Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

kvendolinka
19. jan 2007

Ahoj ivca 🙂 Vitame ta 😉 Aj my sa len tak koprcame po bruchu.Raz sa plazi a raz lozi ale stat sama este nie iba sa zaprie nozickami ale nechavam to na prirodu.A zubky uz mate?My ani jeden my sme tu totizto jediny co nemame ani jeden zubok 😀 A fotecky hanka,ivca podme podme 🙂

hanka274
19. jan 2007

barunka-dala som si velkom tu 640*480, nebude to male, budete to vidiet.... a teraz co s tym, ako to mam ulozit, respektive zmenit za tu povodnu fotku?

barunka
19. jan 2007

hanka tá veľkosť je úplne o.k. keď to chceš uložiť, tak teraz klikni na soubor, daj uložiť ako a buď si zmeň názov, to sa ti uloží ešte raz, alebo nechaj tak, a prepíše sa ti tá pôvodná fotka.

hanka274
19. jan 2007

cau barunka....take noviny, pchaaa, uz som na to dosla, pokial si pismenkovala v inej teme tusim....hej, hej, uz viem....menim o 106....
o chvilu to tam dam, tesim sa, dakujem za navod a pomoc, vecer ukazem tatinkovi nasmu, sa pochvalim co noveho viem, bude kukat....
jooj, a potom dojde to:....ved kukni ty si zavislaaaa....no urcite, co to trepes???
a s tym statim si to ako myslela? to ti uz chodi bez drzania? normalne uplne SAMA????
Mala od 7 mesiacov chodi, aj krasne prepleta nozkami, ale vzdy sa drzi bud stolika, sedacky.....bez drzania este nie.....tak ako?
idem menit....

hanka274
19. jan 2007

no co ste zvedave????
tak skuste za 5 minut mrknut...uz som si zmensila fotky vsetky, takze uz len na systeme je za kolko mi to tam nabehne.....
tesim sa, juchuuuu!

barunka
19. jan 2007

hanka, ešte nechodí 🙂 ona len skúša. stáť stojí bez držania v pohode a takto mi prejde dva tri kroky (sama) a padne na zadok.

ivcap
19. jan 2007

Ahojte.Ďakujem za pekné privítanie. Saška má 4 zúbky a tlačia sa jej ďalšie dva. Ide to u nej nejak zhurta, ešte že to znáša tak dobre. Je len trocha nervóznejšia a častejšie kaká. Dnes som jej dala prvýkrát jogurt a hneď sa aj pos....la 😉 .Dala som jej len jednu lyčičku do jabĺčka. Zajtra jej ho asi nedám, skúsim v nedeľu.

ivcap
20. jan 2007

Ahojte maminky tak čo akú ste mali nôcku? Saška spala celú noc, no ráno o piatej už bola hore.Neviem, čo sa s ňou robí, ale v spaní sa hrozne pokazila.

kvendolinka
20. jan 2007

Ahoj ivca 🙂 aj Natali spala celu noc a presne o 4:55 bola hore a uz vyskala z postele ale nakoniec som ju uspala a spala az doteraz 😉

nikolasko
20. jan 2007

jéééj fotečky a krááááásne pozerali sme spolu s Ničom a stále dával papa
och baby mna už asi trafí teraz má novú zábavku otvorí ústa ako vráta od chlieva a ked mu ich naplnim tak ma tým opluje a rehoce sa ako besný 😠 čo len s neho vyrastie 😖

barunka
20. jan 2007

nikolasko, tak to ti nezávidím. u nás sa pľuje len na dlážku, chvalabohu... on je taký malý šibalko, že??

počujte baby, a neprovokujte s tým spánkom, lebo bude zle. čo by som ja dala za to, keby sa spalo celú noc, neva, že by sa budila o piatej. U nás sa dnes spalo od ôsmej do deviatej. Potom Simi do jedenástej šantila ako besná. A od druhej do štvrtej zasa a vstávali sme o 6,30...

ivcap
20. jan 2007

Tak to ti Barunka nezávidím, ja by som spala aj po stojačky, keby som mala také hororové noci 😢 ,Ale to je asizvyk, veď človek si zvyhne na všetko a jedna útecha -nepotrvá to večne. No mne dnes Saška tiež začala vypľúvať jabĺčko, očividne sa jej to veľmi páčilo. Takže sme papali dlhšie, pri jedení mi začína robiť všelijaké "parády", miluje robiť kukuk a to je od jedla celá stolička, malej pomaly nevidno ani oči, taká je špinavá, no ale strašne sa pri tom zabávame. 😀

alzbetka
autor
20. jan 2007

ahojte, barunka s tym spanim ti nezavidim, mne sa mala budi okolo jednej az druhej v noci, nakojim ju a potom este okolo siestej a potom este spinka asi do pol osmej, niekedy aj dlhsie. co sa tyka jedenia, my spapame vsetko, iba v poslednej dobe ju napina z jablk, minule sa mi to aj vyvratila, tak som jej teraz dala jablckovu prestavku. 😒

alzbetka
autor
20. jan 2007

prave som pozerala fotecky, ivcap tvoja Saska je riadna buchticka, je krasna. hanka tvoja mala je tiez riadna kocka.

nikolasko
21. jan 2007

barun u nás je to so spánkom skoro rovnaké budí sa každú hodinu občas dve a len cucá a cucá to budú asi tie zuby takže spánok skoro žiadny, ale ked mu ešte nerástli tak toho tiež vela nenaspal
😖 malý šibalko? 😀 riadny čert a nezmar som s ním skoro stále sama...ále ved to poznáš 😖
alžbetka je na tom nočníčko rozkošná 😀

alzbetka
autor
21. jan 2007

nikolasko to teda je 😀

ivcap
21. jan 2007

Ahojte. Práve som si pozrela Vaše fotečky, sú nádherné. My máme zatiaľ len tieto, musím si nové zmenšiť a poslať do albumu, nemám ich veľa, my Sašku väčšinou filmujeme. Dala som ju teraz spinkať, dúfam, že mi zaspí. My máme taký problém, že Saša poobede nechce spať doma.Vonku v kočiari zaspí hneď a doma buď vôbec nezaspí, alebo ju päťtnásť minút musím natriasať na rukách.Doobedu zaspinká doma bez problémov. Ja to nechápem.Máte niektorá tiež taký problém? 😢

alzbetka
autor
21. jan 2007

ivcap, mne ked mala spinka doobedu, tak poobede mi zaspi len v kociku a to len na pol hodinku, inak mi nezaspi. Ak mi nespi doobedu a to je 6krat v tyzdni, tak hned ako sa naobeduje dostane este mliecko (cicik) a pri nom mi zaspinka a spi tie 2 - 3 hodinky. 🙂

ivcap
21. jan 2007

U nás je to tiež takto. A o ktorej ju dávaš večer spať? Saška keď nespí poobede, tak o šiestej už je hotová a potom ráno o piatej mám budíček. Ináč tak sa jej "rozviazal" jazýček, hlavne ráno, že jej neodolám a hneď si ju zoberiem k sebe.

barunka
22. jan 2007

ahojte kočky. No ja som si už na ten Simin spánok zvykla, mne by to už asi aj prišlo divné, keby spala celé noci 😀 😀
nikolasko, veru poznám, veď aj ja som na toho nášho čertíka sama, ale dá sa to zvládnuť, stačí si zvyknúť, a nestrácať nádej, že raz to dieťatko dostane rozum 😀 😀 😀
ivca, všetko naj maličkej k 9. mesiačikom

alzbetka
autor
22. jan 2007

ivcap vsetko naj k 9 mesiacom. malu kupkam okolo 19:00 a potom ju hned idem kojit a pritom zaspinka. niekedy uz zmoli ocka okolo 18-tej, ale musi to vydrzat 🙂 . takze mala spinka okolo tej pol osmej, plus, minus pol hodinku

ivcap
22. jan 2007

Ďakujeme za gratulejšn. Vstredu ideme do poradne, tak som zvedavá koľko váži. Saška dnes bola v noci hore sai štyrikrát, ale spala do polsiedmej 😀 , takže som sa dá sa povedať vyspala. Dnes jej chcem dať chlebík so syrikom, no neviem aký mám kúpiť. Včera pred večerom som jej dala chlebík s masielkom, tááák jej šmakoval.Len ten syr neviem aký mám kúpiť. Barun ja viem že už som o tom písala na inom fore. Čo idete dnes variť pre svojich drobcov? Mne sa zdá, že malej dávam stále to isté. Skúsime už aj nejaké strukoviny.Idem žehliť tak pá.

barunka
22. jan 2007

ivca, kľudne sa opakuj, mne to neva, veď aj ja si píšem na viacerých forach (dokonca aj s tebou) a tiež píšem tie isté veci, veď zas až taká vzrušujúca tá naša materská nie je, že???
my sme dnes nevarili, nejak som sa nemala k činu, tak sme dnes mali taký odveci obed, mliečnu ryžu s ovocím 😀 😀 ale zajtra sa chystám uvariť asi paradajkovú polievku, alebo nejakú zeleninovú s haluštičkami. Ešte uvidím. Tiež mi dochádza fantázia, včera sme mali cestoviny s akoby sviečkovou...
a to žehlenie... ach aj ja by som mala.
ale u nás teraz majú roboši obednú pauzu, tak je tu konečne ticho, dala som Simi spať a ja oddychujem.

hanka274
22. jan 2007

caute babulky, som tu par dni nebola....
vy zehlite? ja nemam ani zehlicku doma....a inak preto, ze by som nevedela co s nou....manzel ma pracu, kde nezehlim, teda ziadne kosele, kravaty, saka, nohavice.....ja si na to nepotrpim, post. pradlo-no comment, raz sa posadim a uz je pokrcene.
No a co sa tyka malej-jedine jej by som zehlila....ale zo zaciatku som si povedala, nebudem ju ucit takej strasnej starostlivosti, pouzivam Lovelu, ved to je urcene pre deti, no a povedala som si, ze ak bude vyhadzana, tak budem zehlit, no nieje, nemame s nicim problemos, tak nezehlim....
Zehlila som jedine na svadbu, krst....a pod. aj to mi mamina pozicala....
ja len pre spestrenie temy....

ivcap
22. jan 2007

Barun, Ty už dávaš malej paradajkovú polievočku? Ja som si myslela, že sa môže až od roka.A tá ryža s ovocím je tiež dobrý nápad. A mliečko si dala aké sušené, či normálne kupné? Ja som z toho chorá, asi to beriem strašne poctivo.Budem už skúšať všetky potraviny a uvidím, či bude mať na niečo alergiu, alebo nie.
Hani, to stou žehličkou si robíš srandy? 😀 Síce tiež poznám jednu babu, čo vôbec nežehlí. Práčka a žehlička u nás fungujú stále. 😠

hanka274
22. jan 2007

radsej opatrna, zase nie vsetko. Mliecko urcite nie kupovane, to som sa vyssie pytala, vraj od roka, dvoch....
Nerobim si srandu, prat perem, zase nie stale, ved su pampersky, tak nemam co prat, a oblecko za den nemenim, lebo sme len zacali papat, a este si necha odo mna davat do pusy a aj podrbradnicky vaccsie pouzivame, takze nic spinave. A so zehlenim fakt, nemam a ani nechcem a nepotrebujem. Ako som vissie pisala, boze s tvrdym y jasne, tak som skusila, nevyhadzala, nepouzivam....

ivcap
22. jan 2007

Hani, práve som rozprávala manželovi, že vôbec nežehlíš, manžel to schvaluje, odkazuje, že si super pohoďáčka 😉,to len ja preháňam a musím mať všetko "eňo- ňuňo" a že jemu tiež nemusím žehliť.To je super od dnes mám menej roboty 😀 .Babenky, skúste to tiež povedať svojim mužíčkom a hneď máte o robotu menej 🙂 Tak pá.

hanka274
22. jan 2007

ha, zlate, dik.
Len vies, ked chodia do prace do kanclu, tak to by trebalo asi zehlit nie?
Mam takeho tatu, teda mojho tatu, a mamina zehli o 106....

barunka
22. jan 2007

ivca, ja som to môjmu vravela a ten povedal, že však netreba, načo, vraj to mám poriadne vytriasť a hotovo. Lenže ja si na seba nič nevyžehlené nedám (asi choroba) takže žehlím všetko okrem uterákov a posteľného prádla (a samozrejme ponožky a podprsenky tiež nežehlím, zatiaľ)
čo sa paradajky týka, tak som už skúšala, v jednej knižke som našla, že od 6 mesiaca a tak som pred nejakým mesiacom tuším skúsila dať kúsoček paradajky a v pohode, neskôr som skúsila polievku a tiež v pohode. čo sa tej ryže týka, tak klasicky uvarím vo vode a dosypem UM. a je hotovo.

ja by som zasa ani za nič na svete nedala syr či tvaroh. toto dám až po roku. a hlavne ja nedám nič solené, nič s cukrom a tak. ja preháňam v tomto

hanka274
22. jan 2007

barunka, vidis....ako spominas tu "chorobu", toto nechcem....Preto zacinam takto....nic a hotovo. Aby potom nahodou ked bude co to starsia a vymenim prasok a sup hned daky exzem, alebo vyrazky. Aby nebola taka citliva.....
A ja to pradlo tak trasem a natahujem, ze z XS spravim hned L. Ale nie, len davam proste rozky k rozkom, zavesim rovno a hotovo. Inak moja choroba je zase toto, nikto iny mi nemoze vesat pradlo, jedine ja a s pravitkom....takym drevenym co sme pouzivali na ZS 😀 😀 😀 😀 😀

co sa tyka paradajok, chystam sa aj ja....mozem kupit napriklad par. pretlak, teda akoby dzus napriklad zn. YO.
Lebo nam som robila tak, z dzusov tesco. Ale malickej trosku chcem lepsie, aspon naoko. vsade najdete teraz nieco....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre