to je otrasné, že na pohotovosti vám dajú zlé lieky. Ako je to možné už v tom našom zdravotníctve??? Stále sa sťažujú na platy, že sú nedocenení, ale za čo ich máme doceňovať? Za ich omyly??? Nevravím, sú aj veľmi dobrí a milí lekári ale na pohotovostiach je to katastrofa...

ivca, úbohá saška, to ju muselo chudinku veľmi bolieť, ja sama by som vyvádzala ako besná, čo to malinkaté dieťatko...

kvendolinka
20. apr 2007

veru barun pravdu mas na pohotovosti je to sama neochota a ufrflanost,lebo ked prides na pohotovost v noci tak ako raz my tak na nas este aj navrieskali ze ci si myslime ze su teraz nejake lekarne otvorene 😠 no co vyrusili sme panov doktorov zo spanku 😔 alebo z kavickovania.Barun ja som vcera dala prispevok ohladom tej tasky na fotke ale padol nam net tak mi to nezobrazilo ale napisala som ti ze fotacik je u nasich tak potom ti ju odfotim dobre? 😉

kvendolinka
20. apr 2007

a ozaj vcera som bola prvykrat vonku so slnecnikom a mala sa nam konecne vydatne vyspinkala lebo jej nesvietilo do ociek slnko.Uvidis nedas ho za nic a este to aj stylovo vyzera 🙂

anika
20. apr 2007

cairka, to fakt, niektori dr. su fakt slendriani, odflaknu, ale snad ich je menej ako tych dobrych.nasa dr. tiez nie je nejaka odbornicka, jednej maminke u nas deti/dvojrocne a trojmesacne skoncili dvakrat v nemocnici, co jej pri kaslisku ako hrom tvrdila, ze dychanie ciste a aj hluchy pocul, ze decka fucia jak lokomativy 😠 jednoducho od nej odisla a basta
Ale neboj, teraz ma uz dobre liecky a choroba odfrci, uvidis 🙂

barun, mas pravdu, lekari si vzdy pridu na svoje, co sa tyka penazi, myslim, ze sa nemaju na co stazovat, mozno nie hned na zaciatku, ked nastupia robit, ale casom urcite. Ale co sestry, to je naozaj za par supiek.Ale zase sa nedaju porovnat platy v niektorych vychytenych spitaloch v BA a v ostatnych castiach SK.

barunka
20. apr 2007

kvendolinka, tak to si ma nakopla na ten slnečník, u nás síce spánok v kočíku nehrozí, ale aspoň tam chvíľku posedí na zadočku 🙂
inak tá pohotovosť, to je fakt otras, aj to čo ty píšeš, veď lieky ti nejaké podajú hneď oni a vždy je pri pohotovosti otvorená v tom meste aj jedna lekáreň. a keď to tak funguje u nás "na dedine" tak nech mi nehovoria že vo väčších mestách to tak nie je. Veď aj keď som bývala v BA vždy bolo niečo otvorené...

anika, to je pravda, moja krstná aj sesternica sú sestričky a tie platy nič moc. Krstná pracuje na kramároch, teraz si dorába školu, aby mala lepší plat. študuje ako o život.

sweetienka
20. apr 2007

Brankovi aj Petkovi zelame krasne 1. narodeninky a spolu s Diankou dakujeme za gratulacie 🙂 rano skoro vstavame, dorabame torticku, nech aj dobre vyzera, nielen chuti 😀
cmuk 😉

anika
20. apr 2007

ahojte deticky a maminky, dakujeme za blahozelania.az mi je to luto, ze to tak leti, ved to bolo len nedavno, co som isla vcera vecer pred rokom do porodnice.Pamatam si, ako Barunka pisala, ze to na nu asi ide a na mna to islo tiez 😉
sweeti, urcite bude aj krasna ta torticka, ale nakoniec naco tie torty nejako zdobit, ved aj tak tam bude otlacena rucicka, teda u nas urcite, ako poznam toho svojho lapaja 😉

sweetienka
21. apr 2007

baby, cely den ste sa tu neukazali? no to sa mi ani verit nechce 😀 ja som po Diankinej oslave taka unavena, ze idem hned spat 🙂

anika
21. apr 2007

pozerala som fotky, Dianka si oslavu uzivala,ze!A torticka bola krasna.ja som pred chvilkou dorobila tu Brankovu, ale urcite mu daju aj z tej ozajstnej 😉

cairka
22. apr 2007

Ahojte. Dianka má krásne fotky z oslavy 😵
Všetci ste asi von, čo? My ešte nemôžme, ešte je uchrčaná kvalitne, ale už sa to lepší. Dúfam, že nezačne pršať, kým sa poriadne doliečime.
Ináč, aj tí vaši anjelici sa menia na demolačnú čatu? Ja neviem, či sa len nudí, že sme už dlho zavreté doma, ale toľko hračiek, koľko polámala za posledné tri dni, to sa len tak hocikomu nepodarí. A to doteraz rozbila jedno autíčko, keď na neho šľapla, tak je pre mňa novinka to demolovanie 😅

kvendolinka
23. apr 2007

Caute babule 🙂 poradte mi prosim co mam robit ☹ Malej idu 4zuby naraz a strasne sa vyhadzala takymi cervenymi pupakmi okolo ust a pier.Vyzera to strasne a celu pusinu ma zliatu a ked jej utieram pusu od papania tak strasne place.Toto este nemala tak neviem co jej mam na to dat.Uz som skusala aj Pytiol ale to asi neni na to ale na zapareniny 😖 ci prejde to same?
Sweetienka krasne fotecky a ta torticka mnam 😉

sweetienka
23. apr 2007

kvendolinka, radsej skocte s Natalkou k lekarke, zlatinko malinke, dufam, ze jej to rychlo prejde
a dakujeme pekne za pochvalu, len skoda, ze Dianka bola zla ako cert, nechcela sa usmievat do fotaku, ale inac sa oslava celkom vydarila 🙂

sweetienka
23. apr 2007

no a samozrejme Saske zelame vsetko najlepsie k 1. rociku, nech je zdrava, stastna, spokojnucka 😉 no a nech ju rodicia posluchaju to je uz samozrejme 😀

barunka
23. apr 2007

kvendol Simi mala tiež vyrážky od zúbkov, veľké červené fľaky, ktoré sa zlievali do jedného alebo také červené mapky okolo pusinky, po tváričke a potom aj po tele. My sme to mali od zúbkov, ale na tvojom mieste by som radšej išla k doktorovi, či to náhodou nie je niečo iné... Držím palce, aby vám to čoskoro zmizlo.
Sweetie, krásne fotočky, Dianka je už nádherná baba....

kvendolinka
23. apr 2007

Dik za rady babuse.Vraj je to od zubkov a mam jej to vytierat repikom dr.hovorila 😉

cairka
24. apr 2007

Ahojte. Dúfam, že už je Natálke lepšie 😵 Aj my bojujeme so stoličkou, ale našťastie to nie je také hrozné - len je nervózna, umravčaná a nespí - a ja s ňou 😅 Už dve noci sme nespali, ešteže niekto vymyslel kávu 😔 ( Bez kávy by som už asi nebola schopná odolávať jej trucom s relatívnym kľudom 😕 )
Konečne sme chceli vybehnúť kúštik von sa odreagovať, tak to vyzerá na dážď 😒

nikolasko
24. apr 2007

Ahojte babulky tak čítam že sa so zúbkami netrápime sami Ničko je stále na mne nalepený odmieta jesť a iba kojíme už som K.O.
baby krásne fotočky 😵
Saške aj my prajeme vela zdravíčka štastíčka a radosti 😵

cairka
24. apr 2007

Nikolasko, tak to s tým nalepením mi niečo pripomína. Už ani na vecko nemôžem ísť. Ale mi prvýkrát povedala mama bez toho, že by na mňa kričala 😵 Doteraz furt len v zlosti vykrikovala MAMAMAMA.
A s papaním máme opačný problém. stále žobre niečo ham, stačí, že uvidí niečo, čo jej to pripomína. Včera ma dostala úplne, keď dojedla obed (dosť veľa) a išli sme sa umyť a uvidela košík z ovocím, tak sa mi šmarila o zem, že chce jabĺčko. (Samozrejme, že ho nezjedla, len rozmrvila na zem 😠 )

sweetienka
24. apr 2007

barunka, tiez som si pozerala albumik, nadherna Simi 🙂 aj v zoo, vidiet, ze ma rada zvieratka, zeby sa dala na veterinu? 😀 ale krasnucka je a stastnucka, pozerala som aj snilkov album, no tie vase sidielka vyzeraju ako zohrata dvojka, co potom, ked k nim pribudne treti vymyslenik 😀 to bude trojnasobnej radosti
cairka aj Vaneska ma nadherne fotky, ako pokracujete s chodenim? Dianka pomaly nabera istotu, ale tak zhruba 10 krockov prejde sama, ked sa drzi prsta, tak ide rychlo a samozrejme len tam, kde ona chce 🙂
inac vcera sme boli v poradni, aktualne miery mame 82 cm a 11 500g. mozeme pridat do tabulky rocne miery, nie?

cairka
24. apr 2007

Sweetienka, my už chodíme ako profíci. 😀 Už aj doma sa viac premiestňuje po dvoch, ako po štyroch - nie že by to bola zasa taká výhra 😅 a už sa vie aj sama postaviť, takže aj keď padne, tak sa postaví a ide ďalej. Vonku je trocha opatrnejšia, ale tiež už je to v pohode. až na to, že lezie do každého otvoreného obchodu 🙄
ďakujeme za pochvalu fotiek 😎
A ročné miery - taký krpčok proti Dianke 😅 - 72 cm a 8 900g

sweetienka
24. apr 2007

Vaneska je teda sikulka, ale vidis, aky je to paradox, mne sa zda, ze Dianka papa malo a ako pribera, a Vanesocka papka poriadne a...vlastne ona to vybezka 🙂 tak uz chaaapem

cairka
24. apr 2007

A tak ono je medzi nimi aj 10 cm rozdiel, takže tie 2 kg je asi dosť malý rozdiel. Vaneska sa nezdá, ale pupčok a stehná má kvalitné 😅 A teraz strašne aj v lícach pribrala, taký škrečok sa z nej stáva 😵 Ale veď ešte nemusia byť ako missky 😎 (Podľa mňa by teda nemuseli nikdy)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre