Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
29. dec 2007

Ahojte. Ja si myslím, že na vianoce bola Vaneska miernejšia, lebo sme mali návštevu a a ona moc ľudí nemusí.
Ivcap, to Vaneska sa rada vozí v kočíku. Mám taký pocit, že teraz sedí v kočíku viac ako pred pol rokom. Ďakujem. A kedy začiatkom januára, aj segra má (3.)
A ozaj, ešte neviem isto, ale buď máme zasa nejakú divú reakciu na niečo, abo kiahne. Uvidím do rána. Dala som jej fenistil a uvidíme, čoto spraví. ASi o šiestej večer sa začala vyhadzovať, spať už šla pekne fľakatá 😖

ivcap
30. dec 2007

Ahojte. Cairka, tak čo máte nové? Sú to kiahne? Držíme silno päste, nech ste zdraví. Na Silvestra ste doma? My si urobíme papučkový Silvester. Chalani išli na chatu, takže sme s mužom sami doma. Normál sa teším, že mi zajtra netreba nič robiť. 😉 Narodky mám 6.

vroni
31. dec 2007

Ahojte, dufam, ze ste krasne vianocovali. My si tiez pripavujeme papucoveho Silvestra, ale o polnoci vylezieme na terasu a budeme mat ohnostroj z celeho sirokeho-dalekeho okolia (dom na kopci a este najvyssie poschodie urobia svoje 😎 ) Dieta stoji na okne a nadchyna sa snehovou metelicou (ze nemusim ist nikam autom, nadchynam sa s nou) Tak vsetkym este veseleho Silvestra!!! (pre cairku aj bez kiahni)

cairka
31. dec 2007

Ahojte. Tak Vaneska kiahne nemá- Ale ja asi áno 😨 Neviem, ako je to možné, keď som už mala, možno to je tiež len nejaká alergia. Keby to tak nesvrbelo, tak som, úplne OK. Ešte švagrina spomínala, že občas streptokokové infekcie sa môžu prejaviť vyrážkami, tak počkám, či to neprejde samo a keď tak zbehnem k dokine po novom roku.

My tiež silvestrujeme papučkovo. Mala prísť sestra s rodinou, ale chrípkuju, tak nakoniec asi budeme samé. dedo je odcestovaný. Aspoň nebudem ponocovať a ráno budem schopná vstať, keď budík zazvoní. Teda keď si Veve sadne a pichne ma do oka, že "Mama oko",a za sekundu - "ešte oko" a pichne ma aj do druhého 😅

A aj u nás konečne krásne sneží.
Krásneho Silvestra.

ivcap
31. dec 2007

Baby s tým snehom má hneváte, u nás stále nič. ☹ Tak krásny a veselý Silvester. 😀

anika
31. dec 2007

ahojte, pekny silvester a este krajsi novy rok 🙂

ivcap
2. jan 2008

Ahojte. Tak ako ste Silvestrovali? My super. Fajn večer, super som si oddýchla. Saška sa o polnoci na ten rachot nezobudila, spinkala do rána.
Cairka, tak ako to s Vami vyzerá? Máš kiahne? Môj synovec ich mal tiež dvakrát.
Baby, do Nového roku Vám a Vašim rodinkám a hlavne aprílovčatám prajem veľa zdravia, lásky, šťastia, nech Vás všetko zlé obchádza.

cairka
3. jan 2008

Ahojte. Ivcap, neviem. Zabral púder a fenistil, takže možno aj hej, ale už je dobre. Trvalo to len dákych 5 dní, to je dosť krátko na kiahne.
Vaneska pozerala ohňostroje od večera, potom pred desiatou zalomila, ale zobudila sa o polnoci a bola úplne unesená. Ešte do dnes chodí ku oknu, "kde je bááááááááááááám", chcem bááááááááááááááám". Ináč sa vaneska super rozkecala, už fakt povie všetko, len jej občas nie je rozumieť 😀 Aj vaši majú svoje slová? My máme napr. EVE= ujo, BRMVA= auto a viac iných. Ale tieto používa najviac.
A ešte ju musím pochváliť, ako som ju tu ohovorila naposledy, tak sa začla postupne zlepšovať a už je to OK. Som zvedavá na ako dlho 😅 Chcela som kuknúť stoičky, či v tom nemali prsty, ale nemám šancu sa jej dostať do pusy 🙄

Do Nového roku Vám všetkým spolu s celými rodinkami želám len to najlepšie, veľa zdraviam, šťastia, lásky a aby nám deťúrence robili len samú radosť.

barja
6. jan 2008

ahojte babulky, dlhšie som sa sem nedostala, tak síce neskor ale predsa vám a malým štuplíkom prajem v novom roku všetko len to najlepšie. My máme už od štedreho dňa v kuse samé návšetvy. Takže moja šanca isť na koníka je nulová 😀

cairka
13. jan 2008

Halóóóóóóoóoó, kde ste všetci? Už je po sviatkoch, tak šup-šup vyprášiť návštevy z bytu a sadnúť ku koňovi 😎 😀

ako sa všetci máte?

Vaneske zistili príčinu astmatických záchvatov - bohužiaľ sa potvrdila alergia na roztoče, a teda prach ☹ A ešte má alergiu na peľ a kakao - že prečo sa jej po Mikulášovi zhoršil ekzém 😅 Ináč sme zasa mali obštrukciu priedušiek, ale už je lepšie, hoci včera sme skoro išli na pohotovosť, ale ustáli sme to doma s inhalátorom. Je to dosť hrozné sledovať, ako sa v priebehu pol hodiny môže zmeniť dýchanie. Z takmer čistého dýchania začla pískať a chrčať, že až. Ešteže už sú tie lieky také vymakané 😒

nikolasko
16. jan 2008

ahoooooj 😵 konečne mi ide koník už som bola zúfalá po sviatkoch mi nebralo príspevky tak vám dodatočne prajem všetulinko naj naj v novom roku hlavne zdravie štastie lásku a pohodičku 😉
Ničko je mometálne chorý išli sme lekárke s tým že celý den vracal ku tomu zuby a pupák na jazyku nasa tam nebola tak sme išli tej ktorá hu zastupovala a tá hned antibiotiká tak už nevraci ale začal mu odchádzať hlas zajtra ideme na kontrolu tak uvidíme....
cairka aspom už viete príčinu a budete sa vedieť brániť a dakuj Bohu že nebývate niekde vo velkomeste držte sa
inak ako ste na tom so zápisom do škôlok?my pôjdeme teraz vo februári a nastúpi asi v januári 2009

ivcap
16. jan 2008

Ahojte. No nám minulý týždeň nešiel internet a potom som sa na koníka nemohla dostať, až teraz sa mi to podarilo.
Cairka, je mi to ľúto s Veve, daj jej za mňa pusinu. My sme tiež boli v Smokovci na kontrole, ideme ešte zajtra a má sa rozhodnúť či tú hrčku dajú von tu, alebo v Martine. Cairka, neuvažuješ o Smokovci? Ja na tvojom mieste by som tu išla na jar, keď začne všetko kvitnúť.
Nikolasko, mi ideme tiež na zápis do škôlky. Dám termín na máj a uvidím, či pôjdem do roboty, alebo nie. Keď mne sa tááák nechce 🙄 . A v lete je tak super doma, nenudíme sa tak ako teraz. 😉

cairka
16. jan 2008

Ahojte. Ivcap, uvažujem. Aj by sme dostali papiere od dr. Ale vychádza to skoro 500,- Sk na deň a to asi radšej pôjdeme k moru za tú cenu. keď sa to zráta na tri týždne, tak to je stráášne veľa.

nikolasko
18. jan 2008

zase som nás našla až na druhej strane baby čo je s vami šup šup popísmenkujte čo máte nové
na kontrole sme dopadli asi tak že od tých hnusných liekou dostal zápal ustnej dutiny a má paradne podráždené ďasná musí užívať pantenol nič nechce jesť no zase mám hlavu v smútku ☹ a stále hovorí na všetko stačí už mi z toho hraboší 😖

barunka
21. jan 2008

No baby, vidím, že sem už málokto píše. tie naše deti nám asi dávajú poriadne zabrať však??
simi je už obrovská potvora, niekedy sa nestačím čudovať, odkiaľ tie svoje nápady berie, ale fakt je, že je už dosť múdra. Posledný mesiac ma ale hnevá s tým, že nespí ani v noci, ani cez deň. To málo spánku, čo sa mi podarilo vymakať je už minulosťou, teraz nespí takmer vôbec. V noci nejaké štyri hodinky, cez deň nič.
Na zápis do škôlky ideme aj my, uvidíme, či ju dám na štyri hodinky už od septembra alebo od januára... Podľa toho, ako to bude s plienkami či bez nich 😀 😀

vroni
21. jan 2008

My sme dnes konecne nasli skolku, takze slecna od juna zacne zarezavat. Najviac sa mi paci, ze deti naucia chodit na nocnik a ja sa s nou nemusim trapit 😀 😀 😀 Konecne sa dieta aj trochu ozvucilo, takze uz existuju styri zvieracie druhy (macka, pes, nedved a kacica) a este par slov, ale ja sa nadejam, ze raz z toho bude aj ludska rec....

cairka
21. jan 2008

Ahojte. my ešte škôlku neriešime. Ved kde by ju aj vzali, keď je viac chorá, ako zdravá. Budem rada, ak dá dr. súhlas okolo 4. rokov.
Barunka, tak to Simonkine spanie ti nezávidím. Vaneska naopak začla konečne spať celú noc (teda ešte sa stanú výnimky, ale už to nie je pravidlo 😎 ) Takže spí 11 hodín v noci a cez deň cca. 2. Ale ´dúfam, že denný spánok jej ešte dlho vydrží, aspoň do tých troch rokov by mohol. 😠
A rozpráva jak drak. v piatok sme boli u dr. a bola strašne ukecaná, tak ju dr. pochválila, že má dvojročné deti, čo tak nerečnia 😵
A asi sa začína prejavovať, že je aprílová, lebo si z nás robí srandu. Normálne sa pokúša robiť žartíky 😀 asi ešte bude veselo, za pár rokov.

anika
29. jan 2008

cavte, baby, ako sa mate?
My berieme nase prve atb,Branko ma zapal dasien, vysoke teploty uz presli, tak sa tesim, aj dasienka mu trochu odpuchli
cairka, aj Branko si zo svojich rodicov robi dobry den, niekedy mam pocit, ze si znas utahuje 😀
ale moc nerozprava, v tomto je zda sa lenivy 😉 😔

nikolasko
1. feb 2008

Jééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééj baby ja som tu nebola už celú večnosť a tuším ani vy 😢 😲 😕 čo je s vami?
Musím pochváliť Nikuška uch chodíme doma úplne bez plienky von si ešte netrúfnem ale doma funguje Mama pipi a spolu letíííííííme na nočník 😀 😀 😀 😀
Na zápis do š
kôlky ideme 4.3. od 18.2 má škôlka do ktorej ho chceme dať(mimochodom máme ju za domom a patrí medzi tie naj)týždeň otvorených dverí tak sa pôjdeme pozrieť
Anika čo ste boli u nás?My sme sa s týmto istým trápili pred nedávnom 😉
Tak sa držte a nech drobci poslúchajú a hlavne nech sú zdraví 😵

anika
1. feb 2008

ahojte, nikolasko je sikovny, my este bez plienok nie sme ani doma, niekedy sa vypyta, niekedy sa poponahlam ja ho posadit na nocnik, inokedy ani za svet 😉
a ides spat do tej istej prace, ked maly pojde do skolky?ja moc nechcem do toho isteho, ale ved uvidime

cairka
1. feb 2008

Ahojte, až 2 príspevky dnes. Že by to tu ožilo troška? 😅
dúfam, že Branko je už v poriadku,a aj všetci ostatní ste zdraví .
Ja plienku na von neplánujem dať dolu aspoň do jari, kým bude vonku teplo. Má už aj von dosť často suchú, ale nie vždy a nestojí mi to za to, aby ochorela zbytočne. Je dosť chorá aj bez toho 🙄
a ozaj, spíme celú noc - pre väčšinu z vás to nič nei je, lebo tak spíte už dlho,ale u nás je to horúca novinka. Konečne 😀 (dúfam, že som to teraz zakríkla a budeme hore každé 2 hodiny 😕 )

anika
1. feb 2008

cairka, tesime sa z kazdeho toho pokroku, co nasi drobci urobia 🙂
Branko s budenim v noci nema nejake tazkosti, asi len take, ze sa sice preberie, postavi a pyta sa k nam, ja ho k sebe zoberiem a on spi dalej 😉 😎
boli ste este na nejakych vysetreniach ohladom tej astmy?

baby, ja mam patalie s osmickou, neboli ma zub, ale sa mi zapalilo dasno, tak sa liecim, boli to ☹

inac, Branko je uz lepsie, aj sa rozpapal, lebo aj trochu stiekol, tak to musime dobehnut 🙂

vroni
1. feb 2008

Anika, vy ste boli aj u nas, aj ja mam zapalene dasno... 😎 Nie sice osmicku, ale ocak, no paradicka 🙄 Asponze ti uz Branko "zdravie"
Ja som sa dnes bavila na chlapov ucet. Nase dieta este stale skoro nerozprava, ale dnes si cele poobedie vykrikovalo papa, papa (ocko), tak sa nakoniec chlap citil osloveny a pyta sa pre istotu: Nathalie, kto som? Dieta sa zastavilo, premeralo si chlapa od hlavy az po paty, naklonilo hlavicku nabok a "nevinne" zauvazovalo: Havo?! 😀 😀 😀 Chlap zmrzol a ja som bola schopna az po pol hodine sa prestat chechtat. Takze tak.

cairka
2. feb 2008

Ahojte.
Anika, no už nie,. len tie testy na alergie.
Vroni, tak ja sa tu tiež chechtám 😀 😀 😀 už teraz platí, že nepýtaj sa detí otázky, pri ktorých si nie si istá odpoveďou 😀
Nezávidím vám tie zuby, ja som si to prešla pred rokom, ale stačilo na veľmi dlho 😒 držím palce, nech vám to rýchlo prejde 😉

Aj vaši sú takí nudisti? 😅 vaneska akonáhle je chvíľu bez programu, tak je holá, ale komplet,od hlavy, až po päty 😀

barunka
3. feb 2008

cairka, simi je tiež nudistka 🙂 najčastejšie keď ju dám cez obed spať, v izbe je ticho a ja hlúpa hus si myslím, že spí. No keď ju nakuknem cez terasu skontrolovať, tak zistím, že si tam hopsá nahatá a plienku aj šaty vyhodené pomaly na lampe.. 😀 😀 😀
vroni tak na tom som sa veru pobavila aj ja. Nathalie už teraz vie, ako ulahodiť chlapom 😀 😀

Naša dnes mala úspešný deň na múdrosti. Najprv ráno ju tatinko našiel ako olizuje obrázok na nočníku a keď sa jej spýtal, čo robí, tak mu pyšne zahlásila, že ona papá... Neskôr sa jej rozsypala krabica s legom a na to veľmi rýchlo zareagovala slovami do pudele (ale inak vôôôôôôôôôôôôbec netuším, kde to zobrala, to je tak keď sa mi motá v kuchyni keď robím experimenty). Pred spinkaním vyhádazala tatovi šuflík z ponožkami a keď sa jej spýtal, čo je robí, tak mu zahlásila že ona "cucu a čoki hľadá"...

cairka
3. feb 2008

čaute, je to sranda, ako sa tie naše detváky rozkecali, a čo všetko dokážu už teraz vymyslieť 😵

Barunka, tak to je veve poriadkumilovnejšia, ona to oblečko rovno zanesie do koša na pranie 😀 Ale veve naozaj rada upratuje, teda hlavne to čo nemusí končí zásadne v koši 🙄 , napríklad simkarta z mobilu - mi spadol mobila som ju nemohla nájsť a Vaneska ju našla a upratala, našťastie sa vždy pochváli, keď niečo pekne uprace 🤐

cairka
4. feb 2008

a zasa nič nové 😒
dnes aj veve zaperlila. teda ona už má viac dobrých výrokov, len si ich napamatám 😅 musím začať zapisovať

Veve prišla za mnou do kuchyne úplne rozhorčená, že " Sewai (pes) nedá veve toto" a pýtam sa, jej, že a čo jej nedá a Veve ."Chvost" 😀

hanka274
4. feb 2008

JEEEEHOOOO, BABYYY CAFTEEEEE!!!
toto by ste necakali asi, ale dodatocne vsetko dobre do noveho roku, vsetkym oslavujucim meniny, narodky vsetko najlepsie!! Samozrejme nie detom....tie su v aprili, chacha....

Noooo, moc sem nechodim....ano, viem...tak vas aspon takto pozdravim.....
Sme zdravi,parada, ale divoky...juj, jak strasne....Taka bola zlatunka, tichucka do roka...pohoda....no ale potom po lete jak keby utalo....hruza.... niekedy ma total celu znici...hruza....vymysla, neporiadok robi...juj, aj si niekedy poupratuje, ale juj, to ozaj niekedy...inak hrnce vonku, lyzicky, olej, konzervy, vsetko, cela kuchyna, prasok v kupelni, do zachodu chodi zahadzovat furt daco...juj, zo skrin vybera vsetko, do spodnych suflikov sa postavi a bere co jej pride pod ruku, co je na komode...joj, uz ani ten suflik nechodi tak ako ma von-dnu....jujha...konec...
Spinka stale celu noc...chodime spat okolo 21, spi do tej 8-9 hod rano...poobede spi od tej 12-13 do 15-16...parada... Strasne vela rozprava, samozrejme, ze ja jej rozumiem, no nie vsetkemu....rozhadzuje rukami-vysvetluje, a baby Madagaskar vam pohoda mozem napisat scenar aj odzadu....ficime na tom jak draci.....
To je Nr.1.....

Baby, davate este Vigantol??

kvendolinka
5. feb 2008

Ahoooooooooooj baby.Ani ja nechodim casto lebo sa mi pri malej ani neda.Hani,absolutne viem o com hovoris.Bordel vsade,ukecana je tiez neskutocne,pekne rozprava cele vety zrozumitelne vyslovuje aj svoje meno vie pekne aj s priezviskom povedat.Ale kooooooonene sa uz zacala pytat na zachod tak som rada ale samozrejme,ze obcas cvrkne a na spanok ma plienku ale aspon nieco.Hani u vas Madagaskar?Lebo mne uz sibe z Pat a Mat-A je to.To ide v jednom kuse.Hned ako sa zobudi tak povie -maminka ujov pustit mi.Ma ide uz porazit.Normalne je z nej TV maniak ale potom to vypnem a vypoklonkujem ju pekne do izby hrat sa.Tolko hraciek a tam v izbe na polici lezia.Aj kuchynku aj babiky vsetko ma ale radsej bude fotky kukat alebo knihy rozhadzovat,takze tak.Minuly tyzden sme mali cela rodina crevnu chripku takze bol lazaret-hotova som bola.So sebou som mala dost ale uz je dobre.Hani vigantol uz nedavam od 1.roka ty este davas?Som myslela,ze len do 1.roka je to 😕 Tak ja sa zatial lucim snad sa sem dopracujem coskoro 😉 papa

nikolasko
5. feb 2008

ahojček tak ste sa trošku rozpísali super 🙂
anika nie do tej istej práce sa nevraciam musím si nájsť niečo nové hlavne s pracovnou dobou od 8.00-15.30 ale je na to ešte čas momentálne to neriešim
hani vigantol?už som aj zabudla že sme to niekedy brali 😉
tak ako píšete aj vy aj u nás je ho v priebehu minútky ako po výbuchu on je proste všade ale musím ho aj pochváliť vie si aj upratať a celkom rád to robí.Rozprávky no vydrží sedieť pokial sú písmenká a ked začne dej padá a frčí na zvučke od večerníčku inak velmi rád spieva a tancuje možno mi vyrastá nová superstár 😀 😀 😀
cairka nerobí veve vašej havike zle?Ničo si od nášho Sanda stále pýta packu on ho ifnoruje a radšej niekam zalezie a Ničo hned za ním to je dvojka na pobaveníčko
Baby a čo sladkosti ako ste na tom?Ja mu moc dávať nechcem lebo ked sa podá na mna máme sa na čo tešiť. Ničko si moooooc oblúbil tie syrové lízatká Kidiboo spráši aj 4-5 za den to sa mi zdá vhodnejšie ako sladkosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre