Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barja
5. jún 2007

Cairka myslím, že máme deti cez kopirák 😀 Maťulo už tiež začal behať a nezastaví ho ani taká maličkost ako schod alebo obrubník. Uplne suverenne už cez to prejde.Som z neho na nervy. Keď sme vonku aj s ostatnými maminami, tak oni pekne spolu debatujú, len ja som spotená jak sv...iňa čo furt musím behať za krpcom. 😝. Už sa parkrat aj natiahol na zem keď sa potkol a ja som tak tajne dúfala, že aspoň po takom negatívnejšom zážitku ma bude chcieť držať za ruku, ale prd. Keď capol ani nemukol len aby sa ma nemusel chytiť! 🙄

hanka274
5. jún 2007

barja no presne ako pises poslednu vetu. Bum, a radsej nemukla, lebo vedela, ze by som ju zobrala do kocika. Kvendoli presne, aj ja som dnes vzala kocik a sedela v nom asi 20minut z asi 2 hodin co sme boli vonku.
no s papanim aj my obcas problemy, ale to fakt obcas, to skor tak, ze nechce v case obeda, proste sa zatne, ona si povie kedy a potom neskor schaluje vsetko. My nastastie brumiky nepozname, iba ovocie, zeleninku, a take ryzove a kukuricne chrumky. Takze sladke vlastne nepozna. Tak si nema z coho vyberat. Pije len vodu obycajnu, takze no problem.
A s nocnikom, niekedy sa vypyta, inokedy cely den nic, potom zase hej, nenutim, nocnik je na ociach a ona bude vediet kedy. Ale to ze v 7 mesiacoch sa niekto spyta ci chodi na nocnik neber v zlom. Je rozdiel ucit v 7 mesiacoch prisne na nocnik a je rozdiel spoznavat sa s nocnikom. To my sme sa spoznavali tiez v tych 7 mich mesiacoch. Doteraz to neni 100% ale aspon ho uz bere za kamosa. Proste ziadna trauma rychleho ucenia. Pomaly dalej zajdes, takze urcite si myslim, ze je v pohodke ked sa zacne skor a pomaly ako neskor a tiez pomaly-to uz bude mat ozaj tych 3-4 rokov 😀 😀 😀 😀
je tu tema o plienkach, ze hned od narodenia sa deti spoznavaju. Preco nie, sa mi to paci. Spoznavaju sa tak isto ako s hrackami...samozrejme nenasilne, to je dolezite, inak to ma opacny efekt a mozu balit este aj do skolky. Uprimne ja som ale na to nemala trpezlivost, aj som si uz "neskoro"citala debatu, a viem ze by som nebola pedantna. Takze mi skusame az od tych cca 7mes.

Zajtra sme s Hani same, tatulo ide do Polska. Uz teraz mam z toho strach a nervy...

hanka274
5. jún 2007

juj, daky pako sa ucil asi parkovat, malu zobudil, ta tiez na vsetko sa zobudi, aj na muchu, ale muz ked chrape tak to nic. A pritom sme ju na ticho neucili...a teraz zase lietadlo. joj, mne sa to lubi, ale snad hanku to nezobudi.
chcem sa opytat, nikolasko ako casto za den kojis, na mne je hanka furt zavesena. A napriklad teraz v noci ked ju nieco zobudi, tak utisi a zaspi len pri prsniku. Ani ked si ju dam k sebe do postele ju neutisi, prave viac rozcerti a dozaduje sa prsnika...to si neviem predstavit ked uz kojit nebudem, co potom vecer ked sa zobudi? ci to odide aj s kojenim? no neviem si to teraz predstavit....ako to je u teba? a kto tu este koji??

cairka
6. jún 2007

Dobré ránko prajem.
My teda tiež nemáme problémy s papaním, len občas, ako Hanka písala, že si vypýta neskôr. Ale nemyslím si, že to súvisí zo sladkosťami, veve je šrotovník, papala by v podsate nonstop, keby mohla 😅 Jediné, čo ju nechám troška vydusiť je, že keď nespapá obed, tak nedostane nič, kým aspoň trocha z neho nezje. Zatiaľ nemá nič, čo by jej vyslovene nechutilo. a najnovšie jej strašne zachutila zelená cibuľka. to som rada, tú aj ja môžem 😀
Vonku, keď je malá rozlietaná a vôbec nereaguje, kde ju volám, tak musí ísť chvíľu za ruku (asi tak 2 minútky, z toho minútku sa snaží vytiahnuť a potom sa s tým zmieri, tak ju ešte chvíľočku vediem za ruku a potom ju už pustím) . To mi na ňu celkom platí. Kočík jej nevadil, ona sa vozí rada. ale takto aspoň chvíľu vydrží potom ísť celkom pekne v trase 😎
Ivca, ak nám nič do toho nepríde, tak budúci utorok - streda budeme v Bambine 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivcap
6. jún 2007

Ahojte babenky, Saška ešte stále spinká od večera, tak som si urobila kávičku a nakukla som tu. 😀 To sa stalo prvýkrát, že muňi tak dlho spí. Cairka, tak to je super, že prídeš do Popradu, budem strašne rada, keď sa stretneme. Aspoň sa pôjdem pozrieť do bambína. Ešte som nebola ☹ Tak daj mi vedieť. Dnes vyzerá, že bude celkom pekné počasíčko. Saška sa už zobudila,tak letím ku nej.

nikolasko
6. jún 2007

hani Ničko si vyžaduje svoje dosť často a dosť svojsky zdrapí ma za tričko a mama davaj ☹ myslím že je to už o zvaku a nie o potrebe a taktiež v noci ho umlčím iba cuckaním fakt už som skúšala rôzne spôsoby pritúliť aj čajík aj uložiť vedla seba hladkať natrásať.... nepomáha nič už mi asi ostáva len dúfať že sa to same nejako spraví
a Niko spí cez den pri zapatom rádiu asi to nieje až tak dobre ale nebudí sa a hlavne nelaká pri rôznych zvukoch
ziza dole na Klokočke skoro pri pošte je pre detičky celkom fain plac na hranie okolo nieje žiadna cesta a je tam pieskovisko hojdačky preliezky možno poznáš 😉
cairka rozbláznili to je slabé slovo nad našim drobcom už krútia hlavou všetci naokolo ale stále si hovorím že jednoducho objavuje svet na vlastných nohách a musíme tým prejsť 😉

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sweetienka
6. jún 2007

nikolasko, presne ako si napisala, ze si maly vyzaduje svoje, to iste aj u nas, mala mi hocikedy taha tricko a chce mliecko bez ohladu na to, kde sme ☹ prave toto je dovod, ze rozmyslam o odstaveni a nejakom UM
ale skusenejsie maminy mi poradili, ze ked teraz idu tie stolicky, tak sa babo upokoji najviac pri kojeni

nikolasko
7. jún 2007

ziza ten plac poznám ale máme to dosť daleko a ešteaj do kopca 😀 to o ktorom som písala je na benkovej ako je taký prerobený žltý dom
sweet tak tak ked idú zuby som vdačná že kojím lebo nič ho neupokojí viac a mne žiadne UM nechce tak som zvedavá ako to potom poriešime ked prestanem kojiť
a čo vás dnes všetky odpojili?
😉

hanka274
7. jún 2007

caute,
ziza, nikolasko, sweet no mi podobne, tiez jaci ked nevytiahnem hned. hruza, ale ja rozmyslam, ze pockam do jesene, predsa v lete aj kvoli smadu, vytiahnem hocikde a tak, a od jesene mozno v tom roku a pol by sme pokracovali mlieckom dakym 3-dnovym plnotucnym. Urcite jej tym neublizim, volakedy sme to my pili uz davno a sme zdravi, tak ak pockam do roka a pol bude podla mna uplne v pohode.
A nikolasko, to radio je ok, aspon neucis na ticho.
Bola som dnes na tych Kramaroch pozriet sandalky, velmi pekny velky vyber maju, maju tam take lahke pekne ruzovo-oranzove velmi pekna farba a cervene tiez velmi pekne odtiene. Tak este mam 1 obchod vyhliadnuty a ked nie, tak kupime.

Mam dilemu, chceme v juli do tal, a neviem co s kocikom. Mam PP a ten je velky a nezbalime sa. Rozmyslam nad Plikom, ale zase len kvoli dovolenke dat 9 litrov.....neviete o nejakej bomba akcii, alebo daka pozicovna, sice to malo vela deti pred nami, ale to rovno mozem z bazaru. Neviem.... ☹

barunka
8. jún 2007

hani a čo tak kúpiť obyčajné golfky, tie úplne jednoduché??? so strieško, jedna dve polohy chrbtovej opierky a hotovo???
My máme chicco c4 ale na druhej strane veľký kufor, takže s vecami problém nemáme...

hanka274
8. jún 2007

no akurat teraz som pozerala babetkovo.sk, a tam som videla ten chicco ct 0.4-to je ten tvoj? je tam aj nanoznik, ten ale nepotrebujeme uz na zimu. Lenze je najuzssi-46,5 cm, zn. Cam-Flip za 2700 je siroky 49cm a PP-Pliko X-Lite za 6500 je 53,5-ale ten ma aj cenu vyssiu...
idem este kuknut tie dalsie...

cairka
8. jún 2007

Pekný deň prajem. zasa máme leto, tak ste všetci fuč? 😀 My sme sa prišli napapať a vyspať a bežíme za vami 😀
aj my chceme nejaké pekné a čisté ihrisko! 🤐
Ivca, ak nás neskláti nejaká choroba (čo dúfam, že nie), tak na 99% prídeme do toho Bambina. My síce budeme mať taký "tréning", ale minule mali otvorené dole pre verejnosť a my sme boli hore. Ale deti boli dole v herni, takže keď uvidíš malé čertíča, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou bude Veve 😎 A ona ťa už za mnou zavedie 😀 ale nie, to sa dohodneme 😵 Budeme tam v utorok od cca. 11:00 do večera a v stredu do tej jednej určite.

hanka274
8. jún 2007

este som pozerala na daky chipolino -alba, to vobec nepoznam...
a babypoint....musim si pozriet dobre vsetky a rozhodnut. Juj, neviem.
Ak mate niekto navrhy, rady k tym golfacom, budem rada...

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barunka
8. jún 2007

hani, presne, to je ten náš. Dokúpili sme aj slnečník, takže už ho máme použíteľný aj v lete. Inak je dosť skladný, ak idete autom a máte trošku väčší kufor, tak bezproblémov tam natrepete ešte kopu vecí...

ivcap
8. jún 2007

Ahojte. Tak my so Saškou sme od rána do večera von. Je to super, keď je tak teplúčko a nenudíme sa doma. Saška behá hore dole a ja za ňou 😠 Dnes poobede spinkala tri hodky, čo nie je u nej zvykom, tak som si mohla trochu vydýchnuť. Cairka, tak mi daj potom vedieť a najlepšie bude, keď sa telefonicky dohodneme.

hanka274
8. jún 2007

barun, tak snad sa do r.laguny zmestime...
a naco slnecnik, ved ma striesku nie? ci nestaci??? je dost tazky-cez 10 kg, ale je pekny, som zvyknuta na siroky kocik-Atlantico PP je jeden z mala velmi sirokych, kvoli plastovej vanicke co sa na nho dava pri malom bejby. No ale musim si asi uvedomit, ze sirsi uz nekupim, aj ked sa vlastne dieta zvacsuje... 😅

barja
9. jún 2007

Hani aj my sa chystame tento rok do Tal.Už teraz mam nervy z toho ako sa pobalíme. A to chcem ešte zobrat aj cest.postielku a sačkuje sa s nami aj moja sestra. Tak neviem 😅 😝 😀

hanka274
9. jún 2007

barja, vidis este aj postel... 😅 to je taky obdlznik, dobre sa uklada, ale ten kocik... 🙄 🙄 🙄
ako to chces vyriesit s papanim....predsa na pizzi, salatov cele dva tyzdne...
my ideme do hotela s ranajkami, a vzdy obedujeme niekde kde prave sme. A v hoteli asi nie su kuchynky....teda v niektorych su, ale to si rovno tie ranajky nemusim platit. ale to je tusim v cene automaticky. Neviem ci mam nieco zavarit a hladat izbu s kuchynkou....Predsa ked dojdem do rest. na SK tak viem co presne zhruba porcia dana obnasa, ale v taliansku? nieze by som nerozumela jedlam, ale chapes...neviem ake maso tam daju, ci korenene a tak, s cim....Aj ked v nazve je ci je to polo-kuracie, alebo majale-bravcove, vitelo-hovadzinka....
ako to riesis ty?
A kam idete? Na kolko? Autom?

barja
9. jún 2007

Hani ideme autom tento rok do Lignana. Tam sme ešte neboli , ale že vraj je to tam dosť vybudované pre deti. Tak uvidíme.A ideme ešte s kamošmi, čo majú tiež rovnako staré deti ako my , tak sme si prenajali na 2 týždne apartman. Takže sme bez stravy , ale za to s kuchynkou a chystám sa si masko pozavárať.Dúfam, že neskysne 😠 Potom napr na raňajky budem riešiť Hipp alebo Nestle kašami a tam si budem musiet kupit zeleninu a porobit aspon pre krpcov polievku.My starý možme aj práškovu ale detom by som to nedala a Matulo bez polievky nevydrží ani deň. A do zásoby preistotu kupim aj par tých pozaváraných detských pokrmov - Sunarek či ako sa volajú. No dufam, že prežijeme 😀 😀 A vy kam idete?

hanka274
9. jún 2007

ahoj, my ideme do Caorle, bo Jesolo. Ale zrejme Caorle. Tam chodime...
som zvedava na tu cestu...
ja nekupujem, neoblubujem a ani to do malej nedam...takze prikrmy jedine tak pre mna. jasne, my dospeli vydrzime na hocicom ale decka....no a to sme chceli ist uz minule leto. Ale zase, ja som do zac. decembra cisto len kojila, takze to by sa dalo zvladnut...ale teraz...je pravda, cim mensie dieta-menej starosti... 😀 😀 😀

barja
9. jún 2007

Veď prave rozmýšlam, že keby sme išli minulý rok, tak starosť o stravu odpada - to sme boli ešte len na mliečku a hlavne, to pomaly celý deň prespal alebo preležal v kočiariku. Teraz je to horšie hlavne kvoli tomu behaniu. Už sa vidím ako lietam celý deň po pláži a naháňam sopliaka. 😀

hanka274
9. jún 2007

jejda, vidis, to bude pruser. My do pieskovisk nechodime, moc to nemam rada, a tu v BA 😠 🙄 😅 sa ani riadne neda...a aj keby sme sli, tak pre malu je to este skoro, ona by to snad jedla....takze to pre nas este skoro....no a to som fakt zvedava co bude na plazi...
😅 😅

barja
9. jún 2007

My tiež na pieskovisko nechodíme ešte sa mi to zdá skoro, lebo nevie, že to nieje mňam, ale včera som ho len tak na skušku postavila normalne aj s topánkami na chviločku na piesok akože skúška dovolenky a vobec sa mu ta čudná hmota pod nohami nepáčila. Hneď z tade zdrhal preč. 😖 Tak aby sme nakoniec celú dovolenku nestrávili na chodníku pred plážami 😀

barunka
9. jún 2007

hani to sa pomestíte v pohodičke, a ešte pobalíte kopu vecí. Slnečník sme potrebovali, lebo akosi strieška nestačila, Simi večne visí von z kočíka, alebo svieti slniečko z opačnej strany a už je zle. Slnečník si nasmerujem ja, alebo ona sama a slnko nesvieti a kľudne môžeme ísť na prechádzku... (inak v kike majú teraz za 299, nie je síce originál na chicco, má menší výrez, ale upevniť sa dá a drží pevne...)

my sme sa pred pol hodinkou vrátili z Medera, Simi sa kvalitne vyšantila, akurát že ja s manželom sme K.O. a ona behá po postieľke namiesto spania.

cairka
9. jún 2007

Ahojte. Ako vám závidím 😉 Caorle je úžasné, mne sa tam asi najviac páčilo, z toho, kde som bola.
My sme boli na chate, ugrilovali sme si stehienka, Veve sa celý deň čľapkala v bazéniku, tak verím, že nebudú následky. Došli sme domov, rýchlo sa umyli a zaspala pri mliečku. Dúfam, že vydrží spať do rána, lebo vypila ,menej ako ,má svoju večernú dávku 😖
Ale bolo super. Aj častejšie by som zvládla, hoci som tiež úplne vyšťavená 😅

anika
10. jún 2007

dobre ranko vsetkym 🙂
baby, ja neviem, ako som vcera zaspala a spala som tak tvrdo, ako uz davno nie.Boli sme na dlhsej prechadzke konecne cela rodina, maleho sme cast cesty nechali slapat pesi, takze nam to aj o to dlhsie trvalo.

barunka, citala som na babetku o neporiadku 😉, ja som vcera konecne vygruntovala byt, uz som sa nemohla na ten bordel pozerat, ale moj muz skonstatoval, ze u nas nebyva neporiadok 😀 , asi sa zlakol, ze mu nieco zavediem 😀 ale nie, presne ako pises, niekedy treba , presne ako pises urobit doma prievan 😉 /ale nemozem ho len ohovarat 😎 , riad umyva dobrovolne a aj zehli/ 🙂 🙂 🙂

hanka, barja, nech vam dovolenka vyjde

barja
10. jún 2007

Dobre ránko, tak nás čaká dnes ťažký deň. Majkovi majú zajtra operovať mandle tak už dnes musíme ísť do nemocnice.Ja som si naivne myslela, že keď tam prídeme a ja im poviem, že tam chcem ostať cez noc s ním a keď si to normálka zaplatím , tak žiadny problem. Ale kamošky ma začali strašiť, že to je len do 3 rokov a potom nedovolia. Tak som v riti. S prepáčením, ale fakt mam nervy. Okrem toho čo som bola minulý rok v porodnici tak Majuško ešte nikdy nespal bezo mna. Aj to bol doma aspoň s tatinom. Ale takto? Samí cudzí ludia? Ja som ho už začala psychicky pripravovat na to, že ja tam s ním nebudem a on že v poriadku a tvári sa velmi rozumne, ale viem, že keď už budeme tam, tak bude revať ako tur. A ja asi ešte viac ☹ No nič, zajtra ráno nám držte palčeky aby nám to dobre dopadlo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre