Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
29. júl 2009

myška, super, že už je ineska doma a je v poriadku 😵

hanka nás drží v napätí 😅

emlika
29. júl 2009

Ahojte 🙂

mna nepoznate, pisem vam za Hanku, moju kamosku, bo sa ona zatial vobec nedostane ku kompu, ale akonahle sa bude dat tak vam napise vsetky podrobnosti. Ja vam teda sprostredkujem aspon tolko zatial, ze sa mala Simonka narodila 23.07.2009 o 14:30 po doobednej vyvolavacke, vazila pri porode 2930 a merala 48 cm. Obe su zdrave, stastne, spokojne, v pondelok ich pustili domov. Dnes sa vratila aj mala Hanka z vyletu, takze uz su cela rodinka vsetci pohromade 😉
V albume mojom mam fotku Hanky a Simi, tak mozete kuk 🙂
Takze aspon tolko.
Majte sa krasne vsetky 🙂 😉

myskapipiska
29. júl 2009

hankaaaa, gratulujem, mala simonka je krasna,

michaela2410
29. júl 2009

jej, simonka je zlatucka!!!Hanka, gratulacia, velikaaaa

sidus
30. júl 2009

No konečneeee 🙂 Hani, blahoželám z celého srdca. Malá je krásna 😵

cairka
30. júl 2009

hanka, gratulujem 😵 simonka je zlatučká 😵

myskapipiska
30. júl 2009

je to mozne, tie vysledky stale nemaju, ani moje ani ineskine. to akoze mam doma sediet? sak ma tu picne. a do obchodu musim ist.

sidus
31. júl 2009

Myska, už máš tie výsledky? 😕

myskapipiska
31. júl 2009

ne, budem volat o druhej

sidus
31. júl 2009

Očividne si távajú načas, že? 😠

michaela2410
31. júl 2009

tak to je naporazenie, aby clovek bol doma ako na ihlach 😠

myskapipiska
31. júl 2009

asi maju toho vela, ale blbe je, ze kym nebudu vysledky musim drzat ines v domacej karantene a to je nemozne, vcera som boli v obchode a dnes zase musim aj na postu musim ist

myskapipiska
31. júl 2009

tak som volala, ineskyne vysledky negativne, a moje furt nemaju, ale na zozname pozitivnych niesom, ale pre istotu mam este v pondelok volat, tak uz mozeme ist von, aj ked ines kasle jak tuberat, ale musim ju ist vyvencit,

sidus
31. júl 2009

Myska, tak aspoň, že tak. Aj ty to budeš mať určite OK 😉

hanka274
31. júl 2009

LIL, DAKUJEM...
No babizne cafte!!
Takze udaje mate...sme okacko...
nikolasko, ratala si dobre, v pondelok nas pustili okolo 13tej...ale dostala som sa k pc az teraz, daleko bol odomna 😀 😀 😀
No idem hodit nejake foto ak sa mi podari...
a dakujem vsetkym za blahozelania velmi kraaasne...

citala som tak zbezne...misi, drzim palce, nech mas dobre spravy!!!!!!!!!!!!

barunka
31. júl 2009

hani, gratulujem 🙂 krásna fotka

hanka274
31. júl 2009

dakujem !! 😵 😵 😵

sidus
31. júl 2009

Hani, no vitaj. No krásne ste dievčatá, všetky tri 😀 Čo, aký bol pôrod, tak si sa bála 😎

hanka274
31. júl 2009

Porod bol super...pockaj, skopcim z temy august2009...
helou!
tak sme od pondelka doma, ale len teraz som si nasla cestu k pc...
v prvom rade chcem vsetkym zadakovat, ze ste na nas mysleli
vsetko bolo super, doktor bol super, sestricky tiez, strava sa dala, cas bol dlhy predlhy, tak sme sa v pondelok zbalili a sli domov za tatom a sestrickou...

Co sa tyka porodu:
-pred 11h mi dal dr. tabletku, skoro 2hodky nist...semtam niake bolesti mierne...no potom ma vysetril uz na stole porodnom a pustil vodu a uz to slo...boleloooooo moc...skoro som umrela...ale ne...ale tak iba tak skoro, no...tak som ja hrdinka velka odporkyna epiduralky statocne drzala takmer do 14h...

o 14h som sa nehala ukecat na epiduralku od kamosky anesteziologicky a nasho tatinka, co asi uznali za potrebne a nutne mi to pichnut z dôvodu pohladu na mna. Pre vysvetlenie, od 13h som bola v 1 a tej istej polohe, nohy zaviazane, zadok a panva vo vzduchu /!!/, na lavom boku...teda v ziadnom pripade ani chvilka uvolnenia porodnych ciest, teda nemmozne porodit simcu...v tych najvacsich kontrakciach sadnut, zhrbit chrbatik a pichnut epiduralku...uzila som si ju asi 15minut, ze som mala miernejsie kontrakcie, tympadom som si lahla normalne na chrbat, mierne uvolnila porodne cesty, zatlacila parkrat a simca bola vonku...

Takze berem spat vsetky moje utoky na epiduralku a uznavam ten sposob pomoci pri porode...proste mne to jednoznacne pomohlo a URYCHLILO porod.

No a teraz sme doma, kojime a kojime a kojime...a okrem toho spinkame...nevieme plakat tak ako starsia moja sestricka, v noci sa vypime, takze zatial si ja nestazujem a s napatim cakam kedy sa to zmeni a nevyspim sa a budu o mne pocut susedia...

tak, este raz dakujem a taktiez blahozelam k dalsim babatkam!!!

sidus
31. júl 2009

Hanka, tak super.Nech vám to čo najdlhšie vydrží 🙂
Veď ja som tiež "skoro" umrela ako ty 😀 Tú polohu, čo si opisovala, ja som tak bola asi dve hodiny 😝 Nemohla som sa ani pohnúť, tak som revala ako pavián. A to ma pôr. asistentka vyšetrovala počas každej kontrakcie. Vravela, že mi tým pomôže. Ha ha. 😝 Rodila som v noci, takže epi som si tak mohla akurát predstaviť v sne 😠

hanka274
31. júl 2009

preco? ved aj v noci su tam anesteziologovia...

sidus
31. júl 2009

V Čadci pichnú epidurálku len v pracovné dni od 8.OO do 16.OO, tuším. Ako na úrade 😠

hanka274
31. júl 2009

to je co za blbost???!!! su normalni, ved anesteziolog je tam nonstop...operacka, na are...

sidus
1. aug 2009

No jasné, že sú tam, ale len minimálny počet, takže s pichaním EPI nerátajú 🙂 Ale určite sa to dá vybaviť, nejdem rozpisovať ako...
Teta rodila pred 9 rokmi a spravila im tam taký cirkus, odpadávala a neviem čo, tak jej toho anesteziológa dotiahli 😀

sidus
1. aug 2009

Ešte ma napadlo, keď som bola s Tomášom, keby ste videli, čo tam jedna baba dorábala 😀 Rodila prvé a pri tých bolestiach chytila taký amok, že tam tým asistentkám nonstom nadávala do kur.. 😀 Museli pozatvárať všetky dvere. A keď tam prišla jedna žena na pásy, tak jej povedala toto: "Ty pi.., zober nohy na plecia a utekaj, kým ešte môžeš, lebo tu skapeš" 😀 😀

Celé oddelenie malo z nej šou. Sa potom hanbila ako pes 😀

sidus
1. aug 2009

Myska, kukala som fotky, Anis je fešáčisko 😎 Asi sa s Inéskou podobajú, že? 😅

myskapipiska
1. aug 2009

hanka, simonka je krasna, mala vlasana, pekne ste to zvladli, nech pekne rastiete a nech mas dost mliecka. a co mala hanka, ako sa jej paci sestricka? a tatino? ako zvladol porod? neodpadaval? 😀
sidus, to co s tou epi 😠 to jak si mozu dovolit, no, sak nase zdravotnictvo
ja som ani pri jednom nemala epi, bala som sa toho pocitu, ze do chbta ihla, bleeee, to som si radsej odtrpela kontrakcie 😀 inak taka ukricana spolupacientka potesi 😀
asi ma slahne, anis sa rano zobudil so zapalenym ockom, teda nema ho nejake cervene, ale ma zlty vytok, do kelu, budem aj jemu musiet davat kvapky do ociek. s ines bojujem, kym jej dam masticku do oci, kvapky do nosa a syrup na kasel, tak to trva, este k tomu aj anis, to budem cely den len lieky aplikovat. a este ma to aj draho vyjde, lebo tatino ineske nasluboval hory doly za to ze pekne bude drzat

myskapipiska
1. aug 2009

anis je fesak 😉 aspon ze pekne deti mam, ked uz muz je na nic 😀

sidus
1. aug 2009

Myska, pekné, šikovné, múdre, dobré po mame a po chlapovi majú čo? 😀

myskapipiska
1. aug 2009

sidus, no neviem, mamina teraz vyzera hrozne, pribrata, vobec sa nemaluje a strih ziadny 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre