Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
28. jún 2007

tak keďže si koník upravuje fotky do menšieho formátu, tak tam nevidno už ozaj skoro nič. Takže asi nepomôžem 😒

barja
28. jún 2007

Ahojte, tak my sa tiež neradí hupeme. Neviem prečo, dokonca skúšam aj tak, že ja si ho posadím na kolená a tak sa húpeme, ale ani to sa mu nepáči. Samozrejme, že si nesadnem na normálnu húpačku 😀 😀 , ale na takú, čo je urobená z pneumatiky. Do normalnej by som riť nenatrepala 😀

Vroni ak sa možem opýtať - remence kvoli čomu ste ich nosili. Kvoli nevivinutým jadierkam ?Ak možeš mohla by si mi poslať to o tej svetelnej terapii? Budúci týždeň ideme na predlžený vikend za sestrou do Linzu tak ona by mi to preložila. Dik

hanka274
28. jún 2007

sweet, paci hovori tak pekne aj Hani, to je take zlate, ze?? Ale napriklad aj ked nieco xce, tak aj to je paci. Akoze ja, alebo niekto druhy ma dat jej paci. Chce chlebik, tak paci, nieco mi podava, aj vtedy paci.
Inak ked sme vonku, tak si brble jedna radost, s rozpravanim sme tiez zacali skoro a dost vela. Jak vyjdeme von, oproti je skolka, tak rychlo uteka k plotu, 1 nohu, 2hu nohu hore a uz krici, deti-deti. Uplne zrozumitelne "deti", potom stavaju bytovku, a tam furt nieco huci, tam bmmmmbmmmm ukazuje, potom zacvirika vtacik, tak uz sa jej obocko stavia a ukazuje "dakam", ze tacik-tacik, no a jasne, potom hinta.....ked ide okolo modra dodavka, tak to je vsetko "tati-tati", potom daky havo ked ide tak mu pekne povie havo a niekedy aj tak zavrci, ze havo 😠

a sweet, aj my malinko papame, vzdy si spravim polievocku na dva dni pre Hani, a vyhadzujem....tak ma dnes napadlo, neviem preco to ja koza nezjem, ved som chuda, tak mi to neublizi. Kolko mamin sa stazovalo, ze ked kojilo, tak v pohode, a ked prestalo, ze pribralo z toho, ze po deckach vsetko dojedali, tak sa chystam na to 🙂

ivcap
28. jún 2007

Ahojte. Saška je dnes už bez teploty, práveže ju má akúsi nizku, ani 36,5. Má studené ručky celý deň, neviem jej ich zohriať. Aj teraz na noc som ju hrubšie obliekla, lebo spí odkopaná a chrbátik má spotený a ručičky studené. Má vyhádzané bruško, chrbátik a čielko. Cairka ja na tom primarovi neviem nič nájsť o šiestej chorobe. Bože som z toho na nervy. 🙄

cairka
28. jún 2007

Ivča:
Je to relatívne časté vírusové ochorenie, ktoré postihuje prevažne kojencov a batoľatá do 3 rokov. Spôsobuje ju vírus zo skupiny herpesvírusov číslo 6. Aké sú príznaky tohto ochorenia?

=> deti majú zvyčajne 3 dni vysoké teploty, niekedy až okolo 39°C, potom nastáva pokles teploty
=> niekedy sa k tomu pridruží ľahká nádcha a pokašliavanie
=> deti môžu byť mrzutejšie
=> najvýznamnejšou je drobná svetlá, ružová vyrážka, ktorá sa vytvorí po 3 dňoch prevažne na tele alebo na končatinách, po dvoch dňoch sa zmenšuje
=> tým končí celá choroba

Ako prebieha liečba?
V prvej fáze treba bežne zrážať teplotu bežne dostupnými antipyretikami (paracetamol, Brufen), prípadne zábalmi.
Potrebné je podávať dostatok tekutín.
Nákazlivosť nie je veľká, u staršieho dieťaťa alebo dospelého človeka môže tento vírus spôsobiť len ľahký zápal nosohltana

Kedy volať lekára?
=> vždy u dieťaťa mladšieho ako 1 rok
=> keď má dieťa vysokú horúčku
=> alebo horúčka neklesá

cairka
28. jún 2007

To som našla inde, na tom primárovi to nie je 😅 Ale fakt som si myslela, že som to tam čítala 😅
To je fajn, že už ste bez teploty, možno preto má studené ručičky, že ešte si musí telo zvyknúť, že nemusí tak chladiť, po tých horúčkach.
My už sme úplne OK. Len počas horúčiek bola rozmaznávaná a teraz jej niet rady. Len reve abo visí na mne. Abo občas reve a visí na mne 🤐 Stačí, že troška spadne, sadne si na zadok a už je plačúúúúúúúúúúú. Hádam to veľmi skoro prejde, lebo večer som už mala chuť ju roztrhnúť - nemohla vydržať kým mlieko pochystám, tvárila sa akokeby celý deň nejedla 😒

ivcap
28. jún 2007

Cairka, tak Saša je tiež taká urevaná, ba priam rozmaznaná. Aj teraz mi reve v postieľke. Trochu zdriemla a teraz chce aby som bola pri nej. Pre každú somarinu reve, ba priam vrieska, až ju napína na zvracanie. V noci keď sa zobudí, tak je aj dve hodky hore a ja behám ako blázon ku nej. Ale teploty už nemá, tak ideme do starých koľají. Som strašne zvedavá na zajtrajší výrok dr. Dík za stiahnutý link, hľadala som to celé doobedu.No nenapadlo ma dať medzi slová pomlčku. 😠

cairka
28. jún 2007

Ivča, Vaneska sa dnes snažila zájsť. Tvárila som sa, že nič divné nevidím, tak dúfam, že to nebude opakovať, ale už jej modralo kolo pier. 😨 1x si to vyskúšala, keď nám brali krv pred tým týždňom a čosi. To Dr. na ňu skríkla, chvíľu mi trvalo, kým som pochopila prečo 😅 Našťastie synovec to robil veľmi rád, tak som to už videla. Ináč by som asi nedokázala tak "chladne" reagovať
Dúfam, že zajtra budete mať už len dobré správy od DR.

vroni
28. jún 2007

Ahojte, u lekara sme dopadli dobre, vsetko ok, az na to, ze dieta slohlo dochtorovi brile a snazilo sa rozmlatit ich ortopedickym kladivkom. Este stastie, ze mal ujo doktor zmysel pre humor. Ano, Barja, nosili sme remence kvoli klbikom a jadierkam. Na tu terapiu si veru musim zobrat zase materialy od naseho pediatra, hovorili sme o tom, ked bola mala mensia, mala som brozurku aj linky doma, ale ze jej to nakoniec nebolo treba, tak som to asi upratala 😲 Ale v pondelok vypytam nove (pediater ordinuje na vedlajsej ulici, len zajtra nie sme doma) Staci v pondelok?

cairka
29. jún 2007

Dobré ránko.
Vroni, to je super, že ste dopadli dobre. To už bola posledná kontrola?
Ivča, no čo povedala doktorka?
Vanesku som ohovorila, že nechce hovoriť, tak sa začla riadne chytať. Snaží sa opakovať, čo hovorím a tak. ale sama stále hudie len to svoje TOTO.

ivcap
29. jún 2007

Ahojte. Tak máme potvrdenú šiestu chorobu. ATB máme hneď vysadiť a o šesť týždňov ideme na krv, či to náhodou nieje aj alergia na ATB. Už môžme ísť von - hurá, konečne. 😀 . Ináč túto noc sme mali hroznú, Saša mala nervový amok. Vrieskala hodinu a utíšila som ju jedine škrabkaním. Sama nevedela čo chce. 🙄

cairka
29. jún 2007

Ivča, tak hurá. Konečne ste sa dopracovali ku diagnóze. A našťastie sa teda nejednalo o nič zlé. Nám doktorka o krvi nič nehovorila, a to ona potvrdila alergiu na ATB 😒 Uvidíme, keď pôjdeme na kontrólne výtery, či nespomenie 😠
Baby, my máme nový problém po chorobe - ja neviem, kde to videla, ale akonáhle niekoho aj úplne cudzieho vidí, že niečo je, tak behá za ním ham ham 🙄 A to že v meste teraz veľa ľudí niečo pučí. A my za všetkými 😅 Niektorí na mňa pozerali, ako keby som jej naozaj nedala týždeň jesť. Ako jej to vysvetliť? vôbec nezaberá, že ja ti dám ham ani nič 😖

barunka
29. jún 2007

cairka, od cudzích chutí najlepšie 😀 😀 😀 Ale nie, toto poznám, aj simi je taká istá, tiež za kadekým uteká a kričí na neho, že daj ham ňam. S tých pohľadov si nič nerob, kto to nechápe, tak nikdy snáď nemal dieťa.
Ja sa toto snažím Simi vysvetliť už nejaké tie dva mesiace, aby nežobrala jedlo, že maminka jej dá, ale nejde to... Nedá si povedať a to pod kočíkom vozím pomaly potraviny.

hanka274
29. jún 2007

no baby ja odpadavam....my tiez "ham-ham"....ty kokso....ale hovorime nie ham, ale mnam-mnam....to je take divne, ako keby som jej nedala jest, co si ti ludia pomyslia... 😕 😅

barunka
29. jún 2007

hani, nech si myslia čo chcú. Simi aj dnes ziapala na ihrisku po jednom dievčatku, čo jedlo banán že ham ňam (my to hovoríme takto, ham keď otvára pusinku a ňam keď ju plnú zatvára) a jej matka len oči vyvaľovala, či ju ja hádam nekrmim alebo čo. Tak som vytiahla banán z kočíka, ale ten Simi nechcela a rovno ho šupla do koša. Pekne si dieťa vychovávam, k poriadku 🙂

ivcap
29. jún 2007

Ahojte. Tak s tým papaním máme aj my problém, ale nie sme sami. Keď ideme na ihrisko a Saška niečo papá, tiež ku nám pribehnú deti a pýtajú si mňamku, tak sa rozdelíme a keď majú druhé detičky niečo, tak aj nám sa ujde 😉.Horšie je to s niekym, koho nepoznáme. Tiež niektoré maminy pozerajú, či nedávam jesť svojej dcére. 🙄

cairka
29. jún 2007

Barun, aspoň je poriadkumilovná 😀
To som rada, že v tom nie sme sami 😅
Dnes sme sa naučili vyliezť na veľkú šmýkačku v parku a pekne si hačať a spustiť sa. Hurá, lebo môj chrbát už protestoval, keď som ju vykladala 😵

barja
29. jún 2007

ahojte babule, tak ja som už od rána v depresii. Majko bol dnes posledný krat v školke a ja ani neviem prečo, ale strašne ma to zobralo.Normalne už od rána revem ☹ Normálne sa utešujem tým, že o dva roky začne Maťko chodiť do tej školky. šibe mi. ☹
Vroni jasne , že mi to stačí budúci týždeň. ak to aj nezoženieš tak nevadí.
Jej cairka tak vy sa už takto pekne šmýkate? My sami ešte nie takže moj chrbat dostáva zabrať.

cairka
29. jún 2007

Barja, no skončila sa Majkovi jedna etapa života, ale začne mu ďalšia, veselšia 😉 Ale verím ti, že ťa to zobralo, ja som teda taká citlivka, že to až pekné nie je a neviem, ako budem zvládať takéto "veľké" dni 😀
S tou šmýkačkou to bolo tak, že tam bolo jedno väčšie dievčatko, ktoré sa strašne Vaneske zapáčilo, tak všade liezla za ňou 😀 Ale úprimne mi nebolo všetko jedno,jak tam liezla 🤐 a tak sa jej to zapáčilo, že potom stále dokolečka chodila

vroni
29. jún 2007

Ivca, super, ze ste uz v poriadku.
Musim sa pochvalit, dnes sa moje dieta na chvilu "ozvucilo". Isli sme po dialnici a tam naboku odstavene auto (ziadna nehoda) a Natalka ukazala prstekom a ze brm brm (to hovori uz davno) Ja jej na to - to je auticko. Moje dieta na mna uprelo pohlad, ako keby som bola dementna a opytalo sa (uplne zretelne): Auticko? No, ja hned cela hrda som ju isla chvalit, ked krpata (este stale kukajuc na mna ako na cvoka) hovori: Neee auticko, brm brm. A potom mi ukazovala kazde jedno auto s komentarom: brm brm (asi aby som aj ja, debil, pochopila, ako sa to vola) 😀 😀 😀
Papanie somruje tiez od kazdeho, co uz narobime, ked tie nase deti tyrame hladom 😝

hanka274
30. jún 2007

jejda vroni, to je zlatunke, mala "moja"...ako ta poucuje, tak to neni auticko, to je bmmm-bmmm. no strasne mileee. 🙂 🙂

barja, ja tiez neviem ako budem zvladat tie dni, ale som citlivka, za vsetko revem, takze neboj, je to ok!
😀

cairka, majn got, po velkej smykacka?? fuha, to je sikovna. My po smyklavke iba doma, to uz skor ako chodila...ale minule som bola u nasich a s mamkou mojou sme pozerali malej veci a to mam vo vanicke od kocika a je to v Roldorkach uplne najvyssie, tak som doniesla rebrik a isli sme hore. No a ako sme sa tak rozplyvali nad malymi vecami a kukali vacsie na leto-zimu, tak zrazu mala na mna: "hm!"-to ma tak vola, ked nie rozkazovacne policajsky mama!, no a ja kukam a ona uplne hore na rebriku na poslednom schode s rukami. Tak som potom lapajuc po dychu ju davala pomalicky dolu.... 😕 😅
No ale zase na ihrisku, len po nas kukaju, ked vidia, ze Hanka lezie po tych preliezkach, kde sa ruckuje, taky obly tvar-pol kruh, jeden a druhy koniec su v zemi. No a krpana to prejde az po vrch, tam ju to taha dolu, tam by uz padla. Ale sama pekne, ja mam pri nej rucky asi tak 3cm od tela. Najlepsie je, ked sa na malu kukaju take 2-3 rocne deti co vylezu na 1-2 stupienok a uz nevedia co dalej, nevedia kde maju dat nozky, ruky....
Musim sa pochvalit-v tomto je po mne. V jej veku ma zaujimali len smyklavky, preliezky-co najnebezpecnejsie, najzlozitejsie, hojdacky,/opatrnost jak hovado, ja som snad nikdy nepadla, ziadna zlomenina, urazy/, bola som jak Majka z Gurunu-no problem chodenie po vode 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj skladacky-obrazkove tie kocky som skladala vraj od 2 rokov bez obrazku, a same tie didakticke hry....auticka, babiky-to bolo za trest. mam foto z jasli kde mi strcili babiku do ruky-moj ksicht-prave utyrani od sudruziek uciteliek 😀 😀 😀 😀 az neskor som pri Barbinach a Kenovi skusala cmuky- a polohy ako sa ludia miluju-fyzicky 😀 😀 😀
krpana tiez zacina davat do seba na kockach obrazky tigra, alebo Maugliho...asi bude nieco zo mna, aspon nieco....

hanka274
30. jún 2007

boze moj, to som sa rozpisala, taky text...no ako vzdy...inspiracie naberam tusim o pol 3 v noci... 🙄 🙄 🙄
idem do hajan... 😔 😅

kvendolinka
30. jún 2007

Ahojte baby 🙂 ste ma pobavili stym mnam-mnam 😀 My sme boli prave vcera oslavit tatinove meninky v restike a len co sme tam prisli tak to Natali zavonalo ze na celu pusu mnam,nam.No a ked sme si sadli tak samozrejme,ze nebude sediet na zadku,tak sa vybrala k vedlajsiemu stolu a po ludoch,ktori tam vecerali zacala kricat nam mnam,daj mi.Nastastie nezazerali ale sa celkom dobre bavili.Blbe ale bolo to,ze tam nemali ziadne detske menu proste nic,co by som jej objednala{same vyprazane}tak bola chudatko na kukuricnych chrumkach 😝
Natali sme uz tiez dali na smyklavku ale moc jej to nesmakovalo,skor zboznuje hojdacky.Kdekolvek zbada hojdacku uz krici hata-hata{to ju naucila moja mamina a svokra ju to chce odnaucit aby hovorila hojda-hojda ale samozrejme,ze na nu kasle inak Natali moju svokru moc nemusi a ani ja 😠 }jaj a este miluje schody.Pekne sa naucila vykrocit aj zist zo schodu ale radsej som pri nej lebo nechcem zazit dalsiu hrcu na cele
Barun,no zlata Simi pekne do kosa ako sa patri,bud hrda 😀
Barja urcite je to take zvlastne,ze z tvojho chlapceka uz bude skolak a musi opustit deti,hracky,ucitelky a zacne sa mu uplne iny zivot,nove podmienky,bude sa musiet adaptovat na ine prostredie ale myslim,ze to preziva kazda mamina a poviem ti asi aj mne to pride luto ☹

barja
30. jún 2007

Dobré ránko, Hani ty tuším nemožeš spávať. Alebo tak skoro vstávaš? 😀 Teda malá Hanka aká šikulka- že na preliezky chodí. ja odpadnem. My sa nevieme odraziť ani na odrážadle 😀 😀 My aj keď ideme na ihrisko tak Maťula to tam vobec nebaví. On hneď zdrhá preč. Najlepšie tak aby som ho nevidela niekam na cestu. 😉 Zatial čo som si ako tak všimla tak ho baví asi kopanie
do lopty.Inak sa len tak presúša a hladá nejaké kopčeky aby po nich mohol behať a obrubníky sú absolutný hit. To vie aj hodinu vkuse po nich vyliezať a zliezať. Vždy len trpnem , že dobre capne na hubu.Lebo držanie za ruku je tiež pre ňho tabu. Absolutne ignoruje.

cairka
30. jún 2007

Ahojte. Tak my to čo sme šikovnejší v pohybe - my už aj na odrážatku lietame o dušu - sme pomalší v reči. Ale nejak ma to netrápi, dohodnúť sa s ňou dá, aj keď nehovorí. Tiež má svetlé chvíľky keď povie dáke to slovko, ale väčšinou sa nejde roztrhať od námahy 😅 Zasa na druhej strane si myslím, že raz príde doba, keď by som bola rada, aby bola chvíľku ticho 😀

barunka
30. jún 2007

cairka, veru veru, tá doba príde. 😀 😀 ja mám tiež najradšej keď je chvíľku ticho, lenže tej mojej krpani to melie aj zo sna...
kvendol, s tými svokrami sme na tom rovnako. ja tiež moju nemusím a Simi keď ju vidí, tak buď začne plakať alebo zabudne ako sa ústa otvárajú a kým je pri nás mlčí ako partizán 🙂
Inak mimochodom, máte ešte niekto vyberateľné tyčky na postieľke?? Ja som to tu už riešila trošku dávnejšie, ale posledné dva dni ma Simi totálne vytáča, keď si ich v noci všetky povyberá a ja sa potom len budím na to, že ma niekto škrabká na nohe. Včera v noci som sa tak zľakla, že by som pobudila aj celú dedinu, keby na mňa v tom momente nezačala Simi kričať mami 😲 😲 Už som ich otočila aj k stene, ale ona nôžkami odsunie postieľku a vylezie aj tak...

ivcap
30. jún 2007

Ahojte. Barja a uvidíš 3.9. keď pôjdete do školy s taškou na chrbte a v ruke kytica kvetov, aké budeš mať zmiešané pocity. Budeš hrdou matkou na svojho syna, zároveň aj strach, ako to budete zvládať a smutok, že Majko je už taký veľký. Začnú Ti nové a veľké povinnosti. Pamätám sa ako sme prežívali ten deň s manželom. Do školy sme išli obidvaja, fotili sme ho všade. A baby ešte jeden deň je hrozne stresujúci - aspoň pre mňa bol, prijímačky na strednú školu. To boli také nervy, výsledky nám povedali ešte v ten deň. Do druhého dňa by som nevydržala. 🙄
Hani, tak Ty máš poriadnu šikovnicu. Barun, zachvíľu Simi nebude mať kde spať, veď tá Ti rozoberie celú postieľku. Môj Peťo preliezol ponad tyčky, tak sme mu ich niekoľko vybrali, aby mohol z postieľky zliezť a nemusel preskakovať 😖 .A nedajú sa tie tyčky nejako prilepiť, alebo ináč natrvalo pripevniť?

nikolasko
30. jún 2007

ahoooooj baby moje zlaté strašne ste mi chýbali 😵
čítam čítam no popísali ste poriadne som rada že sú babulky zdravé
na chate sa dalo vydržať ale že by som si oddýchla sa povedať nedá skôr naopak
Ničko si to však užil aj za mna a o to mi išlo aby bol na čerstvom vzduchu a tak...
cairka neboj ani sa nenazdáš a bude vykecávať nás odrážadlo moc nebaví a ak tak na nom chodí ako rak dozadu 🙂
barun Simi je neskutočná 😀 😀 😀 😀
barja aj ja som taká citlivka slzím už len pri pomyslení že ho budem raz musieť dať do škôlky ale potom si poviem ved každé obdobie má svoje čaro a je mi trošku lepšie 😉
baby Ničko ak nieje po jeho tak začne cápať okolo seba a čo ma fakt štve aj deti ak mu zoberú niečo čo práve on chce nedá si vysvetliť že je to zlé a nesmie to ja ho vôbec nebijem a neviem skadial to má poradte prosím ☹ ako ho to odučiť alebo to prejde samo?

hanka274
30. jún 2007

kvendoli, my tiez schody lubime, aj hodinu by chodila hore-dolu...
barja, my sa tiez nevieme odrazat, len sedime a sedime...
cairka, to si pis ze dojde ta doba, uz mam niekedy aj teraz sto chuti povedat: Hani, bud chvilocku tisko prosiiim 😅
barunka, no to je zlate s tou postielkou, odsunie nozkami a je vonku a rychlo k mame.... 😵 😵 zlate, spekulantka jedna 😵
ivcap-no to si pravdu pisala, take to bude, pritakavam ako keby som uz mala jedno dieta vysokoskolaka 😅 😅 ale je pravda, vsetko tak prezivame my rodicia....
nikolasko, vitajte, ako bolo? pocko vyslo?? neboj to je len take obdobie, su to deti...

ja som v noci dostala, boze, take bolesti, som do 1 spala, muz varil, mamka dosla po malu, a ja som grcala, krce-brucho, krize, triaska, potom zase teplo 🙄 🙄 🙄 tak som si naivne myslela, ze po porode krce pri menz. prestanu... 🙄

cairka
30. jún 2007

Ahojte.
Nikolasko, my máme opačný problém. ešte nedávno, keď jej niekto niečo bral, tak si nedala a bránila sa jak lev a teraz s plačom odíde 😖 úprimne sa mi nepáčilo, keď bila deti, ale ešte menej sa mi páči, keď si nechá všetko páčiť . A vôbec neviem, prečo nastala tá zmena 😕
Hanka, ja teda teraz tiež mám návštevu, ale to čo ty popisuješ, to je jak zo zlého sna. To máš každý mesiac takto? 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre