Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

vandaa
9. nov 2006

Kubk papa zatial len obednajsie prikrmy, mrkvicka, zemiacik, cukina, karfiol, brokolica, kaklerab a druhy den aj kuracie masko. Pravdaze kombinujem. Dnes skusim prvy krat jablcko ako olovrant. Inak je len kojeny.

barunka
9. nov 2006

nikolasko, Simonke chutí všetko okrem mäsa a kupovaných výživ či tých mäsových, zeleninových a podobných príkrmov... domáce zje všetko, v čom nezacíti mäso...
s tým máme problém, ale čo už...

alzbetka
autor
9. nov 2006

my papame zeleninku, ovocie a vcera sme skusili aj kasicku, ale ta nam moc nechutila

kvendolinka
9. nov 2006

ahoj Barunka,Atam,Alzbetka,Vandaa a Ahoj Nikolasko,vitame ta 🙂 Ja dojcim malu o stvrtej rano,potom o osmej na olovrant struhane jablcka s piskotami,po prip.s bananom a struhanou mrkvou,na obed masovo zel.prikrm vo forme polievocky,na olovrant dojcenie a vecer kasa[nie vzdy}A dnes sme vyskusali prvykrat brokolicu so zemiakom,kur.masom no to bol cirkus lebo som si dovolila urobit trosku zmenu ale nakoniec to vsetko spraskala.Nema rada zmeny v jedalnom listku 😉 ale ako pise vandaa striedam vsetku moznu povolenu zeleninu.Len citala som ze sa mozu aj strukoviny tak som jej spravila hraskovu kasu a dost ju zduvalo ☹ mate aj vy taku skusenost?Tak Alzbetka nakoniec cesta dopadla super.My sme zatial boli vsade len autom ale mala akonahle je mimo domu a vo svojom kociariku svet pre nu neexistuje hned zaspi samozrejme ak neni hladna 😀

nikolasko
9. nov 2006

kvendolinka dakujem za privítanie 🙂 Ja taktiež dojčím a skúšame na olovrant výživu k obedu zeleninku a večer kašičuk(medovú Sunarku)s mat. mliekom a chutííí za príkrmom dojčím a tak...zelenina mu moc nechutí,výživa iba broskinová a cucá stále najradšej

barunka
10. nov 2006

ahojte.. u nás deň vyzerá takto...
o 7.00 - raňajky, mliečko
o 9.00 - desiata, ovocie, výživka alebo biele jogurt
o 12.00 - obed (zeleninka, vaječný žltok, mäsko + mliečko)
o 15.00 - olovrant - tiež nejaké ovocie, výživka, biely jogurt, puding alebo niečo podobné
a o 19.15 - večera - kašička alebo mliečko...

alzbetka
autor
10. nov 2006

ahojte, u nas vyzera den podobne ako u barunky, len za kazdym chodom si musi betka este cucnut mliecko. kvendolinka co sa tyka hrasku, ja malej robievam zemiakovo - hraskovu kasicku a nema s nou problem 🙂

nikolasko
10. nov 2006

my sme strukoviny ešte neskúšali trošku mám strach a niekde som čítala že sa majú babatkam dávať bez šupky a neviem si predstaviť zbavovať šošovicu alebo hrach šúp 😒 vae by ma porazilo. Barun aký jogurt dávaš Simi?

alzbetka
autor
10. nov 2006

nikolasko, sosovicu sme este neskusali, ale ked tlacim hrasok, tak ten ti vybehne z tej supky sam, tie potom povyberam a niekedy sa nepodaria vsetky 😀

nikolasko
10. nov 2006

alžbetka kolkého sa narodila tvola babulka? 🙂

barunka
10. nov 2006

nikolasko, skúšala som activiu a od danone ten sedem tromfov či ako sa to volá... ale len biely, lebo tie s príchuťami sú už sladené... mimochodom, nechápem ako to môže simi jesť, je to hnus...
ja som ešte strukoviny tiež nedávala, chcela som urobiť šošovicovú polievku, ale netuším ako ju spraviť pre simi. asi tam bude iný postup ako u klasickej, že??? neviete poradiť???

alzbetka
autor
10. nov 2006

28.04.

alzbetka
autor
10. nov 2006

barunka ja som sa trosku tulala po nete a nasla som nejake recepty, medzi nimi som nasla sosovicovu kasu, bolo to medzi receptami od 7 mesiaca. tu je recept:

ŠOŠOVICOVÁ KAŠA

1/2 mrkvy
1/ 2 zemiaku
1/4 malej cibule
biela časť 1/4 póru
1 PL oleja
2 PL šošovice (hnedá alebo cervená)
200 ml slepačieho vývaru (domáceho, z chudého mäsa bez kostí a kože)

Mrkvu, zemiak a cibuľu očistíme a nakrájame na kocky. Pór očistíme a jemne nasekáme. Cibuľu a pór podusíme na tuku, pridáme mrkvu a zemiak a dusíme cca 5 minút. Pridáme šošovicu a vývar a varíme, pokým šošovica nezmekne, cca 40 minút. Podlľ potreby rozmixujeme a prepasírujeme. Na dochutenie použijeme petržlenovú vnať.

nikolasko
10. nov 2006

barun ja stále dojčím a šošovicu som skúsila zjesť ja bolo to bez následkov len Ničo trošku viac prdkal a ako ju spraviť pre bábo netuším.
alžbetka tak to je rozdiel len 2 dni 🙂
baby a máte tiež ten pocit že ked su tie naše ratolesi narodené v apríli sú tak nejako viac pojašené? lebo ten náš...

alzbetka
autor
10. nov 2006

aj ta nasa je riadny huncut

barunka
10. nov 2006

to určite, simi je poriadne šibnutá, veď možno si čítala čo o nej píšem vo vydatých maminkách. nestačí, že sa sama vie posadiť, ale už sa v postieľke stavia a potom to dopadne tak, že si otrieska hlavičku o mreže keď padne... a lezie ako diablik.... a na parketách vždy len sedí a čumákuje, čo by vyviedla a keď niečo zbadá tak šup na štyri a už aj ide robiť zle....

alžbetka, ďakujem za recept...

alzbetka
autor
10. nov 2006

so sosovicou tam bolo len toto, ja by som jej to uvarila tak ako si svyknuta pre vas, ved tie nase deti su uz velke 🙂

barunka
10. nov 2006

no len ja poznám len ten recept na šošovicovú polievku s mliekom, takže netuším ako by som toto poriešila... 🙂 😀 😀

nikolasko
10. nov 2006

to musí byť zlatéééé 😉 aspom vieš že ju máš aj ked je jej plný dom poteší nie?ten náš ešte sám nesedí ale on sa asi skôr naučí chodiť lebo len na nohy a v postielke no konec demolátor ☹

alzbetka
autor
10. nov 2006

aha, ale aj to sa da vyriesit. daj jej tam to, ktore jej davas normalne 😀

vandaa
10. nov 2006

ahojte, no musim prisznat ze aj nas Kubko je jaso, a to je narodeny rovno 1.4. 😀 . No ale vsetky deti su podla mna vesele kopy. Ja som dnes skusila spenat so zemiackami a velmi mu to chutilo.

anika
10. nov 2006

ahojte, taaak a mi uz spime!
Tiez s vami suhlasim, aprilcata su riadni zbojnici, to nase je riadne cislo a poriadny skerko, strasne rad sa smeje.Pobavila som sa na tom, ked moja svokra povedala, ze to ma po mne,:"Ze aj jeho mama je taka vyskerena!!!" 😀 Rozhodla som sa to brat ako kompliment! 😉
Barun, prosim ta, a ako robis ten puding pre malu a z coho?
A baby, citam, ze niektore napr. na desiatu vobec nedavate mliecko, to sa tak napapaju tej vyzivy?Ja mu sice ovocie stale ponukam, ale nechce.Ja po kazdom jedle davam flasu.A to papame kazde 4 hodiny, lebo skor nechce, a to maximalne vypapa 150 mliecka ☹

barunka
10. nov 2006

anika, Simi sa v pohode naje z výživy, veď zje jednu fľašku celú a niekedy ešte trošku z druhej. Jeme tak ako som písala a keď Simi pije mliečko tak stiahne 240 - 270 ml.
a čo sa týka tej výživy, tak ako mi radila tá doktorka, čo radí na bábetku vo výžive, tak kúpim normálny puding, ktorý obsahuje kukuričný alebo zemiakový škrob, uvarím ho vo vode a keď už to je takmer hotové, dosypem sunar 🙂

anika
10. nov 2006

barun, tak skusim uvarit puding!a ked to nebude chciet Branko, mama urcite!

barunka
10. nov 2006

anika, aj u nás to tak funguje, nechce Simi maminka spapá... akurát, že maminka vždy vyjde naprázdno, maximálne tak jedna lyžička mi ostane... 😅

anika
10. nov 2006

Tak u nas by si sa najedla. Asi by mala Simonka Brankovi ukazat, ako sa papa.On mi totiz kolkokrat odmietne aj prvu lyzicku ☹

barunka
10. nov 2006

anika, to simi by ho neučila, ona by sa len tešila, že jej viac zostane... 😀 😀 😀
u nás stačí, aby simi zbadala misku, lyžičku či nejakú flašku a už kričí a mľaská... to je jedno, že sme trebárs aj v obchode, ona sa dožaduje jedla. kým ho nevidí je dobre, ale keď ho uvidí, nepomôže nič, len jej niečo dať..

anika
10. nov 2006

ja som dnes jedla pred nim chleba so sunkou, a div mu oci nevypadli, uz to vidim, on bude na to maso, ako jeho tatko 😀

anika
10. nov 2006

ci sa to muzovi paci alebo nie, asi zacneme chovat svinky, ved, kto ich bude zivit!

kvendolinka
11. nov 2006

Caute babule 🙂 Ste sa mi tu vcera nejako rozpisali 😀 No co sa tyka toho apriloveho sialenstva tak to mate pravdu aj Natali je jak z divych vajec.Ked nieco chce nic ju nezastavi 😀 A co sa tyka mliecka mala mi vypije 180 ml a staci jej.Kolko vazia vase deculka?My nieco cez 7 kil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre