Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

cairka
30. jan 2007

Baby to vám deťúrence už ozajstne chodia? Samé, bez držania? To sú teda šikulky šikovné 😎 My tak maximálne 2-3 krôčky kolo nábytku a dnes sa akurát učí padať 😅 na ritku
Ozaj, ešte sa chcem spýtať. Štvornožkujú vaše deti? Naša lozí rýchlosťou blesku, ale po brušku, pritom vie sa postaviť na 4, veď ako by vstávala, všakže. Občas keď sa pomýli aj ide meter - dva štvornožky a potom zasa na brško a tulení sa.

kacenka_2
30. jan 2007

My nepouzivame ziadny krem na tvar, lebo mame alergiu na licach a ked ho niecim nakremujem, hned to ma cervene. Ale pre istotu som si kupila Weledu - krem proti vetru a zlemu pocasiu. Pouzivame Sebamed telove mlieko a na prdelku, su super.
Nas lozi rychlostou blesku, vstavia sa, ale ked chcem, aby urobil krok, spusti sa na stvornozky a zdrha mi. Sledujem, ze baby su sikovnejsie ako chlapi.
My vreckovky zatial len vytahujeme, ale keby som nedala pozor, urcite by tiez ich zjedol.

barunka
30. jan 2007

hani, v pohode, nestresuj, ako baby píšu, hlavne daj napiť. Mne zjedla Simi účet z tesca, poriadne dlhý a nič sa jej nestalo. vykakala to 😀

sweetie, ale my nechodíme sami, ona spraví len pár krokov, max 5 a padne na riťku, takže žiadny úspech. Však ešte máme kopu času, že??

ivcap
30. jan 2007

Čauko baby. Hani, môžeš čakať, že malej hovienko bude trošku papierové 😅 Nič sa neboj, malá ho vykaká. Mojej sastry dcéra zjedla 50haliernik, utekala k doktorke a tá jej povedala, že jej má kontrolovať stolicu. Tak sa pohrabkávala v každej kakine. O dva dni konečne vyšiel úplne zoxidovaný,ale bol von. S tými našimi deťúrencami si ešte užijeme. 😀

anika
30. jan 2007

ahojte zienky, ved ja som sa zabudla pochvalit, my mame treti zubok-dolnu dvojku 🙂

anika
30. jan 2007

k tomu chodeniu, Branko krasne stoji- s oporou, pri nabytku, v postielke, tam poskakuje a stepuje, za rucky som parkrat teda skusala, ci to ide, par krockov spravi, ale ja to nepovazujem, ze "chodi".Za chodenie povazujem samostatnu chodzu, bez opory, na sikorej baze, nie?!

kvendolinka
30. jan 2007

Ahojky babule 🙂 tak my sme boli u dr.mala ma nadchu takze injekcia sa prelozila o 2tyzdne,mame 8100g,69cm,obvod hlaviny 44cm 😀 .A samozrejme sa nam deru 2 dolne zubky tak mame veselo.Ked jej davam prikrmy lyzickou tak jaci ako keby som ju z koze drala pretoze sa jej vzdy nechtiac dotknem dasna a to ju urcite boli ako slak.Kupila som jej aj ten dologel na dasienka ale nedovoli mi dat do pusy prst takze my je asi uplne zbytocny ☹ ako jej ho mam dat?Ani dr.jej nevedela dat to dlatko do pusy pretoze jej celou silou odtlacila ruku a este taky mensi trapas sa nam stal ze dr.pritom doslova oplula 😅 viete co ma to stalo namahy aby som nevybuchla do smiechu? 😀 Ale povedala ze je uz zvyknuta tak fajn.A k tym kremikom;ja davam len taku malu vrstvicku kremu ked ideme von pouzivame od narodenia "bebe Klorane"a ten nam vyhovuje 😉 No a este k tomu chodeniu;cairka to akoby si o mojej Natali pisala presne aj ona sa tuleni prehadzuje sa lavou rucickou zaprie si nohy a maka ako taka mala hadica 😀 neuveritelna rychlost ale aj kolenackuje cize vsetky pancusky uz mame statocne zodrate na kolene 😒 No a postavit sa postavi len s pomocou takze na chodenie si asi este trosku pockame.Tak dobru nocku prajem idem si lahnut a dufam ze uz aspon malej bude zajtralepsie lebo ja kaslem ako taky stary tuberak 😠 papa

nikolasko
31. jan 2007

jééj tak už ste sa dočkali aj vy tých zúbkou 😀 my ich už máme 6 a vytrpeli sme si teda riadne
Ničo stojí ak sa má čoho držať aj pár krôčkov spraví a potom sa naučil krásne padať na zadok,za ruky by dokázal krôčkovať celý den (chúda môj chrbát)
baby máte niekto už odskúšaný recept pre drobca kde sú ovsene vločky?
a mate už pre drobcov zubára?

anika
31. jan 2007

bre ranko, neuveritelne, Branko prespal celych dvanasthodin, sice trochu mrnkal, ked hladal cumlik, ale nezobudil sa, vstavali sme o pol osmej, ja som svieza ako rybicka
niko, ja sa chystam prvykrat k zubarovi okolo roka, asi k tej, co chodim sama, ale pochybujem, ze by otvoril usta, maximalne jej venuje usmev, to mu ide 😀 😀 😀

ivcap
31. jan 2007

Čauko. Ovsené vločky malej dávam s ovocím. zaparím ich vriacou vodou, nechám asi 10min. postáť, scedím a primiešam ich ku ovociu. Malej taká kaša veľmi chutí. Najčastejšie jej to robím s jabĺčkom. Ináč moja malá ešte nechodí po štyroch, nejak sa to nevie naučiť, ale morduje sa riadne. Stáť sama tiež ešte nevie. My si na to chodenie ešte počkáme, aspoň mi zatiaľ šetrí chrbát. 😉

kvendolinka
31. jan 2007

Ahojky 🙂 Tak chvalabohu mala tiez prespala celu noc tak som rada 🙂 Nikolasko idem ti pohladat nejaky recept z tej mojej knizky 😉 A ovsene uz mozme davat?

kvendolinka
31. jan 2007

No Nikolasko hodim jeden receptik;Zeleninova kasa so zltkom a ryzovymi vlockami;
-100g,mrkvy,20g,ryzovych vlociek,1zltok,1male jablko,2lyzice ovocnej stavy(napr.jablkova),1lyz.oliv.oleja
postup;Osupanu mrkvu pokrajame na kusky.V 150ml vody ju varime na miernom ohni asi 15min.Pridame vlocky a vajecny zltok.Chvilu este povarime a odlozime zo sporaka.Osupane jablko zbavime jadierok a pokrajame nadrobno.Jablko,stavu aj olej pridame do kase a zmixujeme 😉 Dobru chut este som to ale neskusala

nikolasko
31. jan 2007

dakujem za receptík 😝

anika
31. jan 2007

kvendolinka, nemas moznost zohnat na bolave dasienka myrhu, fakt zabera.

Baby, pouzivate na vlasky aj samponiky?

kvendolinka
31. jan 2007

anika kupila som jej dologel ale nechce mi dovolit strcit prst do ust a ta myrha je tiez gel?A maju to v lekarni?My pouzivame bubchen sampon lebo mame riadne vlasiska 😀

barunka
31. jan 2007

ahojte.
kvendolinka, tak jej dávaj aspoň tie hryzátka, tie ju budú chladiť a bude ju to trošku menej bolieť. alebo homeopatikum chamomila vulgaris. to jej zamiešaš do vody alebo mliečka a ani nezistí, že niečo iné zjedla 😀

my používame na naše "vlásky" šampon od nivei. ak kúpem ja, tak len niekedy, ale manžel sa v tom vyžíva 🙂

kvendolinka
31. jan 2007

dik barun a anika, 😉 vyskusam poslem mangela do lekarni.Inak co porabate?ja som akurat uspala malu a dovaram obed.Ze obed pomaly to bude olovrant 😀 ale nesuri ma nic bo mangel spi po nocnej 😅

cairka
31. jan 2007

Ahojte. Tak Bábika sa asi zahanbila, že ju ohováram, lebo od rána preštvornožkovala viac ako doteraz dokopy.
My vlásky umývame každý druhý deň a iba detským mydlom. treba už šampón?
Neviete poradiť niečo na zvlhčenie pokožky celého tela? Malá má strašne suchú, hlavne na brušku a na brade. Skúšali sme už kadečo -telové mlieko, krémy, najnovšie aj olejček. a furt nič nepomáha.Aj rôzne značky - Oli, Nivea, Johnsons baby. Ten sebamed majú len v lekárni?

anika
31. jan 2007

kvendoli, ta myrha je zarabana, mozno aj v lekarni to zarobia, ja som to mala od znamej-sestricka na detskom, oni to tam maju a davaju to detom na dasienka, ked ich bolia, ma to taku hnedu, hrdzavu farbu

cairka, ved aj ja len mydielkom, ale kedze je tiez vlasaty, skusim sampon 😉
Sebamed dostanes aj v obycajnej drogerke, aj v tescu som ho videla, na suchu kozicku skus olivovy olejcek z lekarne, ja som ho pouzivala pre maleho asi mesiac po narodeni, potom som presla na mliecko, dobre premastoval

cairka
31. jan 2007

Dík, skúsim.

anika
31. jan 2007

babulky, ja som momentalne sama doma, mama chcela kocikovat, tak isli von, mne je smutno ☹ , je tu moc ticho

ivcap
31. jan 2007

Ahojte. My umývame vlásky raz do týždňa šampónom od NIVEABABY. Kúpeme sa každý deň, ale mydielkom umývame tiež raz do týždňa. Samozrejme, že cikulinu,riťku umývame stále. Cairka, keďže malá má suchú pokožku, tak ju často nemydielkuj a nepoužívaj penu do kúpeľa - tá tiež vysušuje. Skús kúpiť aj mydielko SEBAMED je veľmi dobré. Je to síce drahšia kozmetika, ale dobrá. My sme ju používali, kým bola Saška malinká. Skús ju potom natierať obyčajnou modrou indulonou,alebo skús si niečo pýtať v lekárni. Možno sa budete smiať, ale ja Sašu natieram červenou indulonou- -je mastná,dezinfekčná a pekne vonia. Pokožku má veľmi peknú a natierala som ňou aj mojich chalanov a nemajú žiaden problém.Takže som zostala pri dobrej a vyskúšanej skúsenosti. 😉

anika
31. jan 2007

este jednu vtipnu prihodu: Tiez so mala mydielko sebamed, pri prvom kupeli doma som ho zabudla odbalit 😀, je totiz zabalene v takom priesvitnom obale, nieco ako celofan a ci co 😀 Az po chvili som sa zbadala, ze preco to nemydli?!

sweetienka
31. jan 2007

ahojte,
barun, ja viem, ze este "ozajstne" nechodi, ale aj pat krokov je velky uspech, Simonka je sikulka 🙂 na to ozajstne chodenie este mame casu, co som pocula tak niektori zacinaju chodit sami az v 18-tich mesiacoch a je to normalne. Dianka sa uz postavi sama aj pri stene, dokonca vcera stala par sekund bez drzania, ale chodit zatial nic 😉
baby to mate super, ze vam drobcekovia dokazu spat celu noc, u nas sa to zatial este nepodarilo, budi sa asi 2x za noc, pije mliecko a dalej spinka
este som chcela....jasne, sampon, my pouzivane tiez sebamed, cca raz tyzdenne

nikolasko
31. jan 2007

my sme problém so suchou pokožkou riešili u kožnej a predpísala nám krém Biodrema ale nic moc iba vyhodené štyri stovky, potom sme kúpili v biofarme levandulovú silicu (5kvapiek do vaničky)a od vtedy máme pokoj

kvendolinka
31. jan 2007

Ahojte 🙂 Cairka vyborne je mliecko excipial u lipolotio maju ho v lekarni a robi zazraky.Teda aspon nam robil velmi dobre.Musim padat lebo mala mi zruti policku 😠 jaaaaaaaaaaaaj padla 😒

kvendolinka
31. jan 2007

nastastie bez ujmy tentokrat 😉

barunka
31. jan 2007

sweetienka, s tým spaním som na tom horšie ako ty 🙂 takže hlavu hore, za budenie dvakrát za noc by som dala ... ani neviem čo, aj modré z neba snáď 🙂

inak Simi je kaskadér, s tým chodením tak ona sa pustí a ide, padne na zadok a žmurká na mňa tými jej očiskami a nechápe. Dnes takto išla a v snahe nepadnúť ju privalil sušiak na prádlo. Ani som nepočula buchot, len mamamama. a prišlo mi to také smiešne...

anika, tak s tým mydlom si ma pobavila 😀 😀 😀

kacenka_2
31. jan 2007

Caute baby, aj sme dnes urobili 5 krocikov za rucky a potom si radsej sadol. Nad zubarom som rozmyslala aj ja, ale tiez to budem riesit az okolo roka. To Vam zavidim, ze Vase dietky prespia 12 hodin bez zobudenia. To my sme nemali od narodenia ziadnu taku noc. My nepouzivame sampon, umyvam mu vlasky 1 x tyzdenne mydlom. Na suchu kozicku nam hned po narodeni predpisala dr. Lipobase /mast/ a Balneum Hermal /olej do kupela/ a mali ma super pokozku. Teraz uz len raz za cas kupem maleho v tom Balneum a kremujem Sebamedom telovym mliekom.
A este recepty z ovsenych vlociek - mame obidva oskusane /polievka chutila, kasa nie/:
Vydatna polievka z ovsenych vlociek - mala hrst ovs. vl., 1 mrkva, 1/4 kalerabu, 3-4 kolieska poru, 1 maly petrzlen, majoranka, dojc. voda, 1 lyzicka oleja, cerstva petrzl. vnat
Na oleji na par sekund podus vlocky, por /ja som nedala/ a zalej vodou. Pridaj postruhanu mrkvu, kalerab a petrzlen /vcelku/ a majoran a var dovtedy, kym vsetko nie je makke. Po uvareni pridaj petrzl. vnat /ja som dala susenu/. Mozes pridat uvarene kuracie maso.
Ovsena kasa s jablkom - 50 gr. ovs. vl., 1 jablko, 1/2 l dojc. vody, 20 g sus. dojcen. mlieka /ak mas svoje, lepsie je to/ - ovs. vl. uvaris vo vriacej vode po dobu 7-10 min., potom pridaj mlieko a rozmiesaj. Jablko osupes, zbavis jadierok, podlejes vodou a povaris. Potom jablko vo vode roztlacis a spolu s vodou vmiesas do ovs. vl.

ivcap
1. feb 2007

Dobré ránko. Tak čo maminky ako ste sa vyspali? My sme spinkali do siedmej, v noci sme sa vôbec nezobudili 😝,takže sme vyspinkané do ružova. Počasie je u nás hnusné, zase budeme sedieť doma. ☹ Na obedik budeme mať ryžku s mäskom, zeleninkou, to bude mňamka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre