Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

anika
7. máj 2007

barja, majkovi zelame same pochvaly v skolicke, ci co sa teraz dava a vela zdravicka, cmuk

barja
7. máj 2007

ďakujem zlatinká, ja sa tu práve rozčulujem, lebo soplošovi sa podarilo vytrhnúť a zlomiť takú krytku na televízore a teraz može prepínať gombíky kedy chce. To určite urobil schválne lebo pred ním schovávame ovládač 😀

hanka274
7. máj 2007

no ako som tu citala co ste pisali, tak som tak jednym uchom pocua ako na mna mala krici nezmyselne slova kadeco, tak som si citala a citala a potom ze sa otocim a ona caka na mna chuda hore na smyklavke aby sa mohla smyknut, no zlata....a ja behy k nej 😎
a ked tak si to dam spatne, tusim na mna kricala ale aj minutu pol... 😲
inak spala do tej pol 10, ako som dopisala, vypla PC, tak sa zobudila...

hanka274
7. máj 2007

no mi to poslalo dako skor...omylom 😔
nejako mi to tu zase blbne, ideme radsej von my.
Pozerala som teraz na TA3 v politike-Boris Zala (Smer), Rafaj z SNS-ky a Lipsic tam boli. No to ti vam bolo divadlo. "Minula vlada poondila co sa dalo...a oni nie su kuzelnici. Aj Transpetrol, ze predavame Rusom maju na svedomi(minula vlada)..." 😀 😀 😀 no som sa tak smiala az mi nervy a adrenalin stupali. ...co nam to tu vládne??? ☹ 😠 😖
podme radsej na hokej...no co, ale sme vytrieskali Cechov, ze? Parada! Uvidime ako dalej, ale tusim sme skoncili, ako tak som pozerala s Bielorusmi zapas, ako keby sme ani puk nevideli. Ale sikovny su celkovo ti nasi hlapci a drzime palce! Inak ja hovorim Majstrovstva sveta bez finale CR-SR su onicom 😀 😀 😀

vroni
7. máj 2007

Ahojte baby,
bolo mi "posuskane" toto forum, tak sa k Vam pridavam, pravda, ak mozem. Moja slecna je narodena 4.4. takze ma akurat obdobie, ze vsade vlezie, vsetko preskuma (najlepsie v puse) a je rychlejsia ako rodicia 🙂 Tak nech viem, ze v tom nie som sama 😀

hanka274
7. máj 2007

cau vroni, vitajte!!!
a ako sa vola tvoja slecna? odkial ste??? a uz chodite??
toolko otazok na zaciatok... 😀

hanka274
7. máj 2007

nikolasko, maly je super ako chodi!!!a jaku suprovu vesticku mikymausovu má! pekna!!! chlapcisko frajerisko jeden! zlaty je!
joj, my sa len smykame, a ja len stojim a smykam sa s nou, teda ju pridrziavam, nic som dnes nespravila. Ani som nevarila 😲 , museli sme ist do Ikey vybehnut 😒

hanka274
7. máj 2007

dnes mi to ide! to pisanie, si sama pisem so sebou.
a co si robila dnes?
nic, lebo musim byt stale pri Hanke! a ty?
ani ja nic, tiez musim byt stale pri Hanke, aj ty mas Hanku???
...... 🙄
tak vecer, ak sa uvolnim!!!lebo zatial to vypada, ze aj v noci budeme sa smykat....

vroni
7. máj 2007

vdaka hanka,
ja som povodne z bratislavy, mala uz je rodena viedencanka 🙂 Opicka sa vola Natalka, aj ked ju vacsinou volame bosorka 🙂 A chodime uz od jedenastich mesiacov, ale na druhej strane mala mlci ako partizan, takze zavidim vsetkym mamickam ich "hovoriace" deticky. A ako to tu citam, ty si jedna z nich 😀 😀 😀 Mala sa ti uz smykne na smyklavke? Tak to my este nezvladneme. Ale poschodoch uz lieta ako sarkan.... 😠

hanka274
7. máj 2007

no jasne, len ona tam vylezie, a caka, aj by sa smykla, urcite, ale vie, ze nesmie 😲 😎
no tak to si blaboce furt, aj tej jej bielej oblude-macovi furt nieco rozprava. Ale ved to je dobre, len nechce ani jeden jediny krocik spravit sama, jak ma neciti pod pazuskami alebo v ruke, tak ide do kolien a rychlejsie je na druhej strane izby po 4 ako ja po 2. 😀
takze byvate vo Viedni? si sa tam vydala, ci ste sa rozhodli tam ist?
vecer sa "vidime", lebo ozaj musim ist. to schudnem este viac, jak lietam od pc k smyklavke, a naopak, tak sorac, ale dietko vola... 🙂

vroni
7. máj 2007

Dobry tip na schudnutie, tusim kupime smyklavku 😀
Ten pobyt vo Viedni sa akosi prihodil, podobne ako dieta 😲, ale ten chlap co s nami byva 😀 😀 😀 je Rakusan (a po slovensky nevie tak dobre, aby tuto bezocivost pochopil 😀 ) Pred tehotenstvom som tu pracovala, takze si teraz uzivam dva roky materskej a potom ma znovu caka moja robota. Dieta sa ma snazi odpojit od internetu a tak s nou idem radsej stavat kocky nez zhodi na zem cely pocitac 🙂

cairka
7. máj 2007

Vroni vitaj.
Hanka, ako pekne si si popísala 😀 Aj nám by sa asi zišla šmýkačka 😅

barja
7. máj 2007

Ahoj babule, tak sa mi zdá Hani, že si mala dneska sólo 😀 My sme dnes boli skoro celý deň vonku , lebo od zajtra má že vraj pršať až do konca týždňa. No veď uvidíme 😉

anika
7. máj 2007

ahojte, vroni s Natalkou, vitajte
ale sa nam to tu pekne rozrasta, taka som rada 🙂
Branko dnes objavil novu zabavku, chodime hore a dole schodmi, ohromna zabava 😀 hore dole desatkrat, potom som povedala dost, ale on len stal pred schodami a rozhadzoval ruckami, vykrikal a ukazoval na schody, ze chce este ist na ne 😉 to mam namiesto stepaerobiku 😎
dnes sme mali na navsteve Brankovu prasesternicku Liusku/Amelia/, ma sedem mesiacov a Brano sa hral na velkeho brachu 😀 sledovat taketo deticky, to je to najlepsie kino, co existuje

barja
7. máj 2007

Hani ešte ste furt na šmyklavke? 😀
Nikolasko nam sa podarilo asi pred týždňom u susedy tak potknúť, že Maťo celou silou vrazil čelom do rohu stola , čelo si rozbil a typel jak svet. Zatláčala som nožíkom ☹ Nepríjemné, ešte teraz mam z toho zlý pocit.
Anika ja neviem ale na Maťovi sa už davnejšie začalo prejavovať to, že keď niečo nie je podla neho tak začne strašne nervačiť. Som z toho hotová, lebo pri Majkovi som nič také nezažila.
Cairka ahojte, tie kluče nemali chybu 😀
Vroni ahojte. 🙂

No tuším chytám sólo 😀 😀 😀

hanka274
7. máj 2007

no dnes tu skapal pes vazne, akoze vroni nova, cairka aby sa nepovedalo iba take male kuk, barja sa chyta, a anika rychlo rychlo napisala co maju noveho. A inak na nas 2 a pol cloveka dneska kaslete. 😔 😔
tak idem aj ja spat!

barja
8. máj 2007

nooooooo my sme dnes hore už od 6.30 😠 Som hotová 😝 Soploš nechápe, že som do pol tretej čumákovala do telky. 😀 Tak mi treba 😀 Asi si idem šupnúť ešte jedno kafe 😉

cairka
8. máj 2007

Prajem dobré ránko. Tak dnes je aj zamračené a aj tak sme vstávali klasicky o pol siedmej 😒 Už sme umyté, oblečené a pripravené naštartovať nový deň.
Vyzerá to vonku dosť biedne zatiaľ - sme chceli ísť na výlet 😒 aspoň nás nebudú nohy bolieť 😀
ináč, Alita a Janka sa tu už dlho neukázali.

cairka
8. máj 2007

Barja ahoj.A ja že len my tu už strašíme 😀
Píšem aj s malou, tak viac mažem, ako píšem 😅

nikolasko
8. máj 2007

vroni a Natalka vitajte 😵 teším sa že nás je zase viac a čo tak spraviť si albumček nech vás aj vidíme
aj u nás je to s daždom na spadnutie ☹ čo už aspom pokecáme tu 😉 ak nám to naše ratolesti dovolia.
baby zlaté s tým búchanim o zem je to tuším všade a ten výraz čo pri tom vykúzli 😀
včera ked sme boli u tej Dr. tak tam sesela mamina s chlapčekom mal asi rok a poslušne sedel na jej kolenách a sledoval okolie ja som zatial nabehala s Ničom po čakárni 3km.a nemo jej závidela

cairka
8. máj 2007

Nikolasko, určite mal horúčku 😀 My keď sme šli s horúčkou, tak sedela jak 5 peňazí a keď sme šli na kontrolu, tak skoro sestričku prevalcovala, keď prišla po kartičky 😅 Čo ste sa dozvedeli od pani doktorky?
Baby, keď už si tu tak hromžíme, potešte ma. Aj vaši vyhadzujú papanie zo stoličky? Teda keď sami papajú - chlebík, abo ovocie a také. Presne viem, kedy ide hodiť, lebo sa na mňa provokatívne pozrie, vystre ruku zo stoličky a už to letí. ale ten pohľad. Jasne mi vraví,že ma má na háku a aj tak si spraví po svojom 😒

barja
8. máj 2007

Cairka vyhadzuje von a aj po celej stoličke a aj pod zadkom nájdem kúsky 😀
Myslím, že u toho doktora záleží aj na tom ako dlho sme tam. My mame vačšinou "šťastie" tak vždy čakáme min. 2 hodiny.Tú prvú hodinu sa to ešte ako tak dá vydržať - lebo dr. má v čakárni koš s hračkami 🙂 , ale druhú už je jak čert. Už by len všetko trieskal o zem 😠

vroni
8. máj 2007

Dobre rano baby. Nas dnes rano zobudili remeselnici. Ani sme nadavat nemohli, lebo prisli k nam 😀 Ale Natalka je uplne ospala, ze ju uz o pol deviatej vyhodili z postele (vlastne nas, ale ona sama spat nebude 😖 ) Inak spava do tej pol osmej - osmej, teraz si chcela potiahnut a nic 😠
Fotecky pridam, pokusim sa este dnes - teda ak nam v byte ostane kamen na kameni. Mali nam robit skrine, ale podla rachotu sa snazia zdemolovat cely dom...
Hazdanie veci o zem poznam, tiez by ma zaujimalo, co proti tomu pomaha, lebo u nas nic.... 😠
Vcera krpata trochu horuckovala, tak zubovo, nad 38 to neslo, tak som zvedava, ktory zub to polezie. Dolne zuby ma len dva, zato jej hore vyliezli uz dve stolicky.
Aha, a este raz dakujeme za privitanie

sweetienka
8. máj 2007

krasne ranko,
teeda, dalsie aprilciatko, super, ze je nas stale viac 😵 ja len tak narychlo sa pridam k tomu rannemu vstavaniu, Dianka sa budi v priemere okolo osmej, ked ide spat neskor, teda okolo deviatej, desiatej, tak sa budi aj o siedmej, cim skor zaspi, tym neskor sa budi, preto sa ju snazim cez den unavit 🙂
cairka mas pravdu, janka ani alita sa tu dlllho neukazali ☹ tak to, dufam, rychlo napravia 🙂
baby, Dianka uz chce chodit len sama, ked ju drzim za rucku tak normalne mi ju dava prec, ze ona sama...a zasadne vzdy ide opacnym smerom ako chcem ja, este obcas aj padne na zem, ked neudrzi rovnovahu, ale na tej zemi je tolko nebezpecnych veci, rozbite sklo a podobne 😠

nikolasko
8. máj 2007

cairka čo by som za to dala aby mi sedel v stoličke a vyhadzoval jedlo Ničo sa z nej vyhadzuje sám minule sa na nu postavil skoro ma trafilo u nás sa papá asi tak že ho nahánam po byte a pchám mu do pusky akože sadnúť a jesť to nepoznám ☹
Doktorke som sa stažovala že nechce ani jedno UM ani nič kde je UM a povedala že môžem už dávať kravské 😲 ja stále kojím ale do jedla kam treba mlieko sa mi tolko nedarí odstriekať zato som sa na to informovala.Povedala že sa nemusím báť a večšinou používanie UM čo najdlkšie presadzujú spoločnosti čo to vyrábajú ale som na váškach 😒
sveet aj náš je taká samostatná jednotka a zrejme nám nastali krušné čaši 😖

barunka
8. máj 2007

ahojte baby, pár dní som tu nebola a popísali ste toho teda poriadne veľa.
Vítam ďalšie aprílčiatko aj s maminkou
k tomu rannému budeniu, Simi sa zobúdza o 6-tej, niekedy sa zobudí skôr cca o 5,30 a niekedy neskôr o 6,30 ale to už je pre mňa sviatok...
nikolasko aj mne sa Simi stavia v stoličke, ale zasa ona vie, že keď chce jesť, musí si sedieť na riťke, lebo inak nič nedostane. Neviem ako sa mi to podarilo dosiahnuť, ale fungujeme takto ďalej. Raz za čas sa postaví, ale keď maminka nedáva jedlo, tak si sadne a sedí na zadku.
čo sa toho mlieka týka, tak mne povedala dr tiež že od roka v pohode, dokonca aj na pitie... My sme zatiaľ na UM a uvidíme čo ďalej...

Včera som bola so Simi zasa na sone obličiek, ešte stále má miernu dilatáciu 1. stupňa, k nefrologovi nemusíme, kontrola o pol roka. Simi ale kvalitne revala, doktorka sa ma pýtala, že prečo... Tak som jej teda porozprávala o našom pobyte v nemocnici, a hneď mi hovorila, že s tým infanrixom to je celé nahovno. Ona pracuje na detskom v ružinove a vraj majú kopu detičiek, čo sú na to alergické. Len sa ma pýtala, čo mi na to dali a keď som jej povedala, že to zhodnotili ako alergiu na mlieko, tak len krútila hlavou. Vraj mali nedávno prípad, kedy dieťa po infanrixe upadlo do bezvedomia... Otras....

cairka
8. máj 2007

Ježiš, Barunka, ani nepíš 😨 Ešteže to tí naši škriatkovia tak dobre zvládli. Teda až na Simonku 😒
My máme v stoličke dobré popruhy 😀 aj keby chcela, tak nevstane. A presne ako u Barunkovcov 😅 aj keď náhodou papáme mimo stoličky, tak len keď sedí. Občas to vyzerá dosť komicky, že sedí, dám jej odhryznúť, ona sa postaví, dožuje a zasa si sadne a tak dokola.
Mlieko my už na varenie používame kravské (tiež na radu dr. ) a na pitie UM

hanka274
8. máj 2007

no ale! pozrime, uz tu niesom sama!
my ideme vo stvrtok do poradne, mlieko pije len moje, ine nie.
A s papanim-to tiez pozname, vsetko je na zemi, ked papa chlebik, tak polka je vzdy roztrusena pod nou, dokonca aj v plienke som uz nasla 😲 , a tiez provokativne pohlady a sup dolu kusok! A raz som umyvala riad, a otocim hlavu nabok a ona stoji v stolicke-stalo sa mi to 2x, a odvtedy tam len papame za pritomnosti mojej. Ak idem prec, ide aj ona von 😝
Dnes mi konecne ukazala kde ma pupok, vlasky, noztek....Lebo doteraz vzdy ukazovala na moje casti tela, nie na svoje. Aj pupok vie povedat tak schomolene pu-po, aj ocesat sa uz akoze vie. Aj vietor napodobnit vie ako fuka. Teda ked fuka a sme vonku, tak zacne aj ona fukat. 🙂
Baby a vedia sa vasi drobci na tych odrazadlach aj odrazat? Lebo Hanca to len tlaci, sadne a to je vsetko. Ukazujem jej to, ale zatial ju to nezaujima, ved mama potlaci... 🙂

hanka274
8. máj 2007

a co varite z mlieka? akoze pudingy? lebo mna nic nenapada, tak kvoli pudingom nechcem davat kravske este. Na to mame dobru mamu bananovu 😝 .
A na pitie jej snad staci ta voda a moje m.

cairka
8. máj 2007

Hanka, aj my sa teraz učíme časti tela - pupok vedie - ten máme riadny obidve 😅
Na odrážatku jej to moc nejde, skôr sa náhodou posunie, ale ja som kdesi čítala, že tie odrážatka sú aj tak až okolo 14-15 mesiacov také zaujímavé pre deti. asi dovtedy nevedia nájsť ten správny spôsob pohybu. Napríklad malá dostala na narodky takú mačičku na ťahanie a až tento týždeň konečne pochopila, ako to má chytiť, aby to šlo. Väčšinou ju dvíhala tak, že mačička chodila len po zadných kolieskach. Tiež asi musela dozrieť, aby na to prišla.
Ináč, teraz má také šikovné obdobie, stále ma niečim novým prekvapí - češe sa, utrie si pusu a strašne sa snaží opakovať, čo my robíme. Teda okrem umývania zúbkov - tam len zlíže pastu z kefky a nejako zatiaľ nešúcha. To snáď príde časom.
A asi pochopila, na čo slúži nočník, pretože vždy keď to na ňu ide (teda iba cikanie) sa postaví a vyciká sa vedľa 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre