Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
24. júl 2007

joj, opravu bagra, resp. pracovneho stroja, nie auta...som uz 😝 tak spajam vsetko dokopy

cairka
24. júl 2007

Ahojte.
My sme dnes mali veselo. Zasa sa začli tlačiť očáky, tak je malá na zožranie (nie, že by bola taká sladká 🙄 ) a k tomu zvýšená teplota. hrúza, už nech má všetky zuby!
Hani, u vás pršalo??? Tu kvapkalo asi 2 minúty, ale je fakt, že sa vzduch ochladil a je vonku super. Ale vo vnútri máme stále rovnako zatiaľ.
Hanka, vy toho máte teda teraz dosť.keď budem mať troška potitívnej energie navyše, tak pošlem 😉

vroni
24. júl 2007

Vdaka za pochvalu.
Hanka, pozitivnu energiu prave od dnes zase mozem posielat, dieta ochladenie upokojilo priam zazracne a vyzera, ze sa prerezali aj dve lave stolicky, tak je to s nou zase na vydrzanie. Inak, my mame uz aj s tymi cerstvo prerezanymi 18 zubov, chybaju len prave zadne stolicky. Nam veru poobede prsalo riadne a riadne sa aj ochladilo (huraaaaaaaaaaaaaa), tak je nam vsetkym hned lepsie.
Hani, neoplati sa vam nejaka poistka proti vypadku zarobku prave z takychto dovodov? Viem, ze cosi take tu existuje, ale ze sa v poisteni vyznam ako hus v pive, neviem nic konkretne.... Mozno je tu niekto profi-poistnik... A aj tu pozitivnu energiu posielam.... 🙂

hanka274
24. júl 2007

dakujem cairka, vroni, ze sucitite, ozaj dik! 😔
vroni k tej poistke-moj foter je v tom profi, vlastne odkedy pracuje pracuje v oblasti poistovnictva. Ale pravdu povediac neviem si takedaco predstavit....mozno napisem blbost:

-mam poistku na auto, ktoru si platim, nieco sa stane, bum skoda 100tisic, tak to zaplati poistovna, aj ked tam som este tych 100tisic ani nedala (mes.platbami), a mozem kludne po vyplateni poistnej udalosti zrusit a otvorit inde. Vlastne su kvazi "skodovi"....

No a co sa tyka solventnosti, teda platbyschopnosti...tak tam si tiez nieco splacam, resp. platim-lepsie povedane, a bum stane sa nieco, tam mi zaplatia veci, ktore su splatne-resp. najnajnajsurnejsie??? a potom zrusim o polroka poistku....-aby to kvazi bolo pre mna vyhodne....

Pisala som to vsetko nasite na mieru akoze podnikatela-teda najlepsie ako sa da pre podnikatela, nemyslite si prosim, ze takto s poistovnami babreme....to by moj zasadovy tatik v zivote ani mne neponukol...
len som to napisala, ze teda poistovna v tomto pripade je kvazi stratova a ja som za vodou....
je to tak? co si o tom myslite??? dakujem vam velmi pekne baby za rady....naozaj dakujem, aj dopredu!!!!

akurat som doratala DPH.....bum 38 tisic....a vonku vo fakturach mam okolo 40tisic...-co meskaju, kvoli nim musim od niekadial mat 38litrov....ty brdo! dozajtra-je posledny den na podanie DPH.....a tym co meskaju si nemozem dovolit poslat penalizacnu fakturu-to iba z principu(nieze by mi to pomohlo pri DPH....), pretoze su to velke stavebne firmy na SK a velmi dobre nas tahaju. Lenze to ze faktury 1tyzden, max. 2 tyzdne meskaju pre take velke firmy je normalka, lenze bohuzial pre mna je to opak-teda katastrofa....

Joj baby co vam poviem, zivnostici-na prd, ulavy ziadne, pomoc ziadna, odvody do tej nasej kazdym oblubenej socialky...hrozne...
A ako firma, je to iba o trosku viac, o malinku trosku viac lepsie, pretoze ako som uz davno spominala tu, ze ak by sa nieco stalo-co teda ziadny normalny clovek s tym nerata a nejde za tym cielom podnikat, tak vlastne je sro 3tia osoba a naozaj keby daco-ide do konkurzu a tak, ale zivnostik ohrozuje celu rodinu. pretoze ruci celym majetkom, a pokial nemaju manzelia bezpod. spoluvlastnictvo zrusene, tak bohuzial aj zena do toho ide,resp. manzel....

joj, som sa rozkecala.... 😠 😠 , idem este ratat, zratavat, odratavat a vyplnovat.....
ako ja zavidim vsetkym maminam, ktore su naozaj na MD, pretoze ja niesom 😔 😔
a verte alebo nie, to ma tiez velmi trapi-Hanka moja moja moja....

juj, ale bude lepsie. Chceme sa zbavit vsetkych "demonov" v tele-teda muz a byt na tom lepsie. Preco ked vie muz ze ma ist do Kosic, ide cez Cechy??? to je cele nase podnikanie....a viem, ze sa to da napravit, takze drzte nam palce, ideme do toho, dufam, ze uz co najskor 🙂 🙂

joj, a nemyslite si, ze pofajcievam po veceroch marisku....
vsetko co som napisala je vlastne ako keby pisalo moje srdce a hlava....

papa, bru noc!

hanka274
24. júl 2007

boze som ja pripad....zase tolko pismen 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

barunka
25. júl 2007

hani, ja som pracovala v poisťovni tri roky, veľmi úzko som spolupracovala s likvidáciou a mala som na starosti pravdu povediac i takých špekulantov ako si tu opísala ty.
Dosť sa toho ale za moju materskú zmenilo, ale to čo si napísala je v podstate pravda. Ty ako klient máš právo do dvoch mesiacov od poistnej udalosti odstúpiť od zmluvy, ale na druhej strane sa poisťovne obrnili proti takýmto špekulantom a vymysleli si trik, že oni ti teda poistnú zmluvu zrušia, ale majú nárok na poistné za celé poistné obdobie. Teda platíš či si alebo nie si poistená (väčšinou je to obdobie rok) a väčšinou to robia tak, že ti túto sumu strhnú z poistného plnenia.
Hádam som to napísala zrozumiteľne, ak by si ešte niečo nevedela, kľudne sa pýtaj.

hanka274
25. júl 2007

a poznas niake poistenie proti insolventnosti ako spominala vroni??
dakujem!

barunka
25. júl 2007

no viem, že poisťovne poskytujú poistenie voči insolventnosti pre cestovné kancelárie bežne, ale neviem, či na Slovensku takto poistia aj drobného podnikateľa. Teraz si nie som celkom istá, večer sa ti na to skúsim mrknúť, veď predsa len, už rok a pol sa tomu nevenujem...
skús si zatiaľ mrknúť dve celkom fajn spravené stránky, www.poistenie.sk a www.poistovne.sk
Možno narazíš na niečo aj ty.

vroni
25. júl 2007

Hani, nas tatinko bol takto ako zivnostnik poisteny v Rakusku, len neviem, ci to robi aj niektora poistovna u nas (si poistena len do istej vysky, takze ak hovori poistka povedzme o 10 sk a ty dlzis 100 je ti to zase platne ako hladnemu kabat). Ale ked tak pises o chlapovi, co chodi do Kosic cez Cechy, Hani, nemame my doma toho isteho?! 😀 😀 😀 A ten moj si este aj namysla, ako si on vie vsetko zorganizovat 😠 Inak, my sme zivnostnicke problemy vyriesili zalozenim sro. Tych 200000 vklad moze byt aj v majetku (pocitac, zariadenie, auto) a nemusis omdlievat hrozou, ze o vsetko prijdete. Ja som tiez dnes "nadsene" zacalovala DPH (firmu mame na SK) a to robime skoro vsetko pre Rakusanov (cize takmer vseky faktury mame bez DPH). Neporadim ti, ale aspon sucitim ☹
A este sa musim pochvalit. Dnes sme boli s dietatom vyhodene s domu, lebo tatinko chcel pripravit prekvapenie. A ked sme sa vratili, cakal na nas v obyvacke klavir (moj sen). Bol sice planovany pre mna, ale dieta ho vyhlasilo za svoje vysostne vlastnictvo a dve hodiny na nom brnkalo, nez odkvaclo....

nikolasko
26. júl 2007

ahojček baby zlaté 🙂
hani nemaj hlavu v smútku nejako bolo nejako bude hlavne že ste zdraví a chutí vám jesť 😉
aj my sa trápime zase zuby tak tak cairka už aby boli všetky vonku 😖 Ničko si to teda riadne aj odteplotoval 40-tky vonku a aj na teplomere skoro ma vystrelo ale čo nás nezabije to nás posilní 😉 teraz je už lepšie len papať nechce

cairka
26. júl 2007

Ahojte.Nikolasko, aj my veru teplotujeme, ale aspoň je teraz o troška chladnejšie.
Dnes 1x ziapala skoro 20 minút, naprv som myslela, či sa jej niečo nestalo, keby nesedela oproti mne v stoličke tak si myslím, že si aspoň nohu dolámala. A ten prozaický dôvod - chcela som jej dať jesť vidličkou, nie lyžičkou 😖 Teda aspoň myslím, že preto, ani neviem isto. 2x som ju utíšila a jak som chytila misku do ruky, tak sme boli zasa na začiatku, kým som nevymenila lyžičku. doslova ju až triaslo od zlosti a ruky v päsť. Najprv som sa smiať začla, keď som ju videla 😅 Čo nás to len čaká 😕
Ináč sa celkom pekne rozkecala, keď sa pomýli, tak aj dvojslovné výrazy povie. Najoblúbenejšie je "mama hama" 😀

nikolasko
26. júl 2007

cairka Ničko si dá vložiť jedlo do úst iba rukou a aj to len máličko v takýchto chvílach dakujem Bohu že kojím
teplotu už nemá ale užila som si 😢
joj tak to už budú čo nevidieť prvé básničky 😉

vroni
26. júl 2007

Cairka, poznam, aj moja opica zuri z rovnako vaznych dovodov 🙄 Do ust si da dat len ked je velmi hladna, inak chce papat len sama, tak varim veci, ktore sa "daju" jest aj rukami (momentalny hit su celozrnne spagety), z polievok je pravidelne zradlo pre macku, lebo ich milostiva papa sama (alebo vobec, no nie je mi dobre, ze mi da na vyber?!) Ale zasa sa pustila do mlieka, vypije niekedy aj dve flasky denne (to je dvojnasobok obvyklej davky) Inak sa tusim dieta zacina ozvucovat (teda oslovnovat), zvladne ham, maka (macka), moj(a) - pri pohladkani, Nata (na seba - vacsinou v kombinacii Nata nono - a vzapati to urobi) a zivotne dolezite daj, chcem a otvor! Mama, papa sice povedat vie, ale povie to len ked sa po nas zhana, nie ako oslovenie...

hanka274
26. júl 2007

ahojte, vroni dakujem za rady. Inak my sme sro otvorili prave kvoli tomu-muz aj skoncil so zivnostou, resp. prerusil 😅 .
Inak ked spominas DPH-tiez som vcera isla o pol 8 do Polusu na postu...je do 20tej...a tam taky chlapec stal vo dverach a nepustal dnu a napis na dverach, ze su len do pol 8. Mrte ludi vonku nadavali, tak som sla k dveram-akurat pustal von zakaznika a ze ci sa mozem nieco spytat? A on ani na mna nekukol (malu som mala na rukach) a isiel zamknut...to ma tak rozzurilo v priebehu jednej stotiny, ze som otvorila proti jeho opacnej sile tie dvere, ze som ho skoro ja chuda potiahla von a pytam sa ci sa opytat mozem nieco??? ze snad sa iba spytat nieco mozem, nie??? tak som sa spytala ako si mozu dovolit neupozornit na otvaracie hodiny ani v den jejich "vymyslov" verejnost na internete a tak...v den podania DPH a pod....a on, ze je to na internete...no ale neni! tak som ho pekne zahanbila ako moze takto klamat, ze je, ked sam vie, ze si to len v ten den vymysleli a vycapili na dvere...az potom som nechala zavriet a zamknut dvere tomu pidimuzikovi!!
jedna pani mi cez sklo ukazala, ze mi vezme postu, tak som jej ju podala pri najblizsom vyhadzove von vybaveneho zakaznika...a utekala do Carrefouru kupit aspon cokolatku.
Tak som obstala ale ma riadne nahnevali-danovy by mi taketo daco nezozral, ale bolo tam fakt vela ludi-resp. podnikatelov a firiem, ktore toto spominali /DPH/ takze asi na danovom budu vediet o meskani podania a pod.
No ale nastastie mila pani... 😵 😵
Vroni, co sa tyka tych muzov...tusim by si rozumeli, tiez hovori ake to ma vsetko dobre zoorganizovane, prespekulovane (v dobrom)-kupi dodavku napriklad...a o velmi kratky cas zistime, ze nezaraba tak ako by napriklad mohla dlhsia s dlhsou korbou...a pod. tak predame...no samo s nizsou cenou....a to sa stalo uz niekolko krat.... 😅 😅 😅

ja som si vsimla na Hanke, ze zacina spajat slova podstatne s podstatnym sice-ale vyznamovo s pridavnym....napriklad moja mama povie pekne, ale napriklad povie : mama paci, mnam mama.
inak uz som obmedzila kojenie asi mesiac dozadu a kojila som pred dnami este 2-3 krat iba, a teraz uz len vecer. Tak dufam, ze naberem kila, sily a energy. Bo mi to vsetko velmi chyba a necitim sa ok a fit.

ahojte kocky, budte vesele, aj ja sa snazim, ved ako pisala nikolasko sme radi, ze sme zdravi vsetci a tak....a lubime sa, aj ked to niekedy nevyzera, ale tot to su nasledky niekedy neziskoveho obdobia podnikania, ale lubit sa koniec koncov lubime.

ivcap
27. júl 2007

Ahojte. Cairka, tak naša Saša mala taký záchvat u našich na chalupe. Otec mi vtedy povedal, aby som zavrela okná na ulicu, lebo si ľudia budú myslieť, že "vraždím svoje dieťa" a to vôbec netuším ,čo tú zúrivosť u nej vyvolalo. Ale boli horúčavy a v noci zle spinkala, tak to bolo možno aj tým. Ozaj spanie, baby ja som zúfalá v noci zo SAŠI. Pravidelne sa budí o 23:45 a je hore zhruba dve hodky. 😠 Najprv reve, potom sa chce hrať a keď ju preložím do postieľky, tak neskutočne vrieska. Akeď už prestane plakať, tak sa ešte hodnú chvíľku prevaľuje, čo chuďatko nemôže zaspať 🙄 . Som z toho na nervy. Rozmýšľame, či jej neskúsime dať normál posteľ, lebo na chalupe také výpadky spánku nemala a spinkala na posteli.

cairka
27. júl 2007

Ivca, nám na to spanie krásne zabrala tá Sedalia po pár dňoch. Ale teraz sa pokazila ako jej idú zuby, ale aspoň už sa len zobudí a spí hneď ďalej. Ale Nikolasko písala, že malému nezabral ten sirup, tak ťažko povedať ako to bude u vás 😒
Ináč, ja som tiež pozatvárala okná, nech na mňa sociálku nepošlú 😅

vroni
28. júl 2007

No, nam sa krpata v tychto teplach tiez budi, dostane flasu s vodou, napije sa a zase spi. Vraj sa to nema, lebo sa dieta nauci v noci pit, ale ja si myslim, ze je este horsie, ked sa dieta nauci nepit, ak je smadne... Takze len v polospanku hodim flasku k dietatu (spi medzi nami v strede, takze nema poruke ziaden nocny stolik), ona sa napije a hodi mi flasu naspat. 🙂 Alebo ma trafi, a ja ju polozim na nocny stolik (tu flasu) alebo sa zobudim na to, ze spim v mlacke 😀 Zaujimave, ze tatinka si neohadzuje... 😅

barunka
28. júl 2007

baby, Simi má ovčie kiahne. Netuším kde a od koho ich chytila, ale najlepšie na tom je, že ja som ich ešte nemala...
A prosím, neviete niekto ako sa dajú ošetrovať kiahne? lebo nám predpísali tekutý púder a na nete som sa dočítala, že ten sa dávať nemá...

cairka
28. júl 2007

Ahojte.
Barunka, to mohla chytiť aj na ihrisku, nejaké dieťa sa tam mohlo hrať a až neskôr sa vyhádzať. sestre tiež hovorili, keď mala neter kiahne, že sa nemá dávať púder. Tuším jej len nejaký oblbovák liek dala dr., ale neviem isto, sú to už 2 roky. Ale neter mala následne na to škaredý zápal priedušiek - že je to dosť bežné, lebo kiahne moc oslabia imunitu, tak si potom dávajte pozor 😉

vroni
29. júl 2007

Barunka, neterke radili natierat kiahne fenistilom, funguje super aj proti svrbeniu...

barunka
29. júl 2007

Baby, tak to som rada, že ste aj vy potvrdili, že nie púder. Ja dávam Simi fenistil kvapky, 3x denne 12 kvapiek a včera som sa dočítala, že kúpať v hypermangáne, ale zatiaľ som nenašla, či posadiť do vane sa smie alebo radšej len plienkou potierať alebo čo. Ale zatiaľ som si nevšimla, že by ju to svrbelo alebo niečo, tak možno ani nebude nič treba.
Neviete mi ešte povedať, či ju smiem pustiť von na dvor, keď bývame v rodinnom dome a či je pravda, že treba denne meniť a prevárať posteľnú bielizeň, uteráky a oblečenie?
Ja totižto o kiahňach neviem nič, ja som ich nemala a od doby kedy ich mal manžel už lekárska veda pokročila, takže to tiež moc nepomôže...

cairka
29. júl 2007

Barun, na dvor môžte, ale nie na slniečko. hoci už som počula aj, že ak to chceš urýchliť, aby jej rýchlo vyskákali pupáky, tak na chvíľku na slniečko.
Baby, ja musím Vanesku pochváliť. Už zasa začína prichádzať na to, že občas sa môže zahrať aj sama 😎 Jedná sa teda tak o 5 minút, ale aj to poteší 😉

ivcap
29. júl 2007

Barun, tak moji chalani keď mali kiahne, tak bol liečebný postup nasledovný: Natierať pudrom, večer sprchovať, aby sa tie kiahne vysušili. Brali Ditiaden. Ale vidím, že dnes je to už minulosť, čo som prekvapená, veď ten puder bol dobrý na kiahne. Pozor, aby neprišla do chladu, nesmie prechladnúť. Takže takto som kiahne liečila ja. Ale chalani ich nemali nejak veľa. Poznám deti, čo ich mali v očkách aj v hrdieľku. Von môže, ale nie na slnko a daj jej radšej niečo s dlhým rukávkom a nohavice. A samozrejme nie medzi deti. Synovec už mal kiahne? Ak nie, tak pokiaľ boli spolu za posledné dva týždne, tak ich dostane. Inkubačná doba je vraj dva týždne. So Saškou Vám prajeme, skoré uzdravenie.

ivcap
29. júl 2007

Baby, práve som sa dopočula, že také deťúrence, ako máme my, by ešte nemali hrozno. Viete niečo o tom ? Lebo je Saške dávam.

hanka274
29. júl 2007

ivcap, vobec neviem, a preco? ved to je nase hrozno, myslim tym, ze sa u nas urodi-a vraj ovocko co sa urodi u nas mozu aj mensie deti ako nase...

joj, Barunka, vydrzte to...smutim s vami so "starostami" a pozor na tu imunitu...

vroni, pekne fotky z dovci!!

cairka
30. júl 2007

Ivca, vraj kvôli tým zrniečkam a šupke, ale pokiaľ dávate a nemá problémy, tak by to už malo byť OK. Že je ťažko stráviteľné. Keby som mala dávať len to, čo akože môže, tak zje aj mňa za chvíľu 😉 Je pravda, že s ovocím ideme veľmi opatrne (kvôli ekzému a alergii), ale zasa nemám problém s inými vecami ako trocha cukru, či soli. V podstate už ochutnala všetko okrem ovocia, čokolády (vrátane granka atď) a orechov. Ale z ovocia sme stále len jablká a banány.Skúšali sme aj melón a broskyne, ale mala reakciu, tak ešte má čas 😅

ivcap
30. júl 2007

Ahojte. Saška ovocie zbožňuje a zatiaľ spapala každý druh, čo som jej dala. Včera mi jedna babenka povedala o tom hrozne, dosť som zostala prekvapená, lebo Saške veľmi chutí. A zo zeleniny najviac miluje rajčiny, tie musím pred ňou skrývať, lebo by ich jedla neustále. Ináč ako si užívate toto ochladenie? 😠 U nás dnes bolo 12,5C 😀 🙄

barja
31. júl 2007

ahojte kočky, tak mi sme už doma. Síce už od soboty , ale až teraz som sa tak na dlhšie dostala na koníka.
Tak najprv chcem Simonke povedať, že jej držíme palčeky, aby jej kiahne rýchlo prešli a aby ju to čo najmenej svrbelo. Ja chodím s Majkom pravidelne k imunologičke, lebo má oslabenú imunitu a keď pred dvoma rokmi jeho dve naj kamošky dostali kiahne tak som sa aj trošku potešila, že aspoň to bude mať aj on za sebou a on nič.!!!! Normáne som k ním naschval s ním chodila aby sa nakazil a nič. Keď má niekto nádchu alebo niečo iné to chytí hneď, aj s prepáčením každé h.. ale kiahne čo su vysoko infekčne ani náhodou. A to sme ako hovorím boli až u dvoch kamošiek. Ja nechápem.
Ivcap tak s tým hroznom si ma tiež prejkvapila- to som nevedela. Matko ho kludne je. Teda on má rád každé ovocie . Zatial nemá alergiu na nič. Poklopem si po dreve.Dnes ráno som mu dala zahryznuť grepu- tváril sa síce divne, ale zjedol 😀
Tak a konečne o dovolenke - jaj babulky bolo tak perfektne, že sa nám absolutne nechcelo vrátiť domov. Všetko tam bolo super. Mali sme dosť dobre ubytko, super pláž, zmrzka na každom kroku, pre deti samé zábavné parky, agualand skoro cez ulicu..... a kopu iných vecí. Normálne mám ešte stále depku, že sme už doma. Ja som teda aspoň doma, ale chudák muž v robote po dvoch týždňoch vylihovania na pláži ☹ ´- To vylihovanie myslím obrazne, lebo to sa pri dvoch deťoch nedá 😀 Kým sa jeden topil v mori druhý obehal okolo všetkých lehátok na pláži. Vroni škoda , že ma nenapadlo spraviť aj pre Maťa takú dieru do piesku a tam ho mať strčeného celý deň 😀 😀 Ale aj tak bolo absolutne super

cairka
31. júl 2007

Ahojte.
Barja, nádherné fotky, hneď by som tam išla. A tá moja vodníčka by určite tiež nenamietala 😉
My ideme teraz v nedeľu, ale len tu na Slovensko, ale aj tak sa už neviem dočkať, že vybočíme zo stereotypu 😎

vroni
31. júl 2007

Barja, super fotecky. My sme sa veru nasej opici morom nezavdacili. V tom aquaparku sme boli tiez, ale len same dve, takze sa fotky nekonali.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre