Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

barunka
22. jan 2007

no ja som mala na začiatku Simi strašne citlivú na čokoľvek, na prášok (čudné, že na lovelu), na detské krémy, oleje (aj na slnečnicový a olivový) a všetky mydlá. zo všetkého sa mi vyhádzala a bolo. Tak sme prešli na persil, kozmetiku sme vyskúšali niveu a odvtedy o.k.
teraz som jej už párkrát aj prala v inom prášku ako detskom, pár krát sa jej šaty ocitli v praní pre mňa a muža a tak mali aj aviváž, párkrát som jej dala nevyžehlené šaty a nič. Už sa jej vyrážky nespravili..

inak aj ja neznášam, keď mi niekto iný vešia moje prádlo. alebo ho žehlí, lebo ho potom tak inak poskladá a to ja nemusím. v tomto som asi fakt vadná. 😅

hanka274
22. jan 2007

no vidis, sme dve vadne....
Inak ja perem aj s Avivazou Lovela, teda prasok+avivaz, jedine v lete pri teniskach nepouzivam avivaz...
A co sa tyka toho par. "dzusu"? co myslis? ja myslim, ze to mozem uvarit aj z toho? davate tam uvarit do toho aj cibulu na chut? a co este? nic predpokladam....ved nesolit, necukrovit...a okrem natahovacieho syra pre nas velkych ryzu bielu bez chuti, tak?

barunka
22. jan 2007

hanka, neviem, z džúsu som to neskúšala, hlavne preto, lebo do nich kadečo pridávajú, nech vydržia. Najprv by som si preštudovala zloženie a ak by boli nejaké ečka či soľ, cukor, tak by som nedala. alebo možno také tie bio šťavy, len bohvie zasa čo to stojí.
ja osobne som varila polievku z paradajok, sparila som ich v horúcej vode, ošúpala, pokrájala, rozvarila vo vode, pridala bezvaječné cestoviny, žltok a hotovo.
cibuľu a takéto veci nedávam, sú dosť aromatické, tak tomu sa zatiaľ vyhýbam.
a áno ryžu dávam bielu, ale to len na sladko spravenú, teda s ovocím, lebo k mäsu má radšej zemiaky.

to moje decko ešte stále drichme, najprv celú noc, celý deň nespí a teraz zaľahne a bude spať hádam dve hodiny...

ozaj, inšpirujte ma, čo dávate deťom na olovrant a na prvú večeru?? mne už nejako dochádza inšpirácia, stále máme to isté. raňajky neriešim, tu nehrozí dostať do nej čosi iné ako jogurt...

ozaj, som sa práve dočítala, že existujú aj syry pre deti, poznáte???

hanka274
22. jan 2007

a jogurt aky? ja som taketo veci este vobec neskusala.... ved aj tam su same hovadiny. Ja davam tak max. ovocie, marina keks....
syry-nepoznam zatial...
inak mala tiez spi od 14-tej na balkone, uz sa zotmieva, tak som stale pri okne a cumakujem....

barunka
22. jan 2007

a ja zas stále kukám do izby, u nás sa spí tentokrát na koberci, akosi zaspala pri hre, ale už o 15-tej, tak neviem...

jogurt dávam buď danone 7 tromfov, alebo rajo klasik alebo zvolenské jogurty. začala som s bielymi, teraz dávam aj ovocné. Jasné, že aj v tom sú samé hovadinky, veď do čoho sa už dnes nedávajú všelijaké konzervanty aby to vydržalo dlhšie čerstvé, že???

ja zasa nedávam marina keks 🙂 maximálne tak tie detské piškotky buď od nestle alebo od sunarky, lebo v tých nie sú vajcia 😀 😀

ale však čo, každá máme nejakú tú úchylku, na čo si dávame pozor. Ja som minule videla tu u nás v dedine jedno dievčatko, o týždeň staršie od simi a sedela v kočíku a jedla delisu 😀 😀

hanka274
22. jan 2007

normalka cokoladovu?
ty brdocko! 😲

no vidis, tak ja zostanem na tych keksov bez jogurtov a ty opacne, snad budu zdrave tie dietky nase.

barunka
22. jan 2007

hanka, no jasné 😀 od čokolády bolo všetko, nielen ona. 😀

ja si myslím, že ani s tým dodržiavaním tých doktorských rád ohľadne výživy netreba preháňať, veď už len to by nás malo zaujať, že čo kniha, čo článok na nete, čo doktor, to pomaly iný názor. Jeden povie jogurt od 6 mes., ďalší od 7., 9. či až od roka.
Ja sa riadim vlastným rozumom, čo uznám za vhodné odskúšam, a ak je to v pohode, tak papáme.

barunka
22. jan 2007

šípková ruženka sa mi zobudila, utekám. papa a pekný večer.

ivcap
22. jan 2007

No kočky, vy ste sa nejak rozpísali. Dnes mala Saška na desiatu banáník s jogurtom SABI biely s probio.Strašne jej to chutilo. Prvýkrát som jej jogurt dala v piatok, hneď po ňom sa vykakala, v sobotu už bolo o.k. Dnes som malej uvarila zemiačiky s cukinou a mäskom, to má tiež rada. Ja tú paradajkovú skúsim urobiť z pretlaku. Ten syr čo som malej kúpila, ani jej ho nedám ,lebo je dosť slaný. Píšu že je to detský syr a je na figu. 😠.Už ste skúšali dávať ovsené vločky? malej kašička s ovocím veľmi chutí, aj to môžeš dať na olovrant. Ja idem dať teraz malej chlebík s masielkom a postrúhanou mrkvičkou. 😝

nikolasko
22. jan 2007

uff tak dnes ste sa riadne rozpísali baby mám návrh hodme každá v ten den čo píšeme aj nejaký ten receptík takto si pekne spestríme drobcom jedálničky čo vy na to?

barunka
22. jan 2007

nikolasko, súhlasím... mne už fakt dochádzajú nápady, čo variť, niekedy mi to poriadne lezie na nervy. rada by som už urobila aj cukinu, ale neviem ju v nijakom obchode zohnať...

ivcap
22. jan 2007

Cukinu kúpiš v TESCU,alebo nejakom hypermarkete. Môžeš vyskúšať aj mrazenú tekvicu, tá malej tiež chutila. To s tými receptami je súúúúúúúúúúúper nápad, veľmi sa teším na Vaše nápady, lebo ja už nové nevymyslím asi nič. Ako som už písala malej som na olovrant dala rožtek s masielkom a nastrúhanou mrkvičkou. Je to celkom dobré, ja som to jedla prvýkrát v živote, malej to tiež chutilo. Sapala polovičku rožteka, vypila čajík a bola spokojná.

barunka
22. jan 2007

ivca, my sme boli teraz v nedeľu v tescu a nič... nemali...
tak ja pridám náš včerajší obed, takže uvaríš vo vode s olejom bezvaječné cestoviny, zvlášť vo vode uvaríš pomleté mäsko, hrášok, mrkvičku. necháš vychladnúť a na mäsko so zeleninkou vyleješ biely jogurt, premiešaš a dáš na cestovinky. Simi to chutilo...

ivcap
22. jan 2007

Naša mala včera na obed špenát so zemiačikmi a žltok. Špenát som rozriedila s UM, neviem kde som čítala, že bez mlieka je nezdravý. Zajtra jej chcem uvariť šošovicovú polievočku, ale tie cestovinky to je tiež dobrý nápad. No vidíš teraz nebudem vedieť, čo skôr variť 🙂 Normálne sa mi to páči 😀

kvendolinka
22. jan 2007

Caute baby 🙂 dobry napad s receptikmi.Ja som to urobila tak ze som si vsetky recepty vystrihla z mama a ja nalepila do zvlastneho zosita a to je taky nas receptarik.Zakazdym si odskrtnem recept ktory sme odskusali aby som sa neopakovala.Tak pridam daco aj ja.

Dojcensky borsc:{mala ho zboznuje}
-1mrkva,kusok cvikly[ja som dala mrazenu},kalerab,mlady por,petrzlenova vnat,rasca,hydinove maso,olivovy olej,150ml dojcenskej vody{ja uz davam z vodovodu]
Najemno postruhanu mrkvu,cviklu a kalerab uvarte vo vode.Pridajte niekolko koliesok poru,mletu rascu a kusok masa.Ked sa maso v polievke uvari,vyberte ho,nakrajajte nadrobno a dajte spat do polievky.Pridajte lyzicku oliv.oleja[ale moze byt aj slnecnicovy] a pridajte pokrajanu petrzlenovu vnat{ja som dala susenu].

ivcap
22. jan 2007

Vieš že nad borščom som uvažovala aj ja? Hlavne preto, že cvikla je veľmi zdravá.Ja si idem tie Vaše recepty zapisovať. Som z toho normálne happy 😀

kvendolinka
22. jan 2007

Alebo:Privarok z cervenej sosovice:
-1mensi zemiak asi 3 pol.lyzice cervenej sosovice,stipka mletej rasce,lyzicka rastlinneho oleja,dojc.voda,100ml materskeho alebo umeleho mlieka.
Sosovicu preberte a dajte varit do dojcenskej vody spolu s rascou.Ked trochu zmakne,pridajte nadrobno pokrajany zemiak a spolu dovarte.Uvarene scedte a spolu s mliekom,lyzickou oleja a koprom rozmixujte na kasu 🙂

A este nieco na desiatu alebo olovrant:Ovocne pyre:
-banan,jablcko{kusok],male mnozstvo skorice,2dojcenske piskoty.
Banan roztlacte vidlickou,jablko najemno nastruhajte,pridajte rozmrvene piskoty,zamiesajte a dochutte stipkou skorice.

kvendolinka
22. jan 2007

mam asi 76 receptov a tak vam vzdy daco prihodim o.k.?A dobru chut vasim drobcom prajem 😉

anika
22. jan 2007

ahojte babule, dlho som tu nebola, nesiel nam net a potom nejak nebol cas, no chybali ste mi.
Pozrela som fotecky, su to zlaticka, nase.
Ivca, aj my sme mali spenatik, Je to Brankove oblubene jedlo/som zvedava dokedy/, zmakol plny hlboky tanier, papkac bol dnes. 🙂
Hehe, aj mne sa zda, ze zehlim len drobcove veci, ten ma taku velku garderobu, ako my dvaja dokopy 😀 ,muz ozehli tiez, no,nebudem mu to zakazovat 😉
V sobotu sme mali devat mesiacikov, oslavili sme to boliestkou. Odskakalo si to prave lice, zase sa liepal, kde nemal a na lici mal riadnu fajku, vyzeral ako Žofré/neviem ako sa to spravne pise, tak to ani skusat nebudem 😉 /moj malinky, to bolo placu, ale nielen on, aj moja sestra, vtedy bola pri nom/och joj.

ivcap
22. jan 2007

Idem už bubenkať, tak dobrú nôcku a pekne sa vyspite.Pá

kvendolinka
22. jan 2007

Anika a na nas spadol minulu nedelu kvetinac s kaktusom.Doterz ma sramy na lickach 😖 ale takych este bude to proste nie vzdy ustriehnes 😒

kvendolinka
22. jan 2007

A este k zehleniu.Ja zehlim len malej veci a sebe ked ideme von aby som pokrkvana nebola 😀 A idem pridat cerstve fotecky 😉

anika
22. jan 2007

veru, veru, aj ked im clovek stoji za zadkom 😠

nikolasko
23. jan 2007

joooj to som rada že sa vám môj nápad páči a hned ste aj dali nejaké typky na papu 😉
Brokolicova polievka:1brokolicu a 2 natrhané rožky dáme variť do vody po zmeknutí brokolice rozmixujeme drobcom môžme pridať uvarený žltok a sebe dochutíme solou korením a vegetou môžeme pridať aj opražený rohlík
barun a aký puding robíš?

kvendolinka
23. jan 2007

Cauko 🙂 nikolasko tak tu brokolicovu polievocku vyskusam 😉 to mala co sa tyka brokolice zboznuje.Inak aj ja som uz malej dala jogurty activia,raz jej dam doobeda jogurt a raz vyzivu a nemala ziadne priznaky alergie 😉 a puding som jej zarobila s vodou.Stoji okolo 25sk rozraba sa s 3dcl vody a vola sa Mliecny puding.Sice tam je susene mlieko ale to je aj v umelych mliekach a malej velmi chutil a taku fajnovu kaku mala z toho 😅 A este receptik:
Kalerabova polievka s krupicou:
-1 KALERAB,10GDETSKEJ KRUPICE,1POLIEV.LYZICA NAKRAJANEJ PETRZLENOVEJ VNATE,2LYZICKY RASTLINNEHO OLEJA,DOJCENSKA VODA.
kalerab ocistite,nakrajajte na tenke rezanceky a varte v dojcenskej vode.Krupicu uprazte na suchej panvici doruzova pridajte ku kalerabu a nechajte dovarit.Ked je kalerab makky,pridajte vnat,rastlinny olej a zamiesajte.Ako obmenu mozete polievku pripravit s niekolkymi lyzicami maters.alebo umeleho mlieka 😉

alzbetka
autor
23. jan 2007

ahojte, riadne ste sa rozpisali. super napad s receptami, nasa mala zboznuje privarky najma kelovy, tak tu je recept.:dame varit kel pokrajame najemno, trosku ho poprazim na oleji a pridam zemiaky a trochu rasce, zalejem vodou a varim kym to nezmekne. potom to zaprazim (zasmazim, neviem ako sa to povie spisovne) rozmixujem. davam to s maskom alebo so zltkom. mnozstva vam nepoviem, ja vsetko robim od oka. mala sa za tym ide potrhat.

uz ´musim ist, mala tu mrnci, dam jej obed a pojde buvat. ozaj este sa vam chcem pochvalit, od vcera lozi mala dopredu, mi sme totiz doteraz lozili len dozadu. 🙂

alzbetka
autor
23. jan 2007

jej kvendolinka, natalka ma take iste nohavice ako betka 😀

ivcap
23. jan 2007

No čaute. Akú ste mali nôcku? Saška spala celkom dobre, len ned ránom sa začala budiť a potom spala do ôsmej. Doobedu som ju ani nedávala spinkať, aj tak by nezaspala, tak sa napapala /to čo mala včera, ja varím stále na dva dni / a už spinká a ja konečne idem písať tie recepty. Alžbetka, moja tiež lozí len dozadu. Saša sa tak strašne snaží, ale chúďatku to ešte nejde. Nechám ju potrápiť sa, ale po čase stratí nervy aj ona a začne sa strašne zlostiť. 😠

alzbetka
autor
23. jan 2007

ivcap nasa bola taka ista, ked jej to chvilku neslo, zacala sa hnevat a lozit dopredu zacala znicoho nic, keby to islo po troskach, tak sa necudujem, ale ona sa hned rozbehla, najvacsiu radost mal z toho moj muz, tesil sa ako male decko. 😀
a ako u vas, mate sneh? my sme boli dnes vonku uz aj na sankach, lebo s kocikom sa mi islo zle, na kolesa sa ten sneh strasne lepil a malej sa tiez nepacil igelit na kociku, takze k druhej prechadzke vyhrali sanky (aj do vytahu sa s nimi ide lahsie a su lahsie ako kocik) 😀 .

kacenka_2
23. jan 2007

ahojte, som tu novacik, dnes som dostala kontakt na toto forum, je tu zaujmave citanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre