Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
15. apr 2008

baby, tak mna napadli taketo hovadiny....cekujte....xixi
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
maju tam aj iny, no tento sa mi paci viac...je naozaj ako domcek...aj tie dvierka sa mi pacia viac ako na tom druhom....

http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=...
k tej pokladni sa tento rok dostanem snad...minuly rok by to bolo asi skoro kupovat....

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6010...
myslim, ze toto vyuzijem aj ja...pri umyvani ruciciek a pod...

no a samozrejme neake oblecenie-nohavice-rifle, topanky nema, iba tenisky....ale tym si asi iba ja spravim radost...
farbicky, a bud kuchynku alebo tie riadiky....alebo si kuchynku nechame na jul, vtedy bude Hanky....bude mat zase meninky....no uvidime....
myslim, ze ju potesi ten domcek najviac....aj ta pokladna...a bude sa jej to mylit s riadikmi....takze...no uvidime, ze ako...

😎 😎

Inak chystate normalka velkolepu oslavu?? Mne nieco navrhla mati, ze by ona spravila, ze by sme dosli aj so svokrou....takze ak, tak u nich, ja som sa od toho distancovala.....mne sa vazne nechce....viem ako to bolo prvy rok....secko som mala na starosti, resp. ani nie tak na starosti, ale poriadok, riady...jako mama mi pomohla, lenze ja som debil, ja v kuchyni neznesiem nikoho, umyvacky riadov len JA!! nikto iny mi umyvat riady nemoze....to jak s tym vesanim pradla co sme tu spominali este minuly rok...no konec dovi dopo...hehe....takze to furt ja len v kuchyni, obsluhovat ich kvazy......tak som, ze ne! Ideme von, grilovat a basta....seci a hotovo....No ale tak uvidim, co ako povie mama, ci to chce ona, ci ideme grilovat....
No a s kamaratmi, znamymi, priatelmi pojdeme von iste grilovat....to tu s deckami viac ako 2 rodiny...u nas v byte, to sa neda....nejsu podmienky...takto ich zavolame grilovat, myslim, ze decka budu mat vacsiu radost....nebudu spat...a vecer ich seci dame uz po deduskovi vecernickovi lahat do postele a hotovo.....
Jaaaaaaaj, jak som to ja paradne vymyslela....xixi 😎 😎 😎 😎 😀 😀

alzbetka
autor
16. apr 2008

ahojte, hani ten domcek je fajn, ja si este stale hovorim, ze mam cas na kupovanie darcekov, ved betka ma narodeninky az 28., tento rok bude mat betka velku oslavu, budu tu krstni, babky, dedko, ujovia aj tety, lebo 27. budeme krstit, tak to pekne spojime a potom v pondelok to oslavime uz len my domaci a mozno susedia s detmi. ten domcek sa mi fakt paci, dufam, ze ho budu mat v za v dracikovi, no ved mame tu tri preda´jne, tak dufam, ze v jednej bude. majte sa pekne a oslavujte

cairka
16. apr 2008

Ahojte.Hanka, dobre si vybrala, ten prvý domče a stolček z Ikei máme, vrelo odporúčam obe. teraz ešte nemáme postavený dom po sťahovaní, ale určite bude. Veve tam zalezie a hrá sa sama s bábikami, riadikmi... 😎 a stolček využívame presne pri umývaní a pri umývaní zúbkov a na ňom sedí.

hanka274
16. apr 2008

supeeeeeeer, diky diky diky, tak to sa tesim, ze mi to odobrujete...xixi

Baby, dnes vecer...jaaaj, konec....Hanka ma big problem s umyvanim vlaskov....ani za svet, baby, ale to, ze len place, ona si proste nesadne, ona sa chyti tej vanicky, da dopredu hlavu a tym padom ju ma von, takze jej mozem umyt max. tak po chrbatik....neexistuje....no ale riesim to tak, ze jej aspon rukami namokrim tie vlasy...no sampon nie....baby, ja neviem jak na to, dnes som sla s nou do vane, namocila hlavu, no samo, ze jej trosku stieklo aj do uska.......no a konec debaty....bolelo ju usko, triasla sa, cervena ruzova fialova, normalne hisaky, ze chce ist von....tak ja som ostala tam, muz musel po nu....baby neviem jak jej mam umyt tie vlasy preboha???
ona tak hrozne plakala ze az....este aj v postielke mi vravela /isla som s nou dnes ju uspat vynimocne a dobrovolne, lebo som vedela, ze neni ok/....no a vravela mi, ze neee vodaaa neee vodaaa....ze jej nemam dat vodu nabuduce....neviem kam, isto do uska, aj ked som jej ju do uska priamo nedavala....
moooooja malinka....
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔

cairka
17. apr 2008

Ahojte.
hanka, u nás zabralo, že som s ňou šla do vane a umyla som si vlasy pred ňou, že ma najprv videla a asistovala mi, tak potom si aj ona ľahne v pohode. ale teda nemala až také problémy s tým, len keď ležala sa ťahala sadnúť. ešte jej možno skús dať troška vaty do uška pred umývaním a skús aj keď sa budete len tak umývať večer jej tak nenápadne šplechnúť na uško, ako zareaguje. vaneska špliecha tak, že aj keď neumývame vlasy, tak je celá mokrá 😝 a priamoúmerne tomu aj kúpelňa 😠

nikolasko
17. apr 2008

hani pár dní jej vlásky neumývaj a potom skús to čo píše cairka alebo formou hry sa o topokús. Pomôž si nejakou krhličkou,bábikou,ukáž jej niečo hore a skús jej tak vlásky poumývať vela šťastia 😉
baby ja mám iný problém Ničko sa pekne pýta cikať ale velkú potrebu na nočník nespraví.Normálne si pýta plienku skúšala som ho posadiť aj s plienkou ked sa mu chcelo ale nie, nájde si tiché miestečko vyženie ma od seba preč a kaká.Skúšala som ho posadiť, tlačili sme spolu, sedeli na nočníku už asi všetky hračky čo máme skúsila som už asi všetko.Ked je celý den bez plienky normálne zadržiava a potom má velký problém sa vykakať.
A už máme aj mi oblúbené DVD, nie však rozprávku ale Ničko fičí sám na sebe najradšej má jednoducho to čo ho kamerujeme ako skotačí, no malý narcis čo už.Pre mna je však velkou výhodou že pri tom vydrží sedieť aspon 10minút v kuse a to je u nás velikánsky pokrok.

cairka
17. apr 2008

baby, mne dnes pred chvíľou povedala, že" veve ada (rada) mamnku má" 😵 to mi 1x vyznala lásku tak sama od seba 😵

nikolasko, to robila aj veve, ale už ju to prešlo. teda tak, že keď nemá plienku, tak sa vypýta, nezadržiava. ale ak má plienku, tak sa nevypýta. cikať sa pýta aj vtedy 😅

my sme našu filmotéku obohatili o Bambuľku a pri tom presedí aj hodinu 😅 a to som hovorila, že ju nebudem odkladať k telke 😝

emlika
17. apr 2008

Ahojki 😉 , prepáčte za "vkradnutie" 😅
Hani, moja Emm (veď poznáš), tiež svojho času robila také scény, raz jej zatieklo do očí a odvtedy umývanie vláskov sodoma-gomora. Tak sme na x-tý krát urobili ako píše nicolasko, pár dní sme jej hlavu neumývali. Potom som jej to pekne vysvetlila, pripravila som ju na to že budeme umývať vlásky. "Pozri, pomaly pustíme vodičku, ty zakloníš silno hlávku, ja ti dám takto ruku na čelo (oprieš bok dlane presne tam kde začínajú vlásky) aby ti voda nestekala do očka a uška, uvidíš, že nebude...." a neskrývala som potom nadšenie v hlase keď to fungovalo. Emm sa potom z toho tešila jak blcha a odvtedy neni problém 🙂 🙂
Tak ja len toľko 😝
Majte sa maminky 😅 😅
Jaaj, a ešte som chcela, máte všetky teraz "svoj" mesiac, tak všetkým malým oslávencom prajem všeeeeetko najsamlepšieeeeeee 😉 🙂 😅
A idem späť do októbroviek 2005...... 😉

vroni
17. apr 2008

Ani Natalka si najnovšei nechce dať umývať hlavičku, resp. ona sa vôbec nechce kúpať. Vysvetľovanie nepomáha a na umývanie vlasov spolu s tatkom neskočila. Tak čakáme, kedy to zase prejde.....
A doplnila som fotky 🙂

hanka274
17. apr 2008

ooohooo, draga si ma prepadla...Lil, sa uzdrav prosim ta, mami, nech mozme s vami ratat na party 😅 😅 😅 ...No citam ta citam...no ja si myslim, ze to skusim, ved jasne, tak ako pises a aj nikolasko s cairkou....Lenze ono nejde o tie oci si myslim ale o uska...ale pochybujem, ze ju to boli....ona si len chyti uska tou rukou, skor tak narychlo prilozi, ocervenie a trase sa...ako keby ju striasol ten blby pocit mat v usku vodu...neviem....no to nam netrva mesiac, ale aj 3-4...nemozem jej predsa raz za mesiac umyvat hlavu...chapete....ja neviem....budem to skusat s babikami a budem jej to vysvetlovat....

nikolasko, hanka tiez tak kaka ako vravis, presne!! sama do kuta, najcastejsie pod sedacku v obyvacke alebo medzi hracky, alebo pod susiak....proste sukromie...xixi....

baby a este plastovy riad pr hanku, nie babiky, ale pre hanku jej chcem kupit....lebo nemame... 😕 😕 mali sme, no nemame...a treba nam.... 😎 😎
tak paaaaa

hanka274
17. apr 2008

a este tak ako pise cairka...ze splechoce, to robila aj mala....robila.... 😒 uz nerobi, lebo vie....ze oblbne sama seba, ked nechce byt mokra ci co jej to vlastne vadi....takze stoji, drzi sa, krcovito vsetko a len ma vyber z vane....
☹ ☹ ☹

hanka274
17. apr 2008

vroni, chvaaaaaalim fotoooo, mala ma strasne pekny kukuc....

anika
18. apr 2008

cavte, opat po dlhsej dobe 🙂
vsetkym dvojrocnym deturencom zelame vela zdravicka 🙂

tie vlasky mi nespominajte, to su u nas vecne place, ale nechapem, ako babanko to bolo uplne v pohode 😖

my sme tento tyzden absolvovali prevenar a vysla mu malinko teplotka, dva dni krival a po dva vecere vracal, tak neviem, ci to posledne bolo tym ockovanim 😢

my planujeme oslavu nanedelu, ale darcek sme uz odskusali popredu v terene 😀
papa

nikolasko
18. apr 2008

ahooooooooooooj anika konečne aj niekto kto tu už dlllllllho nenakukol 😉
o tom očkovaní som už od viacerých počula o podobných príznakoch ja som na vážkach 😖
vroni Natalček je strašne zlatučká a vidím že taktiež máte s ňou veselo 😀
cairka hmmmmm ticho závidím vyznanie lásky 😀 😀 😀 a samozrejme želám 😉

hanka274
18. apr 2008

ahoj anika, ty myslis to ockovanie proti pneumokokom????
no mne teraz volala tyzden dozadu sestricka, ze ci to nechcem, ze to hradi poistovna, ked si to vyberiem do 2r....ale aplikuje sa to az po 2r....
to je to co pisem????

cairka
19. apr 2008

ahojte. a my sme to nestihli ☹ chcela som dať, ale oni to dali od 6.4. a veve mala 7.4. narodky 🙄 teraz zvažujem to pneumo23, ale ešte asi počkám, kým nepôjde do škôlky. a určite dám žltačku očkovať pred nástupom do škôlky, skôr si myslím, že moc zmysel nemá. teda pevne dúfam, že to neoľutujem. Takže žltačku určite, ale tie pneumokoky si ešte rozmyslím.
Baby, my už 4 noci nespíme. Absolútne neviem prečo. ale v noci sa stále budí, kričí, dokáže byť aj hodinu hore a potom ráno dospáva do deviatej - aj teraz ešte spí. A ja už som tak naučená na budíček o siedmej, že sa mi ani nedá dlhšie spať, len sa krútim. takže zatiaľ čo veve vstane o deviatej vyspaná, ja som celý deň ako mechom udretá od únavy 😖 Zuby už má všetky"načaté", tri posledné stoličky má zatiaľ len 2 rohy von, tak dúfam, že idú tie zbytky a bude čoskoro kľud, lebo už somm zabudla fungovať v únave. Sranda, ako rýchlo to človek zabudne, veď ešte pred 3-4 mesiacmi som tak fungovala úplne bez problémov.

hanka274
19. apr 2008

cairka, aj my sme mali teraz par dni dozadu take noci....tiez nespala...plakala, skakala po mne (ja v polospanku)..aj hodinu asi....potom zaspala u mna v posteli....teda u nas....tiez som nechapala...
oki, baby, letim ja do hajan, boli ma zub, dnes ziadne ponocovanie nebude...xixi 😀

anika
20. apr 2008

simonke zelame k vcerajsim narodeninkam veeeela zdravicka 🙂

hanka, ano, proti pneumokokom, ono staci ak ti napise recept dr. kratko pred datumom 2.nar. a pichne sa to trebars aj neskor, dolezity je ten datum na recepte/len dat pozor, recept plati len niekolko dni 😉 /
Cairka, aj vam to tak mohla dr. urobit 😒

a o.i., uz je Brankovi dobre, len mam pocit, ze si na to po papani spomenie, ze vracal a hned place, ale robi to len po varenom jedle ☹ asi to musi prejst a zabudne 😖

hanka274
20. apr 2008

anika dnes mate narodky, vsetko najlepsie!!!!
no asi to musi prejst....inak ho uz asi neoblbnes....to ho prejde....casom... 😎 😎

nikolasko
21. apr 2008

oslávenci všetulinko naj naj naj vám želáme hlavne zdravíčko štastíčko pohodičku a aby ste aj trošku poslúchali 😉 😉 😉
a kde je barunka so Simonkou tak dlllllllho tu už nebola haloooooooooooooooooo kde ste chýbajú mi vaše príspevky čo je s vami haloooooooooo 😀 😀 😀

barunka
23. apr 2008

nikolasko, my máme pokazený počítač, preto sem teraz nechodím. Nemám prístup na net... Nový sme zatiaľ nekúpili, tento starý opravovať nechceme....

hanka274
23. apr 2008

baby, bola som v skolke dnes.... ☹ ☹ ....no tak najblizsie asi az od januara, mozno... 😝
fnuk!

nikolasko
23. apr 2008

barun ☹ ☹ ☹ tak sem-tam mrkni na nás u snilka 😉 O.K.?
hani a ako ste na tom s umývaním vláskov?
my chystáme oslavu v nedelu má narodky aj moja maminka tak to pekne spojíme 😵 a od pondelka sa radím medzi pracujúce matky 🙂 Ničko bude so svokrou a ja budem chodiť do BA na školenie no bude to fuška dúfam že to všetci prežijeme a hlavne svokrička 😀 držte palce

hanka274
23. apr 2008

waw, nikolasko, tak drzim palceky secky....nas neprijali do skolky...ze vobec r.2006 bolo nas 11 a vsetkych zrusili....tak fnuk....
a vlasky??? neumyvam....ale zajtra musim nieco vyspekulovat....alebo piatok, sobotu....nech je v nedelu pekna..xixi....

nikolasko
24. apr 2008

hani tak oslavujeme naraz čooooooooo? 🙂 😉 😀 ďakujem za držanie palcov ozaj predávajú takú ochranu na hlavičku a ušká vyzerá to ako svetožiara pred opláchnutím sa to priloží a nenatečie tam kam nemá malo by to byť aj na www.predeti.sk skús pozrieť 😉
a kde ste zase všetky? oslávencíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí všetulinko naj naj posielame bošteky

cairka
25. apr 2008

Ahojte.
oslávencom všetko naj a pekné oslavy 😉
my máme očkovanie presunuté až po výbere nosnej mandle, to bude v júli, ak.... 😒 Ináč je teraz veve biedna, stále chrčí, v noci nespí, lebo kašle, je hluchá jak peň - a to všetko že robí tá mandľa bláznivá, tak že dokiaľ ju bude mať sa to zrejme nezlepší. ale dala nám včera dr. nový sirup, že by to mohol aspoň troška zmierniť. tak dúfam, že hej. Ale aspoň nemusím mať výčiťky svedomia, že na ňu kričím 😝 Ale je to zvláštne, keď je pri mne a nereaguje. našťastie tak reční, ako reční, lebo by som sa bála, že je hluchá naozaj. malér je, keď vonku odbehne ďaleko - to musím jedine bežať za ňou. stará sa mi o kondičku poctivo 😅

hanka274
25. apr 2008

cairka...nooo tak to hej...mate teda kriku doma...xixi...no tazko povedat za tie mandle...jaaa sa v tom neako nevyznam....ale vam to robi sarapatu, tak to asi treba dat von...hm...
Baby a co skolky???? Dali vam vedet?
nikolasko, noo jasne, v nedelu budem na vas mysliet, ze slaviiite aj vy....xixi....mas vsetko?? ja idem na to zajtra....nasi maju Hanku od vcera do pondelka....no amerika....takze zajtra sa vyberam do obchodu....
nech sa vam vydari oslava....vidis, este piect musim, aby som nezabudla napiect....jaaaaj

nikolasko
26. apr 2008

hani 😀 😀 😀 😀 ja mám už všetko práve som dokončila výzdobu zajtra pripravím stôl a môžeme oslavovať
cairka jajajaj držte sa nech je už Vave v poriadku a má už len úsmev na tváričke
náš Ničko sa ráno zobudil soplavý chuchmavý má troch aj zvýšenú teplotu no dúfam že mu to rýchlo prejde 😒
a kde ste zase veštky? ☹ 😉

hanka274
27. apr 2008

no oslava v poho, az na to, ze som robila tortu a mala formu u kamosky, ktorej som jej syncekovi robila tortu vo februari...takze ta najvacsia doza to istila....xixi
napisem viac neskor...

cairka
5. máj 2008

ahojte.
hanka, ešte nie je neskôr? 😕
kde ste všetci? to nikto nemáte nič nové?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre