Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
8. jan 2007

caaaute baby, tak spala mi vtedy fakt 5 hodin, paradicka.
Citam ako papate, nam to zatial ide 1.mesiac v poho. Dufam, ze neskoncime pri stojkach, lietani a pod. Ale ja som tvrda a nekompromisna, ked papat, tak papat, ziadne hracky, ziadny mobil, ziadne vrtule. Pekne nech vie co robi, nech sa tomu plne venuje a ja len maximalne daku rozpravku si vymyslam a snazim sa to smerovat na tu lyzicku a tak....
caute, drzim palce....spominame papat....ideme obedovat. caute!

nikolasko
8. jan 2007

hmmm tak som začala aj ja ked sa papá tak sa papá najprv to aj šlo a teraz ked chcem aby niečo zjedol tak robím ako sa dá
baby kolko asi zjedia vaši drobci?mne sa zdá že je málo viem je to bábo a nie čuník v chlievku.
hani daj nejaké nové foto ozaj a ked si tolko pospala tak čo v noci?

barunka
8. jan 2007

nikolasko, u nás sa papá takto...
7,30 - 250 ml mlieka
8,30 - jeden jogurt (150g), kus jablka alebo kukuričné chrumky
11,30- mäso, zelenina, cestoviny, žltok a podobné veci cca 250g (minule som vážila ale väčšinou ešte pridávam čosi, lebo si pýta)
14,30 - plná miska pudingu (taká kompotova)
17,00 - jablko alebo banán, alebo puding, alebo jogurt, alebo rožok s maslom či nátierkou podľa toho na čo má náladu
19,30 - 300 ml kaše
a samozrejme ešte medzitým stále niečo baští. K tomu všetkému vypije liter vody cez deň a v noci okolo 150ml vody.

u nás s jedením problémy boli do takého 4 mesiaca, dovtedy jesť nechcela a bolo to hotové trápenie niečo do nej dostať a odvedy nijaké problémy. My máme práve opačné, v obchode nesmieme ísť medzi poličky s jogurtami a tak, inak máme hotovú scénu, vreští, piští, vylezia z košíka...

alzbetka
autor
9. jan 2007

ahojte baby, prajem vsetko dobre do noveho roka. nebola som tu tyzden (30.12. sme sa o 15. rozhodli, ze ideme k mojej mamine na silvestra a ja s malou sme tam ostali tyzden) a riadne sa to tu rozbehlo.

vitaj hanka274, mas o den starsiu babu ako ja.

nikolasko, co sa tyka papkania , tak u nas je to takto:

7:00 - mlieko (moje)
8:30 - 9:30 - vyzivka, jogurt alebo ovocie
a hned za tym mliecko
11:45 - 12:00 - obed - zelenina, maso, zltok, cestoviny (niekedy plna miska, niekedy nie)
a zase mliecko
15:00 - 17:00 (podla toho do kedy spinka) - ovocie
a hned aj mliecko
18:00 - kasa
19:15 - 19:30 mliecko a pri tom zaspi
a v noci este asi 2-krat kojim.
medzi tymito chodmi vzdy nieco zobka, chrumky, piskotiky, rozok, chlebik a tak, ale nie je toho vela, to len aby sa nepovedalo. co sa tyka pitia, okrem mojho mliecka do nej malo co dostanem, flasu nechce, cucakovy pohar tiez nie, tak bud pijeme z pohara alebo z jupik flasky s tym sosacikom. barunka, zavidim ti, ze simi ti tolko vypije.

nikolasko, sa mi zda, ze ty este kojis, ak ano ja si nemyslim, ze maly ti papa malo, ved ma aj mliecko a to ho tiez zasyti. mne mala tiez niekedy odmieta papat ( hlavne ked ide nejaky zubok), tak dostane cicik a to ju ukludni a je aj napapana.

barunka citala som tu, ze mala ti podla teba malo spinka. mne mala spinka tak 2 hodiny cez den, ale ked sme teraz boli u nasich, tak tam si pospala 3 az 3,5 hodiny a kazdy den 🙂 . no vcera ( uz sme doma) to bolo dokopy asi 1,5hodiny 😒 .ale barunka potesim ta, mne mala zacala spinkavat tak trosku dlhsie asi ked mala 4 alebo 5 mesiacov. mne ked predtym spala 20 - 30 minut, a to bolo niekedy vela.

uz budem koncit, lebo som sa nejako rozpisala. tak caute.

barunka
9. jan 2007

alzbetka, u nás je to tak, že čím viac sa Simi hýbe, tým viac má energie a tým menej spánku potrebuje, čomu dostatočne nechápem... Do piateho mesiaca mi Simi prespala celú noc, cez deň toho tiež naspala kopu a teraz spí tak hodinu za deň a v noci je minimálne štyri krát hore po pol hodinke - hodinke a až po mojom naliehaní znova zaspí, lebo sa chce hrať...
Ja som si už v podstate zvykla, len niekedy je to dosť o nervy, keď som s ňou sama a nemôžem ísť ani kľudne na WC lebo aj tam za mnou príde a vyštverá sa na mňa a robí zle... Pred chvíľkou mi vyhádzala celý prebaľovací pult...

nikolasko
9. jan 2007

alžbetka trošku si ma upokojila ano kojím a viem že tam má všetko ale počas dna vydá zo seba tolko energie že stále mám pocit že viac vydá ako príma.
barun Simča papá ako dospelák 😉 ale ked jej chutí tak je dopraj 😉 😀

kvendolinka
9. jan 2007

Caute baby 🙂 Ja som uz taka vystavena odkedy mala lozi.Ja si neviem ani poriadne navarit.Furt lozi do takych zakuti v byte kde na nu ciha nebezpecenstvo.Vsetko musim vypratavat a davat pozor a asi pred 5 minutami nanu skoro padla policka.Ach jaj 😖 Som rada ze sa ma k svetu a vsetko ju zaujima ale ja som uz vystavena jak citron.Povedzte prosim ze to iste mate doma aj vy nech v tom niesom sama 😀

hanka274
9. jan 2007

kvendolinka a ja mam take doma, tiez pomaly nic nespravim, ale sranda, ze na toto tu mame cas, ze?
😀 😀 😀 😀
uz neviem kto sa ma to pytal, ci po tom spanku spala dobre v noci. Hej, spi celu noc furt, v noci ja nekojim, tak som si naucila od 3.tyzdna jej zivota.
No my s papanim sme len v decembri zacali, dovtedy len moje mliecko.
No a ked sa zobudi, tak prso, neskor doobeda jablcko alebo banan, niekedy zmiesany s piskotkami, spravim z toho take pyre. Na obed uvarenu mrkvu+zemiak+brokolicu+karfiol. Potom na olovrant zase ovocko, ale niekedy jej hocikedy dam cez den. No a vecer mliecko. Medzitym posilujeme s poharom s vodickou, ale zatial nic. Viem, kazdy mi vravi, ze ma na vodu este cas. Ale tym, ze ju ja chcem naucit na vodu a nie na cajiky, tak si myslim, ze by som mohla do nej dat trosku, iba kvoli chuti, aby to poznala, tu chut, aby potom sa nestalo, ze mi to bude odmietat....Takze na tu vodu daky recept, snazim sa cez lyzicku a cez poharik. Flasu, cumle nepouzivame. Takze my takto!
Dik alzbetka za privitanie. Tak sme starsi...
Fotky inak som sem este nedavala, iba inzertne. Lebo:baby nemam cas, ledva sem nieco napisem, aj to sa ja ukecana tak rozpisem vzdy jak blazon. No a potom lietam pri malej, ako kvendolinka.

nikolasko
9. jan 2007

aj ja lietam za drobcom ako strela každý den zvišuje rýchlosť 😖 a taktiež ho láka všetko to kde sa mu môže niečo staž naučil sa zatvárať hlavou dvere je to dosť pekný pohlad kde sa dá tam sa vytiahne na nohy a kričííí od radosti že sa mu to podarilo

hanka274
9. jan 2007

hej, aj mala sa tak raduje, zacne skakat kricat, teda skakat...no...jasne, ze nie az hore k susedom....

nikolasko
9. jan 2007

tak máme za sebou už aj prvú bolačku privrzgol si ukazováčik medzi podlahu a dvere má to celé červené a ručal ako pavian 😢 .Dúfam že si to zapamätá.
barun Simča s bratrančekom sú ako súrodenci 😉

barunka
10. jan 2007

nikolasko, veď aj ja som zostala v šoku, keď som to cvakla.. Inak ja a Paťkova maminka sme sestry a Simonkin a Paťkov tato bratia 😀 😀 😀

nikolasko
10. jan 2007

tak niet divu 😀 to je pekná kombimnácia 😀 a čo nové Simča už behá?

barunka
10. jan 2007

nikolasko, akurát tak stojí bez držania, včera urobila sama krok a padla na riťku a tvárila sa veľmi prekvapene 😀
čítam, že ste si privreli pršteky. Aj si mu ich niečím natrela??? Nevieš, či niečo môže zmierniť taký opuch?? (ja sa pýtam len pre prípad potreby, Simi si ich zatiaľ len zasekla pod sušiak na prádlo...)

inak, aj ostatné deti tak zbožňujú týrať kvety a hrabať sa v hline??? lebo ja som už z toho chorá...

nikolasko
10. jan 2007

on to nemal opuchnuté iba trošku červené nenatierala som mu to ničím iba pofúkala a dala prednášku 😀
my kvety nemáme tak neviem či by sa mu to páčilo ale zato kôš na smeti a zásuvky noviny káble to je jeho
baby dajte nejaké recepty pre drobcov díkes

alzbetka
autor
10. jan 2007

mala mi prave zhodila kvetinac 🙂 a to som si myslela, ze tam nedociahne, idem to spratat, majte sa.

barunka
11. jan 2007

baby, kam ste sa všetky postrácali

nikolasko
11. jan 2007

ahoj barun tu sme 😉 čo simča buva?ked si tu

barunka
11. jan 2007

akurát áno... čakám kedy sa zobudí, dnes spí 1krát, stále sa budí s plačom, neviem čo jej je...
a vy ako?

nikolasko
11. jan 2007

huráááá máme prvý zúbok ten hore medzi očným a hryzákom je to 2-ka?divotvorné poradie nie?
jedna povera hovorí kto najde prvý zub tak má kúpiť topánočky tak idem zajtra kúpiť topánočky na prvé krôčky 😀

hanka274
11. jan 2007

haha, super!
blahozelam, tak pozor pri kojeni, ak este teda kojis....
topky sme my kupili na jesen, u Bata, za 400 sk!!!! hruza, zarabaju na tych detoch. Treba kupit urcite s klenbou!
ahoj!

barunka
11. jan 2007

Ahojte. Simi mi tu požiera chrumky, muž ma vyhnal kuknúť, kedy mu ide autobus, tak som sa rovno prišla na vás pozrieť...
gratulujem k prvému zúbku...
My máme topánky kúpené v protetike za 890 sk... 😲

hanka274
11. jan 2007

😲 och, aj same chodia?
to je daky obchod, protetika?
co su zac? nase su aj kozene zvonku aj teda s tou klenbou, a vase?

nikolasko
11. jan 2007

dík za radu ja by som chcela nejake tenisky najočky alebo také...

barunka
11. jan 2007

hanka, ona je to v podstate akoby lekáreň a majú tam aj detské topánočky. Sú celokožené, aj vnútri aj vonku, sú vysoké aby držali stabilitu členka, majú klenbu, nejaké odvetrávanie či čo to vravela tá predavačka a sú na suchý zips. Výrobca je česká firma, Sante či tak nejak... a sú peknučké 😀 😀
a či chodia samé?? no keď ich Simi nemá obuté, tak nie 😀 😀

nikolasko
11. jan 2007

barun hod ich foto do albumu-inšpirácia 😀

hanka274
11. jan 2007

chichi....hej v lekarni je fajn kupovat, nase maju to iste, vyroba nasa SK, tusim Banovce nad Bebravou, len odvetravanie tam nieje, co ale ja nepovazujem za dolezite pri takych malych nozkach, ved koza dycha a take male nozky nesmrdkaju....
nikolasko, dake najocky? no teda....to ste na tom asi celkom dobre. Pre take male babo, co to bude mat obute asi 3-4 mesiace....Nebyvame pod mostom, ale nehlasim sa k takemu nazoru....to skor na starsie ked to aspon rok alebo sezonu vydrzi....
nie?

barunka
11. jan 2007

nikolasko, idem skúsiť cvaknúť 🙂
na to že sú zdravotné, sú podľa mňa fešné, ale veď posúďte sami...
pár minút a budú tu... Simi na počudovanie poslúcha, takže nič ma nebrzdí..

hanka274
11. jan 2007

boze aj ja by som si mala nechat cas na album, nemam ani jednu fotku, len na inzeraty....sa pochvalit a ukazat sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre