Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
25. jan 2007

ahojcek cairka 🙂
moje, Branko sa vecer tak dovracal, zjedol kopec kase, neviem, co bol taky pahltny alebo co ine bolo vo veci?ale nie hned, az po mliecenku tesne pred spanim, sups ho von, moje male.Musela som dat do pracky, zatial susedia nezvonili, no co uz, ved to nenecham kvasit do rana, no nie?
Ja mam velky respekt pred psami, dokonca aj pred nasim na chalupe.Ked bola moja sestra mala, pohryzol ju susedov pes, no nechcem na to mysliet, nic sa jej nestalo, ale......
Kamoska ma hava v byte a jej maly velmi motoricky napredoval, myslim, ze aj vdaka nemu.Ale, maly sa s nim od malinkata mazna,olize ho, havo hryzie jeho hracky, potom ich cmula maly, to by som nezniesla, vsade kopec chlpov, nic pre mna.

hanka274
25. jan 2007

ahojte, tak s tou vodou, ja som jej aj cajik taky detsky spravila, bez cukru, no bleee. Ale to neni tym, ze ci to je voda, alebo caj. Ona si proste nestrci bud cumlik, sosacik, alebo sklo, teda poharik do pusy, a nieto este sa toho aj napit, tie 3 glgy to su "nehody".....
vecer mala uz len 37,3. Tak som "rada". Ak rano bude mat len tolkoto, tak nemusime na krv. Juchu, antibiot. nechceme, jojoj, zbytocne, take male mimco....chapete....

cairka
26. jan 2007

Ďakujeme všetkým za privítanie. K tej adopcii, resp. pestúnstvu pridám len toľko, že ten proces nie je až taký náročný, ako sa prezentuje. A nie je to nič na obdivovanie- buď to človek tak cíti a nepotrebuje "obdiv" iných, abo do toho nejde. Dúfam. 😒
Anika, s tým psíkom je to u nás veľmi podobne, proste tomu nezabrániš. ALe kedže mám tú psicu už 10ty rok, tak to proste nedovolí ju dať preč. A našťastie teda mám len také malé plemeno, že mám skôr obavy, že pohryzie Vaneska ju 😀

kvendolinka
26. jan 2007

Ahoj cairka 🙂 ja som ta este neprivitala tak ta vitam teraz 😉 Ja som pred materskou robila vychovavatelku v detskom domove tak viem ake su tie deti stastne ked si ich niekto zoberie navzdy a nielen na navstevu a potom spat to bolo potom vzdy placu ☹ A ktym psikom aj my mame maleho spaniela{king charles spaniel] vid.foto ale ona ho zboznuje len hafan sa jej strani lebo mu furt ide pichat do oci 😒

nikolasko
26. jan 2007

ahojte tak my sme túto noc boli asi 10x hore zase som polomrtva 😝
dnes robíme tie cestovinky s mäskom tak uvidíme čo na to mladý pán povie

anika
26. jan 2007

ahojte, ja som momentalne mimo domu a este k tomu bez Branulka, spravila som si vylet do BA , nieco som vybavila a teraz okupujem segru, este hajde do mesta, nejake stretko s kamoskou a jej dvaapolrocnym mrnusom, som na nich moc zvedava, ved sme sa nevideli ani nepamatam.
Nikolasko, aj u nas bola noc vselijaka, kedze si maly ovracal aj spaci vak, vytiahla som paplonik, stale bol odokryty, tak som ho prestahovala k nam do postele, som ako dolamana, este aj ta cesta busom, no odvykla som si alebo skor zpohodlnela.Uvidim ako si bacuju moji chlapi, mala som trochu strach, ved Tomas ho nevaroval tak dlho nikdy, vcera to boli same instrukcie a pokyny, az ma musel uzemnit.Ved ja viem, ze on je tata, ale ...Vecer sa opat prihlasim, dufam, ze pojde net.Vam isla tato stranka cez den v pohode?Mne to strasne dlho nacitavalo, ak vobec 😒 papa, a troska chodte vymrznut tie bacily.

ivcap
26. jan 2007

Ahojte. No my sme mali tiež super noc. Saša bola ráno hore o 04,15 🙄 . Zobudil nás manželov mobil 😠 . Už potom nechcela zaspať,tak som jej urobila mliečko. Zdriemla pri mne v posteli na pol hodku a bolo po spaní. Doobedu nechcela zaspať, lebo bola u nás moja sestra, tak sa Saša rozkekešila, že nemohla zaspať. Vydržala do pol dvanástej, nedala som jej ani polievočku, len mlieko aj to ledva vyduldala a v momente zaspala. Keby tak spinkala aspoň do tretej, že si trochu spočnem, ale zákon schválnosti, keď sa chcem trochu natiahnuť, tak sa zobudí.No nejako to do večera zvládnem.

hanka274
26. jan 2007

caute, my uz pomaly zdravieme....teplotku nemala, ani som nemerala, mozno takych 36,9. Jej, sme bez liekov. Tak sme sa predvcerom kupali-fotili, tak som do albumu supla 2 nove foto. Dala som fotku prec z porodu, manzel mi to "ofrflal", ze to je nasa fotka, ze to je take osobne....Ale ved ma asi pravdu, bola to taka fotka....tak som ju dala prec.
tak mrknite...

barunka
26. jan 2007

Ahojte, to som rada, že sa tie naše cestovinky páčia 🙂 ozaj, baby, ste sa ma pýtali na tie pudingy, tak ešte mám doma nejaké recepty, ako si doma urobiť puding, tak postupne popridávam. Teraz dám prvý.
100ml mlieka aké používate, 1 lyžica kukuričného škrobu, 1 lyžička nejakej výživy alebo ovocnej šťavy, alebo nastrúhaného ovocia. Najprv v troške studeného mlieka rozmiešame kukuričný škrob a vlejeme do zvyšného mliečka, ktoré nám už vrie. Ešte to trošku prevaríme, nalejeme do misiek a potom to môžete poliať tou šťavičkou alebo detskou výživou.
To ovocie ani nemusíte dávať, ale s tým to má lepšiu chuť 😀 😀 😀

hanka274
26. jan 2007

mnaaam, sme pisali naraz tusim...

barunka
26. jan 2007

hanka, ja pozerám, že bože, aké má tvoja maličká hnedé nohy oproti telu a teraz lepšie kukám a to nie sú jej nožičky 😀 😀 😀 😀 ale asi tvoje 😀
som ja ale trúba

hanka274
26. jan 2007

a take dlheee.... 😀 😀 😀

barunka
26. jan 2007

no mne sa to hneď nezdalo, ale som si povedala, že ešte stále môže tromfnúť sklenaříkovú a bude mať najdlhšie nôžky ona 😀

hanka274
26. jan 2007

hi, mozno....
mala sa mi zobudila, teda tomu spanku moc nedala, iba hodku. Uvidime vecer co bude....ideme na zeleninku, tak zatial ahojcek B+S

hanka274
26. jan 2007

idem este jeden inzerat hodit a ideme papkat.

ivcap
26. jan 2007

Barunka, ja som tiež pozerala, že malá má tie nožky akési dlhé, až potom som si všimla,že sa kúpe s maminou, takže nie si sama trúba 😀. Hani pekné fotečky, vidno, že sa Hanka rada kúpe. Práve sme sa vrátili z vonku, je tam dosť zima. Tiež idem malej niečo pripraviť na olovrant. Na obed sme mali šošovičku s mäskom, mrkvičkou a zemiačikom a bolo to fááááájne 😝

alzbetka
autor
26. jan 2007

hanka gratulujem k zajtrajsim 9 mesiacom (pre pripad, ze by som sa nedostala k netu) a to B+S mi nieco pripomenulo. tam kde som predtym byvala aj s manzelom sme mali spolocnu chladnicku s viacerymi a co nebolo podpisane, to bolo hned fuc a my sme mali oznacenie B+S 🙂

kacenka_2
26. jan 2007

Ahojte baby, konecne Vam pisem, akosi nestiham. Odkedy som tu bola naposledy ste sa ale rozpisali. 🙂 Tak sa Vam predstavime:
Nas maly Tomas sa narodil 19.04.2006 na Antolskej v BA a vazil 3700 gr. a meral 53 cm. Teraz ma 9400 gr. a 79 cm. Ma sest zubov /jednotky a dvojky horne a jednotky spodne/. Lozi po byte ako drak a taktiez sa stavia pri nabytku. Uz nam dvakrat spadol z postele – raz ked mal tri mesiace a druhykrat v januari – udrel si nos a horne jednotky a rozbil si peru. Papame skoro vsetku zeleninku, masko /kuracie, telacie, hovadzie/, ovocie /banan a jablko si odkusava/, pecivo, detske piskoty a kase. Pije moje mlieko a taktiez vypije 250 ml caju /bylinny aj ovocny sackovy/ z poharika. Malemu nedavam mliecne vyrobky a vajicko, lebo ma alergiu na lickach a na krku – 02.02. ideme na alergologiu, tak uvidime co povedia. Tie recepty, co ste poslali bol super napad, niektore sme aj poznali a ine sme vyskusali a chutili /okrem kalerabovej polievky, ktoru som velmi zahustila krupicou/. 😲
Nas maly ma strasne rad zvieratka – hlavne psy, macky a sliepocky. Ked ideme na prechadzku vsetky musime skontrolovat a sliepky nakrmit travou cez plot. Obcas chodime vencit sestrinho psa – labradorskeho retrievera, vtedy je ticho ako pena. My mame doma len rybicky /manzelova zaluba/, maly obcas kuka do akvarka. Mali sme aj morske prasiatko, ale zomrelo, ked mal maly mesiac. Asi je to tak dobre, lebo ked pozeram, co robi maly s prazdnou klietkou, tak by morca asi slak trafilo.
My sme raz brali antibiotika, lebo maly mal tri dni teplotu 38,00 po odratani a lekarka usudila, ze ma zapalene hrdlo. Tak som mu dala jednu davku a na druhy den sa mi vysypal. Tak som mu ich viacej nedavala.
Nam ked isli zuby, maly mrncal v noci, nechcel nic jest, len pil moje mlieko. Pri hornych sme mali aj zvysenu teplotu. Treba len vydrzat. Chcela som sa opytat ci Vasim drobcom umyvate resp. utierate gazou zubky?
Barunka, dakujem za to, ze si mi povedala o tejto stranke.
Cairka, mas moj obdiv, si prva ktoru poznam s adoptovanym drobcom.
Este som sa chcela opytat, ci aj Vasich drobcov bavi pracka, vysavac, metla, atd.? Je to zabavnejsie ako jeho hracky.
PS: Tento prispevok pisem uz druhykrat, lebo vcera sa mi to neodoslalo. Idem si nahodit este nejake fotky do albumu.
😅

nikolasko
26. jan 2007

Ach tie zuby to je des v noci stále hore cez den mi spal 45min.a bol hore od 11.45.až do teraz horko-tažko zjedol jogurt cestovinky išli do koša a ja som už totalne hotová ☹ ale musím to vydržať čo mi iné zostáva ked tu čítam ako pekne spinkajú vaše detičky(česť vinimkám)tak len ticho závidím.
k tým pudingom,urobila som si taký malý prieskum a v každom niečo je raz cukor inde sol tak ten recept čo si sem dala barunka je super skúsim 😝

ivcap
26. jan 2007

Ahoj kačenka. To s tou gázou počujem prvýkrát. Nikdy som to nerobila, ani mi nikto nekázal.Vaše deťúrence berú fluoridové tabletky? Lebo mi neberieme nič okrem VIGANTOLU. Viem, že by sa mali brať nejaké K-čka, ale nám dr. nič nepredpísala. Chcela som sa jej na to opýtať v poradni, ale zabudla som. Dnes som malej nedala jogurt a oveľa menej kaká, tak ho asi obmedzíme. Čo sa týka vysávania, tak samozrejme Saša musí byť pri tom / len aby jej to vydržalo, kým vyrastie/. Od vysávača sa ani nepohne, kým ho neodložím. My sme mali včera nehodový deň. Saša sa vykotila s choduľkou a keď som ju tam znova dala, tak sa pretrhla na nej látka, tam kde je ta spona a znova padla, len ručky jej trčali hore. Bolo mi aj smiešne, aj som ju ľutovala. To bolo prvýkrát čo mi z niekadiaľ padla.

nikolasko
26. jan 2007

Aj ja dávam iba Vigantol ale v pondelok ideme do poradne tak sa spýtam.
Mne pri vysávaní samozrejme Ničo asistuje a hučí ako vysavač ked ho zhasnem stíchne robí to aj pri mixére a je to dosť vtipné 😅
tá nohatá fotka je super 😉

barunka
26. jan 2007

kacenka, nie je začo, vždy som rada, keď sem niekto nový príde. Mimochodom, naše detičky sa narodili v rovnaký deň, 19.4.2006 🙂 😀 Budeme mať s kým oslavovať.
čo sa týka metly, prachovky, vysávača, telky a podobných somarín, tak aj u nás sú to najobľúbenejšie hračky a potom všetko čo vydáva hrozný hluk.
čo sa týka utierania gázou, tak to radia keď majú detičky zúbky, aby sa im nekazili, takisto ako si mi zúbky umývame tak oni majú toto. Ja utieram gázou alebo plienkou po každom papaní ak nezabudnem a ráno a večer čistíme zúbky kefkou. Teda, teraz si už čistí len Simi, mne nedovolí.

nikolasko, tak prepíšem aj zvyšné recepty na pudingy, inak tu u nás majú puding, kde je fakt len ten škrob a prírodná aroma, mrknem názov a napíšem.

ivca, my dávame vigantol a kanavit. Od narodenia máme tieto dve a ešte nám ani jedno nestopli, tak dávame.

ivcap
26. jan 2007

No vidíš ten KANAVIT my vôbec neberieme. Čo sa týka tých zúbkov, tak to čistenie vyskúšam, ale Saša nemá rada, keď jej dávam prsty do pusy. Nad zubnou kefkou som aj ja uvažovala.

barunka
26. jan 2007

ivca, nám ho dali hneď keď bola u nás doma dr pozrieť prvý krát simi. Predpísala vigantol a kanavit a jediné čo bolo, že keď mala simi tri týždne, tak upravila dávkovanie na raz za tri týždne a zatiaľ nestopla.
tú kefku skúste, určite sa jej to bude páčiť. Simi ju miluje.

ivcap
26. jan 2007

A na čo je tan kanavit?

barunka
26. jan 2007

ivca, myslím, že to je niečo so zrážanlivosťou krvy. ale presne neviem, naštudujem a napíšem. aspoň budem mať čo robiť, keď ma manžel vykopne od pc 😀

ivcap
26. jan 2007

To je zaujímavé, že niektorá dr. to predpíše od narodenia a niektorá nie. Tak je to potrebné pre to dieťa, alebo nie? 😠 Ja tomu fakt nerozumiem.

sweetienka
26. jan 2007

ahoj maminy, aj ja mam aprilove babatko, Dianku 🙂
barunka nám lekarka povedala, ze kanavit nemam davat, ked uz mala zacne papkat zeleninku, ze tam (v zelenine) je toho vitaminu K pre malu dost, takze od 6-teho mesiaca davame iba vigantol

nikolasko
26. jan 2007

vitaj sweet 😉
a už zase čo lekár to iný názor 😠
ozaj tak ten náš dáblik už nechce tronit na tom nočničku dlho mu to nevydržalo 😒

barunka
26. jan 2007

ivca, však ja tiež neviem. napríklad nám o fluoridových tabletkách zasa nevravela...
sweetienka, vidíš, tak toto nám nevravela, musím sa jej nato opýtať, ale až 20. februára ideme, takže si ešte počkám. Inak sa teším, že už si aj ty na nete, veď takú dlhú pauzu si mala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre