Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

ivcap
21. mar 2007

Tak baby pre tú srandu sa zajtra opýtam na pribináčikov mojej dr. V Poprade má celkom dobré meno, takže na ňu by som dala. Aj sestričku má super, tiež vie dobre poradiť. Takže zajtra napíšem jej názor. Ale to ,že trojročné dieťa nemá jesť pribináčik, tak to si myslím, že je prehnaný názor. Barun, ja som ku takej " dr". chodila s chlapcami a keď sa mi narodila malá, hneď som prešla k druhej. A teraz táto krasavica sa hrá na urazenú. 😝

kvendolinka
22. mar 2007

Caute babulky 🙂 Ja som citala ze Pribinacik je najvacsi humus.Citala som to v teste mliecnych vyrobkov 😒 Hlavna vec ze je najdrahsi 😠 Pamatate to my ked sme boli male tak bol milacik.A ten bol podla mna perfektny mnam.Ja davam malej activiu bielu ale tu sladku a tu zboznuje.Nikolasko aj Natali je hotova ked jej odsavam sople ale niekedy sa az bojim ze susedia zazvonia ze co s nou robim.Barunka nechcem byt zvedava {ale som}niekto ti nejak na MK ublizil?Nesmies na nas zanevriet kvoli niekomu ☹ ☹ ☹Moc by si v aprilovkach chybala ☹

sweetienka
22. mar 2007

krasne ranko 🙂
veru barunka, bez Teba by MK nebolo ono, ja som mala mozno podobny problem este ked sme pisali na MS ☹
inac myslim, ze hanka stale stahuje a je unavena, takze verim, ze ked budu prestahovani a v klude urcite sa ozve 🙂
odsavanie soplikov u nas horor, mala sa vrti, treba minimalne dvoch dospelych, aby sme ju drzali
som zvedava, co napise ivacp, ja som tiez pocula na pribinaciky len negativa, ale je to take chutne, ze sa tym detom necudujem, ze ked raz ochutnaju, tak to chcu stale
alita, ako spinkala Tamarka? nebola rozrusena z tolkych zazitkov? Dianka zaspala v aute, vo vytahu sa prebrala a tvarila sa, ako keby prespala celu noc, dufam, ze dnes to dobehne a vyspinka sa poriadne 🙂

cairka
22. mar 2007

Ahojte. Ja som vždy mala rada tie rôzne krémiky, ale už asi 2-3 roky pribináčiky nemôžem, lebo ma z nich okamžite preženie. Takže určite ho ani malej nedám. Zatiaľ sme len na jogurte, ale onedlho jej plánujem robiť takého domáceho pribináčika - švagriná robí deťom a je to mňamka . Je to úplne jednoduché, navaríte vanilkový puding a rozmixujete s tvarohom. Je to skoro ako pribinák kedysi. A môžte si aj prisladiť podľa svojich požiadaviek.

nikolasko
22. mar 2007

kittyna áno ja ešte kojím a teraz som fakt véééélmi rada pretože kedže máme bolavé dasienka a soplisko tak mu do úst okrem cici nič nedám je to horor ked má už zuby ale musím vydržať
aj absenciu hanky som postrehla ale tiež to prisudzujem tomu stahovaniu ona sa určite ukáže ved je závislá 😀 😀 😀
joooj Ničitelko sa zobudil padám páčko

barunka
22. mar 2007

sweetie, kvendolinka, áno, dosť sa do mňa niekto navážal, nikolaskovi som písala IP, tak to napíšem aj vám, nechcem to tu rozoberať...
Nikolasko, tebe ďakujem moc moc za to, čo si napísala, lebo miestami už ozaj človek nevie, čo si má myslieť.
cairka o tom domácom pribinákovi som už počula, vraj je veľmi dobrý. Keď vyskúšaš, tak daj vedieť ako to dopadlo...

alita
22. mar 2007

ahojte,tak barun uz som aj ja teraz zvedava,okopci to a posli nam to vsetkym nech sme v obraze 😉
baby ja mam kamosku co zostavuje stravu vrcholovym sportovcom,ma bioobchod a 2 malinke deticky a tak som k nej behla po rady ohladom stravy,ona mi k tomu porozprava siahodlhe prednasky o zlozeni comu aj tak velmi nerozumiem...a popisala 2 papiere.
ohladom jogurtov mi odporucala hlavne Hollandiu,Zilinsky,Saby a 2 co si nepamatam,zlozenie bez roznych prisad.tie zilinske si kupuje moj muz na tony a tento tyzden som jej skusila uz aj ochutene.
tiez mi hovorila,ze sa nemam tvarit,ze sladka chut neexistuje 🙂 ,len to robit zdravsim sposobom (ryzovy sirup a trstinovy cukor)
sweetienka mala bola ako z divych vajec,ledva som ju uspala,fotky nahodim neskor,bohuzial vela je rozmazanych,lebo mala mi tam nastavila ine pixle az muz mi to doma prehodil.som rada,ze sme sa stretli,dianka je zlatucka,maly smejko,hadam to este niekedy zopakujeme 🙂 skoda,ze sa nemozme stretnut vsetky ☹

sweetienka
22. mar 2007

alita, ved aj Tamarka je krasny smejko, krasnucne babo, sikovne, roztomile 🙂 ja dufam, ze sa este stretneme, mozno sa podari aj viacerym nam, ze nikolasko, ked chodievate do blavy nakupovat, tak by ste s Nickom mohli prist pozriet aj nas 😉 barunka, hanka to myslim, ze by nemal byt problem, kvendolinka tiez nie je daleko 🙂 co babulky? 🙂

sweetienka
22. mar 2007

no ale martin a poprad su dost daleko od ba ☹ ale vsetko sa da, ked sa chce, ze? tak mozno niekedy sa uvidime aj vsetky, to by bola parada 🙂

ivcap
22. mar 2007

Ahojte Babuľky. Tak poradňu a očkovanie sme absolvovali úspešne, Saška si trochu poplačkala, ale bola zlatá. Máme 10185g, čo som aj predpokladala. Takže k tým pribináčikom. Do roka vôbec. Čo sa týka mliečných výrobkov, tak radšej doma pripravené, takže Cairka sem s receptom 😉 Celkovo radšej domácu stravu ako kúpnu. To sa týka ovocnej výživy, aj hotových jedál. Dr. povedala, že by to nikdy nedala svojim deťom. Mala aj rozhovor s obchodným zástupcom, či vie čo ponúka a či to niekedy jedol 😠 Je to všetko obchodný ťah, aj s tými dusičnanmi. A dieťa sa nenaučí rozlišovať chute. Veľmi sa zlostí na tie ženy, ktoré to deťom dávajú, či sú také lenivé a nevedia uvariť mäsko so zeleninkou.Mixovať už nemáme. Takže babuľky dobre robíme, keď si tu pekne vymieňame receptíky a vyvárame našim ratolestiam 🙂. Čo sa týka obuvy, základ pevná nôžka. Vysoké, pevné topánočky, ľahké s tenkou podrážkou. Hneď som išla a u Baťu som jej kúpila krásne červené,ľahunké a nestáli veľa 399,-, čo si myslím, že je dobrá cena. Výrobca je RAK. S tým stretkom, to by bolo super. Musíme niečo vymyslieť 🙂

cairka
22. mar 2007

Gratulujeme Saške odvážnej 😀
My ideme zajtra na očkovanie, a keďže malá v poslednej dobe ziape aj keď ju Dr. len počúva, tak sa obávam, či nespadne budova, keď ju bude pichať. Potom pozerajte večer správy, možno tam budeme 😀

sweetienka
22. mar 2007

ivcap, super, ze si napisala 🙂 a Saske zelame vsetko najlepsie k 11. mesiacikom 😉

anika
22. mar 2007

ahojte 🙂
jej, vy ste boli na stretavke, vy sa mate 😉 to si piste, ze aj my by sme vas vsetky radi videli.
Dnes bolo u nas pekne, boli sme dvakrat vonku, tusim Branko zase nabieha na dva denne spanky.mali sme patalies cumlom, lebo Branusik je veeelmi vyberavy.Mal jeden jediny oblubeny cumlik, ktory som asi kazde tri mesiace menila za novy, ale stale ten isty./ani dvojku cumel nechce/nejako sa mu ho podarilo vytratit z kocika, ani neviem kde a kedy 😒 To vam bolo, stale ho hladal, podstrcila som iny, ale to vobec 😠 musi byt ostro zeleny, inac koniec 😀 Samozrejme,ze som rovnaky uz nezohnala, lebo vraj Nuk uz na SK nema dodavatela 😠 Tak mu tatino kupil iny, ale tiez kriklavo zeleny, sice nan nedovercivo kuka a moc ho nechce, ale co ine mu zostava, ked chce buvat.Taky rozmaznany je ten nas syn 😀
Saska vsetko naj k mesacninkam 🙂

anika
22. mar 2007

barunka, prosim ta, ty sa predsa nedaj nikym takto znechutit. To by tak vyzeralo!Inak nechapem, ze sa niekto dokaze online vadit, ved mu to musi zneprijemnit celucky den, ved ako moze potom v reali normalne fungovat ☹ 😢 ?ved to mu musi stale behat po rozume a ako sa dokaze v klude starat o dieta????Nechapem.To co su za natury?
Som rada, ze my si tu tak pekne nazivame 🙂 🙂 🙂

kvendolinka
22. mar 2007

Ahojky 🙂 Dnes vonku to bol horor.Som ustata jak kon.Boli sme s kamoskami vonku{3kociky vedla seba}a toto moje dieta ako taky blazonko vykrikovala na ludi,podavala druhym detom z kocika svoje hracky a nakoniec aby ma total vystavila tak vyhadzovala dudel a stahovala si capicu.Ufffffff 😝 😝 😝 som hotova.Ona mi uz vobec nechce spat v kociku.Bud vymysla hluposti alebo ju natahuje od nervov ze chce ist von z neho.Vam tiez vymyslaju najma na plnej pesej zone?Saske prajeme vsetko naj naj k 11mesiacikom a pusu posielame 🙂 Sweetienka to nieje zly napad len my nechodime moc casto do Ba ale ked sa chce vsetko sa da ze? 😉

barunka
22. mar 2007

Baby, strašne vám všetkým ďakujem, sweetie, ty si teraz budeš asi myslieť, že som prinajmenšom trafená, ale ja som sa pri čítaní úplne rozplakala 🙂
a tiež prajeme saške krásne mesiačikové výročie. takto o mesiac už budem čumákovať na fotky vašich deťúreniec s tortou... Už ste sa nad nimi zamýšľali?? Aké dáte urobiť? Ja budem Simonke len piecť doma, takú čo môže papať aj ona, nech z toho má radosť.
anika, s tým dudlíkom si ma pobavila. To je úžasné, inak u nás na dedine ešte NUK predávajú, ja si od nich tiež pár vecí kupujem, tak snáď neprestanú...
kvendolinka, nám Simi tiež v kočíku vymýšľa, na veľký smútok tatinka, keď jej už kúpil nový kočík. A najčastejšie v obchode, ktorý je dobre narvatý ľuďmi, začne pľuť a kričať (nie plakať, len ukazuje, aké ma silné pľúca) aby všetkým spríjemnila nákupy.
sweetie, ja so simi nemám problém prísť do blavy, len my sme odkázaný na autobus tam a potom manžel nazad...

alita
22. mar 2007

Ahojte,pridala som nejake fotky Tamarky a Dianky zo stretnutia v Slimaku.Bohuzial mala mi vo fotaku nieco postlacala a niesu velmi kvalitne,vela z nich je uplne nepouzitelnych.

kvendolinka
23. mar 2007

Bre ranko 🙂 Jeeeeeeeej zlate su bambulky obidve na fotkach.Musim aj ja popridavat ale manzel na to nikdy nema cas aby mi to dal z fotaka na PC 😠 Neva ked sa nase...tak to dam aj sama 😎 Barunka my jej dame na 1rocik upiect lienku a dedovia a babky havina.Jedna pani tu pecie take kraaaasne torty ale Natali sa z nich asi moc nenaje ale trosilinku jej urcite dam nech ma zazitok ale nieco slavnostne a chutne musim aj pre nu pripravit.Barunka uz mas aj nejaky napad ze co to bude?

cairka
23. mar 2007

Ahojte. To ste ma potešili s tým kočíkom 😀 Ja že len my chodíme vrieskajúc 😅 Ale viete čo som si všimla? Ako som jej tam vrátila fusak, tak je to zasa to "bezproblémové" bábo. Som zvedavá, čo bude, keď sa oteplí a fusak zasa vyberiem.
Dievčatá sú zlaté na tých fotkách, vidno že sa tam bavili. A aj maminy aby ich udržali 😎
My máme oslavu už budúci víkend. Neter má v stredu 7 rokov, tak sme oslavy spojili. Vaneske je to aj tak ešte jedno 😝 Tortu chcem aj ja upiecť doma, len takú jednoduchú, aby mohla aj malá. asi iba spravím piškótové cesto a na vrch zalejem ovocie želatinou. Iná ma nenapadá. 😅 Máte ešte nejaký typ na domácu dobrú, rýchlu a vhodnú pre deti?

cairka
23. mar 2007

Ozaj, zasa nás nezaočkovali. Že je ešte zahlienená, tak sa máme doliečiť a vo štvrtok by to mohlo byť. Ale dnes bola Vanesočka ticho pri počúvaní, až som sa divila. Aj dr. 😕

karolinka
23. mar 2007

Ahoj Cairka, poslala som ti ip pred par dnami, prisla ti ?

barunka
23. mar 2007

cairka, pridám ti pár receptíkov, možno ťa niečo inšpiruje.
takže, najprv na tejto stránke je kopec možných sladkostí k prvým narodeninkám, niektoré prísady sa mi zdajú prehnané, ako napríklad mak, ale šikovná maminka si to upraví aby to mohlo dieťatko papať. http://www.alinka.sk/sladkosti-k-1-narodeninam/

potom ešte jeden recept odo mňa, zvyknem robiť tento koláčik pre nás dospelákov, ale pár menších úprav a môže byť aj pre detičky. takže potrebujeme 4 pochúťkové kyslé smotany, 2balíky piškot a 4 balíčky vanilkového cukru (na každú smotanu 1), plus samozrejme ovocie.
Najprv zamiešam cukor so smotanou a potom začnem ukladať piškoty, smotana, ovocie, piškoty, smotana, ovocie, potom opäť piškoty a smotanu. Treba nechať v chladničke stuhnúť aspoň cez noc, aby držala 🙂
Pre nás ju robím s čokoládovou smotanou, teda prihodím do nej ešte granko.

nikolasko
23. mar 2007

barun presne toto mám na pláne urobiť pre Nikuška k rôčku.My lúbime iba penovú tortu tak pre dospelákov bude taká.
Niki sa v kočíku vozí rád iba ked ho vyberiem niekde vonku už nechce ísť nazad
tie fotočky sú peknučké a babulky na zožratie
inak ja som zase chorá a Nikuš zahlienený dávam mu Sterimar a odsávam môžem mu ešte nejako pomocť aby bol už fit?

cairka
23. mar 2007

Barunka díky. My tiež robievame tú smotanovú, hlavne v lete s čerstvými jahodami je skvelá. 😝
Nikolasko, malej dala doktorka ten Sinupret. Teda povedala, že si máme kúpiť, nie je na recept.
Neviete, odkedy je možné používať UVlampu na zahriatie? Tiež už mi idú na nervy tie soplíky a to, že sa ich nevieme zbaviť.

sweetienka
23. mar 2007

alita, podarili sa fotecky, zlatucke su tie nase baby 🙂 inac kocky, Tamarka sa na stretku doslova zalubila do tych stoliciek, ktore tam boli 🙂 slecna ma ocividne dobry vkus 😉
barunka 😵 a trafena urcite nie si 😵
my tortu budeme mat tiez domacu, mamina vie genialne piect tak to necham na nu, mnam, dala by som si aj teraz nieco sladke
a babulky, bolo by skvele, keby sme sa fakt vsetky stretli 🙂

alita
23. mar 2007

Vcera sme boli v starom meste,zatial co ja som vybavovala moj muz,bratranec a frajerka vozili malu,odchytil ich Pomajbo z Nieco za nieco,potreboval parik na prehadzovanie mlieka v sacku.Nechali sa nahovorit,reziser zakrical "ticho v studiu",vsetci ticho a moja mila Tamarka vykrikovala HAUKO HAUKO (to ma nove slovo) na kazdeho holuba co lietal okolo 😀 😀 .Skoda,ze som to nevidela,zevraj sa vsetci rehotali a Pomajbo si ju zobral na ruky a ona v pohode,vsetko im tam pochytala.V aprily budu v TV,vybojovali si 200Sk.
To spolocne stretko by bolo fajn,ked bude teplucko by sme mohli urobit vylet (ZOO,jazero...?),sak aj nasi muzi by si pokecali 😉 Moj sa sice hanbi rozpravat po slovensky,ked niekoho nepozna,ale ked sa otuka,tak nieje problem.Ako su na tom ti vasi?
Sweetienka dala som zopar fotiek aj do mojho albumu mrkla si?
Baby v Nexte maju novu kolekciu,neviem tam oci nechat,vsetko chcem.Ak by ste za niecim "zomierali",mozem vybavit,v Anglicku je to vo velmi prijatelnych cenach 😉
Barun,ta stranka je super,urcite vyuzijeme,dik.
Tortu tiez bude piect moja mamina,chcela by som objednat z tejto stranky nejaky obrazok,co dame navrch http://www.katherine.sk/index.php?option=com_vi....

cairka
24. mar 2007

Ahojte. ako si užívete víkendík? U nás je zasa škaredo, ale aspoň neprší, tak sme boli kúštik von a teraz malá búva a ja kávičkujem. 😀
Z Tamarky bude asi hviezda, keď už teraz pochopila, že všetci majú byť ticho, aby bolo len ju počuť. Mala sólo 😎
Tie oplátky sú nádherné, škoda, že som o nich nevedela skôr, teraz už by to bolo s odrenými ušsami a to ja nerada 😠 O rok určite využijem 😝

nikolasko
24. mar 2007

my víkendujeme konečne všetci spolu muž je s Nikim a ja tu 😀 😀 😀
my už máme takú oplátku doma sa teším čo vytvorím mne to pečenie moc nejde ale smotanová sa nepečie tak sa možno podarí 😎
Tamarka bude hviezda 😵 😵 😵 pardon teda už je aj Ničko hovorí havo a na všetko štvornohé
Ukazovala som mu vo vyklade zajačika a on na plné ústa havoooo taktiež pobavil každého naokolo
cairka mne tá oplátka prišla od objednavky za 3 dni a to bol medzi tým víkend
tak pekný víkend ja idem smrkať nejako ma tá nádcha neopúšta ☹ 😖 😢

barunka
24. mar 2007

ahojte, tak my sme boli dnes mrknúť v avione a ešte sme sa zastavili aj na zlatých pieskoch. Teda poviem vám, tiež som mohla očiť nechať v obchode, hlavne šaty pre deti v nexte. Skoro som odpadla od toľkej krásy, dokonca aj Simi si pár vecí chcela pobrať, tak ju tatinko naháňal po pol nexte.
alita, teda Tamarku v telke si nenechám ujsť, určite z nej bude veeeeeľka hviezda.

janakl
24. mar 2007

ahojte maminky... Môzem sa k vám pridat? netusila som o vás, dostala som pozvanie od ivčip z mamaaja, tak som sem hned priletela 🙂
tak hádam niečo o mne... bývame v Partizánskom, v dvojizbovom byte, čo sa hádam podarí zmenit a som vcelku normálna obycajna baba ktorej sa postastilo jedno super mimino- aprílovcatko jak vysite.. teda prvoaprílova Sofia.
som nesmierne stastná ze ju máme, je to nase stále usmiate slniecko..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre